Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Dühöngő 7.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 09. 09:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Jadis írta:
Ja, és még valami, az ajánlott küldeményekről (és most nem a tértivevényre gondolok, ahol fontos, hogy átvette-e a címzett, hanem a sima ajánlottakra): azért érezzük benne az iróniát, hogy a Postának az a szolgáltatása, hogy A pontból eljuttatja a küldeményt B pontban, felárért pedig biztosan. Na, most akkor mit is fizetek az alap szolgáltatásban? Hogy talán kiviszik, hogy esetleg eljut a címzetthez a küldemény?! Na, ne már...
(Németországban pl. nincs ajánlott küldemény, levél van, illetve csomag, mert ott az a szolgáltatás, hogy elviszik...)

Alapdíjért: a címen levő levélszekrényig, vagy valakinek a kezébe.
Ajánlott: a CÍMZETT kezébe és erről aláírt BIZONYLAT készül.
Tértivevény: mint az ajánlott, de a kézbesítés megtörténtéről a feladó értesítést kap.

Most már értem. Akkor lényegében a bizonylat a különbség, vagyis jobban hasonlít a tértivevényre (csak ott a feladót is értesítik).

Ettől függetlenül alapdíjon is el kellene jusson a címzetthez a csomag tartalma, ha jól sejtem.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 09. 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
hangya írta:
Jadis írta:
Ja, és még valami, az ajánlott küldeményekről (és most nem a tértivevényre gondolok, ahol fontos, hogy átvette-e a címzett, hanem a sima ajánlottakra): azért érezzük benne az iróniát, hogy a Postának az a szolgáltatása, hogy A pontból eljuttatja a küldeményt B pontban, felárért pedig biztosan. Na, most akkor mit is fizetek az alap szolgáltatásban? Hogy talán kiviszik, hogy esetleg eljut a címzetthez a küldemény?! Na, ne már...
(Németországban pl. nincs ajánlott küldemény, levél van, illetve csomag, mert ott az a szolgáltatás, hogy elviszik...)

Alapdíjért: a címen levő levélszekrényig, vagy valakinek a kezébe.
Ajánlott: a CÍMZETT kezébe és erről aláírt BIZONYLAT készül.
Tértivevény: mint az ajánlott, de a kézbesítés megtörténtéről a feladó értesítést kap.

Most már értem. Akkor lényegében a bizonylat a különbség, vagyis jobban hasonlít a tértivevényre (csak ott a feladót is értesítik).

Ettől függetlenül alapdíjon is el kellene jusson a címzetthez a csomag tartalma, ha jól sejtem.

Na persze. Sértetlenül. Teljes tartalommal.
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 09. 16:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Na persze. Sértetlenül. Teljes tartalommal.

Én is így gondolom... Wink és ez sajnos nem sikerült ez esetben.

És köszönöm a homályoszlatást ajánlott ügyben! Smile
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 09. 16:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

De az alapdíj NEM TARTALMAZ GARANCIÁT arra, hogy épségben megérkezik a küldemény...Éppen ezért kell az értékes küldeményt MINDIG ajánlva küldeni...A plussz költség a garancia arra,hogy a küldemény épségben fog megérkezni...Vagy ha mégse,akkor ez esetben lehet kártérítést követelni...A sima küldeményért viszont nem lehet kártérítést kérni...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 09. 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az alapdíjért is kötelesek sértetlenül, épségben, hiánytalanul szállítani. nem lenne értelme, ha nem így lenne.
Az alapdíjért a postás nem köteles kézbe adni, nem lehet azonnal ellenőrizni. Amikor kinyitod, rég nincs ott a postás. Vagyis nem tudod bizonyítani, hogy milyen állapotban szállította a posta.
Az ajánlott küldeménynél, ezzel szemben, a postástól a saját kezedbe kapod, látod, aláírás előtt kibonthatod, hogy ép-e. A postás jelen van. Nem lehet letagadni. Van hivatkozási alap a reklamációra.
Persze szeretném ismerni az a magyar embert, aki csak kibontás után ír alá a postásnak, és azt a postást, aki kivárja, hogy az a magyar ember a jelenlétében kibontsa a csomagot/levelet.
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 10. 06:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Az alapdíjért is kötelesek sértetlenül, épségben, hiánytalanul szállítani. nem lenne értelme, ha nem így lenne.
Az alapdíjért a postás nem köteles kézbe adni, nem lehet azonnal ellenőrizni. Amikor kinyitod, rég nincs ott a postás. Vagyis nem tudod bizonyítani, hogy milyen állapotban szállította a posta.
Az ajánlott küldeménynél, ezzel szemben, a postástól a saját kezedbe kapod, látod, aláírás előtt kibonthatod, hogy ép-e. A postás jelen van. Nem lehet letagadni. Van hivatkozási alap a reklamációra.
Persze szeretném ismerni az a magyar embert, aki csak kibontás után ír alá a postásnak, és azt a postást, aki kivárja, hogy az a magyar ember a jelenlétében kibontsa a csomagot/levelet.

Az alapdíjért is kötelesek LENNÉNEK sértetlenül, épségben, hiánytalanul szállítani. De hibák mindenhol lehetnek, csak az nem téved, aki nem dolgozik, tehát ha ez nem sikerül, akkor csak akkor lehet reklamálni, ha a küldeményt ajánlva adtuk fel.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 10. 06:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mi van akkor hogyha a postás kivisz épségben egy levelet, bedobja a postaládába, és utána azt valaki ellopja?

Ki és hogyan bizonyítja be, hogy a postás valóban kivitte-e valóban bedobta-e a postaládába, és valóban ellopták-e? Mi van, ha a postásnak épp rossz napja volt, nem akart dolgozni, s az aznap kézzbesítendő leveleket bedobja a Dunába? Mi van, ha csak én mondom, hogy így van? Mi van, ha utálom a postást és csak be akarom feketíteni azzal, hogy azt mondom, nem kaptam meg a levelet?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 10. 07:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Mi van akkor hogyha a postás kivisz épségben egy levelet, bedobja a postaládába, és utána azt valaki ellopja?

Ki és hogyan bizonyítja be, hogy a postás valóban kivitte-e valóban bedobta-e a postaládába, és valóban ellopták-e? Mi van, ha a postásnak épp rossz napja volt, nem akart dolgozni, s az aznap kézzbesítendő leveleket bedobja a Dunába? Mi van, ha csak én mondom, hogy így van? Mi van, ha utálom a postást és csak be akarom feketíteni azzal, hogy azt mondom, nem kaptam meg a levelet?

Velem előfordult, hogy a postás a csomagot simán bedobta a kerítésen keresztül a földre. Talán jót akart, ne kelljen bemennem érte a postára. A földön heverő csomag kibontásában viszont a kutyám illetékesnek érezte magát. Érdekes állapotban került elő a küldemény. A postás ép csomagot kézbesített. Én sokszorosan sérült csomagot kaptam kézhez.
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 10. 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én az alapdíjért elvárom, hogy teljesítse a szolgáltatás ráeső részét, vagyis épségben vigye ki a küldeményt. Ha pedig baleset éri, akkor jelezze azt és minimum sűrű elnézéseket kérjen, amiért megsérült.

Mondjuk itt nem sérülésről volt szó, hanem felbontották és kivették belőle, ami benne volt, szóval ez egy másik eset.
(Rendes állapotában nem is fért volna a levélszekrénybe, szóval a nem kézbe adás nem is játszott ebben az esetben. Ha nincs otthon a címzett, be kellett volna menjen a postára érte.)

Itt az érték nem volt olyan nagy, hogy érdemleges kártérítésről beszéljünk (értsd: a feladási díj összemérhető volt a küldemény értékével).

A hozzászólás legutóbb Jadis által 2019. 12. 10. 09:33-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 10. 09:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Velem előfordult, hogy a postás a csomagot simán bedobta a kerítésen keresztül a földre. Talán jót akart, ne kelljen bemennem érte a postára. A földön heverő csomag kibontásában viszont a kutyám illetékesnek érezte magát. Érdekes állapotban került elő a küldemény. A postás ép csomagot kézbesített. Én sokszorosan sérült csomagot kaptam kézhez.

Értem a szándékot, de még ha a kutya nem is rágja meg, simán elázhatott volna az a csomag... erre azért gondolhatott volna a postás.

A kutyák pedig mindig illetékesnek érzik magukat. A vámvizsgálat nagyon fontos, mégse lehet, hogy az ő felügyelete nélkül vedd át a csomagot. És ha veszélyes?! Szóval teljesen jogosan járt el, csak ellenőrizte a csomagot... Laughing Laughing Laughing
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 10. 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
hangya írta:

Értem a szándékot, de még ha a kutya nem is rágja meg, simán elázhatott volna az a csomag... erre azért gondolhatott volna a postás.

A kutyák pedig mindig illetékesnek érzik magukat. A vámvizsgálat nagyon fontos, mégse lehet, hogy az ő felügyelete nélkül vedd át a csomagot. És ha veszélyes?! Szóval teljesen jogosan járt el, csak ellenőrizte a csomagot... Laughing Laughing Laughing

Igen. És semmi szag nem utalt arra, hogy a Gazdié lenne... Gyanús... gyanús...
Very Happy

Ha védeni szeretném kinyitás ellen a borítékot...
Mert a mai borítékok esetében két ragacsfelület tapad össze, ügyesen ki lehet nyitni és nyomtalanul visszazárni. Összeragasztás után a két érintkező felületre a határvonalon átmenően írok valamit. Abban a reményben, hogy kibontás után az eredeti állapotba visszailleszteni nagyon nehéz. Széles celluxszal ragasztom le a lezárást. Abban a reményben, hogy a cellux a papírhoz ragad és nehezebb nyomtalanul eltüntetni a felbontás tényét, mint nélküle.
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 10. 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Igen. És semmi szag nem utalt arra, hogy a Gazdié lenne... Gyanús... gyanús...
Very Happy

Ha védeni szeretném kinyitás ellen a borítékot...
Mert a mai borítékok esetében két ragacsfelület tapad össze, ügyesen ki lehet nyitni és nyomtalanul visszazárni. Összeragasztás után a két érintkező felületre a határvonalon átmenően írok valamit. Abban a reményben, hogy kibontás után az eredeti állapotba visszailleszteni nagyon nehéz. Széles celluxszal ragasztom le a lezárást. Abban a reményben, hogy a cellux a papírhoz ragad és nehezebb nyomtalanul eltüntetni a felbontás tényét, mint nélküle.

Ugyehogyugye?! Laughing

Én a celluxos megoldást szoktam alkalmazni. De hát láthatólag nem old meg mindent ez sem...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 10. 18:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ajánlott küldemény megold minden problémát...Főleg úgy,ha a postástol való átvételkor GONDOSAN MEGVIZSGÁLOD a csomag épségét, és felbontatlanságát...Ez a dolog megvan egy fél perc alatt, de nem szabad sohase kihagyni...És miután mindent rendben találtál, AKKOR szabad csak aláírni az átvételt...Most elkövettétek azt a hibát Jadis,hogy ÉRTÉKES CSOMAGOT csak sima kézbesítésre adtatok fel, de ilyen hibát legközelebb ne kövessetek el, aztán ennyi...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 11. 20:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:

(Rendes állapotában nem is fért volna a levélszekrénybe, szóval a nem kézbe adás nem is játszott ebben az esetben. Ha nincs otthon a címzett, be kellett volna menjen a postára érte.)

Nehogy azt hidd!!!
A Magyar Postának egyáltalán nem jelent semmit az, ha a küldemény a méretei miatt látszólag nem fér bele a postaládába...megoldják, hidd el... addig tolják, szuszakolják, míg bele nem fér.
Kaptam én már gyűrött levelet, kettéhajtott küldeményt nem egyet.

A másik: minél nedvesebb,esősebb az idő,annál valószínűbb, hogy úgy rakja bele a postaládába a postás a leveleket/csekkeket, hogy kilógjon a postaládából...minél csapadékosabb az idő,annál jobban.
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 12. 08:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Jadis írta:

Nehogy azt hidd!!!
A Magyar Postának egyáltalán nem jelent semmit az, ha a küldemény a méretei miatt látszólag nem fér bele a postaládába...megoldják, hidd el... addig tolják, szuszakolják, míg bele nem fér.
Kaptam én már gyűrött levelet, kettéhajtott küldeményt nem egyet.

A másik: minél nedvesebb,esősebb az idő,annál valószínűbb, hogy úgy rakja bele a postaládába a postás a leveleket/csekkeket, hogy kilógjon a postaládából...minél csapadékosabb az idő,annál jobban.

Még egy puha borítós könyvnél elhiszem, de ez kemény fedeles volt, azt nem tudja sehogy se hajlítani (plusz nem is vékony), szóval nincs az a postás, aki ezt begyűrte volna.

Az esős megjegyzéssel egyet értek. Főképp, ha kertkapun van a postaláda, akkor jellemző, lépcsőházban nem annyira.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életkérdések Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 21, 22, 23
23 / 23 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.