Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Karácsony
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 07:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:

Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 11:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Caravell írta:
Xifu írta:

Laughing

Laughing
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 11:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 12:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem vagyok karácsony párti. Borzalom, mit csináltak ebből a szép ünnepből (is). Felfordult a világ, ki önmagából.
Vissza az elejére
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 12:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem ez az ünnep most is ugyanolyan várakozással, izgalommal teli és meghitt, mint kisgyermek koromban volt.
igen.. tény, hogy sok ember számára a karácsony is (mint a legtöbb dolog a mai világban) a pénzről szól.
viszont az is tény, hogy ezzel nem kötelező azonosulni!
én őrzöm magamban ugyanazt a meghitt ünnepet, amiben születésem óta részem van minden évben! köszönöm a sorsnak, hogy minden évben megélhetem.
ragaszkodom ehhez az érzéshez és vallom, hogy a karácsony (is) olyan szép, amilyen szépnek akarjuk látni.
én a gyermekemet is ebben a szemléletben nevelem, és tudom, hogy neki is ugyanolyan érték ez az ünnep, mint nekem
csak ennyit szerettem volna megosztani veletek Smile
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem még mindig a fa díszítés viszi a pálmát... Rolling Eyes Cool
(hű, ezt most de megaszontam..) Shocked Laughing Embarassed
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 13:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekem vegyesek az érzéseim a karácsonnyal kapcsolatban. Rolling Eyes
szívesen ajándékozom, vagy készítek meglepetéseket ilyenkor (is) Smile, de pl. karácsonyfa biztosan nem lesz az albérletben, mert sajnálom a fákat (még akkor is, ha úgy mond ilyen céllal ültetik is őket). és azt sem szeretem, hogy ilyenkor megőrülnek az emberek, és iszonyú tolongás és pénzköltés folyik a boltokban.

gyerekkoromban én is jobban lelkesedtem az ilyen jellegű formaságokért, mint pl. karácsonyfa. és kétségtelen, hogy egy olyan gyerek számára, akit szeretet vesz körül igazi élmény tud lenni a karácsony télapóstul, Jézuskástul, Angyalkástul, karácsonyfástul, ajándékostul. Smile

alias Ms M.

Vissza az elejére
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Drágáim! Tény, és való, hogy sok embernek ez a szép ünnep nem más, mit a pénz és az ajándékok. DE! Magának mindenki olyanra alakítja ezt az ünnepet, amilyenre szeretné. Csak rajtunk múlik!
A gyerekeknek persze az ajándék, és a várakozás, na meg a csodák a fontosak. De a csodát is miattunk kapja meg az a gyermek. Nálunk a 9és fél éves fiam is azt hiszi, hogy az angyalok díszítik a fát, és hogy a Jézuska hozza az ajándékot. Apa, vagy nagyi elviszi őket sétálni egy órára, mire megjönnek, áll a fa, alatta az ajándék!
Mint ahogy hisz még a télapóban is.
De ezt valahol mi őríztük meg Neki. Ha mi nem a tudta nélkül vesszük meg az ajándékot, ha nem úgy díszítjük a fát, hogy ne lássa, akkor valóban másról sem szólna. De tavaly az ajándékok bontogatása közben megállt, szétnézett és láttam a szemén, hogy érti, nem arról a csomagról szól, hanem valamiről, amit ő fedezhetett fel.
Úgyhogy ne keseregjetek, hanem éljétek át úgy, ahogy valóban létezik még, mélyen mindenkiben, de él még!
Csodákkal teli karácsonyt kívánok!
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 14:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Majd ha saját kicsi családom lesz (remélem lesz egyszer), akkor majd másnak fogom én is érezni, tudom... De jelenleg több a szomorúság és bosszúság, idegőrlő készülődés, mint az öröm... Sajnos... Crying or Very sad

Pedig régen nagyon szerettem...
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 14:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fatimerika írta:
Drágáim! Tény, és való, hogy sok embernek ez a szép ünnep nem más, mit a pénz és az ajándékok. DE! Magának mindenki olyanra alakítja ezt az ünnepet, amilyenre szeretné. Csak rajtunk múlik!
A gyerekeknek persze az ajándék, és a várakozás, na meg a csodák a fontosak. De a csodát is miattunk kapja meg az a gyermek. Nálunk a 9és fél éves fiam is azt hiszi, hogy az angyalok díszítik a fát, és hogy a Jézuska hozza az ajándékot. Apa, vagy nagyi elviszi őket sétálni egy órára, mire megjönnek, áll a fa, alatta az ajándék!
Mint ahogy hisz még a télapóban is.
De ezt valahol mi őríztük meg Neki. Ha mi nem a tudta nélkül vesszük meg az ajándékot, ha nem úgy díszítjük a fát, hogy ne lássa, akkor valóban másról sem szólna. De tavaly az ajándékok bontogatása közben megállt, szétnézett és láttam a szemén, hogy érti, nem arról a csomagról szól, hanem valamiről, amit ő fedezhetett fel.
Úgyhogy ne keseregjetek, hanem éljétek át úgy, ahogy valóban létezik még, mélyen mindenkiben, de él még!
Csodákkal teli karácsonyt kívánok!

ha lennének gyerekeim én is azon igyekeznék, hogy a karácsony egy csoda legyen a számukra, még ha nem is biztos, hogy a megszokott formában. Smile

alias Ms M.

Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 14:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
Majd ha saját kicsi családom lesz (remélem lesz egyszer), akkor majd másnak fogom én is érezni, tudom... De jelenleg több a szomorúság és bosszúság, idegőrlő készülődés, mint az öröm... Sajnos... Crying or Very sad

igen, ha majd lesznek gyermekeid, akkor majd újra egy picit te is gyerek lehetsz megint Smile Wink karácsonykor és az ő meglepetésük, örömük Smile , kárpótol majd a mostani szomorúságokért...

alias Ms M.

Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.dailymotion.com/relevance/search/christmas/video/x3q2gv_chats-de-noel-christmas-cats_fun
Vissza az elejére
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
alexa írta:

igen, ha majd lesznek gyermekeid, akkor majd újra egy picit te is gyerek lehetsz megint Smile Wink karácsonykor és az ő meglepetésük, örömük Smile , kárpótol majd a mostani szomorúságokért...

Ámen!
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 18. 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Era kérésére:

mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 19. 08:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ezek a macskák...?! Razz Laughing

alias Ms M.

Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
4 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.