Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Történelmi érdekességek, rejtélyek nyomában
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 17:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Én a fentebbi hsz-ben nem a HELYZETKOMIKUMRA akartam utalni a videó alapján,hanem KIZÁRÓLAG CSAK AZ EGYENRUHÁRA...És erre írtam azt,hogy szép,"magyaros" öltözet volt a hajdani gyakorló,ellentétben ezekkel a mai rusnya,nyugatias "ízlésü",(Már amennyire ezeknek a genetikai selejt,alávaló nyugati népeknek van bármilyen ízlésük is ilyen téren...)katonaculákkal,meg posztóbol készített tehénlepényekkel...Ez az egyik...A másik meg akkor a hajdani egyenruhák,egy kicsit jobban részletezve akkor:Hajdanán a városi kislányok két fő fegyvernem katonáit láthatták az utcákon legfőképpen...A HONVÉDEKET, és a HATÁRŐRÖKET...(Voltak még ezeken kívül pl.folyami katonai matrózok is meg hasonlók,de ezek meglehetősen ritka látványok voltak azért...)A honvédek gyakorlója olyan volt pontosan,mint amilyen a Markosékon volt,a határőrök gyakorlója annyiban tért el ettöl, hogy nekik a Bocskai sapka helyett ZÖLD TÁNYÉRSAPKÁJUK VOLT...(Bár olyan 90 tájékán,időnként ők is jártak szolgálatba Bocskai sapkában,ha éppen nem volt az örsükön tányérsapka a raktáron...)A kimenő öltözet megintcsak különbözött a két fegyvernem esetében...A honvédek kimenőöltönye barna színü volt,barna Bocskaival,a határőröké pedig zöld színü,eredetileg szintén zöld tányérsapkával,de olyan 90 körül az egyszerűsítés jegyében ők is már Bocskait kaptak a kimenő öltönyhöz, csak szintén zöld színben...Ezen kívül voltak még ugye a HIVATÁSOS KATONÁK,a tisztek,tiszthelyettesek,katonai iskolák hallgatói...Ezek gyakorlója hasonló volt a közkatonákéihoz, bár néhány apró különbség azért volt köztük...Ez ugyanúgy érvényes volt a kimenő öltönyre is...A legfőbb különbség a közkatona,meg a hivatásos kimenőöltönye között az az volt,hogy a hivatásos katona kimenőöltönye TÁNYÉRSAPKÁVAL volt MINDIG kiegészítve,nem pedig Bocskaival...Ezért láthatod a második videón a Markost tányérsapkában...Mivel mindkét videón FŐTÖRZSŐRMESTERI szerepben volt, azaz "HIVATÁSOSKÉNT", csak amíg az első videón gyakorlóban volt,addig a másodikon kimenőben...A katonáknak az UTCÁN mindig kötelező volt hordani a sapkájukat, de ha beültek valahova,mondjuk egy étterembe vagy moziba, akkor levehették a sapkájukat...Ha az utcán sapka nélküli katonákat láttál,akkor az szabályellenes dolog volt,ha elkapta őket valami katonai rendész,akkor már mentek is a fogdára emiatt...Az oroszok gyakorlója teljesen más volt mint a mienk, az ő gyakorlójuk homokszínü "zsákruhaszerüség" volt,a derekukon egy széles övvel...És bakancs helyett magas száru csizmájuk volt,a fejükön meg egy ugyancsak homokszínü "kalácssapka" volt,kissé félrecsapva...(Az Afganisztánban harcoló szovjet katonák fejfedője ettöl eltért,ők puha,széleskarimáju kalapot hordtak főképpen,vagy rendes, elenzős sapkát...) Az orosz kimenő öltöny gyakorlatilag olyan volt mint a miénk,csak a vállapjuk különbözött,mert nekik PIROS VÁLLAPJUK volt, rajta feltünő, sárga betükkel,hogy "CA"...Meg a tányérsapkájuk palástja is piros volt,illetve maga a tányérsapka is jóval szélesebb,terebélyesebb volt mint a mienk...A téli kimenőöltözet mind az oroszoknál,mind nálunk nagyon hasonló volt...Egy vastag,földig érő posztó kabát,ehhez pedig egy füles, usanka sapka...Ez a füles sapka némileg eltért nálunk az oroszok sapkájátol...Szóval meg lehetett könnyedén különböztetni még télen is egy magyar katonát az orosztol...Pl. az usankája formájábol....

Tudom, hogy nem a helyzetkomikum volt a lényeg részedről, én csak jeleztem, hogy mellesleg Nádas Györgyről az egyenruha ellenére nem egy skatulyából kihúzott kiskatona jut az ember eszébe. (De persze, ez volt a készítők célja is.)

De akkor arra jól emlékeztem, hogy KÖTELEZŐ volt a sapkát a fejükön viselni a katonáknak.

És azért nem csoda, hogy egy kislány nem nagyon látott különbséget a különböző-hasonló katonaruhák között.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 14. 09:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdekes dolgokon gondolkoztam el mostanában,hogy annyit olvasgattam nemrég az Óegyiptomi dolgokrol szóló könyveket...Pl.azon gondolkodtam hosszasan el,hogy milyen érdekes dolog az, hogy az ókori Egyiptom kb.3000 éves története alatt gyakorlatilag NEM ISMERTÉK a "pénz" fogalmát,meg konkrétan magát a PÉNZT sem...Azt az undorító,az emberi létet önmagábol kifordító,mocskos,a világot rombadöntő valamit...Furcsa dolog mindebbe belegondolni...Pénz nélkül éltek arrafelé az emberek milliói 3000 éven keresztül,és ráadásul nemis meztelenül fagyoskodva a barlangokban,nyershúst rágcsálva,hanem egy MÁIG IS BÁMULATOS CIVILIZÁCIÓT LÉTREHOZVA ÉS MŰKÖDTETVE...És mindezt a pénz fogalma nélkül...Azt hiszem,hogy lassan kezdem érteni azoknak az érveit,akik azt mondják,hogy bármilyen hihetetlenül is hangzik az egy ilyen mai kapitalista,elhülyített,F.T. világban,de LEHET MŰKÖDTETNI REMEKÜL EGY GAZDASÁGOT PÉNZ NÉLKÜL IS...Én sose hittem el ezt,de most,hogy belegondolok kicsit alaposabban is dolgokba, kénytelen vagyok belátni azt,hogy nemis olyan hülyeség a "pénznélküli gazdaság" híveinek az érvelése...Végülis ott van legjobb példának tényleg az ókori Egyiptom 3000(!!!) éve...Ott is mindenki tudta a dolgát,épültek a hatalmas piramisok,templomok,gyűltek a raktárakban az élelmiszertartalékok,dolgoztak a kézművesek,MŰKÖDÖTT A MUNKAMEGOSZTÁSON ALAPULÓ TÁRSADALOM, nemis akárhogy,és közben nem ismerték a pénz fogalmát...Elgondolkoztató mindez igencsak...És már megint,már megint arra kellett jutnom, hogy MÁR MEGINT,MÁR MEGINT HAZUGSÁGGAL,MANIPULÁCIÓVAL ETETIK A NÉPET legalább 250 éve, amióta megjelent a világon ez a PÉNZRE,TŐKÉRE épülő kapitalizmus,és F.T...Ami kapitalista,F.T. világ MOSTANRA,cirka 250 év alatt TOTÁLIS ÉS MINDENRE KITERJEDŐ romlásba-pusztulásba-leépülésbe taszította mind a természetet,mind pedig az embert...Mondom:Mindezt sikerült holmi 250 év alatt véghezvinni...És mindezt köszönhetjük akkor a "pénz" hatalmának,mocskának...Lehet hogy tényleg jobb lenne mindenkinek,meg még ennek a szerencsétlen bolygónak is,ha idővel megjönne végre valamikor az emberek esze,és száműznék a világukbol a "pénz" fogalmát...De legalábbis a pénz SZÜKSÉGESSÉGÉBE és MINDENHATÓSÁGÁBA vetett ostoba hitet...Mindenki jobban járna vele szerintem...(Kivéve persze a sok kapzsi,mára már ezermilliárdokat,trilliárdokat összelopott,összeharácsolt elmebetegeket...De mivel az ilyenek ugye mentálisan,pszichikailag BETEG EMBEREK, az ilyenekkel különösebben nem kell foglalkozni,könnyeket meg végképp nem kell hullatni értük...Kezelni,gyógyítani kell őket arra megfelelő gyógyintézetekben,nem pedig elhinni a néphülyítő manipulációikat...)
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 01. 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval érdekes dolog az,hogy miként működött hajdanában az óegyiptomi gazdaság holmi "pénz" nélkül...Ahogy megfigyeltem a dolgokat a források és tények alapján,úgy csinálták a gazdasági életüket az óegyiptomiak,hogy előszöris és legfőképpen ÖNELLÁTÓ GAZDÁLKODÁST folytattak...Igyekeztek ők maguk előállítani saját maguknak azokat a javakat,amik a meglehetősen szerény,és kevés igényü életükhöz kellett...Ilyen mai "kapitalizmusra" szocializálódott elmével belegondolva, gondolom sokaknak az is teljesen elképesztő információ, hogy nemcsak pénz nem létezett az ókori Egyiptomban, hanem igazábol KERESKEDELEM sem...Vagy legalábbis ez utóbbi csak nagyon marginális dolog volt...Ezt jól bizonyítja az,hogy az óegyiptomi településeknek NEM VOLT PIACTERÜK...Ilyesmi dolgokra a jelek szerint egyszerűen semmi szükségük nem volt...Persze némi egyszerű CSEREKERESKEDELEM létezett náluk,de mondom,minden jel szerint csak igen minimális mértékben...Meg csak a legszükségesebb dolgok esetében...Hát igen...Nemcsak bámulatos dolgokat alkottak azok a régi óegyiptomi emberek,de a jelek szerint azt is tudták akkor,hogy MENNYIRE ÉRDEMES normális embernek "belefolyni" ebbe az anyagi jellegü életbe,meg világba...Ebbe a mi mai F.T.világunkba bekerülve szerintem csak pislognának mint malac a vásárban, és mutatnák az újjukkal a fejükön, hogy "na ezek se normálisak"... És szerintem igazuk is lenne...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5
5 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.