Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Társasutazás - turistatipológia
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 31. 10:12    Hozzászólás témája: Társasutazás - turistatipológia Hozzászólás az előzmény idézésével

Erről a mi örök Gonsalesünk sztorizásai jutnak eszembe, a pedagógusnőről akinek a bringatúrán nem volt kerékpárja, volt viszont papagája, meg a sok kacagtató kaland, amit elmesélt .. és remélem, itt is megteszi, hogy elmondja.

Persze azokat is várom ide, akik a nyaralás során találkoztak érdekes emberfajtákkal, és megfigyelve őket, bennünket is megörvendeztet ezen kalandokkal.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
greenblue
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 31. 10:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Néhány alkalommal már volt szerencsém társasutazni,ezeket a típusokat számláltam eddig össze:
1.a tipikus ősvásárló-aki az első megállóhelynél már szuvenírt gyűjt,gondolván a szomszéd kutyájától a nagyi macskájáig mindenkire,lehetőleg a leggiccsesebb, semmire sem használható vacakokat,csak,hogy lássák,ő senkiről sem feledkezik meg!
2.a notórius táplálkozó-aki az utazást- a kezdetektől a végéig-képes végigenni,újabb és újabb
szendvicseket,kekszet,chipset,mogyorót,cukorkát,gyümölcsöt varázsolva elő a táska mélyéről,és zacskórecsegtetésével idegesíteni az utitársakat.
3.a hűdecuki,lelkes felkiáltó,akinek minden tetszik,amit a vonat,netán a busz ablakából látni lehet:jaj de szép madár,hű,de cuki virág,az ott nem egy fácán?hű,de édes,nini,ott szalad egy nyúl!Milyen szépek azok a házak,és ott,ott,az ott igazi szénakazal!!!
4.az ideges tipus,aki alig várja,hogy megálljunk,és leszállhasson rágyújtani,aztán megkönnyebbülve,mellkasát füsttel jól átöblögetve visszaszálljon,hogy a következő megállóig ismét idegeskedjen,hogy mikor gyújthat rá.
5.az unalmas,akinek minden dögunalom,egyik épület olyan,mint a másik,-csak azt nem tudom miért jár akkor társasutazni?!
6.a tipikus késlekedő,akire mindenki türelmetlenül vár már félórája,és ő ártatlan bociszemekkel képes azt mondani,hogy késik az órája-na,de félórát??
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 31. 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy
A kényelmes, aki az ülését még az indulásnál fekvőre állítja, nem törődve azzal, hogy a mögötte ülő ölében fekszik

Az örök elégedetlen, akinek semmi nem elég jó, aki az ELŐZŐ társasutazást bezzegeli, holott azon is mindent kifogásolt.

Very Happy
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 31. 12:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Very Happy
A kényelmes, aki az ülését még az indulásnál fekvőre állítja, nem törődve azzal, hogy a mögötte ülő ölében fekszik

Az örök elégedetlen, akinek semmi nem elég jó, aki az ELŐZŐ társasutazást bezzegeli, holott azon is mindent kifogásolt.

Very Happy

http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=63&alrovat=68&cikkid=13960

Itt a cikk a témához Smile

Amúgy a kedvencem az a házaspár volt, akik elhozták az OLAJSÜTŐT a nyaralásra, mert mindenképpen kellett rántotthúst meg hasábkrumplit csinálni az embernek minden napra!!!
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 31. 12:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én társasutazási hajlamaim - amiből jelenleg már szinte semmi sincs - kórusturnékon élem/éltem ki...

És egy buszos utazásnál számomra nincs nagyobb Pokol... Confused
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 31. 14:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
hangya írta:
Very Happy

Very Happy

http://www.harmonet.hu/cikk.php?rovat=63&alrovat=68&cikkid=13960

Itt a cikk a témához Smile

Amúgy a kedvencem az a házaspár volt, akik elhozták az OLAJSÜTŐT a nyaralásra, mert mindenképpen kellett rántotthúst meg hasábkrumplit csinálni az embernek minden napra!!!

nanemáááá, ezt nem akarom elhinni Shocked
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 31. 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egyik kedvencem a szervezetlen idős hölgy, aki nyilvánvalóan nem tudott csomagolni. 5 csomaggal jelent meg a busz indulásánál. Öt olyan csomaggal, amiből egyet is nehezen tudott szentkezűleg felemelni. De nem ám hogy kompakt csomagok voltak, hanem szütyők, amiknek a tartalma kiszóródik ha nem elég ügyesen fogja meg az ember a fülét. Egyedül jött. Végig az utastársak segítségére szorult. Az út során az ötből hat lett, és ebből három kézipoggyásznak minősült, amiben a buszon szükséges holmijait hurcolta. Ezek méretüknél és lezárhatatlanságuknál fogva nem kerülhettek a csomagtartóba, hanem a lábainál és az ölében utaztak. Pesze, hogy annyira megviselte a lábait a szűk, rossz elhelyezés, hogy volt, amikor a megállás után lábra sem tudott állni.
Indulás után 10 perccel elkezdte keresni az elcsomagolt reggelijét. Mindhárom szütyőben, könyékig kurkászva a tartalmát. Ha a harmadikban sem lelte, kezdte újra. Amint a reggelijét befejezte, elkezdte összekeresni a gyógyszereit. Az egyik fajta az első szütyőben, a másik fajta a másik szütyőben... namost a gyógyszerkurkászás eltartott egy ideig, mert elég sokféle gyógyszert szedett. Mire megvolt minden gyógyszer, eszébe jutott, hogy víz nélkül nyelte le őket, elkezdődött a víznek az ő keresése....
A néni elbeszélése szerint ezzel a módszerrel beutazta Európát. Laughing Laughing
Ha éppen nem kurkászott, művelt, kellemes ember volt.
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 07. 31. 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Egyik kedvencem a szervezetlen idős hölgy, aki nyilvánvalóan nem tudott csomagolni. 5 csomaggal jelent meg a busz indulásánál. Öt olyan csomaggal, amiből egyet is nehezen tudott szentkezűleg felemelni. De nem ám hogy kompakt csomagok voltak, hanem szütyők, amiknek a tartalma kiszóródik ha nem elég ügyesen fogja meg az ember a fülét. Egyedül jött. Végig az utastársak segítségére szorult. Az út során az ötből hat lett, és ebből három kézipoggyásznak minősült, amiben a buszon szükséges holmijait hurcolta. Ezek méretüknél és lezárhatatlanságuknál fogva nem kerülhettek a csomagtartóba, hanem a lábainál és az ölében utaztak. Pesze, hogy annyira megviselte a lábait a szűk, rossz elhelyezés, hogy volt, amikor a megállás után lábra sem tudott állni.
Indulás után 10 perccel elkezdte keresni az elcsomagolt reggelijét. Mindhárom szütyőben, könyékig kurkászva a tartalmát. Ha a harmadikban sem lelte, kezdte újra. Amint a reggelijét befejezte, elkezdte összekeresni a gyógyszereit. Az egyik fajta az első szütyőben, a másik fajta a másik szütyőben... namost a gyógyszerkurkászás eltartott egy ideig, mert elég sokféle gyógyszert szedett. Mire megvolt minden gyógyszer, eszébe jutott, hogy víz nélkül nyelte le őket, elkezdődött a víznek az ő keresése....
A néni elbeszélése szerint ezzel a módszerrel beutazta Európát. Laughing Laughing
Ha éppen nem kurkászott, művelt, kellemes ember volt.

ezt még olvasni is fárasztó volt Smile

a szatyorkurkász ...
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 01. 07:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

aztán van a mesélős utazó, aki ahogy leül egy vadidegen mellé, máris el kezdi mesélni az élettörténetét, függetlenül attól, hogy amaz kiváncsi rá, vagy nem.

vicces megfigyelni, ahogy emberek el tudnak szunyókálni a buszon, vonaton, metrón! érdekes pózok, arcok születnek a nyálcsorgatástól a hortyogásig... Razz

engem is nemegyszer elnyomott már az álom utazás közben, és előfordult, hogy öntudatlanságomban (nagyon mélyen elaludhattam) rábillent a fejem a mellettem ülőre. aztán persze nem győztem elnézést kérni Embarassed Laughing

láttam már úgy buszon elaludni embert, hogy ülő pózban teljes ráhajolt a két előre, nyújtott lábára (eccerűen nem tudom, hogy tudott így elaludni! Laughing )

alias Ms M.

Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 01. 08:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
aztán van a mesélős utazó, aki ahogy leül egy vadidegen mellé, máris el kezdi mesélni az élettörténetét, függetlenül attól, hogy amaz kiváncsi rá, vagy nem.

vicces megfigyelni, ahogy emberek el tudnak szunyókálni a buszon, vonaton, metrón! érdekes pózok, arcok születnek a nyálcsorgatástól a hortyogásig... Razz

engem is nemegyszer elnyomott már az álom utazás közben, és előfordult, hogy öntudatlanságomban (nagyon mélyen elaludhattam) rábillent a fejem a mellettem ülőre. aztán persze nem győztem elnézést kérni Embarassed Laughing

láttam már úgy buszon elaludni embert, hogy ülő pózban teljes ráhajolt a két előre, nyújtott lábára (eccerűen nem tudom, hogy tudott így elaludni! Laughing )

én azt nem tudom, hogy tudott utána felállni Mr. Green Laughing
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 01. 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

felkelt, és fel is állt, láttam! Laughing

alias Ms M.

Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 02. 14:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Apukám-Anyukám.
Többször találkoztam velük, persze a konkrét emberek mások voltak.
Mindketten gurulnak, pirospozsgásak, kicsattannak a jókedvtől és az egészségtől. Hatalmas egyetértésben veszik az élet nehézségeit. Ha az ember jobban odafigyel, észreveheti halvány jeleit annak, hogy Anyukám nem mindíg ért egyet teljesen Apukámmal, de az iránta érzett hatalmas szeretet nem teszi lehetővé számára az ellentmondást.
Ők azok, akik unják a városnézést, unják a múzeumot (be sem mennek), viszont nincs az a kocsma, amibe ne ők mennének be elsőnek és amiből ne ők jönnének ki utoljára. Többnyire feltankolnak 1-2-3-4 üveg borocskával, amit megiszogatnak útközben a hazai rántotthús mellé (marokra fogva). Nem is lenne eddig baj, ha nem fakadnának dalra tőle. De dalra fakadnak. És ettől kezdve pokollá változik a busz. Nem elég, hogy Apukámék dalolnak, Nyűgösék hangosan hepcia, a a busz többi része három részre oszlik Apukámék pártra, Nyűgösék pártra és egy elenyésző kisebbség megkísérel kívül maradni a vitán.
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 02. 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Apukám-Anyukám.
Mindketten gurulnak, pirospozsgásak, kicsattannak a jókedvtől és az egészségtől. Hatalmas egyetértésben veszik az élet nehézségeit. Ha az ember jobban odafigyel, észreveheti halvány jeleit annak, hogy Anyukám nem mindíg ért egyet teljesen Apukámmal, de az iránta érzett hatalmas szeretet nem teszi lehetővé számára az ellentmondást.
Ők azok, akik unják a városnézést, unják a múzeumot (be sem mennek), viszont nincs az a kocsma, amibe ne ők mennének be elsőnek és amiből ne ők jönnének ki utoljára. Többnyire feltankolnak 1-2-3-4 üveg borocskával, amit megiszogatnak útközben a hazai rántotthús mellé (marokra fogva). Nem is lenne eddig baj, ha nem fakadnának dalra tőle. De dalra fakadnak. És ettől kezdve pokollá változik a busz. Nem elég, hogy Apukámék dalolnak, Nyűgösék hangosan hepcia, a a busz többi része három részre oszlik Apukámék pártra, Nyűgösék pártra és egy elenyésző kisebbség megkísérel kívül maradni a vitán.

...én ilyenkor mindig inkább éneklek .. Embarassed Embarassed
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 08. 02. 21:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:
hangya írta:
Apukám-Anyukám.

...én ilyenkor mindig inkább éneklek .. Embarassed Embarassed

az én hangommal csak akkor fakadok dalra, ha anyagyilkost akarok büntetni... Embarassed
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 23. 09:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

és egy ilyen is van Linus Smile
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.