Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Harmó babák
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2012. 09. 24. 17:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bbemes írta:
dywir írta:
2012. július 14-én megszületett Borcsi természetesen 4260 g-mal és 55 cm-rel délután 15:50-kor.
A kórházból hamar kijöhettünk, hála égnek minden rendben volt.
Azóta eszik és alszik nagyon ritkán sír, éjszaka már aludni is tudok 5-6 órát Smile
Puszi Mindenkinek!

Gratulálok! Akkor a héten már 2 hónapos a hercegnő Smile
Minden rendben azóta is?

Köszönjük! Igen, hála égnek Smile Éjszaka már nem kelünk, este 10 körül elalszik és reggel 7-8-kor van csak ébresztő.
Nálatok mi újság, hogy vagytok? Barna felhagyott a hisztizéssel? Nagylányzód?
linus
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2012. 10. 25. 15:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir írta:
bbemes írta:
dywir írta:
2012. július 14-én megszületett Borcsi természetesen 4260 g-mal és 55 cm-rel délután 15:50-kor.
A kórházból hamar kijöhettünk, hála égnek minden rendben volt.
Azóta eszik és alszik nagyon ritkán sír, éjszaka már aludni is tudok 5-6 órát Smile
Puszi Mindenkinek!

Gratulálok! Akkor a héten már 2 hónapos a hercegnő Smile
Minden rendben azóta is?

Köszönjük! Igen, hála égnek Smile Éjszaka már nem kelünk, este 10 körül elalszik és reggel 7-8-kor van csak ébresztő.
Nálatok mi újság, hogy vagytok? Barna felhagyott a hisztizéssel? Nagylányzód?

Hú irigyellek egy kcsit dywir, mert az én 11 hetes kislegényem még 2 x eszik éjszaka. Igaz ő már 8-9 fele alszik. Napközben meg egy igazi elevenség. Smile Az alvás szerinte tök felesleges dolog napközben, hisz' anya sem alszik. Laughing
Csoda, hogy jókedvű vagyok."
(Magister Martinus)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2012. 10. 25. 15:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dywir Borcsijának és Linus kislegényének is hosszú, boldog, kiegyensúlyozott életet kívánok - természetesen a szülőknek is szól ez a jókívánság, mert nélkülük és az ő kiegyensúlyozottságuk nélkül nehezen menne Very Happy.
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2012. 10. 25. 16:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Dywir Borcsijának és Linus kislegényének is hosszú, boldog, kiegyensúlyozott életet kívánok - természetesen a szülőknek is szól ez a jókívánság, mert nélkülük és az ő kiegyensúlyozottságuk nélkül nehezen menne Very Happy.

igen! igen! Csatlakozom Sieglindéhez Smile én is hosszú boldog egészséges és örömökben gazdag életet kívánok nektek.. nekik ... és persze.. lepkééknek is Smile
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2012. 11. 15. 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönjük Sieglinde és Szürke Smile

Linus hogy van a kislegényed? Mesélj róla ha van időd Smile
linus
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2012. 11. 16. 15:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Peti nagyon jól van. Írtó nagy étvágya van. Még mindig eszik éjszaka, kétszer legalább. November 8-án volt 3 hónapos és már 7 kiló. Embarassed
Egyébként nagyon vidám kis fickó, sokat vigyorog, nagyon érdeklődő. Természetesen szeret kézben lenni és mindent megvizsgálni a lakásban. Most azzal van elfoglalva, hogy lehetőleg mindkét öklét egyszerre a szájába tömje. Smile Illetve nagyon küzd, hogy a hátáról az oldalára tudjon fordulni., Nagyokat nyög közben és persze felháborodik, mert még nem jön össze neki. Jár keze lába állandóan, még szopi közben is.
Nagyon társaság kedvelő. Túl sokáig nem lehet egyedül hagyni. Szóval élénk gyerek és nem az a alszik-eszik-csendben nézelődik típus. Őt igenis foglalkoztatni kell.
Szeret dumcsizni és berrregni újabban, amikor is több liternyi tejes nyálat fröcsög szerte szét. Very Happy
Az alvás nap közben még mindig nem az erőssége. Smile
(Magister Martinus)
Vissza az elejére
Alex
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2012. 11. 17. 23:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

linus írta:
Peti nagyon jól van. Írtó nagy étvágya van. Még mindig eszik éjszaka, kétszer legalább. November 8-án volt 3 hónapos és már 7 kiló. Embarassed
Egyébként nagyon vidám kis fickó, sokat vigyorog, nagyon érdeklődő. Természetesen szeret kézben lenni és mindent megvizsgálni a lakásban. Most azzal van elfoglalva, hogy lehetőleg mindkét öklét egyszerre a szájába tömje. Smile Illetve nagyon küzd, hogy a hátáról az oldalára tudjon fordulni., Nagyokat nyög közben és persze felháborodik, mert még nem jön össze neki. Jár keze lába állandóan, még szopi közben is.
Nagyon társaság kedvelő. Túl sokáig nem lehet egyedül hagyni. Szóval élénk gyerek és nem az a alszik-eszik-csendben nézelődik típus. Őt igenis foglalkoztatni kell.
Szeret dumcsizni és berrregni újabban, amikor is több liternyi tejes nyálat fröcsög szerte szét. Very Happy
Az alvás nap közben még mindig nem az erőssége. Smile

....Linus....Gratulálok ...!!!...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
linus
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2012. 11. 18. 18:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszi, Alex! Smile
puszmák
(Magister Martinus)
Vissza az elejére
linus
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 21. 11:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir, mesélj Borcsiról, ha van időd. Mi újság veletek?

Peti 24 hetes lesz a héten. Nálunk a hasrafordulás a nagy tudomány, már egy hónapja. Vissza még nem megy. Very Happy Csak ritkán, de azt is valami nagyon fura módon műveli a kis Tökös. Felhúzza a térdét, a popija az égnek és eldől. Very Happy Nagyon mókás. Leginkább az zavarja, ha hason van ő mozog egyfolytában (repülőzik), de nem halad és a ez nagyon bosszantja. Arra még nem jött rá, hogy ha leteszi a kezét és azon támaszkodik, akkor könnyebb a hasonlét.
Elkezdtünk gyümit enni. Igen enni, mert ő nem kóstolgat. Első alkalommal negyed alma, másnap egy egész. :O Többet nem merek adni neki, nehogy megviselje a pociját. Újszülöttként még pár hétig az anyatej feldolgozásával is voltak gondjai. (Főleg amennyit megevett egyszerre) Szóval eddig még nem volt olyan, ami ne ízlett volna neki: banán, alma, körte, banán mandarinnal, sütőtök almával, őszibarack. Ezek voltak eddig. Éjszaka azért még szopcsizik.
Pár hétig csinált éjszakai műszakot: azaz szopcsi után nem volt hajlandó visszaaludni. Két órát fenn volt, vigyorgott, játszani akart, majd ha persze elfáradt és ment a sírás-rívás.
Na és persze a fogzás és beerősített: több liternyi nyálat termel és nincs olyan tárgy, amit ne tömne a szájába, ne rágna meg. Egyelőre még nincs megduzzadva az ínye, de folyton dörzsölgeti valamelyik ujjával. Vettünk neki borostyánlácot. Csak tegnap adtuk rá. Kiváncsi vagyok van-e valamilyen hatása.

Röviden ennyi. Smile
(Magister Martinus)
Vissza az elejére
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 21. 13:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Borcsi épp egy hete volt fél éves.
Amióta rájött, hogyan tud hátról hasra is fordulni nincs megállás pörög-forog egész nap és egyfolytában. Nem lehet már felügyelet nélkül hagyni a játszószőnyegen meg sehol sem Smile
Meg már elkezdett kúszni, ami úgy kezdődött, hogy maga alá húzta a térdeit és ugrott egyet, mint egy kisbéka Laughing Most már egész ügyesen megy neki.
Az őszibarack kivételével már ő is eszi amiket felsoroltál nálunk még a krumpli van terítéken, a sárga- és fehérrépát próbáltam hát olyan fintorokat vágott még meg is rázkódott tőlük szegénykém. Néha próbálkozom újra de egyenlőre nem sok sikerrel.
Nekem is volt most 2 hét éjszakai műszak és már eléggé kivoltam. De mindez azért mert az esti elalvás áttolódott délelőttre szép fokozatosan. Egyszer később aludt el olyan éjfél és 1 óra között aztán felkelt kilenckor, evett és alvás délig. Hát milyen jót aludt gondoltam, na persze Laughing Beállt neki, hogy hajnali 2-3 előtt nem volt hajlandó aludni, így pár napja nem hagyom annyit aludni, főleg délelőtt. Alakul Smile
Az ínye két hónapja duzzadt állandóan, úgyhogy küzdés van, de fog még nincs. Borostyánlánca is van 2-3 hónapja, nagyon jól áll neki Smile

Ti hogy álltok az alvással?
linus
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 21. 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú, akkor nem csak nálunk van ez az éjszakázás. Egyszer negyed 1-től negyed 5-ig volt fenn. És másnap, reggel 8-kor kelt és semmi nagy alvás napközben, több kicsi és kész. Harmadnap délutánra készült ki.
Szóval az alvás elég hektikusan alakul. Tegnap napközben például nagyon keveset aludt, talán 1-1,5 órát reggel 7-től. Mondjuk elég jövős-menős napunk volt és azért aludt a kocsiban, aludt rajtam a hordozóban és mikor hazaértünk az ágyában. Majd 3/4 4-től fenn volt egészen lefekvésig, azaz 8-ig. Még a fürdés alatt is virgonckodott. Aztán reggel 7-ig aludt, két szopival megszakítva (szerencsére rögtön visszaaludt böfi után). Most délelőtt aludt egy nagyobbat, aztán ébren volt 2 órát és most megint alszik.
Örülnék neki, ha már végigaludná az éjszakát, de az a fránya anyatej csak átszalad rajta. Smile Valószínű már kevés neki (már 8 kiló), meg talán már nincs is olyan tápértéke, mint az elején. Szerintem csak akkor fogja átaludni szopi nélkül az éjszakát, ha már több szilárd ételt eszik majd.
Azért azt is tudni kell, hogy Peti nagyon izgága. Egész nap jár keze-lába. Olyan nincs, hogy ő csak szemlélődik nyugalomban. Ennyi mozgáshoz kell is az energia. Lefekvés előtt muszáj egy kicsit karba vennem, hogy lenyugodjon. Mikor már nem rugkapál és nem tekereg a kezemben, akkor le tudom rakni az ágyába és magától elalszik. (Most épp úgy, hogy a popója az égnek - elképesztő milyen pozókban tud aludni Smile )

Társaságban milyen? Nekünk még idegen helyen elég félénk. (Na alvás ott nincs) Kivéve anyunál, mert őt szinte minden nap látja (közel lakik hozzánk). Szoktatjuk a másik nagyszülőkhöz is, hogy ne legyenek idegenek a ők sem.
Járunk babaúszásra. Azt imádja. Smile
(Magister Martinus)
Vissza az elejére
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 06. 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Barnám betöltötte a 3-at, de mivel nem szobatiszta még, sajnos nem mehet oviba. Hiába próbáltam nyáron pelus nélkül hagyni, nem szólt soha, hogy kell neki, pisilt, mikor úgy érezte... Emese is későn lett szobatiszta, úgy látszik, Barnánál sem lesz másképp. Sajnos nem is zavarja, hogy tele a pelus, a kakát se mindig mondja...

Emesém már nagylány. Nyáron már 11 éves lesz, lassan már olyan magas, mint én. Írt központi felvételit, ma megyek az eredményéért, és ennek függvényében lehet, hogy beadjuk a jelentkezését egy 8 osztályos gimibe.
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 11. 10:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

linus írta:
Hú, akkor nem csak nálunk van ez az éjszakázás. Egyszer negyed 1-től negyed 5-ig volt fenn. És másnap, reggel 8-kor kelt és semmi nagy alvás napközben, több kicsi és kész. Harmadnap délutánra készült ki.
Szóval az alvás elég hektikusan alakul. Tegnap napközben például nagyon keveset aludt, talán 1-1,5 órát reggel 7-től. Mondjuk elég jövős-menős napunk volt és azért aludt a kocsiban, aludt rajtam a hordozóban és mikor hazaértünk az ágyában. Majd 3/4 4-től fenn volt egészen lefekvésig, azaz 8-ig. Még a fürdés alatt is virgonckodott. Aztán reggel 7-ig aludt, két szopival megszakítva (szerencsére rögtön visszaaludt böfi után). Most délelőtt aludt egy nagyobbat, aztán ébren volt 2 órát és most megint alszik.
Örülnék neki, ha már végigaludná az éjszakát, de az a fránya anyatej csak átszalad rajta. Smile Valószínű már kevés neki (már 8 kiló), meg talán már nincs is olyan tápértéke, mint az elején. Szerintem csak akkor fogja átaludni szopi nélkül az éjszakát, ha már több szilárd ételt eszik majd.
Azért azt is tudni kell, hogy Peti nagyon izgága. Egész nap jár keze-lába. Olyan nincs, hogy ő csak szemlélődik nyugalomban. Ennyi mozgáshoz kell is az energia. Lefekvés előtt muszáj egy kicsit karba vennem, hogy lenyugodjon. Mikor már nem rugkapál és nem tekereg a kezemben, akkor le tudom rakni az ágyába és magától elalszik. (Most épp úgy, hogy a popója az égnek - elképesztő milyen pozókban tud aludni Smile )

Társaságban milyen? Nekünk még idegen helyen elég félénk. (Na alvás ott nincs) Kivéve anyunál, mert őt szinte minden nap látja (közel lakik hozzánk). Szoktatjuk a másik nagyszülőkhöz is, hogy ne legyenek idegenek a ők sem.
Járunk babaúszásra. Azt imádja. Smile

Hűűűűű, de régen jártam erre Very Happy Gratulálok!
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 25. 17:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1 tündéri video
(Bocsánat:
végignéztem a gyerekes topik címeket
és ezt találtam a kisugárzása miatt a link ideális helyének).

Smile Víziterápia kisbabák számára Smile
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OPSAgs-exfQ
Vissza az elejére
linus
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 02. 26. 09:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

shuriken írta:
1 tündéri video
(Bocsánat:
végignéztem a gyerekes topik címeket
és ezt találtam a kisugárzása miatt a link ideális helyének).

Smile Víziterápia kisbabák számára Smile
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OPSAgs-exfQ

Ez tényleg nagyon szép videó. Már láttam. Nagyon gyakorlott a hölgy. Gyönyörű ahogy hozzáér a babához.
Amikor én szültem tele volt az újszülött osztály. Nem hiszem, hogy az ottani csecsemős nővéreknek van ideje és energiája így bánni minden babával, amikor 30-at kell megfürdetni.
Amúgy meg az én féléves (lassan 7 hónapos) virgonckámmal már ezt nem lehet megcsinálni. A szobájában fürdetjük, mert kicsi a fürdőszobánk és kádunk sincs, csak zuhanyfülke és minden este uszodát csinál a szobából. Kiváncsi vagyok mikor jön fel az alsó szomszéd, hogy ázik a plafon. Laughing
Peti mindig felpörög a fürdéstől, pedig előtte már jó fáradt, dörzsöli a szemét, ásítozik, de amint az apja beleönti a kádba a vizet, rögtön vigyorog...
(Magister Martinus)
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Következő
32 / 33 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.