Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Írjátok le, ami először eszetekbe jut! Mindegy, mi! 20.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 05. 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na Szami? Hogy állsz az újévi fogadalmakkal? Meg a fenti felsorolással? Remélem,a 2020-ra vonatkozó fogadalmak sorában első helyen áll a sok alvás...Ez ha jól tudom,mindigis gyenge pontod volt...Legalább az új év első 4-5 napján kialudtad magad jól?
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 05. 15:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyönyörűen csilingelnek a furcsa sziklák: senki sem érti a különös jelenséget

Nézd meg a videót is! flower
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 05. 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Na Szami? Hogy állsz az újévi fogadalmakkal? Meg a fenti felsorolással? Remélem,a 2020-ra vonatkozó fogadalmak sorában első helyen áll a sok alvás...Ez ha jól tudom,mindigis gyenge pontod volt...Legalább az új év első 4-5 napján kialudtad magad jól?

Nem mondtam, hogy az összeset meg akarom fogadni...tanács volt másoknak is, ha szükséges belőle valami valakinek...
2.,3.,4.,6.,7.,8.,9. rendben van, az 1-s 5-sön valóban nem árt csiszolni.

Az elmúlt napokban 8-9 órát aludtam, úgyhogy haladok...
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 05. 15:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na...Így akkor már jól kezdődött ezek szerint az éved...Igyekezz is mindig tartani majd ezt a napi 8-9 óra alvás időt a későbbiekben is...Bár összejönne neked a dolog mindig! Nade mindegy...Most nekem lépnem kell mára...Majd jövök még valamikor...Szia.
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 06. 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Gyönyörűen csilingelnek a furcsa sziklák: senki sem érti a különös jelenséget

Nézd meg a videót is! flower

Arrow
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 07. 15:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megnéztem a videót...Tényleg szépen csengő hangjuk van azoknak a szikláknak...De gondolom ezeknek a szikláknak az lehet a titkuk, ami ugye a Handpanoknak is...Hogy lehülés után anyagfeszültség jött létre a különböző rétegek között, és ettöl adnak olyan szépen csengő hangot...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 10. 07:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Megnéztem a videót...Tényleg szépen csengő hangjuk van azoknak a szikláknak...De gondolom ezeknek a szikláknak az lehet a titkuk, ami ugye a Handpanoknak is...Hogy lehülés után anyagfeszültség jött létre a különböző rétegek között, és ettöl adnak olyan szépen csengő hangot...

Titusz, a "lehülés után" az "leütés után" akart lenni?

Most elgondolkoztam:
Tény mondjuk, hogy még soha semmilyen sziklát nem ütögettem meg kalapáccsal, hogy meghallgassam milyen hangja van.

És ugye tudjuk, hogy pl vizes poharakkal, meg sörösüvegekkel is lehet zenélni...
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 10. 10:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bedobok más témát is.
Minap olvastam:
Nem mintha érintene.
Emlékszem, mekkora lelkesedés volt, amikor divatba jöttek ezek az e-cigaretták. Hogy ezzel majd le lehet szokni,I vagy ha nem is, akkor akik csak pótcselekvésként dohányoznak, mennyivel jobb lesz, ha ezt használják cigaretta helyett.

Az e-cigaretta mégsem olyan jó választás?

Mellesleg van ismerősöm, aki "átállt"...nem is tudtam, hogy ez úgy működik/működhet, hogy te adagolod a nikotint, hogy mennyit szívsz, s ezzel akár folyamatosan tudod csökkenteni is, hogy segítse a leszokást. De ő már akkor is boldog lesz ha a most beállított nikotin adagját nem lépi túl. S ez az ismerősöm azt mondta mikor megkérdeztem, hogy mi akkor a különbség, hisz ugyanúgy beviszi a nikotint, mint a cigivel, hogy de hát a kátrányt, meg az összes többi égési maradékot - ami szerinte tulajdonképpen a cigarattázás miatti rákos megbetegedéseket okozza, az emiatt és nem a nikotin miatt van, s amelyek sokkal rosszabbak, mint a nikotin - már nem szívja el.
Jó, legyen neki igaza, nem álltam le vitázni...

Mikor először felröppentek a hírek, hogy Amerikában már vagy 10 ember belehalt az e-cigi használatba, és bebizonyították, hogy azt az egyik töltőfolyadék okozta, az volt a reakciója, hogy ugye, nem is az e-cigi a káros, és hogy ő olyan folyadékot nem használt...
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 10. 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Titusz írta:

Most elgondolkoztam:
Tény mondjuk, hogy még soha semmilyen sziklát nem ütögettem meg kalapáccsal, hogy meghallgassam milyen hangja van.

És ugye tudjuk, hogy pl vizes poharakkal, meg sörösüvegekkel is lehet zenélni...
Lehűlést akartam eredetileg is írni...Ugyanis ha megfigyeled a videón a sziklákat, látszik rajtuk az,hogy VULKANIKUS sziklák...Azaz hajdanán ízzó állapoban törtek elő a földböl...Folyékonyan izzó állapotban...Aztán amikor hűlni kezdtek, akkor a külső rétegek hamarabb lehűltek mint a belsők, úgyhogy a megkeményedő külső rétegek rászorultak a még folyékony belsőkre...És úgy keményedtek meg...Így akkor a sziklák belseje eltérő rétegeket alkot,amik egymásra vannak feszülve...Meg gondolom ehhez jön még a sziklák magas vas, és egyébb fémtartalma is...Ezen dolgok miatt csengenek olyan szépen ezek a kövek...
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 10. 11:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Samantha írta:
Bedobok más témát is.
Minap olvastam:
Nem mintha érintene.
Emlékszem, mekkora lelkesedés volt, amikor divatba jöttek ezek az e-cigaretták. Hogy ezzel majd le lehet szokni,I vagy ha nem is, akkor akik csak pótcselekvésként dohányoznak, mennyivel jobb lesz, ha ezt használják cigaretta helyett.

Mellesleg van ismerősöm, aki "átállt"...nem is tudtam, hogy ez úgy működik/működhet, hogy te adagolod a nikotint, hogy mennyit szívsz, s ezzel akár folyamatosan tudod csökkenteni is, hogy segítse a leszokást. De ő már akkor is boldog lesz ha a most beállított nikotin adagját nem lépi túl. S ez az ismerősöm azt mondta mikor megkérdeztem, hogy mi akkor a különbség, hisz ugyanúgy beviszi a nikotint, mint a cigivel, hogy de hát a kátrányt, meg az összes többi égési maradékot - ami szerinte tulajdonképpen a cigarattázás miatti rákos megbetegedéseket okozza, az emiatt és nem a nikotin miatt van, s amelyek sokkal rosszabbak, mint a nikotin - már nem szívja el.

Mikor először felröppentek a hírek, hogy Amerikában már vagy 10 ember belehalt az e-cigi használatba, és bebizonyították, hogy azt az egyik töltőfolyadék okozta, az volt a reakciója, hogy ugye, nem is az e-cigi a káros, és hogy ő olyan folyadékot nem használt...
Én sose értettem ezeket a bagósokat...Mi az,hogy KÉPTELENEK LESZOKNI A BAGÓROL??? Amikor pedig SZERETNÉNEK leszokni? És nem sikerül sose nekik? Nem semmi figurák az ilyenek...Bár mondjuk az is megér éppen egy szentmisét,hogy egyáltalán, hogyan tudtak rászokni, amikoris pedig TUDTÁK MÁR KEZDETBEN IS AZT,HOGY MENNYIRE KÁROS DOLOG EZ AZ EGÉSZ...Dehát ahogy mondani szokás, maguknak keresték ugye a bajt, hát akkor csak küzdjenek kitartóan és fáradhatatlanul mindig a szent célért, a leszokásért...Sok sikert mindegyiknek...
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 10. 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Titusz írta:

Most elgondolkoztam:

Lehűlést akartam eredetileg is írni...Ugyanis ha megfigyeled a videón a sziklákat, látszik rajtuk az,hogy VULKANIKUS sziklák...Azaz hajdanán ízzó állapoban törtek elő a földböl...Folyékonyan izzó állapotban...Aztán amikor hűlni kezdtek, akkor a külső rétegek hamarabb lehűltek mint a belsők, úgyhogy a megkeményedő külső rétegek rászorultak a még folyékony belsőkre...És úgy keményedtek meg...Így akkor a sziklák belseje eltérő rétegeket alkot,amik egymásra vannak feszülve...Meg gondolom ehhez jön még a sziklák magas vas, és egyébb fémtartalma is...Ezen dolgok miatt csengenek olyan szépen ezek a kövek...

Jah... bom így már értem...
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 10. 20:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Samantha írta:
Bedobok más témát is.
Minap olvastam:
Nem mintha érintene.

Én sose értettem ezeket a bagósokat...Mi az,hogy KÉPTELENEK LESZOKNI A BAGÓROL??? Amikor pedig SZERETNÉNEK leszokni? És nem sikerül sose nekik? Nem semmi figurák az ilyenek...Bár mondjuk az is megér éppen egy szentmisét,hogy egyáltalán, hogyan tudtak rászokni, amikoris pedig TUDTÁK MÁR KEZDETBEN IS AZT,HOGY MENNYIRE KÁROS DOLOG EZ AZ EGÉSZ...Dehát ahogy mondani szokás, maguknak keresték ugye a bajt, hát akkor csak küzdjenek kitartóan és fáradhatatlanul mindig a szent célért, a leszokásért...Sok sikert mindegyiknek...

Talán mert szenvedély, mert "függőség" alakul ki...

Hogy lehet rászokni?

Hát amennyire én emlékszem, amikor engem "győzködtek" az osztálytársaim, hogy gyújtsak rá, próbáljam ki, akkor "nagyon menő volt" az, aki cigizett.
Sok kiskamasznak ennyi elég.
Csordaszellem, megfelelni akarás a többieknek, a haveroknak.
Szerintem te is találkoztál ilyennel, akár akkor is, amikor te olyan korú voltál.

Mások meg "csak úgy" dohányoznak.

Van aki azt mondja, szertartás számára.

Hallottam olyat, aki azt mondta, "kicsinálták volna a többiek" a katonaságnál, ha nem bagózik. Tessék-lássék rágyújtott egy -egy szálra, beleszívott egyet-egyet ímmel-ámmal, hagyta elfüstölni. Nem is szokott rá, de ott "muszáj volt"...

Volt, aki azt mesélte, balhéból kipróbálta, mert a "nagyobbak mind cigiztek"...aztán annyi volt...nem ízlett.

Ismerek olyan fiatalembert, aki gyerekkorában 15-16 évesen mindig mondta az apukájának, aki dohányzott, hogy "Fúj, büdös vagy én sosem fogok cigizni...milyen undorító...moss fogat...stb.
5 év múlva már többet szívott mint az apja. Mikor megkérdeztem, emlékszik-e, mit mondott, mit érzett pár éve, kiröhögött és vállat vont.

Nem vagyunk egyformák...
Én magam nem dohányzom, nem szeretem ha valaki mellettem dohányzik, az én lakásokban dohányozni nem lehet. Van olyan bagós, aki mindezt tiszteletben tartja és elfogadja, nem bagózik mellettem, az olyannal nincs gondom.
Olyan is volt, aki a kérésem ellenére sem úgy viselkedett, ahogy kértem, vagy kiröhögött és a képembe fújta a füstöt...az illető most csodálkozik, évek óta nem tudja, hogy miért nem állok vele szóba.
Vissza az elejére
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 21. 07:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néha kiakadok, hogy milyen címeket adnak egyes cikkeknek.

Mint pl ez is...

A "helyzet" maga érdekes, de miért nem lehetett volna valami normális címet adni neki?
Tudom, tudom, megy a duma, hogy anélkül senki sem olvasná el...

Legjobban azon akadok ki, hogy már az időjárás jelentést sem képesek úgy leírni, hogy ne azt sugallja, hogy itt a világvége:
"nem fogod elhinni, milyen idő lesz a héten"...vagy: "erre még a meteorológusok sem számítottak".
Ha most januárban máról holnapra ragyogó napsütés, és +35 fok lenne, akkor valóban, arra senki nem számított volna! Az, hogy nyirkos, szürke taknyos idő lesz, nem lep meg ilyenkor...bár már a bánatba kívánom...nekem is olyan hangulatom van már több, mint egy hete, amilyen az időjárás...süthetne már a Nap, azt sem tudom, már hogy néz ki. Sad

Feldobottnak és optimistának kellene lennem, mert nehéz így hinni abban, hogy meg tudom tanulni, és fog menni, csak azt látom, hogy mi megy nehezen, s így nehéz bizakodva látnom a dolgokat. Mindig újra nekifogni, mert már megint elrontottam, most sem megy úgy, ahogy szeretném,a múltkor már jobban ment...elégedetlen és türelmetlen is vagyok magammal...s nagyon nehéz ezt leküzdeni, ezen átlendülni.
Vissza az elejére
Titusz
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 22. 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jaj...Ezeket az időjárásos cikkeket én már jó ideje meg sem nyitom...Merthát minek nyissam meg?Úgyis hazudnak állandóan...Ugye a mondás is úgy szól,hogy:"Politikus,meteorológus csak olyankor nem hazudik, ha csendben van,és meg se szólal"...Szóval én már régóta csak a légnyomásmérőnek hiszek...Bár éppen annak sem lehet mindig hinni,ugyanis ezeknek a mai légnyomásmérőknek gyakran beszorul a mutatójuk, és emiatt sokszor nem mutatják rendesen a várható időjárást...(De mostanában azon töröm a fejemet,hogy magam fogok csinálni egy egyszerű, folyadékos elven működő,mindig megbízhatóan mérő barométert...Csak várok még hozzá egy-két dolgot, ami elengedhetetlenül szükséges...Ugyanis már ígéretet kaptam arra,hogy hamarosan hozzák majd nekem a legfőképpen szükséges alkatrészt,ami nem lesz más,mint egy átlátszó,vékony műanyagcső......)
Samantha
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2020. 01. 22. 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jaj...Ezeket az időjárásos cikkeket én már jó ideje meg sem nyitom...Merthát minek nyissam meg?Úgyis hazudnak állandóan...Ugye a mondás is úgy szól,hogy:"Politikus,meteorológus csak olyankor nem hazudik, ha csendben van,és meg se szólal"...Szóval én már régóta csak a légnyomásmérőnek hiszek...Bár éppen annak sem lehet mindig hinni,ugyanis ezeknek a mai légnyomásmérőknek gyakran beszorul a mutatójuk, és emiatt sokszor nem mutatják rendesen a várható időjárást...(De mostanában azon töröm a fejemet,hogy magam fogok csinálni egy egyszerű, folyadékos elven működő,mindig megbízhatóan mérő barométert...Csak várok még hozzá egy-két dolgot, ami elengedhetetlenül szükséges...Ugyanis már ígéretet kaptam arra,hogy hamarosan hozzák majd nekem a legfőképpen szükséges alkatrészt,ami nem lesz más,mint egy átlátszó,vékony műanyagcső......)

Én sem nyitom meg...de már az is sok, hogy a hangzatos címek elém ugranak.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 37, 38, 39  Következő
38 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.