Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egészségmegőrzés, betegségmegelőzés
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2014. 08. 22. 21:18    Hozzászólás témája: le tudlak fogyasztani Hozzászólás az előzmény idézésével

https://www.youtube.com/watch?v=uzdyqTbv_2g

Hogy valóban le tud e fogyasztani ez a videó azt nem tudom, nem próbáltam ki mert nincs súlyfeleslegem, de gondoltam megosztom veletek.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csikungmester
Neofita

HozzászólásElküldve: 2015. 02. 23. 13:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="klara5"]
Mak írta:
No, hát engem érdekelne, hogy ki mit tud ajánlani arra, hogy több energiám legyen, ki tudjam aludni magam, stb.
Amúgy a bogyók és pirulák nem jöhetnek szóba, mert nem szedek be bármit.

De valami más, pl módszer érdekel!

Ja amúgy van két, 3 éven aluli gyerekem és egy elég nagy háztartásom, illetve kellően sok egyéb problémám.

Szóval várom az ötleteket.

a csikung gyakorlatok nagyszerűek erre - már napi 10 perc gyakorlás is feltölt energiával és ha minden nap gyakorolsz akkor nemcsak, hogy kipihenten ébredsz, de napközben több mindent el tudsz végezni anélkül, hogy holtfáradtan vonszolnád magad estére Smile

Ha szeretnél többet tudni, kattints a linkre az aláírásomban!

SZép hetet mindenkinek
kgab1
Neofita

HozzászólásElküldve: 2015. 06. 16. 15:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálam az a baj, hogy tudom, hogy mivel tudnám ,de nem vagyok rá képes. Rohanok egész nap, rendszertelenül eszem...stb. Valaki tudna tanácsot adni esetleg?
Vissza az elejére
kgab1
Neofita

HozzászólásElküldve: 2015. 07. 19. 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendszeres mozgás (bicikli). meg figyelek, hogy rendszeresen egyek, este pedig csak keveset.
Vissza az elejére
csikungmester
Neofita

HozzászólásElküldve: 2015. 10. 19. 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

itt egy videó erről:

https://www.youtube.com/watch?v=_9eHDLFPUBg
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 11. 11:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz!
Nézd csak, felhoztam ezt a topicot,...mondjuk vissza még nem nagyon olvastam benne.
De szívesen látnálak itt!

Hangya!!!
Gyere te is!!!
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2017. 11. 11. 21:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Laughing Laughing
Végigolvastam.
Valamiért akkoriban az volt a direktíva, hogy ne töröljünk topikokat. Nicket meg moderátor nem tud törölni.
Az elején komoly harcot vívtunk a hirdetőkkel. Valami olyan módszer terjedt, hogy egy friss regisztrált nyitott egy topikot, megkérdezte, hogy a hajhullás ellen tudunk-e valami biztos szert. Frissen regisztrált egy másik nick, és neki, mit teszisten, volt egy tuti szere hajhullás ellen. És így szépen elbeszélgetett magával a hajhullás elleni szer forgalmazója.
Jópár oldal szól erről a topikban. Utána belelendülünk a témába. Érdekes az emberek szemlélete közötti különbség. Sieglinde a "kezedben a sorsod", Antal Orsolya a "génjeidben van kódolva, ha fejed tetejére állsz akkor is", és a közbeeső közelítések. Smile
Nem keresem vissza, de érdekes az a hozzáállás is, hogy azért vagy kövér, mert valamiért szükséged van a kövérségre. HM... Még hajlamos lennék el is fogadni...
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 11. 30. 16:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mostanában mintha kezdenének különösen szaporodni a különböző, államilag szervezett "szűrővizsgálatok",vagy csak én látom így a dolgot? Az utóbbi időben jónéhány,különböző "szűrővizsgálatra" felhívó értesítést hozott ide hozzánk a postás, de én ezeket a felhívásokat egyböl vágom mindig a szemétbe,úgy ahogy vannak...RAJTAM ne élősködjön az "egészségügyi lobbi",meg ne szűrögessen semmire se...Főleg úgy ne,hogy NEM KÉREM RÁ...Szűrögessék a kedves édesanyjukat... Ameddig ÉN MAGAM egészségesnek érzem magamat maximálisan,semmi egészségügyi panaszom nincs,addig engem ne akarjon szűrögetni senki sem semmire...Az ilyesmivel foglalkozó társaság ne rajtam akarjon "munkát csinálni magának"meg ne álltalam akarja igazolni a szükségességét,meg azt,amiért felveszi a pénzes borítékot minden hónap elején vagy végén...Nézzék hülyének a kedves nőági felmenőiket...Az egészségességet mindenkinek SAJÁT MAGÁNAK kell éreznie,nem pedig mindenféle kókler orvosoknak kell azt megmondania,hogy az illető egészséges-e, avagy sem...Dehát mindez persze egy normális országban szokott így működni...Nem Magyarországon...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 11. 30. 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Mostanában mintha kezdenének különösen szaporodni a különböző, államilag szervezett "szűrővizsgálatok",vagy csak én látom így a dolgot? Az utóbbi időben jónéhány,különböző "szűrővizsgálatra" felhívó értesítést hozott ide hozzánk a postás, de én ezeket a felhívásokat egyböl vágom mindig a szemétbe,úgy ahogy vannak...RAJTAM ne élősködjön az "egészségügyi lobbi",meg ne szűrögessen semmire se...Főleg úgy ne,hogy NEM KÉREM RÁ...Szűrögessék a kedves édesanyjukat... Ameddig ÉN MAGAM egészségesnek érzem magamat maximálisan,semmi egészségügyi panaszom nincs,addig engem ne akarjon szűrögetni senki sem semmire...Az ilyesmivel foglalkozó társaság ne rajtam akarjon "munkát csinálni magának"meg ne álltalam akarja igazolni a szükségességét,meg azt,amiért felveszi a pénzes borítékot minden hónap elején vagy végén...Nézzék hülyének a kedves nőági felmenőiket...Az egészségességet mindenkinek SAJÁT MAGÁNAK kell éreznie,nem pedig mindenféle kókler orvosoknak kell azt megmondania,hogy az illető egészséges-e, avagy sem...Dehát mindez persze egy normális országban szokott így működni...Nem Magyarországon...

Hát én nem vettem észre hogy ez így lenne.
Persze, lehet, hogy az állam szerint még fiatal vagyok hozzá. Nálunk a mh. szervez ilyen-olyan mindenféle szűrővizsgálatokat, ill. a munka jellegéből adódóan némileg veszélyeztetett csoportban vagyunk, tehát ezen felül évente szükséges munkaalkalmassági vizsgálat, amit nálunk nagyon szigorúan vesznek. Én ezt nem bánom, sőt inkább örülök neki. Persze, annak nagyon nem örülnék, ha találnának is valamit.

Mellesleg: nem biztos, hogy mindig minden betegséget "érez" az ember, vagy olyan "korán" érzi, hogy az még könnyen gyógyítható legyen. (De nem fogok ezen vitázni, ha valaki ezt másképp látja. Smile )
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 11. 30. 17:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sokfajta ember van,Szami...Tudom,mert énis ismerek sok olyan illetőt,aki a NAP MINDEN PERCÉBEN azon retteg,hogy " jaj csak nehogy legyen valami bajom,meg hogy ha van,még időben észrevegyék"...És ezért hetente jár orvosokhoz,meg különböző vizsgálatokra...Vannak ilyen emberek...Ezzel nincs is gond,viszont ez a téma is olyan mint mondjuk a kukás mellény ügye...AKI ÚGY ÉRZI HOGY SZÜKSÉGE VAN RÁ, akkor az hordja,én sohase mondom azt,hogy ne hordja,de aki meg FELESLEGESNEK ÉRZI, azt hagyják már békén vele a jó ég áldja már meg...Ugyanezt az elvet vallom akkor a "kötelező" vagy "ajánlott" szűrővizsgálatokkal kapcsolatban is...ÉN MAGAMBAN BÍZOK mindig,nem pedig mindenféle kókler,sokszor a gyógyszerlobbi álltal kilóra megvett orvos "meglátásaiban"...Jól is néztem volna ki bármikor is,ha rájuk hallgattam volna akárcsak egyszer is...Lehet,azóta ez esetben már régen nemis élnék...Ezer meg ezer példáját láttam már ennek az elvnek másokon...Szóval mondom,aki úgy érzi,hogy az "orvosok" meglátásaira oda kell figyelnie,az akkor csak figyeljen oda,nem mondom azt hogy ne tegye,DE NEKEM hagyjon békét minden orvos,meg szűrővizsgálat...Mivel én SAJÁT MAGAMBAN bízok mindig,és a saját szervezetemben,nem pedig az orvosokban...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 11. 30. 17:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Sokfajta ember van,Szami...Tudom,mert énis ismerek sok olyan illetőt,aki a NAP MINDEN PERCÉBEN azon retteg,hogy " jaj csak nehogy legyen valami bajom,meg hogy ha van,még időben észrevegyék"...És ezért hetente jár orvosokhoz,meg különböző vizsgálatokra...Vannak ilyen emberek...Ezzel nincs is gond,viszont ez a téma is olyan mint mondjuk a kukás mellény ügye...AKI ÚGY ÉRZI HOGY SZÜKSÉGE VAN RÁ, akkor az hordja,én sohase mondom azt,hogy ne hordja,de aki meg FELESLEGESNEK ÉRZI, azt hagyják már békén vele a jó ég áldja már meg...Ugyanezt az elvet vallom akkor a "kötelező" vagy "ajánlott" szűrővizsgálatokkal kapcsolatban is...ÉN MAGAMBAN BÍZOK mindig,nem pedig mindenféle kókler,sokszor a gyógyszerlobbi álltal kilóra megvett orvos "meglátásaiban"...Jól is néztem volna ki bármikor is,ha rájuk hallgattam volna akárcsak egyszer is...Lehet,azóta ez esetben már régen nemis élnék...Ezer meg ezer példáját láttam már ennek az elvnek másokon...Szóval mondom,aki úgy érzi,hogy az "orvosok" meglátásaira oda kell figyelnie,az akkor csak figyeljen oda,nem mondom azt hogy ne tegye,DE NEKEM hagyjon békét minden orvos,meg szűrővizsgálat...Mivel én SAJÁT MAGAMBAN bízok mindig,és a saját szervezetemben,nem pedig az orvosokban...

Jaj hát én is ismerek olyan embert, aki marékszámra eszi a gyógyszereket, meg "mindig" az orvosnál ül.
Én most csak azt mondom, hogy ha olyan munkahelyen dolgoznál, ahol szükséges a folyamatos orvosi vizsgálat a munkaalkalmasság miatt, akkor NEM TEHETNÉD MEG, hogy nem mész el, mert NEM LENNE VÁLASZTÁSOD. Vagyis nem mindenki jószantából, vagy betegségtől való rettegésből megy el ezekre.
Amiről én beszélek, ott a gyógyszerlobbi nem szerepel, hisz az a lényeg, hogy a munkáltató jó egészségben tudja a dolgozóit (megőrizni, és nem utólag kezelni).

(Sejtem, most esetleg mire gondolsz. Vannak kivételek, hisz a vezetőség elméletben irodai munkát végez, azokat nem szűrik rendszeresen kötelezően.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 16:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Azért gyanús nekem az,hogy az utóbbi időben már szinte MINDENHOVA "alapos egészségügyi vizsgálatok" kellenek akárhová is megy az ember...MÉG A KÖZMUNKÁHOZ IS...Tiszta kabaré, de amikor én jelentkeztem néhány éve közmunkásnak, mindenféle "orvosi vizsgálatokon",tüdőszűréseken, stb,stb kellett részt vennem...Isten bizony,annak idején a KATONAI ALKALMASSÁGI VIZSGÁLATON nem lihegtek ennyit...Szóval gyanús nekem ez a mostanában "divatossá lett" nagy buzgóság ezekkel a "EÜ.szűrésekkel" kapcsolatban...És ismervén már ezt a mai világot, egész biztos vagyok abban,hogy igencsak "JÓ ÜZLET"ez az egész valakiknek...De természetesen ez az egész a mi érdekünkben történik...Hát persze...Ez nemis kérdés...(No meg a MI PÉNZÜNKÖN,adóinkon,esetleg közpénzeinken, dehát ez meg már nem kell hogy bárkit is érdekeljen...Meg nem kell hogy zavarjon...)
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 13. 16:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...Azért gyanús nekem az,hogy az utóbbi időben már szinte MINDENHOVA "alapos egészségügyi vizsgálatok" kellenek akárhová is megy az ember...MÉG A KÖZMUNKÁHOZ IS...Tiszta kabaré, de amikor én jelentkeztem néhány éve közmunkásnak, mindenféle "orvosi vizsgálatokon",tüdőszűréseken, stb,stb kellett részt vennem...Isten bizony,annak idején a KATONAI ALKALMASSÁGI VIZSGÁLATON nem lihegtek ennyit...Szóval gyanús nekem ez a mostanában "divatossá lett" nagy buzgóság ezekkel a "EÜ.szűrésekkel" kapcsolatban...És ismervén már ezt a mai világot, egész biztos vagyok abban,hogy igencsak "JÓ ÜZLET"ez az egész valakiknek...De természetesen ez az egész a mi érdekünkben történik...Hát persze...Ez nemis kérdés...(No meg a MI PÉNZÜNKÖN,adóinkon,esetleg közpénzeinken, dehát ez meg már nem kell hogy bárkit is érdekeljen...Meg nem kell hogy zavarjon...)

Hát bocs, de én azért örülök, hogy nekem próbálnak figyelni az egészségemre. Ha már olyan munkát végzek a "köz érdekében" ami a saját egészségemre veszélyes...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 17. 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azért ne hagyd már magad ennyire megtéveszteni,Szami..."Örülök neki hogy az állam ennyire vigyáz az egészségemre"... Hát...Én inkább annak örülnék, ha a mindenféle KÖLTSÉGES ( Az most mindegy,hogy nekem vagy az államkasszának...) szűrővizsgálatok,meg apám nemiszerve helyett inkább az állam az EGÉSZSÉGES ÉLETMÓD propagálására helyezné a hangsúlyt...Tudod,az egészségre KÉT MÓDON is lehet azért vigyázni...Az egyik (A napjainka jellemző ELMEBETEG, materialista gondolkodásmód szerint...) módszer szerint orvosokkal,rendszeres szűrővizsgálatokkal,gyógyszerekkel, műtétekkel, meg stb,stb,míg a másik módszer szerint EGÉSZSÉGES ÉLETMÓDRA VALÓ TÖREKVÉSSEL, meg a testi-szellemi HARMÓNIA megőrzésével,biztosításával...Nos...Én ez utóbbi elvek mentén vigyázok az egészségemre...Szóval ne feltételezze azt rólam senki se,hogy EGY FELELŐTLEN,AZ EGÉSZSÉGÉVEL SEMMIT SEM TÖRŐDŐ,idióta,hülye alak vagyok...Nem-nem...VALÓJÁBAN másról sem szól az életem nap mint nap,mint az EGÉSZSÉGEMMEL való törődésröl...Viszont mivel arra törekszem mindig,hogy MÁR ODÁIG SE JUSSAK EL HOGY EGYÁLLTALÁN MEGBETEGEDJEK,VAGY MEGBETEGEDHESSEK, hát számomra annyi jelentőséggel bírnak az "orvosok,a szűrővizsgálatok,a gyógyszerek",mint mondjuk egy halnak a rámás csizma...Vagy egy lónak a farokúszó...És szerencsére eddig még nem kellett csalódnom ezekben az ELVEIMBEN...51 éves fejjel is MAKKEGÉSZSÉGES VAGYOK a mai napig is...Pedig orvos már évtizedek óta nemis látott...A gyógyszerekröl meg azt sem tudom ahogy mondani szokás,hogy mire is valóak...Remélem értel akkor...Meg azt,amiröl mindig beszélek...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 12. 20. 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Azért ne hagyd már magad ennyire megtéveszteni,Szami..."Örülök neki hogy az állam ennyire vigyáz az egészségemre"... Hát...Én inkább annak örülnék, ha a mindenféle KÖLTSÉGES ( Az most mindegy,hogy nekem vagy az államkasszának...) szűrővizsgálatok,meg apám nemiszerve helyett inkább az állam az EGÉSZSÉGES ÉLETMÓD propagálására helyezné a hangsúlyt...Tudod,az egészségre KÉT MÓDON is lehet azért vigyázni...Az egyik (A napjainka jellemző ELMEBETEG, materialista gondolkodásmód szerint...) módszer szerint orvosokkal,rendszeres szűrővizsgálatokkal,gyógyszerekkel, műtétekkel, meg stb,stb,míg a másik módszer szerint EGÉSZSÉGES ÉLETMÓDRA VALÓ TÖREKVÉSSEL, meg a testi-szellemi HARMÓNIA megőrzésével,biztosításával...Nos...Én ez utóbbi elvek mentén vigyázok az egészségemre...Szóval ne feltételezze azt rólam senki se,hogy EGY FELELŐTLEN,AZ EGÉSZSÉGÉVEL SEMMIT SEM TÖRŐDŐ,idióta,hülye alak vagyok...Nem-nem...VALÓJÁBAN másról sem szól az életem nap mint nap,mint az EGÉSZSÉGEMMEL való törődésröl...Viszont mivel arra törekszem mindig,hogy MÁR ODÁIG SE JUSSAK EL HOGY EGYÁLLTALÁN MEGBETEGEDJEK,VAGY MEGBETEGEDHESSEK, hát számomra annyi jelentőséggel bírnak az "orvosok,a szűrővizsgálatok,a gyógyszerek",mint mondjuk egy halnak a rámás csizma...Vagy egy lónak a farokúszó...És szerencsére eddig még nem kellett csalódnom ezekben az ELVEIMBEN...51 éves fejjel is MAKKEGÉSZSÉGES VAGYOK a mai napig is...Pedig orvos már évtizedek óta nemis látott...A gyógyszerekröl meg azt sem tudom ahogy mondani szokás,hogy mire is valóak...Remélem értel akkor...Meg azt,amiröl mindig beszélek...

Ácsi, ácsi! Egyrészt nem ezt mondtam, másrészt mi az, hogy „ne hagyjam magam megvezetni”…azt hiszem mielőtt ezt kijelented, (többedszerre kapom meg ezt tőled jogtalanul és igazságtalanul!) jobb lenne, ha tisztán látnád azt, hogy én miről beszélek, és azután mondj véleményt…de akkor sem ítéletet, hisz én sem ítélkezem feletted, ha te másképp látsz valamit, mint én.

Másfelől nem teljesen egy malomban őrlünk.

Te beszélsz az egészségmegőrzésről, - ami alap, és ezzel egyet is értek – ami még nem zárja ki azt, hogy az, ha valaki „veszélyeztetett”, akkor ne tehetné meg, hogy bizonyos „speciális” szűrővizsgálatok által még jobban odafigyel az egészségére. Hogy egyszerűbb legyen: tételezzük fel, hogy ÉN alapjáraton 99 %-ban egészséges életvitelt folytatok. De TUDOM AZT, hogy olyan munkát végzek, (hoppá, így alakult) amivel ez sajnálatos módon, akármennyire is figyelek magamra, valamelyest csökken(het). Akkor valóban elítélendő az a hozzáállásom, miszerint örülök annak, hogy a munkáltatóm próbál odafigyelni legalább ilyenekkel, ha már megóvni nem tud teljesen a veszélytől ? Hogy még egyértelműbb legyen: mondjuk azt, hogy egy csoki vagy cukorkagyárban dolgozom, ahol az a dolgom, hogy a nap 8 órájában cukorkákat meg csokikat eszem. Akkor én egy aljas, szemét megvezetett alak vagyok, ha emiatt sűrűbben veszek részt a csokigyár által szervezett fogászati szűrővizsgálatokon – merthogy „veszélyeztetettebb” vagyok a munkám által a fogszuvasodásra egy átlag emberhez képest??? Hmmm???

Ez nem azt jelenti, hogy mindemellett nem figyelek arra, hogy lehetőség szerint minél jobban vigyázzak az egészségemre.

Még egy apró észrevétel a lap margójára: Jó dolog az, hogy Te az emberek azon kevesei közé tartozol, akik 99,99 %-ban egészségesek , és sosem betegek, maradjon is így. De nem mindenki ilyen tökéletes, s azok az emberek ha – uram bocsá’ - elmennek ezekre a szűrővizsgálatokra, szintén nem elítélendőek.

„Régen” is voltak kötelező szűrővizsgálatok. Már 30 évvel ezelőtt is el kellett mennem pl. tüdőszűrésre. Elmentem, Isten bocsássa ezt meg nekem, s az összes többi embertársamnak, aki erre, és hasonlóakra elment: fogászati szűrések, vagy az iskolákban az évenkénti ellenőrzések… emlékszem ezekre iskolás koromból.

A szemedben valószínűleg szintén elítélendően viselkedtem akkor, amikor én veszélyeztetett terhesként – mert az voltam, amikor a gyermekemet vártam – kéthetente jártam kontrollra, hogy minden rendben van-e mindkettőnkkel. Teljesen egészségesen éltem, MÉGIS kialakult nálam probléma. Persze, szerinted biztosan nem éltem tökéletesen, azt is nyugodtan a szememre vetheted.

Nem, nem sértődtem meg, csak mielőtt mások felett ítélkezel, gondold át kérlek, hogy vajon az emberek valóban mindig csak önszántukból és hanyagságból, nemtörődömségből lesznek-e betegek, vagy esetleg más is közre játszhat. Továbbá vedd azt is figyelembe, hogy egy beteg, vagy már meggyógyult embernek elég alapból a betegsége is, nincs szüksége plusz negatív véleményre, kritikára. Lehet, hogy utólag rájön valaki, hogy eddig nem megfelelő életmódot folytatott, és azért lett beteg. De ha ezen változtat és azután jobb életminősége lesz, az számára siker. Ha nem változtat, akkor meg azzal él tovább. A saját élete, saját egészsége mindenkinek a saját kezében van, és ő dönt, hogy hogyan él, vagy hogyan hal meg, ha direkt nem megy el időben orvoshoz. Sajnos ilyet is láttam már. Mert olyan ember is létezik sajnos, aki inkább azt mondja, ha megtámadta egy nem, vagy nehezen gyógyítható betegség, hogy visszautasítja a kezelést, és azt mondja, hogy inkább él rövidebb ideig, de addig jobb életminőségben. És lehet erről is véleményünk, de nem ítélkezhetünk...Te élsz valahogy, ahogy jónak látod, más meg másképp.

Egy alkoholista, egy drogos is tudja, hogy nem jó az, amit tesz, mégis pusztítja önmagát...hiába mondja neki bárki, hiába tesz önmaga körül önmagán kívül is számos életet tönkre.

Naszóval én kérek elnézést, hogy ezt szóba hoztam.

Harmadrészt: Lehet rosszul gondolom, de úgy vélem, hogy vannak/lehetnek olyan esetek, amikor ezek a szűrővizsgálatok azért szükségesek, hogy az egészséges, vagy egészségesnek hitt emberek valóban védve legyenek. (Teljesen normálisnak tartom, hogy ne menjen akárki, akármilyen romlott egészségi állapotú ember katonának, rendőrnek...). De úgy gondolom, hogy egy közmunkán sem szükségeltetik pl göthös, gebe, TBC-s stb. munkás a többiek közé. Úgy gondolom, hogy minden területen KÖTELEZŐ KELL hogy legyen, a betegek kiszűrése az egészségesek védelmében. 14-15 évesen (a 90-es évek elején!!!) nyári munkásként dolgoztam egy élelmiszerüzletben. Teljesen TERMÉSZETESNEK VETTEM, hogy részt kellett vennem vér- vizelet- és széklet-vizsgalaton, hogy egészséges vagyok-e? Hisz élelmiszerekkel és emberekkel voltam folyamatos kapcsolatban.

Te talán örülnél, ha egy üzletben olyan ember fogdosná az általad megvételre szánt sajtot, kenyeret, akinek a szervezetében mindenféle fertőzések állnak fenn? (Ami ugye egyszerű széklet-vizelet vizsgálattal kimutatható, kizárható, de első ránézésre nem látható.) Szóval EZÉRT vannak a nagy szűrések munkaalkalmassághoz. Még egy közmunkásnak is, aki közterületeken dolgozik, emberek közelében, és a kollégái közelében.

De legyen akkor, hidd azt, hogy én csak meg vagyok vezetve...

Ezen felül: Ahol mélyszegénység van, ott veszélyeztetettek az ezen emberek környezetében élők…de nem kell messzire menni: tudhatja az ember biztosan, hogy nem kap-e el valamilyen fertőzést – amire nem számít – mondjuk csak az élelmiszerek által, vagy azáltal, mert egy ápolatlan hajléktalan mellett elmegy az aluljáróban?

Vagy pl. mi a helyzet az újszülötteknek, kis- és nagyobb gyermekeknek beadandó „kötelező” védőoltásokkal? Vagy azokkal, amelyeket akkor adnak be kötelezően, amikor az ember pl. valamilyen egzotikus országba utazik?

Negyedszerre: Ha meg lennék vezetve, akkor nem látnék át a szitán olyan esetekben, amikor egy „ingyenes, csak, itt csak most, csak neked” vérvétel után „egészségmegőrzés” címszó alatt mindenféle drága termékeket akarnának rám sózni, mert a „gyerekem egészségéről van szó”…tudnék mesélni a környezetemből.

Vagy te ezekről a "szűrövizsgálatokról" beszélsz? Mert nem mindegy ám a dolog...nem kell keverni a szezont a fazonnal.

Ha már egészségmegőrzés:arról is beszélhetnénk, hogy mennyire nem volt vevő arra, amikor a környezetemben egészségmegőrző propagandát hirdettek az egészséges táplálkozás-életmód felmérésével, ismertetésével, tanácsadással. Persze, hogy ezt kéne propagálni, de magyarázhatnak hogyha nincs megfelelő befogadó közeg, ha terméketlen talajra hull a mag.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  Következő
15 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.