Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek 4. - könyvajánló egymásnak (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 02. 12:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De te is tudod, hogy sok nő választ inkább egy biztos "bétát", mint egy "alfát".

A másik oldal pedig:

Buta lány vagy Elizabet, óóó, de szép a hajad.
A nyakamról majd ledörzsölöm, óóó, a rúzsodat.
A beszéd nem a te asztalod, de a csípőd bomba jó,
Nem is tudom mit tegyek, ilyenkor mi a jó.

Ha veled alszom Elizabeth, óóó,
Az mámorító.
Reggel viszont egy ostoba nő, óóó,
Elszomorító!
Az egyik felem feléd húz, de a másik hazafelé,
Elizabeth, te kacér nő, ez a helyzet nagyon izé.

Az a baj, hogy a nők vagy csúnyák, vagy szépek és buták,
Vagy, ha szépek és okosak is egyben, nem állnak szóba velem.
Ki érti ezt, ki érti ezt?

Fura lány ez az Elizabeth, óóó,
Most hova megy el?
Az a srác pedig hova nyúlkál, óóó,
A kezeivel?
Gyere vissza Elizabeth, az egész csak tréfa volt,
Nélküled én már nem vagyok se élő, se holt.

Ki érti ezt? Ki érti ezt? Én nem.

Forrás:zeneszöveg.hu

Kft-Elizabeth
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 02. 12:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
De te is tudod, hogy sok nő választ inkább egy biztos "bétát", mint egy "alfát".

A másik oldal pedig:

Az mámorító.
Elszomorító!

Most hova megy el?
A kezeivel?

Kft-Elizabeth
Na ja...Amennyiben egy "béta" palit választ egy SZÉP ÉS OKOS NŐ" akkor ott valami "nem stimmel" az adott "okos és szép nővel" szerintem...Lehet hogy CSAK ÚGY TŰNIK, HOGY OKOS az ilyen nő? (Szép mondjuk még lehet...)Amúgy kíváncsi lennék én ennek a Szerb Antalnak a két feleségére...Nincsenek képek ezekröl a nőkröl a neten? Hű...Esküdni mernék rá,hogy mindkét nő olyan "huszadrangu kisegér" kinézetü lehetett,aligha voltak holmi "Irina Alfjorovák" szerintem...
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 02. 12:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

A másik oldal pedig:

Az mámorító.
Elszomorító!

Most hova megy el?
A kezeivel?

Kft-Elizabeth
Na ja...Amennyiben egy "béta" palit választ egy SZÉP ÉS OKOS NŐ" akkor ott valami "nem stimmel" az adott "okos és szép nővel" szerintem...Lehet hogy CSAK ÚGY TŰNIK, HOGY OKOS az ilyen nő? (Szép mondjuk még lehet...)Amúgy kíváncsi lennék én ennek a Szerb Antalnak a két feleségére...Nincsenek képek ezekröl a nőkröl a neten? Hű...Esküdni mernék rá,hogy mindkét nő olyan "huszadrangu kisegér" kinézetü lehetett,aligha voltak holmi "Irina Alfjorovák" szerintem...

Félreértés ne essék.
A KFT dala a MÁSIK OLDAL... írtam is.
Egy szép és okos nő, vagy választ okos lenyugodott alfát, (na, de mekkora esély van azt találni?) vagy inkább egyedül marad...

Utánanéztem a nejeknek. Eredménytelenül.
De különben is mindenkinek más tetszik...tudod, zsák a foltját...ha szerencsések.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 02. 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na igen...Csak ott a gond,hogy szerintem Szerb Antal NEM ÉLT BOLDOG ÉLETET soha egyetlen nővel sem,hiába megelégedett volna egy "jelentéktelen,szürke kis nővel" is akár,(Nagy valószínűséggel a feleségei ezek a kategóriák lehettek...)mivel AZ ELVEI MEGLEHETŐSEN BESZÉDESEK...És ilyen komplexusos ostoba baromságokat amiket összehordott Szerb Antal a nőkröl,én pl. sose mondanék...Hiába na...Lehet hogy egy írózseni volt,meg kivételesen művelt ember,de hogy a nők terén egy lúzer,és zéta pali volt,abban én egész biztos vagyok...Máskülönben nem beszélt volna annyi hülyeséget róluk...
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 02. 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na igen...Csak ott a gond,hogy szerintem Szerb Antal NEM ÉLT BOLDOG ÉLETET soha egyetlen nővel sem,hiába megelégedett volna egy "jelentéktelen,szürke kis nővel" is akár,(Nagy valószínűséggel a feleségei ezek a kategóriák lehettek...)mivel AZ ELVEI MEGLEHETŐSEN BESZÉDESEK...És ilyen komplexusos ostoba baromságokat amiket összehordott Szerb Antal a nőkröl,én pl. sose mondanék...Hiába na...Lehet hogy egy írózseni volt,meg kivételesen művelt ember,de hogy a nők terén egy lúzer,és zéta pali volt,abban én egész biztos vagyok...Máskülönben nem beszélt volna annyi hülyeséget róluk...

Nem tudom.
Nem vagyok sem pali, sem alfa, sem író...

Különben meg az állítólagos Casanováról is láttam képeket...hát tudod, ha ilyen egy "alfa" akkor inkább Szerb Antal, vagy Varga Miklós...
Lehet, én vagyok rosszul összerakva, de napjaink "álompasijaitól" is csak rémálmaim lennének.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 02. 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj Szami...Ha jók az ismereteim, arról a "Cassanovárol" már kiderítették a kultúrtörténészek,hogy CSAK SZÉDÍTETT,MEG VAKÍTOTT,mint mondjuk nálunk Háry János...Állítólag előkerült valamikor a naplója,és kiderült szép sorban,hogy a "rengeteg meghódított nője" gyakorlatilag mind vagy közönséges ucai prostituált volt,vagy valami szerencsétlen,naív cselédlány...Szóval a "Cassanovával" is jobb vigyázni mindig...Nade most nekem lépnem kell mára...Majd jövök még valamikor...Szia.
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 08. 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade térjünk vissza azért a topik eredeti témájára is...A könyvekhez...Ilyenkor,év vége felé majdnem minden éven előveszem újra Nemere István remekbe szabott kisregényét,a "Túl a Plútón"-t...Sokszor elolvastam már ezen kisregényt,éshát erre sem nagyon tudok sose ráunni...Igaz,a terjedelemmel kapcsolatban ennél a regénynél is akadnak szerintem hiányosságok,dehát ez van,igyekszem mindig nem elfelejteni,hogy egy "fogyasztói társadalomban" élünk,ahol is ugye a "fogyasztók" döntő többsége primitív,szellemileg alulfejlett, konzum idióta állat, akiknek agykapacitását ugye a leggyakrabban megfekszi egy olyan regény,ami mondjuk olyan cirka 120 oldalnál terjedelmesebb...Úgyhogy gondolom Nemere ezért is nem írta meg ezt a regényét olyan 5-6 kötetnyi terjedelemben...(Végülis ő is csak a "piacrol" élt,ahogy mondani szokás...)Hm...Pedig ilyesmi terjedelemben micsoda lebilincselő olvasmány lett volna a téma izgalmas,és alapos kidolgozása!(Jó szokás szerint...) Nade ne elégedetlenkedjünk, még ilyen kis terjedelemben is izgalmas,érdekes esti olvasmány ez a kisregény...Mondjuk nem kedvelem úgy álltalában a Nemere regényeket,de ez a szóban forgó mű, kivételesen nagyon megfogott...Ugyanis tele volt a regény,hosszú-hosszú leírásokkal,és viszonylag kevés párbeszéddel...Ami párbeszéd előfordult a regényben,(Jórészt az "egyes" és "kettes",időnként oldalakat kitöltő,számomra érdektelen és unalmas locsogásai...)azt meg igyekeztem gyorsan átlépni...Szóval az "egyes" és "kettes" időnkénti locsogásait leszámítva, számomra lebilncselően izgalmas ez a kisregény a mai napig is,hiába olvastam el már sokszor...Igaz,a befejezés kicsit összecsapottnak,és gyorsan elrendezettnek tűnt,de ez csak keveset von le a mű értékéböl...Legalábbis szerintem...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 08. 11:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade térjünk vissza azért a topik eredeti témájára is...A könyvekhez...Ilyenkor,év vége felé majdnem minden éven előveszem újra Nemere István remekbe szabott kisregényét,a "Túl a Plútón"-t...Sokszor elolvastam már ezen kisregényt,éshát erre sem nagyon tudok sose ráunni...Igaz,a terjedelemmel kapcsolatban ennél a regénynél is akadnak szerintem hiányosságok,dehát ez van,igyekszem mindig nem elfelejteni,hogy egy "fogyasztói társadalomban" élünk,ahol is ugye a "fogyasztók" döntő többsége primitív,szellemileg alulfejlett, konzum idióta állat, akiknek agykapacitását ugye a leggyakrabban megfekszi egy olyan regény,ami mondjuk olyan cirka 120 oldalnál terjedelmesebb...Úgyhogy gondolom Nemere ezért is nem írta meg ezt a regényét olyan 5-6 kötetnyi terjedelemben...(Végülis ő is csak a "piacrol" élt,ahogy mondani szokás...)Hm...Pedig ilyesmi terjedelemben micsoda lebilincselő olvasmány lett volna a téma izgalmas,és alapos kidolgozása!(Jó szokás szerint...) Nade ne elégedetlenkedjünk, még ilyen kis terjedelemben is izgalmas,érdekes esti olvasmány ez a kisregény...Mondjuk nem kedvelem úgy álltalában a Nemere regényeket,de ez a szóban forgó mű, kivételesen nagyon megfogott...Ugyanis tele volt a regény,hosszú-hosszú leírásokkal,és viszonylag kevés párbeszéddel...Ami párbeszéd előfordult a regényben,(Jórészt az "egyes" és "kettes",időnként oldalakat kitöltő,számomra érdektelen és unalmas locsogásai...)azt meg igyekeztem gyorsan átlépni...Szóval az "egyes" és "kettes" időnkénti locsogásait leszámítva, számomra lebilncselően izgalmas ez a kisregény a mai napig is,hiába olvastam el már sokszor...Igaz,a befejezés kicsit összecsapottnak,és gyorsan elrendezettnek tűnt,de ez csak keveset von le a mű értékéböl...Legalábbis szerintem...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade érdekes olvasmány a hosszú,csendes, téli estékre még Lothar-Günther Buchheim remekbe szabott klasszikus regénye,a "Tengeralattjáró" is...Ez a lebilincselő írás egy II. világháborús német tengeralattjárórol szól,vagy inkább a legénységéröl...És azok mindennapjairol egy szűk "acélcsőbe" zárva a végtelen óceánon,illetve a víz mélységeiben...Hű...Nem lehetett semmi egy ilyen tengeralattjárón élni hajdanán...Heteken,hónapokon keresztül összezárva lenni vagy 40-50 másik emberrel egy kb. 50 méter hosszú és kb.4-5 méter széles acélcsőben...És sokszor mindezt 100-200 méter mélyen a víz felszíne alatt...Állandó életveszélyben ráadásul...Hát...Én aztán nemigen lettem volna tengeralattjárós, azt hiszem...Az állandó életveszélyt még talán bírtam is volna,nade BÁRMI PRIVÁT TÉR NÉLKÜL élni összezárva másik 50 emberrel?Heteken-hónapokon keresztül? Na ne...EBBE egész biztos,hogy beleőrültem volna...Érdekes dolog ilyesmi gondolatok közepette olvasni ezt a könyvet...Egyszerre lebilincselő élmény,és hátborzongató...
Samantha
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 16:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade érdekes olvasmány a hosszú,csendes, téli estékre még Lothar-Günther Buchheim remekbe szabott klasszikus regénye,a "Tengeralattjáró" is...Ez a lebilincselő írás egy II. világháborús német tengeralattjárórol szól,vagy inkább a legénységéröl...És azok mindennapjairol egy szűk "acélcsőbe" zárva a végtelen óceánon,illetve a víz mélységeiben...Hű...Nem lehetett semmi egy ilyen tengeralattjárón élni hajdanán...Heteken,hónapokon keresztül összezárva lenni vagy 40-50 másik emberrel egy kb. 50 méter hosszú és kb.4-5 méter széles acélcsőben...És sokszor mindezt 100-200 méter mélyen a víz felszíne alatt...Állandó életveszélyben ráadásul...Hát...Én aztán nemigen lettem volna tengeralattjárós, azt hiszem...Az állandó életveszélyt még talán bírtam is volna,nade BÁRMI PRIVÁT TÉR NÉLKÜL élni összezárva másik 50 emberrel?Heteken-hónapokon keresztül? Na ne...EBBE egész biztos,hogy beleőrültem volna...Érdekes dolog ilyesmi gondolatok közepette olvasni ezt a könyvet...Egyszerre lebilincselő élmény,és hátborzongató...

Mint az a film...mi is volt a címe???

Miért Verne űrhajójával elutaztál volna a Holdra azzal a néhány emberrel?
(Ha létezne...de most tegyük fel, hogy igen)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A "Merülés a félelembe" című filmre gondoltál? Amúgy ennek a fentebb nevezett könyvnek van egy film változata is, szintén azzal a címmel,ami a könyv címe is...Láttam azt a filmet is,de nekem nagyon nem tetszett...(Kivéve a zenéjét...Az mondjuk nagyon remek zene...)Ugyanis a filmváltozat az én szememmel nézve túlságba is ÉLETHŰEN adta vissza a tengeralattjárón uralkodó koszt,mocskot,gusztustalanságokat, homoszexualitást...Az én finnyás gyomromnak mindez már sok volt azért...Könyvként olvasva nem volt mindez azért ennyire sokkoló...Meghát a könyv változatban nemis volt pl.homoszexuális jelenet...Szóval a film alkotói azért kicsit túltolták a biciklit a gusztustalanságok terén...Vagy nemis kicsit...Úgyhogy szerintem a filmváltozat egy erősen undorító alkotás,de a könyv az nagyon remek...És viszonylag hiteles is,mivel a szerző maga is rengeteget volt a háború idején tengeralattjárókon bevetésen...A Verne regény esetében én mondjuk sosem foglalkozom olyan gondolatokkal,hogy "hogy bírtam volna az utazást egy ágyúlövedékbe bezárva 3-4 másik emberrel",mivel az első látásra is teljesen képtelen történet...Viszont ne feledd el azt,hogy a tengeralattjárós könyv AKÁR VALÓSÁG IS LEHETETT VOLNA ha mondjuk éltem volna akkoriban...És sok ezer akkori ember számára AZ IS VOLT...Nagyjából úgy,ahogy az meg volt írva,mivel mondom,a szerző a SAJÁT ÉLMÉNYEI ALAPJÁN ÍRTA MEG A REGÉNYT...Ellentétben Vernével, aki ugye csak egy képzeletbeli fikciót alkotott...
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 14. 09:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én csak a filmet láttam (Das Boot), de a homoszexuális jelenet nem rémlik. Melyikre gondolsz, Titusz?

A könyvet nem olvastam, ezért csak a filmről tudok véleményt formálni, nekem tetszett, teljesen visszaadta azt a nyomasztó hangulatot és félelmet, ami ott lehetett és hogy mennyire kiszolgáltatottak voltak ott bent. Az egyik legmaradandóbb jelenet az, amikor már hosszabb ideje vannak a nyílt vízen és az élelmük fogyatkozóban és romlandóban van, ezért a tisztek is már csak penészes kenyeret tudnak enni. (Vagyis elmúlik a kiváltság, mindenki egyenlővé válik, minthogy osztoznak a nehézségeken.)
Valamint a gépész őrülete, ahogy jelzi az egész legénység pszichés állapotát, is meghatározó jelenet.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 15. 12:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
Én csak a filmet láttam (Das Boot), de a homoszexuális jelenet nem rémlik. Melyikre gondolsz, Titusz?

A könyvet nem olvastam, ezért csak a filmről tudok véleményt formálni, nekem tetszett, teljesen visszaadta azt a nyomasztó hangulatot és félelmet, ami ott lehetett és hogy mennyire kiszolgáltatottak voltak ott bent. Az egyik legmaradandóbb jelenet az, amikor már hosszabb ideje vannak a nyílt vízen és az élelmük fogyatkozóban és romlandóban van, ezért a tisztek is már csak penészes kenyeret tudnak enni. (Vagyis elmúlik a kiváltság, mindenki egyenlővé válik, minthogy osztoznak a nehézségeken.)
Valamint a gépész őrülete, ahogy jelzi az egész legénység pszichés állapotát, is meghatározó jelenet.
Igen..."A Das Boot" címü filmröl beszéltem énis...Abban volt egy jelenet,amikor HOSSZASAN mutattak egy palit,aki NŐNEK ÖLTÖZVE, KI SMINKELVE, magát kelletően táncolt ugye a többi pali előtt...Nem emlékszel erre a jelenetre? Na...Addig is tele volt undorító jelenettel,jelenségekkel az a film,de ITT, ENNÉL A PONTNÁL nálam már végleg betelt a pohár,és tovább képtelen voltam nézni a filmet...Sőt...Azóta is az öklendezés jön rám,ha csak rá is gondolok arra a filmre...Mondjuk az eredeti könyvben is volt sajnos sok trágárkodás,undorító dolgok leírása,meg stb,stb, de legalább a HOMOSZEXUALITÁS burkolt propagálása nem...Szóval ahogy mondani szokás,a homoszexualitás propagálásáért én mindig "harapni szoktam"...Az ilyesmiben nem ismerek tréfát, szóval a "Das Boot" az a számomra egy gusztustalan,undorító film volt, amitöl még csak a címe említésekor is hányingert kapok...
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 17. 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jadis írta:

Igen..."A Das Boot" címü filmröl beszéltem énis...Abban volt egy jelenet,amikor HOSSZASAN mutattak egy palit,aki NŐNEK ÖLTÖZVE, KI SMINKELVE, magát kelletően táncolt ugye a többi pali előtt...Nem emlékszel erre a jelenetre? Na...Addig is tele volt undorító jelenettel,jelenségekkel az a film,de ITT, ENNÉL A PONTNÁL nálam már végleg betelt a pohár,és tovább képtelen voltam nézni a filmet...Sőt...Azóta is az öklendezés jön rám,ha csak rá is gondolok arra a filmre...Mondjuk az eredeti könyvben is volt sajnos sok trágárkodás,undorító dolgok leírása,meg stb,stb, de legalább a HOMOSZEXUALITÁS burkolt propagálása nem...Szóval ahogy mondani szokás,a homoszexualitás propagálásáért én mindig "harapni szoktam"...Az ilyesmiben nem ismerek tréfát, szóval a "Das Boot" az a számomra egy gusztustalan,undorító film volt, amitöl még csak a címe említésekor is hányingert kapok...

Akkor jól sejtettem, hogy arra a jelenetre gondolsz. Nekem az másképp csapódott le (inkább, hogy a bezártság mennyire ki tudja készíteni az idegeket), de amúgy nekem sem tetszett.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 17. 11:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj Jadis...Ennyire ne legyél már naív...Az a nevezett jelenetet SEMMI MÁSROL NEM SZÓLT VALÓJÁBAN, mint a sunyi,burkolt, homoszexuális propagandárol...Mondjuk én nem voltam még hetekig összezárva más férfiakkal egy tengeralattjárón,viszont voltam hetekig összezárva kb.100 másik palival egy laktanyában...És 3 héten keresztül nőt max.a kantinban láthattunk a pult mögött állva, ami kantinba naponta egyszer lemehettünk kísérettel egy 5 percre,megvenni néhány kiflit mondjuk...Szóval az esetemben 3 héten keresztül volt összezárva kb.100 fiatal pali egy épület harmadik emeletén...És ezen három hét alatt minden este meztelen férfiak tucatjai kerülgették egymást a zuhanyzóban, meg 12-en aludtunk egy közös szobában...És MÉGSEM JUTOTT ESZÉBE SENKINEK SEM, női ruhában,avagy nőnek kimaszkírozva táncolni a többiek előtt,meg undorítóan,aberráltan viselkedni...Szóval nyugodtan állíthatom azt,hogy valszeg egy tengeralattjárón se nagyon lehetett más a helyzet VALÓJÁBAN...És nemis véletlen az,hogy az eredeti regényben SEMMI ILYESMI JELENET nem szerepel...Sőt...Még olyan se,mint ami másik jelenet is szerepelt a filmben,amikoris ugye az egyik muki rányitott a többire,és mutatta a kamera néhány másodpercig,ahogy áll vagy 6 csóka MEZTELEN HÁTSÓVAL fordulva a kamera felé ...Szóval én az ilyesmi sunyi,és ALJAS propagandát sose bírom,úgyhogy felőlem aki akar,az lelkesedjen ezen filmért,(A rajongói oldalakon ugye csakúgy zengedeznek a dicshimnuszok örökösen erröl a filmröl...Hát...Egészségükre akkor a rajongóknak...)de én nem fogok...Mivel nekem gyomorforgató élmény volt ezen film megnézése...(Már ameddig bírtam nézni persze...)
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
5 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.