Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egészségmegőrzés, betegségmegelőzés
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 12. 14:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez esetben lehetetlent kérnél tőlem...Mivel túlságba is kedvelem a cukorkákat,nem lenne türelmem sose kivárni azt,hogy egy félóráig szopogassak egy-egy cukorkát...Nálam egy zacskó cukorka kb.10 percig szokott kitartani,mivel úgy rágom őket mint a mogyorót...Amúgy ugye tudod,hogy nagy szerencséd volt abban,hogy találtál akkor egy TISZTESSÉGES-BECSÜLETES fogdokit? Itt vidéken az ilyen fogorvos olyan ritka mint a fehér holló...Mivel bevett szokás az, hogy jön egy fogorvos csupasz hátsóval romániábol, vagy szlovákiábol,aztán néhány év múlva már aranytányérbol ebédel,meg 30 milliós kocsikban pöffeszkedik...Dehát erre mondják ugye,hogy "élni tudni kell"... Meg tudni kell jól hülyének nézni a kiszolgáltatott betegeket...Hát...Mint azt fentebb is írtam,azért van a pofátlanságnak is már egy olyan szintje,amit én már nem tudok tolerálni sehogyse...Ha másnem,akkor fogok járni csorba foggal,de teljesen hülyének ne nézzenek már ezek az itteni (Innen-onnan szalajtott, senkiházi...) fogorvosok...Nekem ez mindig az elvem...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 12. 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nade néhány gondolat akkor ehhez a "fogröntgenhez" is...Hogy mi is volt tulajdonképpen a bajom vele...Ugye az emberek döntő többsége agyatlan bírka, akiknek ugye BÁRMIT be lehet beszélni,ha a "doktor úr" mondja...De sajnos az esetemben nem egészen ez a helyzet áll fenn, a fogorvosok nagy bánatára...A fogröntgenre ugyanis igazábol csak NAGYON-NAGYON ritka esetben van VALÓBAN szükség...Pl.olyankor,ha valami fogágybetegség esete,vagy gyanúja áll fenn...De NORMÁL ESETBEN, amikor csak valami lyukas,vagy csorba foggal megy be valaki a fogorvoshoz, TELJESEN FELESLEGES, ÉS BIZONY MEGLEHETŐSEN KÁROS DOLOG...(A röntgensugárzás az bizony senkinek sem válik sohasem a hasznára...Még a legkisebb dózisban sem...)Én még emlékszem azokra a "mocskos, kommunista" időkre azért...(Jó szokás szerint...)Meg az akkori fogorvosokra...Elment valaki egy fájó foggal a dokihoz? Megnézte a doki a fogat,megmozgatta,megkopogtatta, megkérdezte,hogy mit érez mindezek közben a beteg, aztán a következtetéseket levonva fogta a fúróját,aztán munkához látott annak rendje-módja szerint...ÉS TÖKÉLETES MUNKÁT VÉGZETT...Mindenféle "fogröntgen",meg anyám hátsója nélkül...Manapság meg errefelé bemegy a beteg a fogorvoshoz,az meg még csak rá se néz a betegre,aztán már írja is KAPÁSBOL a beutalót a fogröntgenre.. .Hát persze...Mivel az itteni fogorvosok JÓ ÜZLETI KAPCSOLATBAN,HAVERSÁGBAN VANNAK a fogröntgenező hely tulajdonosával,orvosával...És így akkor CSINÁLJÁK EGYMÁSNAK A MUNKÁT, MEG OSZTOZNAK A HASZNON...A beteg meg a T.B.meg ugye állja majd csak a jó kis számlát...Erre szokás azt mondani ugye,hogy:" Ügyes"...Szóval elmennek az ilyen orvosok a jó francba...De persze a fogorvosi kamarát gondolom ez a rengeteg és felesleges "fogröntgenezés" egy percig se zavarja...Minek is zavarná őket? Nem azért járnak be ott se a munkahelyükre a nagyfejüek,hogy a betegek érdekeivel foglalkozzanak...Hanem azért,hogy ők is pénzt keressenek...A többivel meg ugye mit is foglalkoznak...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 12. 14:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Viszont ha jól tudom, a csorba fog meg már könnyebben tud szuvasodni, hisz megsérült a fogzománc és jó ,ha csak az, de ha már a dentint is érinti a sérülés, akkor meg még fájni is fog.
Akkor meg már végképp valószínű, hogy egyre nagyobb eséllyel kell majd gyökér kezelni...szóval jobb saját magától nem lesz,az biztos.
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 13. 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Ez így van...De gondolom elkerülte a figyelmedet az, hogy fentebb írtam,hogy a fog már évtizedekkel ezelőtt VOLT GYÖKÉRKEZELVE...Mit jelent ez konkrétan? Azt jelenti,hogy ez a fog már réges-régen nem ÉLŐ fog...A belseje ki van idegezve teljesen és jól, azaz BELÜLRÖL TELJESEN OLYAN,mint egy "műfog"... Csak a külső fogváza maradt meg eredetinek...Nos...Ebböl a fogbol tört le egy darab...Mint amikor egy élettelen porcelánpohárbol letörik egy darab...És akkor egy ILYEN fogat akart volna " fogröntgeneztetni"meg ami még felháborítóbb, ÚJRA GYÖKÉRKEZELNI(!!!!!) az a gané,pénzéhes,kapzsi fogorvos...Érted már ennek az egésznek a lényegét? Ha még mindig nem,akkor megvilágítom a lényeget egy példával: Adott mondjuk egy falábu ember, akinek mondjuk letört a falábábol egy darab véletlenül...Erre elmegy egy asztaloshoz, és mondja neki:"Mester uram...Javítsa már ki nekem ezt a sérült falábat"...Erre ránéz a pacákra a "mester", és azt mondja:"Na...Hát az nemcsak úgy van...Előszöris írok magának egy beutalót ultrahangra,meg CT-re, mert lehet,hogy a balesete során megsérültek a lábában a csontok is...Ha ezek megvannak,akkor majd kitisztítom a sebet alaposan, nehogy elfertőződjön...Aztán kap majd a biztonság kedvéért némi antibiotikumot is...Ez összesen cirka 150 ezer ft lesz csak...Szóval ne aggódjon,nem lesz drága...Erre az emberünk:" Nade mester uram...Ez a láb egy FALÁB! Ez magának eddig nem tünt fel? Egy FALÁBAT minek ultrahangra,CT-re küldeni? Meg KEZELNI antibiotikumokkal???? Normális maga mester uram"??? Erre a mester:"Most ki itt az ASZTALOSMESTER? Én vagy maga? Majd én tudom,hogy hogy szokás egy sérült falábat kijavítani"...Na...Hát valami ilyen helyzetet képzelj el...Aztán írd meg ide,hogy te mit tennél akkor a falábu ember helyében...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 13. 18:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...Ez így van...De gondolom elkerülte a figyelmedet az, hogy fentebb írtam,hogy a fog már évtizedekkel ezelőtt VOLT GYÖKÉRKEZELVE...Mit jelent ez konkrétan? Azt jelenti,hogy ez a fog már réges-régen nem ÉLŐ fog...A belseje ki van idegezve teljesen és jól, azaz BELÜLRÖL TELJESEN OLYAN,mint egy "műfog"... Csak a külső fogváza maradt meg eredetinek...Nos...Ebböl a fogbol tört le egy darab...Mint amikor egy élettelen porcelánpohárbol letörik egy darab...És akkor egy ILYEN fogat akart volna " fogröntgeneztetni"meg ami még felháborítóbb, ÚJRA GYÖKÉRKEZELNI(!!!!!) az a gané,pénzéhes,kapzsi fogorvos...Érted már ennek az egésznek a lényegét? Ha még mindig nem,akkor megvilágítom a lényeget egy példával: Adott mondjuk egy falábu ember, akinek mondjuk letört a falábábol egy darab véletlenül...Erre elmegy egy asztaloshoz, és mondja neki:"Mester uram...Javítsa már ki nekem ezt a sérült falábat"...Erre ránéz a pacákra a "mester", és azt mondja:"Na...Hát az nemcsak úgy van...Előszöris írok magának egy beutalót ultrahangra,meg CT-re, mert lehet,hogy a balesete során megsérültek a lábában a csontok is...Ha ezek megvannak,akkor majd kitisztítom a sebet alaposan, nehogy elfertőződjön...Aztán kap majd a biztonság kedvéért némi antibiotikumot is...Ez összesen cirka 150 ezer ft lesz csak...Szóval ne aggódjon,nem lesz drága...Erre az emberünk:" Nade mester uram...Ez a láb egy FALÁB! Ez magának eddig nem tünt fel? Egy FALÁBAT minek ultrahangra,CT-re küldeni? Meg KEZELNI antibiotikumokkal???? Normális maga mester uram"??? Erre a mester:"Most ki itt az ASZTALOSMESTER? Én vagy maga? Majd én tudom,hogy hogy szokás egy sérült falábat kijavítani"...Na...Hát valami ilyen helyzetet képzelj el...Aztán írd meg ide,hogy te mit tennél akkor a falábu ember helyében...

Most nincs sok időm, úgyhogy csak erre válaszolok:
Jaj, igen, persze, igaz...
Tényleg mondtad, hogy már gyökérkezelt ez a fogad...
Tudom is, hogy mi az,sajnos nekem is van egy ilyen, és ez a tény nem is kerülte el EREDETILEG a figyelmem, csak most a második válaszomnál ez ki is ment a fejemből, mert csak a saját példám volt az eszemben, amit írtam, mert az nekem élő fog volt, amiből letört egy darab, s kitisztítás után gyógytömést majd később végleges tömést kaptam bele. Annál ugye egy idő után rosszul jártam volna, ha nem kezeltetem, mondván csak a sarka törött le, majd ellesz valahogy még ha csorba is.
Na, szóval csak emiatt történt a dolog, kicsit összekutyultam/összemostam a te esetedet a sajátommal flower
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 14. 12:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval én továbbra is állítom,hogy ADDIG JÓ A VILÁG, ameddig nem kerül az ember az orvosok karmai közzé...Mondjuk lehet,hogy akadnak TISZTESSÉGES-BECSÜLETES orvosok is időnként,(Mint amilyen pl. Szami fogorvosa is lehetett...) de amilyen történeteket hallok én manapság ezekröl az orvosokrol,hát...A nagyrészüket szerintem bármikor főbe lehetne lőni nyugodt lelkiismerettel,és kivetni a dögtestüket valami árokba, a kutyák és madarak martalékául, mivel mást nem érdemelnének...Mondom:Ezeknek a mai orvosoknak a jórésze szerintem nemis érdemli meg még az "ember" szót se...Kapzsiak,aljasak,mocskosak túlnyomó részben...(Minden tisztelet a nagyon kevés számu kivételnek azért!Erröl nem szabad sohase megfeledkezni!)A társadalom salakja-szemete a nagyrészük,pont úgy mint ahogy pl. a "jogászok", politikusok nagyrésze is...Nemrég hallottam megint egy jellemző történetet egy ismerőstöl...Adott egy illető,aki rendszeres kontrollvizsgálatokra van kötelezve a megyei kórházba...Ez az illető úgy le van robbanva,hogy még járni is alig tud,és ráadásul vagy 80 km-re lakik a megyeszékhelytöl,úgyhogy elég neki oda-vissza vonatozni-buszozni mindig a kontrollvizsgálatra egy hónapban egyszer is...Meghát igencsak költséges dolog is egyben...Aztán nemrég ment megint kontrollra Miskolcra, és a váróban közölték vele,hogy menjen haza,mivel a " doktor úr" szabadságon van,és így elmarad akkor a vizsgálat...Na...Ez aztán nem lehetett semmi dolog...Szegény páciens elvergődött 80km-t Miskolcig, aztánmeg közlik vele ott,hogy FELESLEGESEN JÖTT be...De azért nem telefonáltak volna neki időben,vagy nem írtak volna neki egy rohadt SMS-t, hogy: "A doktor úr szabadságra megy, úgyhogy most ne jöjjön kontrollra"...Hű de sokbol tellett volna mindez,nemigaz? Aztán még ennyit se fáradt se a " doktor úr",se a titkársága...Mocskos egy banda lehet az egész...Szóval csak álldani tudom az eget,hogy nincs dolgom sohasem az orvosokkal,még így, 54 évesen se...Bár a kb.10 évente egyszer előforduló "fogorvoskalandok" is eléggé meg szokták viselni az idegeimet,de még akkor mi lenne,ha még beteg is lennék ráadásnak...Meg ezekre a mai orvosokra lennék nekik kiszolgáltatottan ráutalva...Hű...Ilyesmi dolgokba inkább jobb bele se gondolni...Jobb bele se gondolni...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 26. 12:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nemrég olvastam a hírkeresőn, hogy Kínában azt tanácsolják a hatóságok a népeknek, hogy lehetőség szerint kerüljék a KÉZFOGÁS szokását az új influenzatörzs terjedése miatt...Érdekes dolog ilyet olvasni,ugyanis ilyenkor is elfog ugye rögtön a szokásos érzés,hogy:"Ezek szerint csaknem vagyok olyan hülye,mint aminek tartanak állandóan ezek az embernek nevezett valamik"...Ugyanis én világ életemben rettenetesen utáltam meg kerültem mindigis mind a kézfogás,mind pedig a puszilkózás meglehetősen undorító szokását üdvözlési formulaként...Mivel az volt a meglátásom mindig,hogy ez a fajta viselkedés semmire sem jó, egyedül csak arra, hogy a különféle betegségeket,féregfertőzéseket terjessze egymás között féktelenül a sok marha...De ezt persze hiába is próbáltam megértetni a sok barommal,mindig megvolt magyarázva a dolog,hogy én vagyok a hülye...De akkor az is valami,hogy legalább ezen új influenzajárvány során eszébe jutott akkor a kínai hatóságoknak az, hogy jobb lesz ha kerülik mostanában az emberek a kézfogás degenerált, "nyugati" jellegű szokását...Persze normális ember szerintem eddigis kerülte mindig az ilyesmit...Elég szomorú dolog az,hogy van akinek ezt külön mondani kell,mert annyira ökör...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 26. 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nemrég olvastam a hírkeresőn, hogy Kínában azt tanácsolják a hatóságok a népeknek, hogy lehetőség szerint kerüljék a KÉZFOGÁS szokását az új influenzatörzs terjedése miatt...Érdekes dolog ilyet olvasni,ugyanis ilyenkor is elfog ugye rögtön a szokásos érzés,hogy:"Ezek szerint csaknem vagyok olyan hülye,mint aminek tartanak állandóan ezek az embernek nevezett valamik"...Ugyanis én világ életemben rettenetesen utáltam meg kerültem mindigis mind a kézfogás,mind pedig a puszilkózás meglehetősen undorító szokását üdvözlési formulaként...Mivel az volt a meglátásom mindig,hogy ez a fajta viselkedés semmire sem jó, egyedül csak arra, hogy a különféle betegségeket,féregfertőzéseket terjessze egymás között féktelenül a sok marha...De ezt persze hiába is próbáltam megértetni a sok barommal,mindig megvolt magyarázva a dolog,hogy én vagyok a hülye...De akkor az is valami,hogy legalább ezen új influenzajárvány során eszébe jutott akkor a kínai hatóságoknak az, hogy jobb lesz ha kerülik mostanában az emberek a kézfogás degenerált, "nyugati" jellegű szokását...Persze normális ember szerintem eddigis kerülte mindig az ilyesmit...Elég szomorú dolog az,hogy van akinek ezt külön mondani kell,mert annyira ökör...

Pedig ez köztudott és nyilvánvaló.
Akárcsak az, hogy a készpénz az egyik legpiszkosabb tárgyunk... Állítólag "nemrég" lepra-vírust is találtak rajta...meg nyilván mindenféle más bacikat, vírusokat, gombákat...hát hány kézen át nem mennek azok nap, mint nap?
Csak azért van immunrendszerünk is, meg kezet mosunk stb.
De a vírusok akkor is erősebbek nálunk...én ezt mondom mindig.

Nem örülök annak sem, hogy Kínában legalább 4 magyar tartózkodik a lezárt területen, és hogy Franciaországba is eljutott már a fertőzés legalább 3 ember által.

Nyitottak a határok, mindenki utazik összevissza...aki pedig nem, az meg rettegjen, hogy nincs biztonságban, anélkül is hazahozzák, hazahozhatják többezer kilométerről a halálos vírust, megbetegedhet annak ellenére, hogy ki sem mozdul megszokott kis nyugodt élőhelyéről.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 26. 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amúgy én egy percig sem vagyok meglepődve azon,hogy "4 magyar is tartózkodik a fertőzés sújtotta kínai területen"...Már régebben is megfigyeltem a dolgot,hogy a világ BÁRMELY PONTJÁN(!!) történik valami szokatlan dolog vagy katasztrófa, " magyar állampolgár" valahogy MINDIG akad a környéken...MINDIG...Én nem tudom,hogy miféle egy népség ez a mi gyönyörűséges népünk...Ezeknek a magyaroknak valami genetikai késztetésük lenne az örökös tekergésre,csavargásra,utazásra,lófrászásra a nagyvilágban???? Hogy miért nem tudnak ezek a "magyar állampolgárok" ülni mindig a seggükön maguknak nyugodtan? Egy röhely ez a nép mindenféle értelemben,örökké...Erre is rájöttem már réges-régen...Szerencsére én mentes vagyok az ilyesmi elmebajtol is,ugyanis az egész életemet vígan élem már évtizedek óta egy kb.50 km-es körön belül, és ráadásul készpénz sem volt már a kezemben évek óta...(Tudod ugye,hogy én undorodom mindig a pénznek még a látványátol is...Sokat írtam már itt a fórumon erröl...) Dehát ugye erre szokás mondani,hogy:"Ha valaki előrelátásbol igyekszik mindig kerülni a bajt,akkor majd a baj jön hozzá...Köszönhetően az "embertársai"lelkes közreműködésének...Nehogy már bárki is ki tudjon maradni bármikor is bármi elmebajbol"...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 26. 13:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Amúgy én egy percig sem vagyok meglepődve azon,hogy "4 magyar is tartózkodik a fertőzés sújtotta kínai területen"...Már régebben is megfigyeltem a dolgot,hogy a világ BÁRMELY PONTJÁN(!!) történik valami szokatlan dolog vagy katasztrófa, " magyar állampolgár" valahogy MINDIG akad a környéken...MINDIG...Én nem tudom,hogy miféle egy népség ez a mi gyönyörűséges népünk...Ezeknek a magyaroknak valami genetikai késztetésük lenne az örökös tekergésre,csavargásra,utazásra,lófrászásra a nagyvilágban???? Hogy miért nem tudnak ezek a "magyar állampolgárok" ülni mindig a seggükön maguknak nyugodtan? Egy röhely ez a nép mindenféle értelemben,örökké...Erre is rájöttem már réges-régen...Szerencsére én mentes vagyok az ilyesmi elmebajtol is,ugyanis az egész életemet vígan élem már évtizedek óta egy kb.50 km-es körön belül, és ráadásul készpénz sem volt már a kezemben évek óta...(Tudod ugye,hogy én undorodom mindig a pénznek még a látványátol is...Sokat írtam már itt a fórumon erröl...) Dehát ugye erre szokás mondani,hogy:"Ha valaki előrelátásbol igyekszik mindig kerülni a bajt,akkor majd a baj jön hozzá...Köszönhetően az "embertársai"lelkes közreműködésének...Nehogy már bárki is ki tudjon maradni bármikor is bármi elmebajbol"...)

Én is erről beszélek.
Ülhetek itthon egymagamban, s akkor is elkaphatok akármilyen messziről jött nyavaját.
Nyilván kisebb az esélyem rá, mint annak aki bejárja a fél világot, de én sem vagyok 100 %-ban védett...még ha én is csak 50km-es körzetben mozgok, akárcsak te.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 26. 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Látod...És akkor csodálkozol azon sokszor,hogy miért GYŰLÖLÖM én az embereket...Meg miért kerülöm minden módon őket...Hát pl. ezért is...Mivel ahogy a mondás is tartja:"A hülye ember SAJÁT MAGA keseríti meg a saját életét,az okos meg HIÁBA PRÓBÁLNA boldog,elégedett,nyugodt,színvonalas életet élni,AMIRE PEDIG MEGVOLNA MINDEN KÉPESSÉGE(!!!) a hülyék tesznek arrol mindig, hogy az ő élete se legyen semmivel se jobb,mint az övéké...Akárhogy is próbálna kapálózni ez ellen az okos ember"...Meghát ugye azt kapja ő is jutalmul,amit a hülyék büntetésböl...Valahogy olyan igazságtalan ez az egész,nem?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 26. 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Látod...És akkor csodálkozol azon sokszor,hogy miért GYŰLÖLÖM én az embereket...Meg miért kerülöm minden módon őket...Hát pl. ezért is...Mivel ahogy a mondás is tartja:"A hülye ember SAJÁT MAGA keseríti meg a saját életét,az okos meg HIÁBA PRÓBÁLNA boldog,elégedett,nyugodt,színvonalas életet élni,AMIRE PEDIG MEGVOLNA MINDEN KÉPESSÉGE(!!!) a hülyék tesznek arrol mindig, hogy az ő élete se legyen semmivel se jobb,mint az övéké...Akárhogy is próbálna kapálózni ez ellen az okos ember"...Meghát ugye azt kapja ő is jutalmul,amit a hülyék büntetésböl...Valahogy olyan igazságtalan ez az egész,nem?

És? Akkor sem tudunk csinálni semmit sem.
Tudod, akkor mi leszünk a járulékos veszteség...annak is kell lennie valakiknek...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 15, 16, 17
17 / 17 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.