Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Karácsony
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 19. 09:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
nekem vegyesek az érzéseim a karácsonnyal kapcsolatban. Rolling Eyes
szívesen ajándékozom, vagy készítek meglepetéseket ilyenkor (is) Smile, de pl. karácsonyfa biztosan nem lesz az albérletben, mert sajnálom a fákat (még akkor is, ha úgy mond ilyen céllal ültetik is őket). és azt sem szeretem, hogy ilyenkor megőrülnek az emberek, és iszonyú tolongás és pénzköltés folyik a boltokban.

gyerekkoromban én is jobban lelkesedtem az ilyen jellegű formaságokért, mint pl. karácsonyfa. és kétségtelen, hogy egy olyan gyerek számára, akit szeretet vesz körül igazi élmény tud lenni a karácsony télapóstul, Jézuskástul, Angyalkástul, karácsonyfástul, ajándékostul. Smile

Azt vettem észre, hogy idén nagyon sok helyen lehet kapni cserepes fenyőfát! Szerintem már ez is haladás!
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 19. 09:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
Era kérésére:

Köszönöm, látod, Neked sikerült!
Egyébként benned van a csoda! Nem kell ahhoz gyermek, hogy felfedezd! Persze bennük meglátni, és azt látni, ahogy ők észreveszik az apró szépségeket, sokkal szebb!
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 19. 10:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mona írta:
mildy írta:
szívesen ajándékozom, vagy készítek meglepetéseket ilyenkor (is) Smile, de pl. karácsonyfa biztosan nem lesz az albérletben, mert sajnálom a fákat (még akkor is, ha úgy mond ilyen céllal ültetik is őket). és azt sem szeretem, hogy ilyenkor megőrülnek az emberek, és iszonyú tolongás és pénzköltés folyik a boltokban.

gyerekkoromban én is jobban lelkesedtem az ilyen jellegű formaságokért, mint pl. karácsonyfa. és kétségtelen, hogy egy olyan gyerek számára, akit szeretet vesz körül igazi élmény tud lenni a karácsony télapóstul, Jézuskástul, Angyalkástul, karácsonyfástul, ajándékostul. Smile

Azt vettem észre, hogy idén nagyon sok helyen lehet kapni cserepes fenyőfát! Szerintem már ez is haladás!

igen, tényleg, ezt elfelejtettem! (bár ebben sajnos az is közrejátszott, hogy én idén még sehol nem láttam ilyet, csak vágottat.)

igen, kertes házaknál, ahol utána ki tudják ültetni, jó lehet...
(bár a kert is véges Smile )

vagy vannak már egész pici törpefenyők is, amik cserépben is nevelhetők egész életükben? Rolling Eyes

alias Ms M.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 19. 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Nem vagyok karácsony párti. Borzalom, mit csináltak ebből a szép ünnepből (is). Felfordult a világ, ki önmagából.

Nem szabad és nem kell beállni a sorba!

Imádom a karácsonyt, a hangulatát az illatát azt a melegséget amit az otthonunkba viszünk naponta a család mindentagja még a gyerekek is.
Az otthonról hozott hagyományokat vittem a saját családomba tovább, az én gyermekeim pedig majd tovább.

Nem érdekel ki, hogyan tülekedik, nem érdekel ki, hogyan költi a pénzét.

Kenyeret sütök, fözök és a környéken lévő idős embereknek átadjuk, így is mosolyt varázsolva az arcukra.
A gyerekekről már gondoskodtunk, a fiuk is segítenek ilyenkor.

A szent este pedig varázslatos, illatos és szeretetteljes melegséggel teli.

Hasonlót kívánok mindenkinek!
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 19. 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

mildy írta:
Mona írta:
mildy írta:

igen, tényleg, ezt elfelejtettem! (bár ebben sajnos az is közrejátszott, hogy én idén még sehol nem láttam ilyet, csak vágottat.)

igen, kertes házaknál, ahol utána ki tudják ültetni, jó lehet...
(bár a kert is véges Smile )

vagy vannak már egész pici törpefenyők is, amik cserépben is nevelhetők egész életükben? Rolling Eyes

Alig lehet élőfa árusokat látni, egyre többen vásárolnak műfenyőt azt hiszem ez a probléma is megoldottnak látszik.

Boldog Karácsonyt! Smile
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 19. 11:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Rengeteg élőfaárus van pl a piacokon.Óbudán a Flórián körül mindig vannak, most is.Ezek nagyrésze Somogyországból való fa.
Sok a kis, gyökeres fa.Ezek között vannak olyanok - fajtától függ - amik nem nőnek gyorsan.Bödönbe átűltetve akár egy erkélyen is elmarad - ha szerencsénk van.Ha nincs, akkor a kertbe való visszaűltetést sem éli túl.
Én is sajnálom a kivágást, de.... egyrészt, ha már kivágták, késő - itt esetleg egy szemléletváltás segíthetne, de nem fog, mert ez már így tartozik össze:karácsonykor (legtöbbször) élő fát veszünk.Én nem értek hozzá, de az is lehet, hogy bizonyos fákat ki "kell" vágni.És hát az őstermelők ebből élnek.Talán az lenne a legjobb, ha ebben is lenne egy "arany középút", viszont nincs sok vesztenivaló, mert a maradékot átveszik a koszorúgyártók, temető-virágosok, stb.
Én szeretem a fenyő illatát, és minden előnye ellenére nem szeretem a műfenyőt.
Mona
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 19. 11:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
Rengeteg élőfaárus van pl a piacokon.Óbudán a Flórián körül mindig vannak, most is.Ezek nagyrésze Somogyországból való fa.
Sok a kis, gyökeres fa.Ezek között vannak olyanok - fajtától függ - amik nem nőnek gyorsan.Bödönbe átűltetve akár egy erkélyen is elmarad - ha szerencsénk van.Ha nincs, akkor a kertbe való visszaűltetést sem éli túl.
Én is sajnálom a kivágást, de.... egyrészt, ha már kivágták, késő - itt esetleg egy szemléletváltás segíthetne, de nem fog, mert ez már így tartozik össze:karácsonykor (legtöbbször) élő fát veszünk.Én nem értek hozzá, de az is lehet, hogy bizonyos fákat ki "kell" vágni.És hát az őstermelők ebből élnek.Talán az lenne a legjobb, ha ebben is lenne egy "arany középút", viszont nincs sok vesztenivaló, mert a maradékot átveszik a koszorúgyártók, temető-virágosok, stb.
Én szeretem a fenyő illatát, és minden előnye ellenére nem szeretem a műfenyőt.

Ezzel én is így vagyok..Smile) olyan jó, amikor igazi fenyőillat lengi be a lakást.

Én is rengeteg gyökeres fát láttam - ma reggel a Béke téri árusnál legalább huszat számoltam meg, ami előre volt téve! A Deák téri árusnál is sokat láttam tegnap.... Rolling Eyes
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 19. 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap egy árus éppen befaragta a talpba a fát.Rengeteg vastag kérget vágott le, és én ezeket elkértem.Szívesen odaadta, aranyos volt.
Most ezek itt ontják a finom fenyő illatot Smile
Még nem tudom mit fogok venni.Általában elég későn veszek fát.Most láttam egy csomó szépet, gyökereset is.De abban nem vagyok biztos, hogy a gyökeres az nálam megmaradna.Csak erkélyre tudnám kitenni - nyáron baromi meleg van itt, és erős déli nap Rolling Eyes
De ezzel egy időre legalábbis megoldanám a fa-kérdést..... Rolling Eyes
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 19. 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én pénteken szándékszom fát venni... Idén viszont előbb vitetem el Anyuékkal, hogy kiültethessék a kertbe... Rolling Eyes
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 19. 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amióta elköltöztünk anyuméktól nem is volt karácsonyfánk, anyuéknál volt és anyósoméknál is - mi elvoltunk nélküle, de idén vettem egy szupi kis műfenyőt, azt szépen feldíszítem / kék-ezüst lesz, mert piciben nem kaptam ezüst színű golyókat, csak kéket / fenyőillatot pedig majd illóolaj-párologtatással varázsolok vagy én is szerzek pár fenyőágacskát és vázába teszem Smile Smile Smile
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 19. 17:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy barátnőm apukája Szombathely környékén erdész volt.Ő mesélte, hogy évek óta fenyőfákkal foglalkoznak. Egy nagyobb földterületet ültetnek be fenyővel.5-6 részre osztják,az elsőt mikor kivágják, ültetik az újabbakat a helyére.A következő évben a második területről vágják ki a fákat, és ültetik helyébe az újakat, és igy tovább.Igy termelik a fenyőket.Én is gondoltam már, hogy veszek műfát, de hiányzik a fenyőillat, az igazi. Sajnos a gyökeres fa kiültetése eddig soha nem sikerült.Nem maradt meg. Sad Sad
kiscipő
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
Sajnos a gyökeres fa kiültetése eddig soha nem sikerült.Nem maradt meg. Sad Sad

Nem biztos, hogy Te vagy érte a hibás. Nálunk évek óta gyökeres fenyőfa ékesíti az ünnepeket és eddig megmaradtak mindannyian /szépen fejlődnek, időszakosan látjük a fejlődésüket is /iskolakert, óvodakert/. Persze érdemes figyelembe venni hogy nem mindegy milyen talajba van visszaületetve és a környezetében lévő növényzetet.
Legtöbbször az okozza a problémát, hogy nem megfelelően van a földből eltávolítva.. Érdemes kertészetekben megvásárolni, lehet picit drágább, viszont 100% hogy jövőre is csodaszéppé teszi az ünnepeket.
Vissza az elejére
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 08:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Horváth Zoltán szavait továbbítom.
"Csönben jegyezném meg, hogy a mi Földünk első napévekben számolt időszámításának ötnapos új esztendeji ünnepségei a mai naptárunk szerint december 22.-én Turu neve napján kezdődőtt és 26.-án, azaz Nagy Karácsony napján fejeződött be. Az öt naphoz rendelt további érdekes nevek a következők:

22. Turu
23. Ilona-Gyilyó, azaz Tündér Ilona
24. Nazar, azaz Nazari, Nazir = Jézus, más jelentésében az Istenidéző (Istenidéző Pap)
25. Is, Isten, Istenfi, Istenfiak (azaz a megidézett istenek napja), mellesleg ez a Kis Karácsony napja is
26. Nagy Karácsony (az emelkedettség legmagasabb foka, amikor a beavató ünnepségek is zajlottak)

Ha a rituálék oldaláról közelítjük meg az egyes napokat (a nevek jelentéstartama szerint), akkor:
22. Őseink, azaz szellemi atyáink megidézése a rájuk való emlékezés és tiszteletnyilvánítás által.
23. Az előző napi égi kapcsolatfelvétel következményeként megjelennek a szellemi atyáink, azaz nemzettségünk szellemi közvetítői, kiket égi, azaz tündértánccal köszöntünk. Ez az angyalok napja.
24. Az égiekkel együtt táncolók közösen kiválasztják maguk közül az arra legalkalmasabb ifjút (a közvetítőt, azaz messiást), aki képes felvenni a kapcsolatott a legfelsőbb éggel, azaz aki az előre feldíszített élet fájának segítségével (melynek legtetején az átlényegült angyal imátkozik) meg tudja idézni az Istent.
25. A megidézett Isten megnyilvánul, és a lelkekben rügyet bont mindenkinek a saját életfája (Kis Karácsony).
26. Az élet fája kiteljesedvén égig érő fává, azaz Nagy Karácsonnyá nő. Ez a változás lehetőséget ad mindenkinek, hogy közvetlenül egyesüljön az előző nap már megnyilvánult Istennel. Ez az életre szóló élmémy, mint az újévi beavatási szertartás csúcspontja adja meg az egyénnek és a közösségnek az éggel és az egymással való összetartozás bizonyosságának élményét, mely erőt ad az elkövetkezendő esztendő magasabb, azaz boldogabb lelki minőségben való megéléséhez, a nehézségek leküzdéséhez, és általánosságban is alapot teremt a földi élet harcaihoz szükséges égi segítséghez. Remélem ez mindannyiunknál így lesz.

Mi is a napokban vásároljuk meg a fenyőfánkat, ágakat veszek le róla és kiviszem apukámhoz a temetőbe.
Viszek nagyikámnak is.
Az Égiek Áldásának köszönhetem nagy családban tartjuk a szentestét Smile
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 11:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
Kage írta:
Nem vagyok karácsony párti. Borzalom, mit csináltak ebből a szép ünnepből (is). Felfordult a világ, ki önmagából.

Imádom a karácsonyt, a hangulatát az illatát azt a melegséget amit az otthonunkba viszünk naponta a család mindentagja még a gyerekek is.
Az otthonról hozott hagyományokat vittem a saját családomba tovább, az én gyermekeim pedig majd tovább.

Kenyeret sütök, fözök és a környéken lévő idős embereknek átadjuk, így is mosolyt varázsolva az arcukra.

Ja ...nem kell... költözz másik bolygóra, konfrontálódj a családdal, meg mindenkivel... tégy úgy, mintha süket meg vak volnál...

Persze, lehet ezt így is, csak nekem kicsit elegem van, mint minden évben.

Szeretem(ném) a szép ünnepeket, de esély sincs rá.

Nem kell a köcsög ezós duma, hogy ki m it teremt meg, meg azt veszel észre amit akarsz... el lehet menni remetének, vagy be lehet vonulni az elmegyógyintézetbe, vagy marad a kinti szar.

Undorító, külsőségek és anyagiasság hazug világa, ahol még a szeretetből is üzletet csinálnak, gyilkolnak a nevében... és ugyanekkor kötelező jókedvünek lenni, mert aztz várják el...

Sosem álltam be a sorba, én szeretnék egy szebb, jobb világot. De nehéz árral szemben, nagyon, és kiszállni sem lehet mindig, mindenből.
Vissza az elejére
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 11:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Kirana írta:
Kage írta:

Ja ...nem kell... költözz másik bolygóra, konfrontálódj a családdal, meg mindenkivel... tégy úgy, mintha süket meg vak volnál...

Persze, lehet ezt így is, csak nekem kicsit elegem van, mint minden évben.

Szeretem(ném) a szép ünnepeket, de esély sincs rá.

Nem kell a köcsög ezós duma, hogy ki m it teremt meg, meg azt veszel észre amit akarsz... el lehet menni remetének, vagy be lehet vonulni az elmegyógyintézetbe, vagy marad a kinti szar.

Undorító, külsőségek és anyagiasság hazug világa, ahol még a szeretetből is üzletet csinálnak, gyilkolnak a nevében... és ugyanekkor kötelező jókedvünek lenni, mert aztz várják el...

Sosem álltam be a sorba, én szeretnék egy szebb, jobb világot. De nehéz
árral szemben, nagyon, és kiszállni sem lehet mindig, mindenből.

Kedves Kage!
sajnálom, hogy így érzel! jogod van hozzá, bár nem hiszem, hogy ez neked jó.. azt kívánom, hogy ennek ellenére legyen olyan karácsonyod, amilyenre TE vágysz!
szeretettel:
Imelda
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
5 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.