Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Alternatív valóság=Párhuzamos világok(?)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 15. 14:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A jelenetek szinte mindegyikében megmagyarázhatatlan feltünésekröl,meg eltünésekröl van szó, illetve van olyan jelenet is,ahol ugye egy ürge átmegy egy ajtón...(Mondjuk azt a jeges úton csúszó,majd a másik autó mellett megálló kocsi dolgát én se nagyon értettem...)Aztán,hogy valódiak-e ezek a jelenetek,vagy hamisítványok,azt már én nemnagyon tudom eldönteni sajnos...Neked hogy tűnik a dolog? Valódiak lennének ezek a felvételek,avagy sem?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 15. 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
A jelenetek szinte mindegyikében megmagyarázhatatlan feltünésekröl,meg eltünésekröl van szó, illetve van olyan jelenet is,ahol ugye egy ürge átmegy egy ajtón...(Mondjuk azt a jeges úton csúszó,majd a másik autó mellett megálló kocsi dolgát én se nagyon értettem...)Aztán,hogy valódiak-e ezek a jelenetek,vagy hamisítványok,azt már én nemnagyon tudom eldönteni sajnos...Neked hogy tűnik a dolog? Valódiak lennének ezek a felvételek,avagy sem?

Tudom mit kellene látni, de úgy a harmadának nem sok értelmét láttam.
A csúszkálós autót én sem értettem, bár nem vagyok biztos, hogy nem az volt-e a lényeg, hogy ha a sötét hátteret néztem, akkor akár asztalnál ülő emberi alakokat véltem kivenni...persze lehet unalmamban, mert amúgy mást nem láttam. Na ott kezdtem el megunni a videót.

Nem tudom, hogy mennyire valódiak a felvételek.
Némelyik számomra elég erőltetettnek tűnik.
Pl a könyvtárban eltűnő ember.

Mivel a másik topicban is kérdeztél misztikus filmekről, hát olyat pont tudok, ahol rejtélyes dolgokról kell eldönteni, hogy igazak-e vagy sem, vajjon megtörténtek-e vagy sem? Ez egy több részes sorozat, és mindegyik részben van 5 v.6 történet...a végén pedig kiderül melyik volt igaz, és melyik csak kitaláció. Ismerős ez a sorozat számodra? Megfelel misztikusnak?
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 15. 15:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem hallottam még erröl a nevezett sorozatrol...Mi a címe?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 15. 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Nem hallottam még erröl a nevezett sorozatrol...Mi a címe?

Írtam a másik topicban...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 12. 15. 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

https://youtu.be/gPMtGGFlbIk Növekedj...Jadis...Mik a meglátásaid az ebben a filmben elhangzottakrol? Én már nem tudom,hogy mit is gondoljak...Egyik oldalrol kicsit hihetetlen nekem mindig ez az "ingyen energia" dolog, de a másik oldalrol meg meg már ismerem jól az emberi aljasságot,mocskosságot,rohadtságot,ganéságot,(Azaz magát az " emberiség" szót,meg az "irányitó elit" kifejezést...)is, úgyhogy e téren sincsenek különösebb illúzióim...Neked vannak bármelyik dolog irányában is?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 19. 22:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még mindig egyik kedvenc könyvem, s van egy belőle készült film is.

Titusz, meg tudod nyitni ezt a linket?

https://videa.hu/videok/film-animacio/az-idoutazo-felesege-2009-drama-romantikus-sci-fi-JLMyytB9YyOWVoYD

(Ha nem megpróbálok mást keresni, de a youtub-on nincs fenn...)

A film talán érthetőbb lesz számodra, mint a könyv volt.
Jobb film, mint a "Nő kétszer" volt...

Kis segítség az első pár perchez, bár szerintem enélkül is érthető, igaz én olvastam és láttam is többször.

A kis Henry anyukájával autózik. Ekkor kerül sor az első időutazására. A filmtechnika jól mutatja, ahogy eltűnik. (Meztelen, hisz a ruhái nem tudnak vele "utazni". A következő jelenetben a szüleivel ül egy kanapén, ő ezt látja, mert épp akkor oda időutazott. A következő pillanatban az autóúton van, a baleset helyszínén, ami az eltűnése pillanatában történt, anyukája karambolozott. Nem pont az autóba tér vissza, hanem pár petccel később az út szélén találja magát. Egy férfi megy oda hozzá, és próbálja neki magyarázni, hogy ő tulajdonképpen ő, csak idősebb formában, tud időutazni, s tudja, hogy az előbb (ő gyerekként) esett át az első időutazásán, amikor is azt látta újra, hogy két héttel ezelőtt volt otthon a szüleivel...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 19. 22:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Megtudtam nyitni a linket,úgyhogy valamelyik nap majd megis nézem a filmet...Reméljük többet fogok érteni belőle,mint a könyvböl...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 23. 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megnéztem akkor a fellinkelt filmet is nemrég...Hát...Tényleg érthetőbb volt egy fokkal,mint a könyv változat...Úgyhogy értem akkor mostmár az egész történet lényegét...És azt is értem,hogy miért emlegeted annyit ezt a regényt,és filmet...(Igen...Énis érzem azt,meg tudom is azt jól,hogy sok furcsaság van a mi ismerettségünkben is,meg volt már a pesti időkben is...És valami rejtélyes módon RENGETEG OLYAN INFÓT,SZOKÁST IS TUDOL RÓLAM, amit amúgy nem tudhatnál...Mivel ITT,EBBEN A JELENBEN és dimenzióban ugye nem is ismersz konkrétan,meg nemis ismertél sose...És mégis bámulatosan sokmindent tudol rólam...Meg valahogy mindig egymásba botlottunk mindenhol...A pesti utcákon is,meg itt, a neten is...És mindig azzal a furcsa, megmagyarázhatatlan érzéssel,hogy "Én ezt az illetőt ismerem már valahonnan...Nagyon közelröl ismerem,hiába tűnik pedig mindez teljes képtelenségnek"...Szóval egyetértek veled abban,hogy akármit is dumálnak a fizikusok,meg akár van rá konkrét bizonyíték,akár nincs, a PÁRHUZAMOS DIMENZIÓK léte akkoris tény és való dolognak tűnik...Mivel vannak a világban mindig, enyhén szólva is furcsa jelenségek...Mi aztán már csak tudjuk ezt...A szkeptikus fizikusok meg akkor le vannak izélve...)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 26. 12:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Megnéztem akkor a fellinkelt filmet is nemrég...Hát...Tényleg érthetőbb volt egy fokkal,mint a könyv változat...Úgyhogy értem akkor mostmár az egész történet lényegét...És azt is értem,hogy miért emlegeted annyit ezt a regényt,és filmet...(Igen...Énis érzem azt,meg tudom is azt jól,hogy sok furcsaság van a mi ismerettségünkben is,meg volt már a pesti időkben is...És valami rejtélyes módon RENGETEG OLYAN INFÓT,SZOKÁST IS TUDOL RÓLAM, amit amúgy nem tudhatnál...Mivel ITT,EBBEN A JELENBEN és dimenzióban ugye nem is ismersz konkrétan,meg nemis ismertél sose...És mégis bámulatosan sokmindent tudol rólam...Meg valahogy mindig egymásba botlottunk mindenhol...A pesti utcákon is,meg itt, a neten is...És mindig azzal a furcsa, megmagyarázhatatlan érzéssel,hogy "Én ezt az illetőt ismerem már valahonnan...Nagyon közelröl ismerem,hiába tűnik pedig mindez teljes képtelenségnek"...Szóval egyetértek veled abban,hogy akármit is dumálnak a fizikusok,meg akár van rá konkrét bizonyíték,akár nincs, a PÁRHUZAMOS DIMENZIÓK léte akkoris tény és való dolognak tűnik...Mivel vannak a világban mindig, enyhén szólva is furcsa jelenségek...Mi aztán már csak tudjuk ezt...A szkeptikus fizikusok meg akkor le vannak izélve...)

Na végre.
Csak megérted végre, hogy miért kedvencem ez a könyv és a film.
Sőt,ez már azelőtt is nagy kedvencem volt, mielőtt ismertelek volna.
És hogy rájössz, hogy nem a romantikus szál a lényege, amit mindig is mondtál, s most már tudod, hogy miért vitáztam veled örökké, miért akartalak meggyőzni, hogy ez nem csak egy romantikus regény, mert nem az.

Meglepő belegondolni, hogy mit érezhetett a kislány, amikor először találkozott Henry-vel a réten.
Meg amikor "féltékeny volt" a feleségére... Smile

A mi ismeretlen ismerettségünket meg már kitárgyaltuk párszor...jó, hogy észreveszed lassan a furcsaságokat és az összefüggéseket, a filmmel "átvitt értelemben" lévő hasonlóságokat.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 26. 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen...Tényleg vannak furcsa hasonlóságok a filmbeli történet, és a mi,kissé szokatlan ismerettségünk között, de ne feledd el azt,hogy a regényben és a filmben IDŐBELI furcsaságok körül zajlott a történet,nálunk viszont egy MÁSIK DIMENZIÓBELI ÉLET,ÉS ESEMÉNYSOR érintkezik időnként a mi itteni világunkkal...És a tudatod a jelek szerint egy bizonyos fokig képes átjárni ebbe a másik dimenzióbeli eseménysorba...De ez nem ugyanaz a jelenség,mint amit a filmben és a regényben láthatunk...A mi esetünk inkább a "Nő kétszer" című filmre hasonlít kísértetiesen...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 26. 12:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Igen...Tényleg vannak furcsa hasonlóságok a filmbeli történet, és a mi,kissé szokatlan ismerettségünk között, de ne feledd el azt,hogy a regényben és a filmben IDŐBELI furcsaságok körül zajlott a történet,nálunk viszont egy MÁSIK DIMENZIÓBELI ÉLET,ÉS ESEMÉNYSOR érintkezik időnként a mi itteni világunkkal...És a tudatod a jelek szerint egy bizonyos fokig képes átjárni ebbe a másik dimenzióbeli eseménysorba...De ez nem ugyanaz a jelenség,mint amit a filmben és a regényben láthatunk...A mi esetünk inkább a "Nő kétszer" című filmre hasonlít kísértetiesen...

És csak megnézettem veled azt a filmet is... Wink
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 26. 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És a Sliders c. sci-fi filmsorozatról hallottál már?
Szintén párhuzamos világokról, más és a mi világunk közötti átjárókról szól.

Ha véletlenül áttévedünk egy ilyen végtelen számú átjáró valamelyikébe, melyek mindegyike hasonló a mi világunkhoz, és ott is van egy életünk, csak kicsit másmilyen mint itt, akkor hogy találunk vissza, vissza találhatunk-e egyáltalán, az "igaziba"? Vagy vissza akarunk-e találni egyáltalán, vagy meddig akarunk visszatalálni?
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 26. 13:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hallottam már erröl a sorozatrol,de nézni nem néztem soha...Tudod jól,hogy én nemnagyon kedvelem az amerikai sorozatokat...Amúgy ugye hallottál már arrol,hogy egyes keleti,buddhista,vagy taóista szerzetesek,jógik szintén képesek tudatilag átjárni másik dimenziókba? Viszont úgy látszik a dolog,hogy neked az ilyesmi megy akkor spontán is,mégcsak hosszú meditációk se szükségesek ehhez...Hát...Akkor legalább tudod azt pontosan,hogy milyen életed van velem egy másik dimenzióban, egy olyanban,amelyikben annó meg mertél szólítani az Örsön...Itt meg akkor tudjuk azt mindketten,hogy milyen életünk van,vagy lett egy olyan dimenzióban,ahol nem mertél megszólítani annó azon az 1992-es augusztus végi napon, úgyhogy aztán el is mentünk egymás mellett annak rendje-módja szerint...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 26. 13:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Hallottam már erröl a sorozatrol,de nézni nem néztem soha...Tudod jól,hogy én nemnagyon kedvelem az amerikai sorozatokat...Amúgy ugye hallottál már arrol,hogy egyes keleti,buddhista,vagy taóista szerzetesek,jógik szintén képesek tudatilag átjárni másik dimenziókba? Viszont úgy látszik a dolog,hogy neked az ilyesmi megy akkor spontán is,mégcsak hosszú meditációk se szükségesek ehhez...Hát...Akkor legalább tudod azt pontosan,hogy milyen életed van velem egy másik dimenzióban, egy olyanban,amelyikben annó meg mertél szólítani az Örsön...Itt meg akkor tudjuk azt mindketten,hogy milyen életünk van,vagy lett egy olyan dimenzióban,ahol nem mertél megszólítani annó azon az 1992-es augusztus végi napon, úgyhogy aztán el is mentünk egymás mellett annak rendje-módja szerint...

Na azért amit én csinálok, a tudatlan nyugati ember, nem lehet összehasonlítani egy keleti tanult dologgal...ők éveket évtizedeket szentelnek az életükből, hogy elérjék és folyamatosan bővítsék a tudásukat.
Egyébként van L.L.L-nek is nem egy ilyen regénye a témában, (pl. A lebegők) olvastam is róla, érdekel is a dolog, - s bár jól esik a bizalom, meg hogy ennyit kinézet belőlem - de azoktól a képességektől én igencsak messze állok.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 26. 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Hát azért annyira ne becsüld le magadat...Vannak emberek mindig, akik spontán képesek olyan dolgokra,amikre mások csak hosszú gyakorlattal...Te akkor szerencsés vagy ilyen téren...Spontán tudol "tudatilag" átjárni más dimenziókba is...Amit ugye jól bizonyít az,hogy A LEGAPRÓBB RÉSZLETEKIG ismersz rólam szinte minden tulajdonságot,jellegzetes szokást...Viszont az ITTENI ÉLETEMRÖL NEM TUDOL SEMMIT SEM,CSAK ANNYIT,AMENNYIT ELMONDOK MAGAMROL IDŐNKÉNT...Ez is bizonyítja akkor azt ékesen,hogy EGY MÁSIK ÉLET,MÁSIK DIMENZIÓBELI VETÜLETÉRÖL szeded a rólam szóló infókat...Ami élet teljesen más,mint az itteni...(Ami másik életben viszont a tulajdonságaim,a szokásaim,a rigolyáim viszont pont ugyanazok,mint az itteni életben...Mivel ugye ott is csak ugyanaz vagyok,mint itt...Csak egy másik életet élek...)
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
5 / 6 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.