Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egy kicsi mozgás...
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 05. 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Ja, és csak hogy lásd, azért lehet még a hülyeséget überelni:

Egy edzés, amit észre sem veszel...
Most nem azért Szami,de ezen a linken nincs semmi...(A lap nem jeleníthető meg...)

Passz. Nálam működik.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 05. 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Van egy olyan érzésem Szami,hogy teljesen különböző dolgokrol,meg igényekröl beszélünk mindketten a "testedzés" terén...Erre most jöttem rá...Te a hagyományos megközelítését nézed mindig a dolognak, "izmosodás"," fogyás", meg hasonlók,én viszont világ életemben ennél jóval KOMPLEXEBBEN álltam ehhez a témához...És nekem nem annyira csak ezek a dolgok voltak lényegesek,meg nemis ezek a dolgok voltak a legfontosabbak,hanem az volt mindig a lényeg,hogy a testedzés,illetve e mellett az egészséges táplálkozás,meg a mentális tréningek,meditációk,megfelelő életmód,meg stb,stb, segítségével igyekezzek "fiatalosan", "fitten" tartani magamat mindig...20 évesen is, 30 évesen is,40 évesen is,50 évesen is,és így tovább,így tovább...De ehhez nem elég az,ha csak mondjuk zsákot cipel valaki egész életében napi 8 órában...Izmosnak izmos lesz éppen az adott illető,erős is lesz,viszont mondjuk 50 évesen pont úgy fog kinézni mindig,mint egy 50 éves illető...Vagy ha nincs szerencséje, akkor úgy,mint egy 70 éves illető...Nekem viszont világéletemben az volt a célom minden időszakban,hogy JÓVAL FIATALOSABB MEGJELENÉSEM,ÉS EGÉSZSÉGI,ILLETVE MENTÁLIS ÁLLAPOTOM LEGYEN,mint ami a valós koromhoz "illene"... Ez a dolog eddig bejött nekem,de mondom,nekem EZ IS A CÉLOM...Nem pedig az olyan " kisstílü",pitiáner dolgok,minthogy pl. "le kéne adnom 8 kilót valahogy"... Remélem értetted azt,amiröl írtam...A régi korok hölgyei azok amúgy más témák...Akár volt az ő idejükben szobabicó,akár nem,gondolom azért akadt olyan is közöttük,akárcsak a mai hölgyek között is akad gondolom,aki természetesen van vagy volt megálldva formás popsival,formákkal,meg lábakkal...Nos...Nekem elég volna csak egy-két ilyen hölgyet előkeríteni a régi időkböl, a többiek meg nem érdekelnének...

Nem.
Csak te magadról beszélsz, én meg a cikkhez kapcsolódóan mondtam, hogy a testmozgás-életvitel-kertészkedés hogyan függnek össze.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 05. 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Igazad van...Mindig hajlamos vagyok megfeledkezni arrol,hogy nem mindenkinek azok a fő szempontok,amik nekem...Akinek arra van csak igénye,hogy mondjuk "ne rozsdásodjanak be az izületei", meg hogy ne tunyuljon el teljesen,annak valóban megfelelő "edzésforma" a kertészkedés...Ebben mondjuk igazad van akkor...Meg némileg a cikk írójának is...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 05. 10:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...Igazad van...Mindig hajlamos vagyok megfeledkezni arrol,hogy nem mindenkinek azok a fő szempontok,amik nekem...Akinek arra van csak igénye,hogy mondjuk "ne rozsdásodjanak be az izületei", meg hogy ne tunyuljon el teljesen,annak valóban megfelelő "edzésforma" a kertészkedés...Ebben mondjuk igazad van akkor...Meg némileg a cikk írójának is...

Így van, pl. tudok több idős emberről, akiket szinte az tart életben, hogy kapirgálhat a kertjében.
Mert azt csinálni kell, nem hanyagolhatja el, s azzal önmagát is karban tartja.
Múltkor is láttam egy idős nénit, kissámlin ült a kertjében és úgy tépkedte a gazokat a veteményeséből. Ha panelben lakna, nem csinálná...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 05. 05. 10:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát...Én viszont valszeg abba halnék bele, ha látnom kellene magamat "öreg bácsiként" totyogva görbebottal,meg ha bármikoris sámlin ülve kéne gyomlálnom...Dehát erre szokták ugye mondani azt,hogy mindenki más,meg mindenkinek mások az igényei saját magával szemben...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 01. 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, erre is régen jártam már...

Ez mondjuk nem jelenti azt, hogy nem lenne testmozgás az életemben, csak most kicsit más.

Biciklizni régen voltam, valahogy ezen a nyáron az kimaradt ( nem éreztem hiányát) de a heti egy alkalommal az uszoda, meg heti 2-3 torna megvan.

10 kiló mínusz pedig még rám férne,de azt hiszem, ez csak álom marad már a részemről ebben az életben...majd a sírban lefogyok...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 01. 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:

Ez mondjuk nem jelenti azt, hogy nem lenne testmozgás az életemben, csak most kicsit más.

Biciklizni régen voltam, valahogy ezen a nyáron az kimaradt ( nem éreztem hiányát) de a heti egy alkalommal az uszoda, meg heti 2-3 torna megvan.

10 kiló mínusz pedig még rám férne,de azt hiszem, ez csak álom marad már a részemről ebben az életben...majd a sírban lefogyok...
Jaj...Csak nem felszedtél az utóbbi időben néhány plussz kilót? Ne csináld már...Próbálj már meg odafigyelni a dolgokra...Futni jársz még? Ha másnem,akkor próbálj meg minnél többet, meg minnél intenzívebben futni...(Persze azt is nagy odafigyeléssel mindig,és tervszerűen...) Na mindegy...Most nekem lépnem kell mára,majd jövök még valamikor...Szia.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 01. 11:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:

Jaj...Csak nem felszedtél az utóbbi időben néhány plussz kilót? Ne csináld már...Próbálj már meg odafigyelni a dolgokra...Futni jársz még? Ha másnem,akkor próbálj meg minnél többet, meg minnél intenzívebben futni...(Persze azt is nagy odafigyeléssel mindig,és tervszerűen...) Na mindegy...Most nekem lépnem kell mára,majd jövök még valamikor...Szia.

Nem, mióta az eszemet tudom, van rajtam ennyi...az orvosok szerint még több is...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 02. 09:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Azért a régi pesti időkben hol a csudában volt már rajtad 10 kiló plussz? Szerinted volt?Amúgy az is elég viszonylagos,hogy kin hány kiló plussz van...Én pl.a vékony, vézna nőket sose kedveltem...És ma sem kedvelem...Mint mindenben,úgy ezen a téren is az arany középút elve a legcélravezetőbb...Ha egy nő se nem kövér,se nem sovány...Futni akkor már nemis szoktál manapság?
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 02. 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na...Azért a régi pesti időkben hol a csudában volt már rajtad 10 kiló plussz? Szerinted volt?Amúgy az is elég viszonylagos,hogy kin hány kiló plussz van...Én pl.a vékony, vézna nőket sose kedveltem...És ma sem kedvelem...Mint mindenben,úgy ezen a téren is az arany középút elve a legcélravezetőbb...Ha egy nő se nem kövér,se nem sovány...Futni akkor már nemis szoktál manapság?

Na hát pedig (szerintem nem volt, max. akkor is a hasammal volt némi problémám) - az orvosok szerint már akkor is volt rajtam 10 kg plusz. Tehát sosem voltam normál testalkatú, mindig is kicsit telt voltam.
(Bátyám is mindig cukkolt 12 évesen is, hogy akkora hasam van, mint egy 6 hónapos terhesnek...legjobb védekezés, hogy ez alkati, meg öröklött, anyám fiatal, ill középkorú képein is látszik, hogy van hasonlóság az alkatunkban.)
Emlékszem, 13 éves korom óta le akartak fogyasztani, mert papírforma szerint nem kellene annyinak lennem, amennyi vagyok.
Igaz, hogy elismerték, hogy nem tűnök annyinak, amennyit a mérleg mutat. Főleg ez már 15 éves korom után volt, amikor azért el kezdtem egyre inkább nőiesedni, s a végső 174-176 cm-es magasságommal a nők közt viszonylag magasnak is számítok.

Igazából nem is fogyni szeretnék, hanem a hasamból lefaragni. A melleimmel, a lábaimmal és a fenekemmel elégedett vagyok. De mindig azt mondják, hogy helyi zsírégetés nincs, ha az ember fogy, akkor arányosan fogy mindenhonnan.
Hasizom-gyakorlatokat is szoktam végezni az általános tornámhoz, - nem érzem úgy hogy punnyadt lennék ), de lehet, hogy hasra kellene többet dolgoznom.
És akkor viszont mi van azzal az elmélettel, hogy azzal "csak" (nem csak, az nem baj) erősödik a hasizom, de ha nem diétázik az ember, akkor a zsírpárnák nem fognak eltűnni.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 02. 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A futáshoz mostanság nincsenek meg számomra a kellő körülmények, azért váltottam át az úszásra, és többet edzem a lábaimra.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 03. 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A legfontosabb dolog az az,hogy a hasizom mindig feszes legyen...Akár vannak a pocidon zsírpárnák,akár nincsennek...A nagy,lógó pocak az elsősorban nem a zsírpárnák következménye,hanem a renyhe,megereszkedett hasizomé...Szóval akár tudol fogyni hasról,akár nem, a hasizomgyakorlatokat mindig kiemelt feladatként kezeld...Amíg erős-feszes a hasfalad,addig nem kell aggódnod amiatt,hogy bármikoris nagy,lógó pocid lesz...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 03. 20:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://m.fogyas.info/lapos-has-gyakorlat_30-napos-hasizom-edzesterv.php
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 04. 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Már csak az a kérdés,hogy a 30 nap leteltével mi lesz a lapos has iránt elkötelezett hölggyel? Erröl mondjuk nem ejt szót a cikk...Pedig szerintem nem ártott volna...Ugyanis hiába lesz valakinek 30 nap múlva lapos hasa, ha ennyivel letudja a dolgot,akkor a lapos has nem fog megmaradni sokáig...Ahhoz ugyanis RENDSZERES EDZÉS kell...A továbbiakra is...De mintha erröl nem beszélt volna a cikk...
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 09. 05. 21:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Már csak az a kérdés,hogy a 30 nap leteltével mi lesz a lapos has iránt elkötelezett hölggyel? Erröl mondjuk nem ejt szót a cikk...Pedig szerintem nem ártott volna...Ugyanis hiába lesz valakinek 30 nap múlva lapos hasa, ha ennyivel letudja a dolgot,akkor a lapos has nem fog megmaradni sokáig...Ahhoz ugyanis RENDSZERES EDZÉS kell...A továbbiakra is...De mintha erröl nem beszélt volna a cikk...

Az majd a következő kérdésem lesz egy hónap múlva.
Most azt kérdezem, szerinted hogy csináljam?
Ma kipróbáltam, egyszerre meg tudok különösebb erőfeszítés nélkül csinálni 50 hasprést, úgy, hogy az utolsó 5-7 már kicsit nehezebben megy, de még szabályosan meg tudom csinálni.
Gondoltam, mivel nem vagyok teljesen edzetlen, (heti 2-3 * hasazok 8-20 perc közti időtartamban, de nem csak hasprést csinálok, hanem többféle hasizomgyakorlatokat vegyesen) mi lenne, ha én 50-ről indítanék, nem 20-ról,mint a videóban van? Vagy csináljam/ragaszkodjak az eredetihez? Vagyis holnap csak 25-t csináljak, ne 55-t? És valóban szükséges 5 naponként 1 pihenőnap beiktatása?

Gondoltam lemérem centire a derekam hasam most a kezdetekkor, aztán majd 30 nap múlva is, hogy mennyi lesz/lesz-e egyáltalán különbség? Természetesen nem várom, hogy az én hasam 30 nap alatt "lapos" lesz.
(Az is kérdés, hogy egy hónap múlva mennyi időt fog igénybe venni csak ez a haspréses kihívás naponta?)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 22, 23, 24, 25  Következő
23 / 25 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.