Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Bicycle bicycle bicycle!!!
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 07. 11:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Én már kiszúrtam régebben, csak hát én meg a biciklizés!
Még jó hogy eddig arrol volt szó,hogy újabban aktív kerékpáros lettél te is...Ezek szerint ez akkor már a múlté?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 11. 06:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Én már kiszúrtam régebben, csak hát én meg a biciklizés!
Még jó hogy eddig arrol volt szó,hogy újabban aktív kerékpáros lettél te is...Ezek szerint ez akkor már a múlté?

Remélem nem azt képzelted, hogy nyár eleje óta naponta, vagy hetente többször 10-50 km-t lebiciklizem. Hetente, vagy kéthetente egyszer elmentünk egy fél-egy napos túrára.
Ami számomra nem azt jelenti, hogy hegynek fel völgynek le, terepen, nagy autóforgalomban kerékpároznék. Időnként, kerékpárúton, vagy kevésbé forgalmas, nem extrém "terepen", elbiciklizgetek, ami nem azt jelenti, hogy a kerékpározás, meg a kerékpár lenne az a sport ami nélkül nem tudnék meglenni. Egyedül nem is valószínű, hogy útra kelnék...ahhoz túlságosan félnék.

Mert ugye azt se felejtsük el, hogy én nem gyerekként tanultam meg biciklizni, amikor még félelem nélkül tanulja meg az ember. Sosem leszek olyan gyakorlott, mint egy olyan ember, aki "biciklin született", s emiatt vannak korlátaim.
Én nem tudok extrákat. Nelem két kézzel kell fognom a kormanyt, hogy biztonságban érezzem magam. Látok embereket, akik "cifrázzák", vagy nagy homokban, vagy sziklákon vagy épp 15 centis hóban is képesek biciklizni. Na, az nem én vagyok. Biciklizek azért, mert megyek másokkal, ez is egy program, sport és kikapcsolódás, de nem a kedvencem. Ha egyedül élnék, én saját magam, önszántamból sosem ülnék biciklire. Van legalább 10 sport amit szívesebben csinálnék.Ami kevésbé veszélyes...ahol a saját testem az úr, és nem valami "jármű"-vet kell(ene) nekem uralnom, ahol a két lábammal FIXEN állbatok-mozoghatok a talajon.

Ezen felül ősz és tavasz között számomra nem igazán van alkalmas időjárás a kerékpározáshoz. Nagykabátban nem lehet biciklire ülni, kesztyűben nem érzem biztonságosnak a kormányt, a nedves út is veszélyesebb, mint a száraz, nem beszélve arról hogy valahogy esőben egyáltalán élvezem a dolgot...el nem tudod képzelni, hogy én mennyire tudok fázni, mennyire utálom a hideget. +15 fok alatt megfagyok egy kerékpáron.
(Helyette - úgyis ez lenne a következő kérdésed Smile -- ilyenkor sűrűbben járok uszodába) Meg futni szeretek hidegben is. A hóban meg pluszban hallgatni a hó ropogását a talpam alatt, az valami szuper megnyugtató, és ellazító érzés.
Na de ez biciklis-topic!!!
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 17. 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Remélem nem azt képzelted, hogy nyár eleje óta naponta, vagy hetente többször 10-50 km-t lebiciklizem. Hetente, vagy kéthetente egyszer elmentünk egy fél-egy napos túrára.
Ami számomra nem azt jelenti, hogy hegynek fel völgynek le, terepen, nagy autóforgalomban kerékpároznék. Időnként, kerékpárúton, vagy kevésbé forgalmas, nem extrém "terepen", elbiciklizgetek, ami nem azt jelenti, hogy a kerékpározás, meg a kerékpár lenne az a sport ami nélkül nem tudnék meglenni. Egyedül nem is valószínű, hogy útra kelnék...ahhoz túlságosan félnék.

Mert ugye azt se felejtsük el, hogy én nem gyerekként tanultam meg biciklizni, amikor még félelem nélkül tanulja meg az ember. Sosem leszek olyan gyakorlott, mint egy olyan ember, aki "biciklin született", s emiatt vannak korlátaim.
Én nem tudok extrákat. Nelem két kézzel kell fognom a kormanyt, hogy biztonságban érezzem magam. Látok embereket, akik "cifrázzák", vagy nagy homokban, vagy sziklákon vagy épp 15 centis hóban is képesek biciklizni. Na, az nem én vagyok. Biciklizek azért, mert megyek másokkal, ez is egy program, sport és kikapcsolódás, de nem a kedvencem. Ha egyedül élnék, én saját magam, önszántamból sosem ülnék biciklire. Van legalább 10 sport amit szívesebben csinálnék.Ami kevésbé veszélyes...ahol a saját testem az úr, és nem valami "jármű"-vet kell(ene) nekem uralnom, ahol a két lábammal FIXEN állbatok-mozoghatok a talajon.

Ezen felül ősz és tavasz között számomra nem igazán van alkalmas időjárás a kerékpározáshoz. Nagykabátban nem lehet biciklire ülni, kesztyűben nem érzem biztonságosnak a kormányt, a nedves út is veszélyesebb, mint a száraz, nem beszélve arról hogy valahogy esőben egyáltalán élvezem a dolgot...el nem tudod képzelni, hogy én mennyire tudok fázni, mennyire utálom a hideget. +15 fok alatt megfagyok egy kerékpáron.
(Helyette - úgyis ez lenne a következő kérdésed Smile -- ilyenkor sűrűbben járok uszodába) Meg futni szeretek hidegben is. A hóban meg pluszban hallgatni a hó ropogását a talpam alatt, az valami szuper megnyugtató, és ellazító érzés.
Na de ez biciklis-topic!!!
Hány évesen ültél először bringára? 30? Én állítólag hamarabb tudtam bringázni mint járni...A szüleim elmondása szerint már másfél-két évesen a környező utcákat róttam a kis,kétkerekü gyerekbiciglimmel...Ilyesmi dolgokra énis emlékszem amúgy,úgyhogy semmi hihetetlen nincs nekem az ilyesmi elmondásokban...3 éves korombol emlékszem olyan dolgokra is,hogy ismerősök hoztak haza a szomszéd falubol lovaskocsival,mivel olyan messzire elkalandoztam a kisbiciglimmel...Hiába na...Számomra a kerékpár,meg a bringázás örök szenvedély...Bár az is igaz,hogy amióta kötelezően hordani kell bringázás közben azt az átkozott kukás mellényt,azóta valahogy bringázni sincs kedvem már...Hát hogy lehet már jó hangulatban,ÖRÖMMEL kerekezni az utakon úgy,hogy közben az ember BOHÓCNAK érzi magát? A kukás mellényben én valahogy mindig annak érzem magamat sajnos...És csak azon csodálkozom,hogy van aki nem...Téged nem idegesít az,ha fel kell venned a bohócmellényt bringázáskor?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 17. 18:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hány évesen ültél először bringára? 30?

22
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez aztán nem semmi..22 évesen ülni először bringára...Ilyen előzmények után nemis csoda akkor az,hogy nem igazán vagy a bringáslét nagy kedvelője, Szami...Lehet hogy ilyen esetben akkor énsem lettem volna az,bár ennek azért ellentmond némileg a tény,hogy vagy 50 évesen került pl.logarléc először a kezembe,(Leszámítva persze egy néhány hetes középiskolai logarléc kurzust annó..)aztán meg mostanra meg módfelett kedvelt számolóeszközöm...Nade akár így,akár úgy,nekem a bringa,meg a bringáslét olyan alapvető dolog a mai napig is,mint pl. a kissé alulfejlett férfiassággal megálldott (Vagy megvert...) paliknak mondjuk a "pénz",vagy a "kocsi"...Kicsit sajnálom,hogy neked akkor nem jött be a bringázás mint életforma,dehát ez van akkor...Ettöl persze még nem kedvellek kevésbé...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 17. 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mostanában, hogy kezd lassan megjönni a tavasz, egyre inkább kedvet kapok a szabadban való tartózkodáshoz...Ültem a szobában egész télen eleget...Viszont a hajdani időkkel ellentétben mostanában már valahogy nincs kedvem sehogyse kerékpárra ülni,és bekerekezni a környéket jó alaposan,mivel ez az átkozott kukásmellény rendelet teljesen elvette a kedvemet az elmúlt években a bringázástol...A kedvenc kerékpáros útvonalaim jórésze ugyanis olyan,hogy mondjuk megy az út hosszasan egy mezei földúton,aztán van mondjuk egy néhány kilométeres,vagy néhány száz méteres szakasz a főúton,aztán megint mezei út,majd megint főút...Hát most egy ilyen útvonalon hogy a csudába bringázzon az ember,hogy ne bírságoljanak meg az államhatalom pribékjei ? Tízpercenként vegyem fel-le azt a rohadt kukásmellényt? Attol függően,hogy most mezei úton,vagy főúton haladok-e éppen? Mondjuk lehetne erre mondani persze azt,hogy MINDIG legyen rajtam a kukásmellény egész úton aztán ennyi, viszont ez esetben meg ugye nagyon szépen néznék ki a mezei utakon kukásmellényben kerékpározva...Meglátna valami traktoros a mezőn,aztán meg a hasát fogná a röhögéstöl,hogy egy elhagyatott,félreeső mezei úton kukásmellényben bringázok mint valami elmebeteg...Nem jó ez se így,se úgy...Szóval valahogy nincs kedvem manapság a bringázáshoz már...És nem azért nincs,mert ellustultam,eltunyultam,hanem azért nincs,mert egy totálisan elmebeteg világban élve az embernek még a biciglizéshez sincs már kedve...Mint oly sok más egyébb dologhoz se...Hogy valami felsőbb akarat robbantaná már atomjaira ezt az egész,teljes őrületbe fulladt, elmebeteg világot...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 18. 10:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Értem én, Titusz, hogy kényelmetlennek tartod a láthatósági mellény használatát, de amint látom ez nálad leginkább csak hiúsági kérdés.

Elhiheted, hogy az az ismeretlen mezei munkás, aki lát - és esetleg észre is vesz téged - legkevésbé azzal fog foglalkozni, hogy te, egy ismeretlen arra kerekező valaki (a sok közül) hogy nézel ki benne.
Tudod, az emberek mindig azt gondolják, hogy más emberek sokkal többet foglalkoznak velük, mint ahogy az valójában van.
Meg különben is, mióta adsz te mások véleményére?
Főként ismeretlen emberek véleményére?

Végül is csak el kell döntened, hogy mi a fontosabb számodra?
Az, hogy felhagysz egyik kedvenc időtöltéseddel, a hiúságod illetve amiatt, mert esetleg valami út szélén álló idegenek megszólnak-e, vagy sem, vagy pedig felülemelkedsz a dolgon, s képes vagy a hobbid kedvéért elviselni magadon azt a neonszínű rongydarabot, ami mondjuk a mozgásban egyáltalán nem korlátoz? Nos?
Hogy nem esztétikus?
Jelen esetben ez kit érdekel?

Még mindig azt mondom, ha csak egy ember életét is megmentette már az a rongydarab, akkor már megérte... függetlenül attól, hogy valóban vessen magára az a részeg biciklis, amelyik kivilágítatlanul kerékpározik éjszaka keresztben az úton...

(Esetleg nélküle megkockáztatsz egy esetleges büntetést...)
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 18. 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyébként lehet már láthatósági mellényt kapni neonrózsaszínben is...
Az jobban tetszene?
Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 18. 13:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Értem én, Titusz, hogy kényelmetlennek tartod a láthatósági mellény használatát, de amint látom ez nálad leginkább csak hiúsági kérdés.

Elhiheted, hogy az az ismeretlen mezei munkás, aki lát - és esetleg észre is vesz téged - legkevésbé azzal fog foglalkozni, hogy te, egy ismeretlen arra kerekező valaki (a sok közül) hogy nézel ki benne.
Tudod, az emberek mindig azt gondolják, hogy más emberek sokkal többet foglalkoznak velük, mint ahogy az valójában van.
Meg különben is, mióta adsz te mások véleményére?
Főként ismeretlen emberek véleményére?

Végül is csak el kell döntened, hogy mi a fontosabb számodra?
Az, hogy felhagysz egyik kedvenc időtöltéseddel, a hiúságod illetve amiatt, mert esetleg valami út szélén álló idegenek megszólnak-e, vagy sem, vagy pedig felülemelkedsz a dolgon, s képes vagy a hobbid kedvéért elviselni magadon azt a neonszínű rongydarabot, ami mondjuk a mozgásban egyáltalán nem korlátoz? Nos?
Hogy nem esztétikus?
Jelen esetben ez kit érdekel?

Még mindig azt mondom, ha csak egy ember életét is megmentette már az a rongydarab, akkor már megérte... függetlenül attól, hogy valóban vessen magára az a részeg biciklis, amelyik kivilágítatlanul kerékpározik éjszaka keresztben az úton...

(Esetleg nélküle megkockáztatsz egy esetleges büntetést...)
Ha mégcsak híúsági kérdés lenne ez az egész...Meg hogy más mit gondol rólam... Valójában ezek a dolgok a legkevesebbek...Sokkal lényegesebb az a dolog,hogy én,mint több évtizedes tapasztalatokkal bíró aktív bringás, TUDOM AZT JÓL, hogy az a nevetséges kapcarongy NEM VÉD MEG SEMMITÖL SEM...Az egész "kukásmellény ügy" semmi másról nem szól,mint arról,hogy valami kerékpáron sose ült, semmihez sem értő nyomorult kis aktakukacnak demonstrálnia kellett azt valamikor,hogy "megdolgozik" keményen a zsíros kis fizetéséért, nemcsak holmi ingyen élő ám! És akkor a jámbor bringás meg IGYA AKKOR ENNEK A "DEMONSTRÁCIÓNAK" A LEVÉT UGYE...Mert egy senkiházi idiótának produkálnia kellett valami ötletet arra,hogy megmutassa a "nagyvilágnak", hogy ő is micsoda "munkaerő" az irodában...Ez az,ami bosszant engem módfelett mindig..."Életet menthet" a kukásmellény...Aha...Persze...Minden bizonnyal...Pont elég olyan esetröl hallottam már az idők folyamán,ahol KUKÁSMELLÉNYESTÖL(!!!) ütöttek el bringásokat...Én meg vagy 30 évet töltöttem már az utakon aktív bringásként, KUKÁSMELLÉNY NÉLKÜL, aztán sose ütött el eddig még semmi sem...Mivel KÖRÜLTEKINTŐEN,ÉS FELELŐSÉGTELJESEN bringáztam minden körülmények között,minden helyzetben,és minden napszakban...Úgyhogy EBBEN VAN A LÉNYEG MINDIG, nem pedig egy sárga kapcarongyban...Dehát elmebeteg,semmihez sem értő selejt emberek,hivatalnokok társadalmában élünk,ez mondjuk tény,de ez nem jelenti azt sohasem,hogy én ebbe az állapotba beletörődöm bármikor is,meg ehhez alkalmazkodni fogok...Ha sárga kapcarongyban kell manapság kötelezően bringázni,hát akkor igyekszem minnél kevesebbet bringára ülni,és ha csak tehetem,inkább járok gyalog...Így akkor mostanában a kerékpáros kirándulások helyett inkább gyalogturákra szoktam eljárni...ENGEM ugyanis nem fognak sem meg,sem betörni az elmebeteg senkiháziak soha,sehol,semmikor,semmilyen témában sem...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 20. 19:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Így akkor mostanában a kerékpáros kirándulások helyett inkább gyalogturákra szoktam eljárni...

És merre szoktál gyalogolni???
Úgy értem, hogy hegyen-völgyön keresztül, vagy vízparton, víz közelében, síkságon, vagy városban? Csak séták, vagy teljesítménytúrák ezek? Egyedül vagy társasággal? (Család,barátok...) Csak gyaloglás? Mi a helyzet pl. vonattal vagy komppal?
(Már ha nem vagyok indiszkrét a kérdéssel.)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 21. 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hogy merre szoktam gyalogolni? Általában a környező hegyekben,dombvidékeken...A Zempléni hegység, természeti tájakat illetően szerintem az ország legszebb,leghangulatosabb vidéke...Persze gyalog nem merészkedek túl messzire,csak olyan távolságokra,ahonnan estig még haza tudok érni...A többnapos utakat nem kedvelem,se gyalog,se bringán...Viszek magammal ezekre az utakra álltalában térképet és iránytűt is,úgyhogy ezen eszközök segítségével navigálok mindig, szóval holmi "dzsípiesz" nálam továbbra sem játszik,és más elektronikus eszköz se, szokás szerint...Eddig még nem tévedtem el sehol sem...A gyalogos és kerékpáros utakra azért van szükségem időnként,hogy egy kicsit zavartalanul magamban lehessek, úgyhogy még a legközvetlenebb családtagjaim is csak nagyon ritkán jönnek ilyen utakra velem, idegenek társasága meghát ilyenkor természetesen szóba sem jöhet...Viszek magammal sokszor egy erős nagyításu vadásztávcsövet is,ésha útközben látok valami érdekeset,akkor azt a távcsövön alaposan szemügyre veszem...Láttam már az ilyen utakon őzeket,szarvasokat, vaddisznókat,muflonokat,sőt,időnként még meztelen nőket is...Meg az erdők tisztásain "együttlévő" párocskákat...De persze igazából bringázni szeretek,nem pedig gyalogturákra járni,dehát nem tudok mit tenni,kukás mellényben egyszerűen nincs hangulatom sose a bringázásra...Ez is olyan,mintha neked mondjuk ruhástol,vagy mentőmellényben kellene úszni...Lehet éppen úgy is,csak ez esetben módfelett zavaró meg idegesítő lenne a dolog,nem? Ugye hogy így van?...A kukás mellényben való bringázás nekem a halálom,és egyszerűen nem tudom megszokni sehogyse...Se így,se úgy...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
7 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.