Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Karácsony
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 14. 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Áttéve az elgondolkodós topikból:
Caravell írta:
linus írta:
Xifu írta:
alexa írta:
Lon írta:
linus írta:
Mi lenne, ha idén senki (a gyerkőcökön kívül) nem kapna semmit. Rolling Eyes
kisebbik húgomban is felmerült az ötlet Smile sőt, ő karácsonyt sem akart tartani Laughing

Én évek óta így vagyok vele...

vajon miért alakul ki ez az érzés? Rolling Eyes

Nagyon röviden: a kényszerűség miatt.
Muszáj ajándékozni, muszáj ezen a napon nagyon szeretni.
És mi van a maradék 362 nappal?
Én kötök egy masnit a nyakamba, így szeressen mindenki. Smile Egyébiránt pedig egész évben adakozon a szeretteimnek tőlem telhetően, mégha nem is kézzelfogahtó mindig. Ha valaki többre értékel egy szépen becsomagolt ajándékot, akkor így jártam. Neutral

Nem a Karácsonnyal van a baj: ünnepek kellenek. Egész évben adok én is, szeretek én is,de az más. Nekem erről valahogy az jut az eszembe,hogy a ffiak nem szívesen mondják,hogy "szeretlek" és hasonlók,mondván,hogy azt anélkül is érezni kell... Rolling Eyes érezni kell,persze, de nekem jól jön az a kis megerősítés, kiemelve, koncentráltan, mellékzöngék nélkül Embarassed lehet,h a baj velem van, nem tudom: nekem a Karácsony szent ünnep. Nem eljátszom a szeretetet, hanem kimutatom, kimondom, előtérbe helyezem, tisztán, mellékzöngék nélkül. Vannak szürke hétköznapok (ebből van több) vannak viták, nehézségek, feszültségek: nekem ez az ünnep arra is jó,hogy elsimítsuk azokat a hullámokat, amik ezekből adódnak, lehetőség az emberi kapcsolatok helyreigazítására... kis revízió... reflektor,aminek fényében észrevehetek dolgokat,amiket a nagy rohanásban nem.

Mindezt persze csak akkor,ha annak élem meg,amiről szól. De hogy tényleg ennek éljük-e meg, az már a saját felelősségünk. Át lehet lépni a vásárlási lázon, az anyagias részén a dolgoknak,mint ahogy egész életünkben is ezt tesszük: próbálunk egy anyagias világban emberi érzéseket, Emberséget tartani.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 14. 17:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.dailymotion.com/relevance/search/Kim+Wilde/video/x2b22a_kim-wilde-rockin-around-the-christm_music

Laughing Cool
Vissza az elejére
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 16. 16:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Majdnem minden megvan! Szombaton lepasszoltuk a gyerekeket, és kettesben nekivágtunk a városnak. Nem akartunk sietni, rászántuk a napot. A kocsiban a frissen alkotott karácsonyi CD szólt, szebbnél szebb dalokkal és slágerekkel, csak hogy meglegyen az alap hangulat. A főutcán az árusokat nézelődve jártuk végig, találtunk mindenkinek olyat, ami nem drága, de praktikus és szép és személyes is: bőrből készített kulcs és zsebkendő tartót anyóséknak. Anyunak egy fából (egy darabból van) faragott 3 részes tálat, olyan középkori hangulata van az egésznek.
Közben ittunk forralt bort, forró kakaót. Beszélgettünk, nevetgéltünk. Élveztük, hogy nem kell sietni, és gyerekeket terelgetni.
Aztán egy bevásárló központban a játékokat vettük meg a gyerekeknek, majd megleptük magunkat is.
Aztán kocsival át egy másik áruházba, ott egy laza, jókedvű ebéd, véletlen találkozások, és kedves eladók tették kellemesebbé a vásárlást.
Majd egy harmadik áruházba mentünk (mer állítólag ott kapunk gitárt a fiamnak, olyat, ami nem is gagyi, és nem is kerül egy vagyonba). Azt ugyan nem kaptunk, de gyönyörű meglepetést találtam: 240,-ért !!!! 2x50 méteres, 2,5cm széles, piros textil szalagot (csomagoláshoz), ami többször is felhasználható, és persze csodaszép merített csomagoló papírokat.
Aztán már sötét volt, mikor beállítottunk egy fenyőfa árúshoz, ahol az eladók olyan jó kedvvel voltak, hogy addig akármilyen rossz kedvünk is lett volna, vidámmá tettek volna minket is. Persze nem volt rosz kedvünk. Segítettek kiválasztani a rögtönzött fenyőerdőből a legszebb fát. Megtalpalták, és addig kínlódtak vele, míg valóban egyenesen nem állt a talpban!
Úgyhogy nem idegeskedve, nem kapkodva, nem bosszankodva, megvettünk mindent (gitáron kívül, de azt eltetettük) amit akartunk, sőt...olcsóbban, mint terveztem!
Kívánok Nektek is egy ilyen bevásárlást, ilyen klasz napot!

santa reindeer
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 16. 23:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://d21c.com/AnnesPlace/Xmas3/SantFP3.gif

Laughing Embarassed
Vissza az elejére
CsámpásGizike
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 17. 00:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://kepfeltolto.hu/i/?3412
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 17. 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Bruckner: Locus iste

Ezt mi is szoktuk és nagyonnagyon szeretem! love5
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 17. 12:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
"zene":
Magic Castle

Ez tök jó! Smile
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 17. 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Boa Snow White

Ez is nagyon jó! Smile

Köszi Illúzió!
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 17. 18:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
Illúzió írta:
Boa Snow White

Ez is nagyon jó! Smile

Köszi Illúzió!

én köszy, hogy belenéztél Smile

ez is téli:
_boa-winter-love_music
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 17. 18:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.dailymotion.com/relevance/search/christmas/video/xv1ml_garfield-christmas-special_family

bocsi Embarassed +(angol szöveges) Smile

A hozzászólás legutóbb Illúzió által 2007. 12. 17. 22:42-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 17. 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 17. 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:

nálatok is ilyen lesz? Shocked Shocked megyek megnézni.. Cool
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 17. 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.dailymotion.com/relevance/search/christmas%2C+jpop/video/x1o2xu_boa-meri-kuri-pv_music

A hozzászólás legutóbb Illúzió által 2007. 12. 17. 22:44-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 17. 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
garfield-christmas-special_family Shocked Cool

Hé! a linket kifelejtetted...
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 17. 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Illúzió írta:
garfield-christmas-special_family Shocked Cool

Hé! a linket kifelejtetted...

jav. Köszi, és még 1* bocsi.. Embarassed Embarassed
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
3 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.