Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Beszélgetések a tarotról
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 02. 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Ráálltál a GYERTYAKÉSZÍTÉSRE mostanában???? Hát ez nem semmi lehet...Csak nem gyertyákat szoktál önteni időnként? Honnan jött ez a hobbi? Én még sose hallottam ilyenröl...Honnan szeded az alapanyagokat meg a szerszámokat?

Nem mostanában...gyertyakészítéssel már hosszú-hosszú évek óta foglalkozom hobbi kézművesként saját magam szórakoztatására, ill. közeli ismerősöknek ajándékba szoktam készíteni. (kisebb mértékben ugyan, de gyöngyfűzéssel, és virágkötészettel is foglalkozom Smile )
Onnan jött, hogy van egy méhész ismerősöm, és még diákkoromban nála láttam először,tőle tanultam, hogy hogy kell műlépből gyertyát készíteni. Meg aztán mindig minden gyertyából marad egy el nem égett csonk, amit alapból is sajnáltam kidobni.

Tulajdonképpen háromféle módja létezik nálam.

1. Régi, már leégetett gyertyacsonkokból, maradék illatgyertyákból, a saját magam készített gyertyák maradékából . Megfelelően kis méretű hőálló edényben összeolvasztom, esetleg lehet színezni, illóolajokkal illatosítani. Akad itt-ott kisebb – amúgy is kidobásra ítéltetett - kicsit csorbult üvegedénykék, porcelán edénykék, kis formás befőttesüvegek, kisebb konzervdobozok, régi illatgyertyák tartói stb. ezekbe beleerősítem a kanócot, beleöntöm az olvadt viaszt, csak meg kell várni, hogy megdermedjen, és kész. Volt, hogy vettem olcsó egyszerű háztartási gyertyát, és az alakítottam át.(Régen nem volt a hobbiboltokban, vagy akkor még leginkább nem is tudtam ilyen helyekről, hogy vannak.)

2. Lehet venni – én ismerőstől kapni szoktam – színezett, formázott műlép-lapokat. Ez szinte úgy néz ki, mint egy papírlap, különböző csíkokat, négyzeteket, háromszögeket vágva belőle, csak a kanócra kell tekerni, s máris készen van.

Így kell csinálni, képeken nézve érthetőbb...nem az én oldalam, nem az én gyertyáim, a neten kerestem...

3. Hobbyboltban lehet kapni különböző színezett viasz tömböt, golyócskákat, vagy granulátumot. A maradék gyertyákhoz hasonlóan fel kell olvasztani. Mivel ismerőseim nekem adják a már számukra –semmire sem használható gyertyáikat, ezt az opciót nemigen szoktam használni, bár ajándékba kaptam már ilyen viaszt. Csak azért mondom, mert ez is egy lehetőség lenne, ha valaki kedvet kapna hozzá.

Kanócot is lehet készen kapni méterre, de némi spárga és viasz segítségével könnyedén készítek magam, jóval olcsóbban.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 02. 11:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem semmi lehet akkor ez a gyertyaöntő hobbid...Hiába na...Van annak jó oldala is azért,ha valaki nagyvárosban lakik...Ott jobban kapható minden,amit szeretne beszerezni az ember...Na, itt egy vidéki kis faluban aztán kereshetnék "hobbiboltot" meg gyertyaöntő eszközöket...Igaz, sok szükségem nem lenne amúgy se az eszközökre,mivel én ugye SZÉLSŐSÉGESEN "elméleti" beállítottságú illető vagyok,aki szó szerint HIDEGRÁZÁST KAP bármilyen fizikai jellegü tevékenységtöl...Az én világom a "szavakban,gondolatokban, betükben,ideológiákban,filozófiákban,stratégiákban" van szinte kizárólagosan,a fizikai jellegü elfoglaltságok engem mindig erősen fárasztanak...Hiába na...A csillagjegyem negatívumai le se tagadhatóak...Amúgy az elkészült gyertyákkal mit szoktál csinálni? Elégeted őket? Meg elhasználod őket "gyertyafényes romantikus vacsorákra"?
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 02. 11:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nem semmi lehet akkor ez a gyertyaöntő hobbid...Hiába na...Van annak jó oldala is azért,ha valaki nagyvárosban lakik...Ott jobban kapható minden,amit szeretne beszerezni az ember...Na, itt egy vidéki kis faluban aztán kereshetnék "hobbiboltot" meg gyertyaöntő eszközöket...Igaz, sok szükségem nem lenne amúgy se az eszközökre,mivel én ugye SZÉLSŐSÉGESEN "elméleti" beállítottságú illető vagyok,aki szó szerint HIDEGRÁZÁST KAP bármilyen fizikai jellegü tevékenységtöl...Az én világom a "szavakban,gondolatokban, betükben,ideológiákban,filozófiákban,stratégiákban" van szinte kizárólagosan,a fizikai jellegü elfoglaltságok engem mindig erősen fárasztanak...Hiába na...A csillagjegyem negatívumai le se tagadhatóak...Amúgy az elkészült gyertyákkal mit szoktál csinálni? Elégeted őket? Meg elhasználod őket "gyertyafényes romantikus vacsorákra"?

Mikor kezdtem, nem is hallottam hobbiboltokról...miért csak azt olvasod ki a sorok közül, amit akarsz? NEM JÁROK EMIATT HOBBIBOLTBA, mint ahogy írtam is. Szóval még nagyváros sem kell hozzá.

Csendes, hideg, magányos esték kellenek hozzá, kellemes az olvadó viasz illatát érezni gyertyakészítés közben.

"Elhsználom gyertyafényes romantikus vacsorákra"?Laughing

Nagyon nem ismersz, ha így gondolod...életemben nem vettem részt romantikus gyertyafényes vacsorán. Soha nem is vágytam rá...
Neutral
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 02. 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade akkormeg mit csinálsz az elkészített gyertyákkal? Az ÖSSZESET elajándékozod? Hű...Én aztán a "csendes magányos téli estéket" nemigen tölteném semmiféle fizikai jellegü alkotómunkával...Max.szellemivel...Hm...Tudod mit szeretek én ilyen hideg,sötét,hosszú, téli estéken csinálni?Bemászok már vagy este 4-5 óra felé az ágyba,magam mellé teszek némi nassolnivalót,meg valami finom menta,vagy hársfa teát,aztán előveszek néhány vaskos történelmi,vagy bármi más témájú, de fajsúlyos tartalmu érdekes könyvet,és azt szoktam lapozgatni,meg olvasgatni hosszú-hosszú órákon át...Engem a gyertyaöntés vagy a kézműves termékek készítése nem tudna pihentetni,inkább csak kimerítene...
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 02. 13:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade akkormeg mit csinálsz az elkészített gyertyákkal? Az ÖSSZESET elajándékozod? Hű...Én aztán a "csendes magányos téli estéket" nemigen tölteném semmiféle fizikai jellegü alkotómunkával...Max.szellemivel...Hm...Tudod mit szeretek én ilyen hideg,sötét,hosszú, téli estéken csinálni?Bemászok már vagy este 4-5 óra felé az ágyba,magam mellé teszek némi nassolnivalót,meg valami finom menta,vagy hársfa teát,aztán előveszek néhány vaskos történelmi,vagy bármi más témájú, de fajsúlyos tartalmu érdekes könyvet,és azt szoktam lapozgatni,meg olvasgatni hosszú-hosszú órákon át...Engem a gyertyaöntés vagy a kézműves termékek készítése nem tudna pihentetni,inkább csak kimerítene...

Viszont közben nagyon hangulatos lenne, ha ott pislákolna közben az ágyad melletti éjjeliszekrénykén egy ilatgyertya...én úgy szoktam. Hangulatos. Tehát amit nem ajándékozok el, azt én használom...nem tömeggyártásra kell gondolni, és pár perc alatt készen van.
Majd küldök egyet neked is fénypostával, csak nyisd ki az ablakod. Smile
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 02. 13:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Készítettem pl a családban, baráti körben adventi naptárakat is.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 02. 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Készítettem pl a családban, baráti körben adventi naptárakat is.
Hogy néz ki egy adventi naptár? Én még sose láttam ilyet...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4
4 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.