Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Ilyen volt - ilyen lett
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 25. 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
A Budapesti Millenniumi Földalatti Vasút - 1974

A Kisföldalatti - a videó 2009-ben készült

A Kisföldalatti kocsiszínben - 1995

Budapesti Millenniumi Földalatti Vasút - "napjainkban"
Hm...Szépen felújították a kisföldalattit ahogy elnézem...Néha vannak pillanatok,amikor még énis úgy vélem,hogy vannak pozitív jellegü dolgok is időnként ebben a mai világban...(Ha nemis túl sok...)Szoktál még utazni manapság a sárga metrón? Vagy már nem esnek útba a megállói? Azért nem semmi lehetett az,hogy hajdanában a sárga metrón jártál minden nap iskolába...Tök mulatságos lehetett...Főleg nekem,aki vidéken gyerekeskedett végig, egy kis faluban...

Nocsak ezt is megértem???
Hogy van olyan dolog ami ÚJ, MEGÚJULT és örülsz neki?

Szóval, mint tisztáztuk, általános iskolában nem, csak középiskolában jártam tömegközlekedéssel iskolába.
Általános iskolásként egy lakótelepen laktunk, szinte szó szerint egy kőhajtásnyira volt az iskola, anyám minden nap szemmel is tudta az erkélyről követni az utam a suliig. Neki megnyugtató lehetett a gondolat, nekem idegesítő...főleg felső tagozatosként. Csoportosan indultunk haza a suliból 4-8-an... nyilván láttál már lakótelepet...az iskola körül lévő házakban laktunk szétszórva, ahonnan ugye minden házból le lehetett látni a suli valamelyik oldalára.
valaki megszólalt:" Nézd, Anyád ott sasol az erkélyen!!!"
Válasz: "A tied is!!!"
Jókat nevettünk ezeken.
(Volt, hogy a suliablakból láttam napközben valamelyik tanóra alatt, hogy Anyám kinn áll az erkélyen...)
Az öt-tíz perces hazautat volt, hogy fél óra alatt tettük meg...
Sokan voltunk így. A fél lakótelep.

Azért hidd el, egy 14-17 éves lánynak sem mindig zavartalan a bp-i tömegközlekedésben utaznia. Csak addigra többnyire már megtanulja az ember lánya, hogy mit hogyan kezeljen...annyi olyan aberrált hímnemű van akiktől óvakodni kell. (Direkt nem pasit, vagy férfit mondtam.)
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 25. 18:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Manapság ritkán járok Kisföldalattival, inkabb a 2-es metró vonalán járok.
Az új 4-esen is jártam párszor, de az nem tetszik annyira. Nekem túl modern helyenként a megállók kinézete.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 26. 11:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért ne örülhetnék neki,hogy megújult a kisföldalatti? Végülis a fentebb belinkelt videókon valóban MEGÚJULÁS látszik,és nem pedig ÁTALAKÍTÁS...Sajnos ebben a mai, elmebeteg,és fejetetejére állított világban sokan összekeverik gyakran ezen két fogalom,és dolog jelentését...Lásd pl. a Dagály "felújítását"...A kisföldalatti szerencsére MOST IS UGYANOLYAN a jelek szerint mint hajdanán,csak kicsit rendbetették, újrafestették...De nem csináltak belőle egy "hiperszuper" mai "modern" metróvonalat "felújítás" címén...Hát akkor meg miért ne örülhetnék ennek? Szami-Szami...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 26. 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Manapság ritkán járok Kisföldalattival, inkabb a 2-es metró vonalán járok.
Az új 4-esen is jártam párszor, de az nem tetszik annyira. Nekem túl modern helyenként a megállók kinézete.
Hála Istennek,én ezt az új 4-es metrót nem ismerem,de valszeg nemis fogom megismerni soha...Még akkoris messzire el fogom kerülni,ha valamikor oda jutok,hogy felnézzek Pestre kicsit nosztalgiázni,meg sétálgatni,nézelődni a régen látott helyeken...Pont azért fogom messzire elkerülni,mivel ez már számomra új dolog lenne...Ami dolog nincs benne az emlékeimben...Szóval ha fellinkelsz majd még ide videókat a Budapesti metróvonalakrol, a 4-es metrót szerintem ki is hagyhatod majd,mintha nemis létezne...Mivel számomra amúgy sem létezik...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 27. 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Miért ne örülhetnék neki,hogy megújult a kisföldalatti? Végülis a fentebb belinkelt videókon valóban MEGÚJULÁS látszik,és nem pedig ÁTALAKÍTÁS...Sajnos ebben a mai, elmebeteg,és fejetetejére állított világban sokan összekeverik gyakran ezen két fogalom,és dolog jelentését...Lásd pl. a Dagály "felújítását"...A kisföldalatti szerencsére MOST IS UGYANOLYAN a jelek szerint mint hajdanán,csak kicsit rendbetették, újrafestették...De nem csináltak belőle egy "hiperszuper" mai "modern" metróvonalat "felújítás" címén...Hát akkor meg miért ne örülhetnék ennek? Szami-Szami...

Titusz, Titusz...
Azért gondoltam, hogy nem örülnél neki, mert tudom, hogy többnyire nem örülsz az új, az ÁLTALAD megszokottól eltérő dolgoknak...

Nyilván a Kisföldalattinál ügyeltek arra, hogy hű maradjon a régi "millenniumi" mivoltához. Természetes, hogy a tömegközlekedési járműveket előbb-utóbb cserélik...elhasználódnak, az újabbak "zöldebbek" (nem színre) is.
Vagyis ha most utaznál Pesten nem ismernél rá a buszokra, trolikra, villamosokra sem. De gondolom ezzel nem mondok újat.
Mint ahogy nyilván azzal sem, hogy sokkal nagyobb a járműforgalom Budapesten (de bárhol az országban is), mint 25-30 évvel ezelőtt. És nem Trabantok, Wartburgok, Kockaladák, KisPolskik, meg Barkas-ok szaladgálnak napjainkban az utakon.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 29. 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

2-es metró: Ilyen volt, ilyen lett.

1. A 2-es metró állomásai régen és most: Örs vezér tere - Moszkva tér

2. Az orosz metrók búcsúja a 2. metrótól - 2013

3. És a "mostani" Alstom
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 29. 19:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

3-as metró: Ilyen volt, ilyen lett.

Búcsú az M3-as vonalakon közlekedő kék metróktól

A felújított 3-as metró
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 31. 11:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
3-as metró: Ilyen volt, ilyen lett.

Búcsú az M3-as vonalakon közlekedő kék metróktól

A felújított 3-as metró
Borzalmasak lettek szerintem ezek az új-felújított metrókocsik...Mondjuk a bemutatást végző úr ugye lelkesen magyarázta a sok "újítást" a most szolgálatba állított metrószerelvényeken,de engem valahogy ezek a dolgok sehogyse tudtak izgalomba hozni...És mindig az járt a fejemben a videók nézése közben,hogy "Úristen...Mit műveltek ezek a barmok? HOL VANNAK,HOVA LETTEK a régi szép,hangulatos, kék metrókocsik?Amiket már vagy 50 éve megszoktak az emberek?Azok eltüntek,és vannak most helyettük valami csilivili "ultramodern" szerelvények,amiket még nézni is rossz"...Most nemis tudom...Mi lett volna akkor,ha mondjuk a leharcolt elhasználódott szerelvényeket TÉNYLEG CSAK FELÚJÍTOTTÁK VOLNA? Kicserélték volna a leamortizálódott részeket,új dolgokat szereltek volna be,de a járművek KINÉZETE,SZÍNE MEGMARADT VOLNA? Mi lett volna ebben az esetben?Leesett volna a nap az égröl? Vagy beomlottak volna a metró alagútjai? Elmebeteg állatok...
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 31. 11:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szami...Mintha az egyik videón olyat láttam volna,hogy a megállók nevét ANGOLUL is rendszeresen bemondja a hangosbeszélő...Ez tényleg így van manapság? Úristen...Még jó hogy nem kell nap mint nap ezeken a mai pesti metrókon utaznom...Megis őrülnék ha nap mint nap azt a disznóröfögésszerü angol kuruttyolást kellene hallgatom napjában többször is...Most nemis tudom...Budapest nem MAGYARORSZÁG fővárosa? Ami országban a MAGYAR a hivatalos nyelv? De ez esetben meg minek kuruttyolnak ANGOLUL is a metró hangosbeszélői??????És hogy nem zavar ez senkit se arrafelé?? Mi van ebben az országban már?Meg van itt már bolondulva mindenki? Vagy már úgy el van adva ennek az országnak már a lelke is,hogy ilyen apróság már nemis zavar senkit se???? Hogy MAGYARORSZÁG(!!!) fővárosában a metrón ANGOLUL(!!!) is kurutyol a metró hangosbeszélője?Beeeee...Birkák...Még szerencse,hogy már vagy 25 éve nem élek Pesten...Édes Istenem...Mi lett abbol a városból...Egy gerinctelen,szolgalelkü trágyadomb....
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 03. 31. 12:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Szami...Mintha az egyik videón olyat láttam volna,hogy a megállók nevét ANGOLUL is rendszeresen bemondja a hangosbeszélő...Ez tényleg így van manapság? Úristen...Még jó hogy nem kell nap mint nap ezeken a mai pesti metrókon utaznom...Megis őrülnék ha nap mint nap azt a disznóröfögésszerü angol kuruttyolást kellene hallgatom napjában többször is...Most nemis tudom...Budapest nem MAGYARORSZÁG fővárosa? Ami országban a MAGYAR a hivatalos nyelv? De ez esetben meg minek kuruttyolnak ANGOLUL is a metró hangosbeszélői??????És hogy nem zavar ez senkit se arrafelé?? Mi van ebben az országban már?Meg van itt már bolondulva mindenki? Vagy már úgy el van adva ennek az országnak már a lelke is,hogy ilyen apróság már nemis zavar senkit se???? Hogy MAGYARORSZÁG(!!!) fővárosában a metrón ANGOLUL(!!!) is kurutyol a metró hangosbeszélője?Beeeee...Birkák...Még szerencse,hogy már vagy 25 éve nem élek Pesten...Édes Istenem...Mi lett abbol a városból...Egy gerinctelen,szolgalelkü trágyadomb....

Így van. Jól hallottad.
A 4-6 villamoson is bemondják angolul is a megállók neveit.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 02. 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Van egy olyan érzésem,hogy jobb lesz az,ha nem fogok felutazni Pestre nosztalgiakirándulásra,inkább maradok mindig itt, ahol most élek...Ugyanis arra jutottam,hogy EZ A PEST, már nem AZ A PEST...Én meg a kiglancolt,fehér színü metrókocsikra meg metróállomásokra nem vagyok kíváncsi,az angol nyelvü utastájékoztató röfögésekre meg mégannyira sem ...Meg ki tudja még,hogy mennyi elmebajt látnék ott már manapság...Inkább bele se gondolok mindebbe, és örülök inkább annak, hogy nem kell ott élnem...Szóval egy szó mint száz,ha Pestet látni akarom majd a továbbiakban,akkor előszedem az emlékezetemet, és felidézem majd magamban a számomra megszokott pesti tájakat,utcákat,tereket, metrókat,villamosokat, stb,stb,ezt a mostani Pestet meg törje ki a fene,ott ahol van...Lihegjenek csak az ottani népek maguknak tovább, majmolják csak nyugodtan a "csodás nyugatot", veszítsék csak el még a maradék gerincüket is, felőlem azt csinálnak amit akarnak, csak én maradjak ki mindig ebböl a dologbol...Ebben a mai világban engem más már nem szokott érdekelni...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 02. 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz, amerre te laksz, arrafelé semmi nem változott az elmúlt 25-30 évben?

(Tudod, ha az ember körül változnak a dolgok, nem igazán tud tenni ellene. Ha egyszer a kék metró fehér lett, attól még ugyanúgy azzal kell járnia dolgozni, iskolába, ide-oda. Ha nem találok már meg ma a szülővárosomban sokmindent, amit anno. megtaláltam, akkor mit tegyek? Akasszam fel magam, vagy menjek a Dunának?

Most nem azért, szerinted mit lehetne tenni?
Tudom, hogy arról beszélsz, hogy TE nem akarsz itt élni, és én igyekszem nem magamra venni ismét az általánosításodat, csak tudod, roppant nehéz, ha egyszer ÉN IS abban a cipőben járok, mint a többi lihegő, gerinctelen, majmoló pesti barom. Mivel nagyon jól tudod, hogy én is a fővárosban élek, lakom, dolgozom...MIT TEHETEK ÉN ARRÓL, HOGY MEGVÁLTOZOTT a világ? EMIATT el vannak ítélve a pesti emberek? Fura ez a megítélés nem gondolod???)

Te mit tennél, ha a te lakóhelyeden változtatnának meg "mindent" körülötted, úgy hogy benne élsz? Kíváncsian várom a válaszod...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 03. 10:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tudod Szami, a hajdani szoc.világnak volt sok előnye,de volt néhány hátránya is...Ilyen hátrány volt az pl. hogy LESZOKTATTA AZ EMBEREKET a "lokálpatriotizmusrol"...Az emberekbe belenevelték akkoriban azt,hogy "nem kell foglalkozni semmivel sem,majd a mindent tudó,mindenható párt majd megold minden problémát"...Így aztán az emberek elkényelmesedtek idővel,az új generációk meg már ezt az állapotot szokták meg az új rendszerben is...Aztán az emberek tömegei csak pislognak mint hal a szatyorban,amikor mondjuk az önkormányzatok,városvezetések elmebajokat csinálnak...De mozdulni senki nem mozdul...Pedig lehetne...Viszont időnként voltak,vannak szerencsére azért kivételek is... Emlékszel gyerekkorodbol Ráday Mihályra, és a "városvédő sorozatára"? Én emlékszem erre a műsorra a tévéböl...Igaz,nem voltam akkoriban pesti,de ennek ellenére mindig szívesen néztem ezt a műsort...A város épített környezetéért aggódó pesti polgárok felhívták mindig a figyelmét Ráday Mihálynak ha valami "tájromboló cselekedetet" láttak,tapasztaltak valahol, a nevezett illető pedig a műsorában "médiabotrányokat" rendezett rendszeresen, úgyhogy az illetékesek a legtöbb esetben kénytelenek voltak visszavonulót fújni az elmebajbol...Vagy emlékszel a nevezetes "zengőhegyi lokátorállomás" esetére? Amikoris a CIVILEK ÖSSZEFOGÁSA ÉS MOZGALMA megakadályozta az elmebetegeket abban, hogy a Mecsek legszebb tájára lokátorállomást építsenek? És lehetne még sorolni hosszasan a példákat...Viszont ahogy elnézem a dolgokat, A MAI PESTI POLGÁROKAT nem nagyon zavarja a városi környezetük állapota...Ezt megfigyeltem már akkor is, amikor a Baross térröl beszélgettünk itt...Él Pesten vagy 2 millió(!!!) ember, aztán senkit sem zavar az, ha a hátukon fát vágnak...Jó-jó...Tudom,hogy TÉGED szintén zavar az, amiröl fentebb írtam az előző hsz-eimben, de ahogy mondani szokás, EGY FECSKE NEM CSINÁL NYARAT...Ha a jelek szerint csak ENGEM,MEG TÉGED zavar az, hogy az idióták TÖNKRETETTÉK az egész 2-es és 3-as metró arculatát,hangulatát, meg ráadásul még a tömegtájékoztató hangszórók angol nyelvü röfögésével is zsibbasztják az agyakat napi rendszerességgel, hát akkor szerintem minket se kell hogy zavarjanak ezen dolgok...Se engem, se téged...ERRÖL értekeztem fentebb, ha kicsit nyersen is...Nem arra akartam utalni, hogy NEKED kéne szégyelni magadat a jelenlegi pesti állapotokért...A TÖBBI 2 MILLIÓ EMBERNEK KÉNE...Akik némán tűrik az elmebajt...De mivel ŐKET a jelek szerint nem zavarja az a borzalom, amiröl fentebb értekeztem, hát azért írtam azt,hogy "ott törje ki a fene egész Pestet ahol van, legyenek csak továbbra is bírkák,meg gerinc nélküli amőbák,csak az a lényeg,hogy én minnél messzebb legyek tőlük"...Szóval NEM RÓLAD BESZÉLTEM fentebb...Hanem a 2 millió többi Pestiröl...Így akkor érted már a dolgot?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 03. 21:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Tudod Szami, a hajdani szoc.világnak volt sok előnye,de volt néhány hátránya is...Ilyen hátrány volt az pl. hogy LESZOKTATTA AZ EMBEREKET a "lokálpatriotizmusrol"...Az emberekbe belenevelték akkoriban azt,hogy "nem kell foglalkozni semmivel sem,majd a mindent tudó,mindenható párt majd megold minden problémát"...Így aztán az emberek elkényelmesedtek idővel,az új generációk meg már ezt az állapotot szokták meg az új rendszerben is...Aztán az emberek tömegei csak pislognak mint hal a szatyorban,amikor mondjuk az önkormányzatok,városvezetések elmebajokat csinálnak...De mozdulni senki nem mozdul...Pedig lehetne...Viszont időnként voltak,vannak szerencsére azért kivételek is... Emlékszel gyerekkorodbol Ráday Mihályra, és a "városvédő sorozatára"? Én emlékszem erre a műsorra a tévéböl...Igaz,nem voltam akkoriban pesti,de ennek ellenére mindig szívesen néztem ezt a műsort...A város épített környezetéért aggódó pesti polgárok felhívták mindig a figyelmét Ráday Mihálynak ha valami "tájromboló cselekedetet" láttak,tapasztaltak valahol, a nevezett illető pedig a műsorában "médiabotrányokat" rendezett rendszeresen, úgyhogy az illetékesek a legtöbb esetben kénytelenek voltak visszavonulót fújni az elmebajbol...Vagy emlékszel a nevezetes "zengőhegyi lokátorállomás" esetére? Amikoris a CIVILEK ÖSSZEFOGÁSA ÉS MOZGALMA megakadályozta az elmebetegeket abban, hogy a Mecsek legszebb tájára lokátorállomást építsenek? És lehetne még sorolni hosszasan a példákat...Viszont ahogy elnézem a dolgokat, A MAI PESTI POLGÁROKAT nem nagyon zavarja a városi környezetük állapota...Ezt megfigyeltem már akkor is, amikor a Baross térröl beszélgettünk itt...Él Pesten vagy 2 millió(!!!) ember, aztán senkit sem zavar az, ha a hátukon fát vágnak...Jó-jó...Tudom,hogy TÉGED szintén zavar az, amiröl fentebb írtam az előző hsz-eimben, de ahogy mondani szokás, EGY FECSKE NEM CSINÁL NYARAT...Ha a jelek szerint csak ENGEM,MEG TÉGED zavar az, hogy az idióták TÖNKRETETTÉK az egész 2-es és 3-as metró arculatát,hangulatát, meg ráadásul még a tömegtájékoztató hangszórók angol nyelvü röfögésével is zsibbasztják az agyakat napi rendszerességgel, hát akkor szerintem minket se kell hogy zavarjanak ezen dolgok...Se engem, se téged...ERRÖL értekeztem fentebb, ha kicsit nyersen is...Nem arra akartam utalni, hogy NEKED kéne szégyelni magadat a jelenlegi pesti állapotokért...A TÖBBI 2 MILLIÓ EMBERNEK KÉNE...Akik némán tűrik az elmebajt...De mivel ŐKET a jelek szerint nem zavarja az a borzalom, amiröl fentebb értekeztem, hát azért írtam azt,hogy "ott törje ki a fene egész Pestet ahol van, legyenek csak továbbra is bírkák,meg gerinc nélküli amőbák,csak az a lényeg,hogy én minnél messzebb legyek tőlük"...Szóval NEM RÓLAD BESZÉLTEM fentebb...Hanem a 2 millió többi Pestiröl...Így akkor érted már a dolgot?

Azt hiszem, senkit nem kérdeztek meg, hogy legyen-e szép új fehér metró, csak lett.
És miután lett, hiába is mondta bárki, hogy nem szép, nem tetszik, nem kellett volna.

Lényeg, hogy biztos, hogy nem csak egy, hanem több ember is van, akinek nem tetszik, de ez van.

Akárcsak a Dagály esete. Megcsinálták. Sokaknak nem tetszik...és mi van akkor??? Ott sem kérdeztek meg senkit (asszem)...és gyakorlatilag már rég elkezdődött-készen volt, mire pl. én is hallottam róla.(nem mintha én ebben a kérdésben számítanék) Mondtak többen, - akár előre is - hogy nem lesz jó, nem tetszik? Igen, biztosan. És?...
De ezt most hagyjuk is...

Emlékszem Ráday Misi bácsira és a műsorára. Homályosan. Tudom, hogy volt, viszont én akkor még eléggé gyerek voltam ahhoz, hogy konkrétan megértsem, hogy mi minden történt pontosan a keretei között/után/hatására.

Az viszont igaz, hogyha a fővárosban élnél, nem lenne annyira szembeötlő neked sem a változás. Mint ahogy ha mindennap látsz valakit, nem veszed észre rajta az idő múlását, mintha negyedévente látnád. Te valaha, évtizedekkel ezelőtt Pesten éltél, természetes, hogy azóta sokminden változott. Benned él egy kép a városról, amilyen akkor volt. Azóta nem láttad.
Én viszont itt élek, benne élek, látom nap, mint nap. Számomra nem olyan szembetűnő, csak amikor már nagy a változás.
Példa: először csak egy-egy új metró közlekedett, akár hetekig is utazhatott az ember úgy hogy nem is találkozott vele. Szép lassan szoktunk hozzá...érted? pl trolik is vannak régebbiek, kevésbé régiek, újabbak, vadiújak. Nap, mint nap utazom velük. Jön egy, felszállok. Nem figyeli már az ember, hogy éppen milyen fajtán utazik...troli, piros, oda megy, ahová én akarok utazni, felszállok, ahol kell leszállok.

Nem véletlenül kérdeztem, és még mindig fennáll a kérdésem: ahol te élsz, ott semmi nem változott évek-évtizedek óta? Vagy csak "észre sem veszed" a változást, mert apránként történik?
És a másik kérdésem is él.
Te mit tennél, ha a te lakóhelyeden változtatnának meg "mindent" körülötted, úgy hogy benne élsz?
Mondok egy elképzelt helyzetet: mondjuk kedvenc könyvtáradon azt veszed észre, hogy felállvanyozták, fel fogják újítani...aztán kiderül, hogy teljesen átépítik, liftet, mozgólépcsőt helyeznek bele, az egészet átalakítják, modernizálják...mit teszel akkor?

Várj csak, ez nem jó példa, mert erre mondhatod azt, hogy nem mész el többet a könyvtárba.
Biztosan utazol. Te, a családod.
Ha egyszercsak lecserélik ott a tömegközlekedési járműveket "modernebbekre", akkor többé nem utazol azokkal? Mondjuk eddig zöld volt, most lila lesz. (Kérlek, tekintsünk el attól, hogy azt mondod, hogy helyette mész biciklivel...bár nálad az sem opció, mert mindig kellene viselned a láthatósági mellényt. Smile Nem, a gyaloglás sem megoldás, nem 2-5 km-es távról beszélek, és nem hébe-hóba, hanem napi szinten..)
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 04. 04. 10:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látom Szami,hogy a fentebbi hsz-emböl nemnagyon értettél meg semmit sem...Pedig még be is idézted a saját hsz-edbe...Ne nevettess már...Csak nem azt képzeled,hogy úgy működik a világ,hogy a tetvek,mocskok,degeneráltak,elmebetegek,egy-egy idióta döntésük vagy ténykedésük előtt szépen kikérik mindig az emberek véleményét,aztán azok alapján döntenek? Nem vagy te egy kicsit naív? Amikor annó bevezették az órahuzigálás elmebaját,kérdeztek róla bárkit is? Nem kérdeztek...Viszont az évtizedek alatt az emberek MILLIÓINAK úgy tele lett vele a nemiszerve,hogy eljött végre hosszú idő után egy pont,amikor már NEM LEHET TOVÁBB CSINÁLNI AZ ELMEBAJT...Látod,ilyen az,amikor SPONTÁN EGYETÉRTÉS JÖN LÉTRE AZ EMBEREK TÖMEGEI KÖZÖTT...A mocskok MINDIG EGY ILYEN HELYZETTÖL FÉLNEK,ÉS RETTEGNEK...Szóval hidd el nekem,hogy amennyiben kétmillió pesti polgár ÖSSZESZERVEZŐDNE az elmebeteg jelenségek ellen, rövid úton megint szép kék,hagyományos kinézetü metrókocsik közlekednének az alagutakban,meg kizárólag magyar nyelvü utastájékoztató hangzana a hangszórókbol is...Csak ehhez ÖSSZEFOGÁS kellene...De ahogy elnézem a dolgokat,a pesti meg az egyébb népek is,izélnek az egészre,meg nem foglalkoznak semmivel sem...Felőlük aztán a szájukba is vizelhet bárki...Ha meg egyszer így állnak a dolgokhoz,akkor nemis csoda az,ha tényleg a szájukba is vizelnek...Erre írtam fentebb,hogy "válljék akkor egészségükre"...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
8 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.