Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Történelmi érdekességek, rejtélyek nyomában
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 10. 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz, nézd mit találtam!!! Wink
De azért melegen ajánlom a "lányoknak" is... Smile Hangya, Jadis...főképp a "dolgozó nők *kettős* teherbírási képességeivel" kapcsolatos vélemênyeitekre, meglátásotokra lennék kíváncsi, ha lehet.

Töri másképp: Amikor a nők is elkezdtek nadrágot viselni...
Tudjuk ugye, hogy a dolog nem új keletű. Nem csak a mai pusztulásra érdemes világban lévő hölgyeket lehet szidni, hogy nem, vagy alig hordanak a csinos lábaikon férfiszemet gyönyörködtető harisnyát, harisnyanadrágot.

"A nadrág először az 1800-as években jelent meg egy divatlapban, de az ötlet ekkor még tökéletesen visszhangtalan maradt. 1887-ben egy francia hölgy beadvánnyal fordult a képviselőházhoz, hogy engedjék meg a nők számára is a férfiruha viselését. A képviselőház ügyesen kibújt a dolog alól, amikor azzal érvelt, hogy egyetlen törvény sem kényszeríti a hölgyeket arra, hogy szoknyát hordjanak."

"Óriási botrányt váltott ki azonban, amikor a divatlapok, divatszalonok megpróbálták utcai viseletté változtatni a nadrágot. A párizsi haute couture cégek nadrágszoknyás manökenjeit egy lóversenyen a rendőröknek kellett megvédenie a felháborodott tömegtől. De hasonlóan jártak 1911-ben a budapesti Kossuth Lajos utcai korzón a nadrágszoknyát viselő hölgyek, amikor a járókelők kifütyülték őket. Berlin utcáin szintén kinevették a nadrágos nőket."

"A helyzet az első világháború után változott, és a nők munkába állása elkerülhetetlenné tette, hogy a hölgyek kényelmesebb, és a munkavégzés szempontjából biztonságos öltözetet viseljenek."

A teljes cikk:
Amikor a nők is elkezdtek nadrágot viselni

Titusz, azt hiszem, ha lenne időutazás, te visszautaznál 1911-be a budapesti korzóra elsők között kifütyülni a nadrágszoknyás hölgyeket. Jól sejtem? Smile

Ami még nálam szemet szúrt a cikkben - ezt ritkán említik a nagy feministák - de örülök hogy belekerült:

"...egy aggódó újságíró megjósolta, hogy a dolgozó nő össze fog roppanni a munkahelyi és háztartási munka kettős súlya alatt..."
" ....a női munka ellenzői csak a középosztálybeli hölgyek egészségéért aggódtak. A parasztasszonyok, cselédek, gyári munkásnők teherbírási készségét senki nem vitatta, értük a kutya sem aggódott.
Na igen!!!

Ami a kettős tehert illeti, ha a nő is dolgozik (márpedig manapság egy fizetésből nemigen lehet elboldogulni), akkor bizony a második műszakon, vagyis a háztartás vezetésen (beleértve a gyerekeket is, ha vannak) is osztozni kell. Az szerintem is irreális elvárás, hogy dolgozz 8 órában, majd otthon is még egy műszakot, miközben a férfi "csak" egy műszakot visz (de a megélhetéshez szükség van mindkettejük keresetére). Viszont, ha a férfi is beszáll a háztartásba, mindjárt jobb lesz a helyzet, kiegyensúlyozódik a teher és lehet, egy kevésbé lestrapált asszonyka este is lelkesebb. Wink

Ettől függetlenül, ha az anyagi helyzet megengedi és a nőnek is ez a felállás a jobb, amit ő szívesebben csinál, így érzi jól, teljesnek magát, akkor meg miért ne lehetne valaki otthon és a háztartásban dolgozik. Az is egy teljes állás (mint ugye ezt fentebb is kifejtettem) és ezért ugyanolyan tisztelet jár neki is.

Egy dolgot nem szeretek, amikor azt hajtogatják, hogy vagy dolgozol vagy családod van... szerintem az lenne az egészséges, ha lenne mindkettő, ez pedig akkor lehetséges, ha van egy társad hozzá, akivel együtt alakítjátok ki mindezt.

Saját tapasztalatom csak annyi van, hogy amíg az ember egyedül van, addig nincs választása: dolgozni is kell és az otthoni teendőket is el kell látni (ami nyilván lényegesen kevesebb, mintha az embernek gyereikei is vannak). Pénz nem terem a fán, enni, ruházkodni stb. pedig kell. Az pedig külön jó, ha a munka is olyan, ami érdekel, amit szívesen csinálsz. Az enyém szerencsére ilyen, így szellemileg is hasznosnak érzem magam, dolgoztatom az agyamat.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz, nézd mit találtam!!! Wink
De azért melegen ajánlom a "lányoknak" is... Smile Hangya, Jadis...főképp a "dolgozó nők *kettős* teherbírási képességeivel" kapcsolatos vélemênyeitekre, meglátásotokra lennék kíváncsi, ha lehet.

Töri másképp: Amikor a nők is elkezdtek nadrágot viselni...
Tudjuk ugye, hogy a dolog nem új keletű. Nem csak a mai pusztulásra érdemes világban lévő hölgyeket lehet szidni, hogy nem, vagy alig hordanak a csinos lábaikon férfiszemet gyönyörködtető harisnyát, harisnyanadrágot.

"A nadrág először az 1800-as években jelent meg egy divatlapban, de az ötlet ekkor még tökéletesen visszhangtalan maradt. 1887-ben egy francia hölgy beadvánnyal fordult a képviselőházhoz, hogy engedjék meg a nők számára is a férfiruha viselését. A képviselőház ügyesen kibújt a dolog alól, amikor azzal érvelt, hogy egyetlen törvény sem kényszeríti a hölgyeket arra, hogy szoknyát hordjanak."

"Óriási botrányt váltott ki azonban, amikor a divatlapok, divatszalonok megpróbálták utcai viseletté változtatni a nadrágot. A párizsi haute couture cégek nadrágszoknyás manökenjeit egy lóversenyen a rendőröknek kellett megvédenie a felháborodott tömegtől. De hasonlóan jártak 1911-ben a budapesti Kossuth Lajos utcai korzón a nadrágszoknyát viselő hölgyek, amikor a járókelők kifütyülték őket. Berlin utcáin szintén kinevették a nadrágos nőket."

"A helyzet az első világháború után változott, és a nők munkába állása elkerülhetetlenné tette, hogy a hölgyek kényelmesebb, és a munkavégzés szempontjából biztonságos öltözetet viseljenek."

A teljes cikk:
Amikor a nők is elkezdtek nadrágot viselni

Titusz, azt hiszem, ha lenne időutazás, te visszautaznál 1911-be a budapesti korzóra elsők között kifütyülni a nadrágszoknyás hölgyeket. Jól sejtem? Smile

Ami még nálam szemet szúrt a cikkben - ezt ritkán említik a nagy feministák - de örülök hogy belekerült:

"...egy aggódó újságíró megjósolta, hogy a dolgozó nő össze fog roppanni a munkahelyi és háztartási munka kettős súlya alatt..."
" ....a női munka ellenzői csak a középosztálybeli hölgyek egészségéért aggódtak. A parasztasszonyok, cselédek, gyári munkásnők teherbírási készségét senki nem vitatta, értük a kutya sem aggódott.
Na igen!!!
Így-így...Örülök neki Szami,hogy te is látod akkor,hogy mennyire aljas és hazug ez a világ,meg volt is mindig...Úgyhogy én csak azon csodálkozom örökösen, hogy miképpen van ember a földön,aki bármit is elhisz abból, amit akár a politikusok,akár a sajtó,akár bármely más média,vagy bármely,szabadon kószáló futóbolond kommunikál feléje...Hazugság és manipuláció itt MINDEN,DE MINDEN...Mindenesetre érdekes dolog akkor ez a nevezetes 1887-es esemény,amikoris az a bizonyos nőivaru egyed,(Én azért ezt a lényt holmi "hölgynek" azért nem merném nevezni...)valami "ördögi sugallatra" elkezdte felvetni a témát,hogy "dehát miért ne hordhatna egy nő szoknya helyett nadrágot"? És akkor ugye sok elmebeteg nőtársa rá is kapott rögtön a témára,AHELYETT HOGY EGY KICSIT IS BELEGONDOLT VOLNA ELŐSZÖRIS A DOLOGBA...Merthát ugye meg lehetett volna fordítani is ám a dilemmát!!!! És lehetett volna VISSZAKÉRDEZNI IS AZ ELMEBETEGNEK SZÁNVA A KÉRDÉST hogy:"Dehát MIÉRT KÉNE egy nőnek NADRÁGBAN járni szoknya helyett???? Ugyan miért?Milyen gyakorlati vagy elvi indokot tudna erre mondani? Mivel jobb egy nadrág egy nőnek,mint egy szoknya"???? Én nem vagyok mondjuk nő,de ettöl függetlenül még én is sokat törtem a fejemet ezen a kérdésem,elnézve már gyerekkorom óta a sok nadrágos,farmeres nőt...MIVEL PRAKTIKUSABB egy szűk,szoros,feszes farmer mondjuk,mint egy könnyű,szellős szoknya? Ami szoknyában valszeg sokkal kényelmesebb a mozgás,a tartózkodás,mint egy feszes,szűk, farmerben mondjuk? Az esztétikai különbségekröl már nemis beszélve...Jellemző ez az egész,nem?...És akkor a sok agyatlan,primitív, megvezetett liba meg MENT MINT A VAK EGY ELMEBETEG NŐ,ELMEBETEG ÖTLETE UTÁN már hajdanában is...Merthát az "olyan trendi"...Meg olyan "modern"...Meg ez az új divat...Ismerős ez a mentalitás a mai világból is sajnos...De mennyire ismerős...Jön egy klinikai szintü ELMEBETEG,valami bődületes baromsággal, aztán a sok birka meg már megyen is utána egyböl vakon,meg agyatlanul...Aztán nemis csoda,hogy egy idő után már ez az egész világ egy hatalmas őrültekházává alakul,meg alakult mára...Bizony,nemis csoda...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 17:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy személy szerint nekem módfelett tetszett mindig pl.az 1800-as évek végének női divatja...Na persze nem a "modern, nadrágos nők"akkoriban alakuló elmebeteg divatja,hanem az eredeti...Hű...Hogy mennyit nézegettem én mindig a régi fényképeken lévő,egykoron élt városi "úrihölgyeket"...Elragadóak lehettek azokban az igaz,földig érő,de azért remekbe szabott,csillogó,és feszes ruháikban...Ami ahogy elnéztem,derékben azért mindig ki volt hangsúlyozva...Hm...Akkoriban a jelek szerint tudhattak ám az úrinők megjelenni...Nemis csodálkozom azon,hogy ezek után a nadrágos "nők"megjelenése kezdetben mindenütt közbotrányt okozott...De aztán persze idővel lassan mindenki megszokta az elmebajt,ma meg már ugye az a természetes,hogy egy nő mindenféle gatyákban pompázik örökösen...Hiába na...Az elmebaj ha valahol felüti a fejét,onnantól már szinte lehetetlen kiírtani...Úgy látszik,ez a világ rendje...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade azért ne írjunk le minden mai hölgyet,mivel azért vannak manapság is még IGAZI HÖLGYEK...Vagy egy hete láttam az egyik Szerencsi boltbol kijönni egy nem mindennapi hölgyeményt a vásárlása végeztével...Alig akartam hinni a szememnek...Egy helyes,csinos hölgyet láttam,piros miniruhában,olyan rövid miniruhában,hogy alig takarta a ruha a hölgy hátsóját, vastag de áttetsző, világosbarna téli harisnya volt rajta,meg rendkívül hosszú szárú, térden felül érő,feszes,fekete csizma...Amikor megláttam ezt a hölgyet,teljesen elámúlva néztem még hosszasan utána,úgy ledöbbentett a látvány...A hölgyön meg látszott,hogy igencsak meg volt azért elégedve magával...Meg az általa kiváltott hatással...Hiába na...Azért vannak még igazi úrihölgyek még egy ilyen teljesen félrecsúszott,degenerált világban is,mint ez a mai...Ezt azért el kell ismerni...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 17:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze, Titusz, de azért látszik, hogy nem vagy nő, és sosem hordtál szoknyát-harisnyát.

Vannak bizonyos munkák, ill. sportok pl. ahol sokkal kényelmesebb, és higiénikusabb, ill. van, ahol baleset-megelőző szerepe van a nadrágnak egy szoknyával szemben.
Az én munkámnál pl. már részleteztem a ruha-szoknya-harisnya hátrányait,igaz? Wink
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nade azért ne írjunk le minden mai hölgyet,mivel azért vannak manapság is még IGAZI HÖLGYEK...Vagy egy hete láttam az egyik Szerencsi boltbol kijönni egy nem mindennapi hölgyeményt a vásárlása végeztével...Alig akartam hinni a szememnek...Egy helyes,csinos hölgyet láttam,piros miniruhában,olyan rövid miniruhában,hogy alig takarta a ruha a hölgy hátsóját, vastag de áttetsző, világosbarna téli harisnya volt rajta,meg rendkívül hosszú szárú, térden felül érő,feszes,fekete csizma...Amikor megláttam ezt a hölgyet,teljesen elámúlva néztem még hosszasan utána,úgy ledöbbentett a látvány...A hölgyön meg látszott,hogy igencsak meg volt azért elégedve magával...Meg az általa kiváltott hatással...Hiába na...Azért vannak még igazi úrihölgyek még egy ilyen teljesen félrecsúszott,degenerált világban is,mint ez a mai...Ezt azért el kell ismerni...

Én ilyen hölgyeket nap, mint nap látok Pesten.
Mondtam már neked, hogy csak rossz helyen laksz...
Laughing
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Amúgy személy szerint nekem módfelett tetszett mindig pl.az 1800-as évek végének női divatja...Na persze nem a "modern, nadrágos nők"akkoriban alakuló elmebeteg divatja,hanem az eredeti...Hű...Hogy mennyit nézegettem én mindig a régi fényképeken lévő,egykoron élt városi "úrihölgyeket"...Elragadóak lehettek azokban az igaz,földig érő,de azért remekbe szabott,csillogó,és feszes ruháikban...Ami ahogy elnéztem,derékben azért mindig ki volt hangsúlyozva...Hm...Akkoriban a jelek szerint tudhattak ám az úrinők megjelenni...Nemis csodálkozom azon,hogy ezek után a nadrágos "nők"megjelenése kezdetben mindenütt közbotrányt okozott...De aztán persze idővel lassan mindenki megszokta az elmebajt,ma meg már ugye az a természetes,hogy egy nő mindenféle gatyákban pompázik örökösen...Hiába na...Az elmebaj ha valahol felüti a fejét,onnantól már szinte lehetetlen kiírtani...Úgy látszik,ez a világ rendje...

Na igen, azon a ruhák nekem is tetszettek volna abban a korban, a fűzőt leszámítva. A fűző miatt volt a hölgyeknek olyan karcsú dereka.

Szoktam nézni a Murdoch nyomozó rejtélyei c. sorozatot...nem tudom, az ismerős-e számodra? Ott a boncmester egy hölgy...szerettem volna olyan lenni...igaz, a sorozat az 1900-as évek elején játszódik...láttál esetleg belőle valamit?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Persze, Titusz, de azért látszik, hogy nem vagy nő, és sosem hordtál szoknyát-harisnyát.

Vannak bizonyos munkák, ill. sportok pl. ahol sokkal kényelmesebb, és higiénikusabb, ill. van, ahol baleset-megelőző szerepe van a nadrágnak egy szoknyával szemben.
Az én munkámnál pl. már részleteztem a ruha-szoknya-harisnya hátrányait,igaz? Wink
Na jó,de a munkahelyeden kívül is van azért világ,nem? Amúgy meg egy harisnya mitöl kényelmetlenebb szerinted mint egy farmergatya? Esetleg annyiban rosszabb,hogy a harisnya hamar ki tud szakadni,meg hamar tönkre tud menni...Nade egy ÚRINŐT,egy HÖLGYET onnan lehet ugye többek között felismerni,hogy KÉPES ARRA,ÉS TUD HOSSZASAN VISELNI EGY OLYAN KÉNYES ÉS FINOM RUHADARABOT IS,MINT AMI A HARISNYA...És ÉRTŐ SZEMÜ FÉRFI ebböl mindig fel tudta mérni azt,hogy MILYEN KALIBERÜ nővel áll szemben...Egy IGÉNYES,PEDÁNS,FINOM ÚRINŐVEL-E,avagy csak egy nadrágos,vagy csupasz lábú igénytelen proli,vagy parasztnővel...Szóval sok nő ennek nincs gyakran tudatában,de az IGÉNYES férfiak figyelmét azért nemnagyon szokta sohasem elkerülni az,hogy az adott nő miben mutatkozik,akár az utcán is...Az ilyesmi is egy "férfiteszt" részét szokta nagyon gyakran képezni a nőket illetően...Persze nem az igénytelen,primitív,kocsmatöltelék férfiak részéröl...Ezt azért el kell ismerni...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Na igen, azon a ruhák nekem is tetszettek volna abban a korban, a fűzőt leszámítva. A fűző miatt volt a hölgyeknek olyan karcsú dereka.

Szoktam nézni a Murdoch nyomozó rejtélyei c. sorozatot...nem tudom, az ismerős-e számodra? Ott a boncmester egy hölgy...szerettem volna olyan lenni...igaz, a sorozat az 1900-as évek elején játszódik...láttál esetleg belőle valamit?
Igazad van,a fűzőkröl teljesen megfeledkeztem...Mondjuk azt éppen nem kívánnám egy nőnek se, de ha azokat a régi ruhákat anno fűző nélkül hordták volna a nők,akkor sem néztek volna ki szerintem rosszul...Szóval a fűző az már tényleg túlzás volt...De ez persze nem indok meg mentség arra,hogy a nők elkezdjenek gatyában mászkálni...Boncmester "hölgyekre" én személy szerint nemnagyon vagyok sose kíváncsi,úgyhogy a "Murdoch nyomozó rejtélyeit" valszeg kihagyom majd a továbbiakban...Nade most lépnem kell mára...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 12. 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Na jó,de a munkahelyeden kívül is van azért világ,nem? Amúgy meg egy harisnya mitöl kényelmetlenebb szerinted mint egy farmergatya? Esetleg annyiban rosszabb,hogy a harisnya hamar ki tud szakadni,meg hamar tönkre tud menni...Nade egy ÚRINŐT,egy HÖLGYET onnan lehet ugye többek között felismerni,hogy KÉPES ARRA,ÉS TUD HOSSZASAN VISELNI EGY OLYAN KÉNYES ÉS FINOM RUHADARABOT IS,MINT AMI A HARISNYA...És ÉRTŐ SZEMÜ FÉRFI ebböl mindig fel tudta mérni azt,hogy MILYEN KALIBERÜ nővel áll szemben...Egy IGÉNYES,PEDÁNS,FINOM ÚRINŐVEL-E,avagy csak egy nadrágos,vagy csupasz lábú igénytelen proli,vagy parasztnővel...Szóval sok nő ennek nincs gyakran tudatában,de az IGÉNYES férfiak figyelmét azért nemnagyon szokta sohasem elkerülni az,hogy az adott nő miben mutatkozik,akár az utcán is...Az ilyesmi is egy "férfiteszt" részét szokta nagyon gyakran képezni a nőket illetően...Persze nem az igénytelen,primitív,kocsmatöltelék férfiak részéröl...Ezt azért el kell ismerni...

Ez rendben van.
Én csak azt mondom, hogy vannak olyan élethelyzetek, ahol jobb a nadrág. Számomra is, de egyébként meg szeretem a szoknyákat.

Tudod, sok nő számára kényelmi szempont, hogy a szoknyában-harisnyában "viselkedni" kell. Nem mindegy, pl hogyan ül le az ember lánya. Egy farmernadrág valójában emiatt (is) "kényelmesebb".
Egy nylon harisnya, hacsak nem 5o-100 den-es, valóban sokkal érzékenyebb, mint egy nadrág. Igen kellemetlen tud bizonyos helyzetekben lenni, ha elszakad, és nincs az ember lányánál másik.
Férfiként gondolom, az sem tudod, hogy mennyivel nehezebb csak úgy leülni is, hogy ne szakadjon ki. Nem mindig rajtunk múlik.
Pl. emlékszem középiskolában annyira kellett figyelni, hogy azok a padok anynira szálkásak voltak, hogy külön művészet volt az is, hogy úgy tudjak leülni, hogy ne szakadjon ki öt perc alatt. Ott még nem választhat az ember, hogy inkább állva maradok.
Szóval értem én, hogy iről beszélsz, csak akarom, hogy tudd, hogy sokszor ilyen gyakorlati problémákkal is szembesülünk. És ugye a többség akkor úgy van vele, hogy egyszerűbb nadrágot hordani.

A hozzászólás legutóbb Samantha által 2018. 12. 13. 15:41-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na látod...Hát erröl beszélek én is...Az idióta,a médiák meg a "modern divatok" álltal teljesen félrevitt hülye libák csak annyit látnak a dologbol,hogy:"Jaj, a fene a harisnyába szoknyába,mennyire kényelmesebb,meg kevesebb gonddal jár az,ha magamra kapok egy farmert,vagy egy halász gatyát, aztán meg nem kell állandóan viselkednem,meg odafigyelnem magamra...Juj de jó,juj de jó...Éljen a liberalizmus,meg az önmegvalósítás,meg a cselekvés szabadsága"...Hát igen...Amennyiben az ilyen tyúkok szingliként,vagy valami huszadrangu lúzer élettársaként akarják leélni az életüket,akkor mindezzel a hozzáállással nem is lenne gond úgy önmagában...Viszont ott van némi probléma,hogy amennyire én ismerem úgy álltalában a nőket,TITOKBAN SZINTE MIND fehér lovon érkező szőke hercegekröl álmodozik, akiknek természetesen csakis ők kellenek...Nade ez esetben meg ugyan miért nem gondolnak bele pl. a MÁSIK FÉL HELYZETÉBE IS? Ők a saját igényeikböl kiindulva azt képzelik tán,hogy a férfiaknak meg nincsenek meg a maguk saját eszményei
a nőkröl? A férfiak nagyrésze szintén egy HERCEGNŐRÖL szokott álmodozni, annak MINDEN TULAJDONSÁGÁVAL, nem pedig holmi kócos,loboncos,igénytelen,primitív,trampli,kofa asszonyról...Viszont hol lehet látni trampli kofaasszonyt,ELEGÁNS ÖLTÖZÉKBEN? Finom,kényes harisnyában?Meg csinos szoknyában?Sehol...Szóval az elegáns öltözet a férfiak számára mindig egy jó TÁMPONT... És sok nő bele se gondol abba,hogy amikor NEM VÁLLALJA FEL az esetleges kényelmetlenségeket a "női értékeinek" a növelése érdekében,akkor legfőképpen SAJÁT MAGÁVAL TOL KI IGAZÁBOL...Dehát egy ilyen elv felismerését ugyan hogyan lehetne már elvárni a mai,teljesen lehülyült,elbolondított,feminista meg liberális propaganda álltal agymosott,lebutított nőktöl???Sehogy...Akkormeg nem kell csodálkozni semmin se...

A hozzászólás legutóbb Titusz által 2018. 12. 13. 17:27-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

(Időközben kicsit még írtam az előzőhöz, azt is olvasd el.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 16:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
(Időközben kicsit még írtam az előzőhöz, azt is olvasd el.)
Elolvastam a kiegészítőt,és értem is,hogy mit akartál mondani...Viszont bízok abban,hogy te is értetted akkor azt, amit meg én írtam...Szóval ha annak idején énis úgy néztem volna a dolgot,hogy "a testépítéssel csak a baj van,fárasztó,kimerítő,időt rabló dolog,sokkal kényelmesebb dolog az,ha holmi kimerítő,nehéz edzések helyett inkább moziba megyek szórakozni",hát..Ez esetben mára valszeg énis a balfék, a nők álltal egész életében kihasznált, hülyére vett lúzerek táborát gyarapítottam volna...De nekem azért ettöl több eszem volt mindig...És tudtam azt,hogy a hölgyeknek két dolog kell mindig a kellemes életükhöz...Pénz és egy jó kan...Mivel én nem a pénzemmel akartam ugye sose villogni,hát akkor maradt a másik variáció,a "férfias külsejü pali" opciója,ami aztán be is jött nekem maximálisan...És bejön a mai napig is...Szóval ha megfigyeled, egy okos pali ugyanazt az elvet szokta általában követni,mint egy okos nő...Csak ő férfi módra,nem pedig vitán felül kissé kényelmetlen,de elegáns öltözékek segítségével mint a nők...(Hogy most csak az öltözékeket említsük a nők részéröl...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 16:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, értelek persze.
Csodálkozom, hogy most nem csaptál le a saját életemből felhozott példámra.
Ez nem szokásod. Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Igen, értelek persze.
Csodálkozom, hogy most nem csaptál le a saját életemből felhozott példámra.
Ez nem szokásod. Laughing
Hogyan kellett volna lecsapnom a saját példádra? Ezt mondjuk nem egészen értem...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
2 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.