Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A nap kérdése 10.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 20. 09:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Elgondolkodtam azon, hogy ki és hogyan jött rá, hogy a gabonalisztből jobb kenyeret lehet csinálni, ha a tésztát kovásszal erjesztik?
Addig még stimmel, hogy az asszony bekeverte a tésztát és közbejött valami, ott kellett hagynia, közben megerjedt. De honnan jött a gondolat, hogy az erjedő tészta (kovász) egy másik tésztába belekeverve erjedést eredményez? Egyáltalán, honnan jött a gondolat, hogy ha a bekovászolt tésztát kézzel alaposan átdolgozza, (dagasztja), akkor sokkal jobb lesz a kenyér szerkezete?

Egyáltalán, az egész kenyérsütés hogy jött az emberiség tudatába? Ami kézenfekvő: a gabonát learatja, kicsépeli, a magokat némi áztatás után megfőzi. Logikus.
Már maga az, hogy a magokat megőrlik, egy hatalmas gondolat. A természetben erre nincs minta. Honnan, miből jöttek erre rá?
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2018. 02. 20. 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Elgondolkodtam azon, hogy ki és hogyan jött rá, hogy a gabonalisztből jobb kenyeret lehet csinálni, ha a tésztát kovásszal erjesztik?
Addig még stimmel, hogy az asszony bekeverte a tésztát és közbejött valami, ott kellett hagynia, közben megerjedt. De honnan jött a gondolat, hogy az erjedő tészta (kovász) egy másik tésztába belekeverve erjedést eredményez? Egyáltalán, honnan jött a gondolat, hogy ha a bekovászolt tésztát kézzel alaposan átdolgozza, (dagasztja), akkor sokkal jobb lesz a kenyér szerkezete?

Egyáltalán, az egész kenyérsütés hogy jött az emberiség tudatába? Ami kézenfekvő: a gabonát learatja, kicsépeli, a magokat némi áztatás után megfőzi. Logikus.
Már maga az, hogy a magokat megőrlik, egy hatalmas gondolat. A természetben erre nincs minta. Honnan, miből jöttek erre rá?

Ottmaradt a teknőben az előző, megerjedt és ugyanazt használva jobb lett a kenyér... aztán már direkt hagyta benne. Később már kiszedte, de nem dobta el..

A másik kérdésre ötletem sincs. Minden esetre nagyon innovatív ötlet volt.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
togee
Neofita

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 03. 02:30    Hozzászólás témája: Táplálkozás Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

Nemrég olvastam egy cikket, miként van a táplálkozás összhangban a holdnaptárral és a csillagjegyekkel.

Nektek erről mi a véleményetek?

Itt megtaláljátok a cikket: https://www.astrohoroszkop.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 03. 06:52    Hozzászólás témája: Re: Táplálkozás Hozzászólás az előzmény idézésével

togee írta:
Sziasztok,

Nemrég olvastam egy cikket, miként van a táplálkozás összhangban a holdnaptárral és a csillagjegyekkel.

Szia!
Ha tanácsolhatnám, legközelebb próbáld meg konkrétan a cikket fellinkelni:
https://www.astrohoroszkop.hu/a-holdnaptarral-es-a-csillagjeggyel-oesszhangban-levo-taplalkozas

Egyébként szerintem ezeket így kijelenteni "butaság".
Ha érdekel, hogy miért gondolom így, akkor majd kifejtem.

Addig is azt tanácsolom, hogy jobbat, többet teszel az egészségedért, ha nem a holdciklus szerint - feleslegesen - ajánlott módon étkezel, hanem ha hajnali fél háromkor még alszol. Smile
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 06. 03. 06:58    Hozzászólás témája: Re: Táplálkozás Hozzászólás az előzmény idézésével

togee írta:
Sziasztok,

Szia! Személy szerint nem hiszek az általános horoszkópokban, csak azokban, amik személyre szabottan készülnek.
Esetleg a saját véleményeddel segítenél nekünk? Esetleg kipróbáltad már? Smile
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 11. 06:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy viselitek ezt az időjárást?

Nekem megvan az az előnyöm, hogy nyugdíjasként nem kötelező naponta utcára mennem. A berácsozott (rettenetes látvány) ablakaimnak az az előnye, hogy éjszakára kereszthuzatot lehet csinálni. De a falak már régen átmelegedtek, a benti hőmérséklet csak 7-10 fokkal marad a kinti alatt, ami szintén elég sok.
A lehető legkevesebbet mozdulok, igyekszem keveset használni a tűzhelyet. Szóval szenvedek. Sad

Kihasználom a kánikulát, és szőnyeget mosok. Pár óra alatt a legvastagabb is megszárad.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 11. 09:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Hogy viselitek ezt az időjárást?

Nekem megvan az az előnyöm, hogy nyugdíjasként nem kötelező naponta utcára mennem. A berácsozott (rettenetes látvány) ablakaimnak az az előnye, hogy éjszakára kereszthuzatot lehet csinálni. De a falak már régen átmelegedtek, a benti hőmérséklet csak 7-10 fokkal marad a kinti alatt, ami szintén elég sok.
A lehető legkevesebbet mozdulok, igyekszem keveset használni a tűzhelyet. Szóval szenvedek. Sad

Kihasználom a kánikulát, és szőnyeget mosok. Pár óra alatt a legvastagabb is megszárad.

Ha előbb tetted volna fel a kérdést, előbb hűlt volna le a levegő. Smile

Én szeretem a meleget, úgyhogy alapjáraton a hőséget jobban bírom, mint az átlagember. De amikor már a térdem is izzad - amiről eddig azt hittem, hogy nem is tud - akkor már tényleg elkönyvelem, hogy valóban meleg van. Alapjáraton megvagyok, ha nem kell plusz fizikai megterhelést is végeznem. Ha otthon nagyon nem bírom, akkor tusolok, igyekszem csak épphogy megtörölközni, s hűtöm magam a száradással is. Egy vékonyka ruhát vagy egy hosszú pólót (bugyival természetesen) vagy fürdőruhát kapok csak magamra. A hajam is bevizezem, középhosszú, lassan szárad, hűt...
Egy kicsi vizes törülköző is jó szolgálatot tud tenni az ember nyakán. És sokat kell inni.
Én is takarókat, függönyöket mosok.
Igen én is spórolok a főzéssel, a sütőt már lassan el is felejtem használni. Van, hogy dinnye is elég, vagy csak főzök tésztát, az gyorsan megvan. Tegnap azt a gyors egyedényes tésztát főztem rengeteg cukkinivel és gombával. Hetek óta szeretnék főzni töltött káposztát egyébként. De nem álltam neki, ettem helyette majonézes savanyú káposzta salátát kukoricával.
(Pont ennyi az elkészítése is...savanyú káposzta, tartár, kukoricaszemek...összekever, behűt, eszi...hideg, finom, sok benne a C-vitamin)
Igen, utazni kell, meg dolgozom is.

Nem klímás irodában ülök (Hál'Istennek, minden ilyen hely túl van hűtve aztán meg sokmindenen csodálkoznak - na de ezt majd a másik topicban írom, csak Titusz felvetése alapján eszembe jutott) nincs semmi hűtés, úgyhogy ilyenkor 30 fokban dolgozom. Olyan munkát végzek ami könnyű-közepes megterhelésű fizikai aktivitást igényel, és igen nagy pontosság és odafigyelés kell hozzá. Ez ilyenkor kicsit megterhelő, nehezebb, fárasztóbb, az ember agya és a keze is lassabban dolgozik a szokásosnál, de ezt tudván még nagyobb odafigyeléssel megoldható. Ilyenkor azzal vígasztalom magam, hogy van akinek ennél sokkal rosszabb.
Mondjuk egy péknek, vagy egy útépítőnek vagy egy lángossütőben dolgozónak sokkal-sokkal melegebb munkája van az enyémnél. Smile
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2018. 08. 11. 09:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Már annyira megszoktam a nagy meleget, hogy most, az ágyon hasalva, ide írogatva, szinte fázom a 23 °C fokban.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 14:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálatok is van hó???
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, a két véglet...látom augusztusban még melegünk volt...inkább az lenne...nincs annyi mennyiségű ruha, amiben én nem fáznék...
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 16:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezzel szemben az én nézetem: hideg ellen fel lehet öltözni, de hőségben a levetkőzés mit sem ér. Very Happy
Maradhatunk 20-24 fokban? Az pont jó. Smile
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 18:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A 20-24 fokot én is megszavazom. Itt amúgy enm havazik... az utóbbi pár napban kétszer is esett, de egyszer sem maradt meg, ma nem is esett.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rendben.
Ezt megszavaztuk. Smile
Akkor már csak a Memumo-t kell kölcsönkérnünk
Laughing
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 05. 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Rendben.
Ezt megszavaztuk. Smile
Akkor már csak a Memumo-t kell kölcsönkérnünk
Laughing

Laughing Laughing Laughing
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A nap kérdése az az,hogy HOGYAN LESZ kb.1-2 ERDEI(!!!) KÖBMÉTER tűzifábol néhány farönk amit ledobálnak az udvaron,mire az kiszállításra kerül a rászorulóknak? Hogy micsoda érdekes átalakulások vannak ebben a mai világban...Nemis tudom,hogy az ilyesmi mutatvány miért nem külön kategória a bűvész világban...Egy ilyen mutatvánnyal szerintem nyerni lehetne a bűvész világbajnokságokon könnyedén pedig...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Következő
26 / 30 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.