Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Karácsony
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 11:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

imelda írta:
Kage írta:
Kirana írta:
Kage írta:
Nem vagyok karácsony párti. Borzalom, mit csináltak ebből a szép ünnepből (is). Felfordult a világ, ki önmagából.

Nem szabad és nem kell beállni a sorba!

Imádom a karácsonyt, a hangulatát az illatát azt a melegséget amit az otthonunkba viszünk naponta a család mindentagja még a gyerekek is.
Az otthonról hozott hagyományokat vittem a saját családomba tovább, az én gyermekeim pedig majd tovább.

Nem érdekel ki, hogyan tülekedik, nem érdekel ki, hogyan költi a pénzét.

Kenyeret sütök, fözök és a környéken lévő idős embereknek átadjuk, így is mosolyt varázsolva az arcukra.
A gyerekekről már gondoskodtunk, a fiuk is segítenek ilyenkor.

A szent este pedig varázslatos, illatos és szeretetteljes melegséggel teli.

Hasonlót kívánok mindenkinek!

Ja ...nem kell... költözz másik bolygóra, konfrontálódj a családdal, meg mindenkivel... tégy úgy, mintha süket meg vak volnál...

Persze, lehet ezt így is, csak nekem kicsit elegem van, mint minden évben.

Szeretem(ném) a szép ünnepeket, de esély sincs rá.

Nem kell a köcsög ezós duma, hogy ki m it teremt meg, meg azt veszel észre amit akarsz... el lehet menni remetének, vagy be lehet vonulni az elmegyógyintézetbe, vagy marad a kinti szar.

Undorító, külsőségek és anyagiasság hazug világa, ahol még a szeretetből is üzletet csinálnak, gyilkolnak a nevében... és ugyanekkor kötelező jókedvünek lenni, mert aztz várják el...

Sosem álltam be a sorba, én szeretnék egy szebb, jobb világot. De nehéz
árral szemben, nagyon, és kiszállni sem lehet mindig, mindenből.

Kedves Kage!
sajnálom, hogy így érzel! jogod van hozzá, bár nem hiszem, hogy ez neked jó.. azt kívánom, hogy ennek ellenére legyen olyan karácsonyod, amilyenre TE vágysz!
szeretettel:
Imelda

Köszi a megértést és a jókívánságot. A teljesülése azt hiszem... az egész világnak kéne ahoz máshogyan.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
imelda írta:
Kage írta:
Kirana írta:
Kage írta:
Nem vagyok karácsony párti. Borzalom, mit csináltak ebből a szép ünnepből (is). Felfordult a világ, ki önmagából.

Imádom a karácsonyt, a hangulatát az illatát azt a melegséget amit az otthonunkba viszünk naponta a család mindentagja még a gyerekek is.
Az otthonról hozott hagyományokat vittem a saját családomba tovább, az én gyermekeim pedig majd tovább.

Kenyeret sütök, fözök és a környéken lévő idős embereknek átadjuk, így is mosolyt varázsolva az arcukra.

Ja ...nem kell... költözz másik bolygóra, konfrontálódj a családdal, meg mindenkivel... tégy úgy, mintha süket meg vak volnál...

Nem kell a köcsög ezós duma, hogy ki m it teremt meg, meg azt veszel észre amit akarsz... el lehet menni remetének, vagy be lehet vonulni az elmegyógyintézetbe, vagy marad a kinti szar.

Undorító, külsőségek és anyagiasság hazug világa, ahol még a szeretetből is üzletet csinálnak, gyilkolnak a nevében... és ugyanekkor kötelező jókedvünek lenni, mert aztz várják el...

Kedves Kage!
sajnálom, hogy így érzel! jogod van hozzá, bár nem hiszem, hogy ez neked jó.. azt kívánom, hogy ennek ellenére legyen olyan karácsonyod, amilyenre TE vágysz!
szeretettel:
Imelda

Köszi a megértést és a jókívánságot. A teljesülése azt hiszem... az egész világnak kéne ahoz máshogyan.

Sajnálom félreértettél! Sajnálom, hogy így érzel! Sajnálom, hogy haragudni kell arra az emberre aki ebben a világban megpróbál fényt vinni emberek lelkébe!

Kívánom, hogy úgy ünnepelj ahogy azt Te szeretnéd!

Áldott Ünnepet Kívánok Koppány fiad derüs mosolyával!
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 13:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
Kage írta:
imelda írta:
Kage írta:
Kirana írta:
Kage írta:

Kedves Kage!
szeretettel:
Imelda

Sajnálom félreértettél! Sajnálom, hogy így érzel! Sajnálom, hogy haragudni kell arra az emberre aki ebben a világban megpróbál fényt vinni emberek lelkébe!

???Haragudni? Nem... azt nem.
Köszönöm a jókívánságot, rámfér, jólesik. Koppány szerencsére még kicsi nagyon, Ő még tud mosolyogni őszintén, és nem sejti, milyen is körülötte a világ valójában. Remélem minél többen meg tudok ebből őrizni számára, és ha lehet mások számára is. Nem csak karácsonykor...
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 14:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.dailymotion.com/relevance/video/x100jw_sarah-connor-christmas-in-my-heart_music
Vissza az elejére
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 18:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
Kirana írta:
Kage írta:
imelda írta:
Kage írta:
Kirana írta:
Kage írta:

Kedves Kage!
szeretettel:
Imelda

???Haragudni? Nem... azt nem.
Köszönöm a jókívánságot, rámfér, jólesik. Koppány szerencsére még kicsi nagyon, Ő még tud mosolyogni őszintén, és nem sejti, milyen is körülötte a világ valójában. Remélem minél többen meg tudok ebből őrizni számára, és ha lehet mások számára is. Nem csak karácsonykor...

A nem csak karácsonykor- az igaz.Az, hogy a világ olyan, amilyen, ez is igaz.De szerintem az is, hogy nem az egész világot kell egyszerre megváltani!Attól, hogy nem lehet a jót elérni rögtön, még szép a világ, és ünnep az ünnep, ha kis körben azzá tudod tenni! Lassan, türelemmel, lépésről lépésre kellene haladni! Ha egy kis jót tudsz adni a másik embernek, annak, akinek pont szüksége van rá, szerintem az is eredmény! Ha csupa jóból állna a világ, nem tudnád értékelni! Nem kell mindig kaviár! Lehet, hogy ez számodra, kedves Kage egy bolond öreglány eszmefuttatása....
Bús Királylány
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretetteljes, békés , meghitt karácsonyt kívánok Nektek!

queen
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
ann
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 20. 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kiscipő
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 21. 08:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Békés ,Boldog Ünnepeket kívánok Mindenkinek
szeretettel!

Ezernyi apró gyertya mind egyszerre ég,
a széllel lágy csengettyűdallam száll feléd.
Mindent megfagyaszt a tél jeges lehellete,
Belülről mégis fűt a szeretet melege.
Sok drága ajándékot adhatnak Neked,
de a legtöbb, amit kaphatsz: az igaz szeretet.
A szeretet ünnepén azt kívánom én:
Feledd el a könnyeket,
ünnepeld az Ünnepet!

Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 21. 08:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Békés, boldog ünnepeket kívánok Mindannyiótoknak! Smile
és Köszönöm, hogy megosztottátok velem hétköznapjaitokat az idén, remélem ez a jövőben is így lesz! Smile Wink

"Van valami, amihez nem férhet kétség.
Ahhoz a tényhez, hogy a "minőség lehetősége"
bennünk rejlik. Ezt nevezzük pradzsának.
Mindent tagadhatsz, kivéve, hogy jobbá válhatsz,
ha akarsz. Tűnődj csak ezen bátran!"

/a XIV. Dalai láma/

alias Ms M.

Vissza az elejére
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 21. 09:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez az ünnep úgy érzem, az Égieknek is szól.Talán igy akar a földi ember visszasugározni a szeretetből valamicskét.Hogy lássák, a sok rossz dacára nincs veszve minden! Van az emberekben szeretet és megértés. Ezért kivánok minden Harmós társamnak minden jót és szépet az ünnep előtt.Köszönöm, hogy hitet adtok és példát mutattok! Hogy lehet Bennetek bizni akkor is, ha valami rossz gondolat kerit hatalmába, ha hülyeséget gondolok, és rámszóltok miatta /Xifu/! Hogy segitséget és megértést kapok Tőletek /Sieglinde,Lepkécske, és többiek/Hogy szép zenét küldtetek, amitől felvidulok/Alexa,Illuzió/hogy kedves gondolatokat és szeretetet küldtetek felém/Suriken, Péter/ Egyszóval, Mindnyájatoknak Boldog Ünnepeket!Szeretettel:
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 21. 09:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bocs, Shuriken! Kimaradt a h betü, elütöttem! : Embarassed
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 21. 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szívem szeretetével kívánom Nektek, hogy a Fény és a Szeretet legyen Veletek az ünnepek során!

Áldott fény világítson Neked,
Töltse szíved szeretettel!
Szent ünnep szentsége,
Hozzon boldogságot életedbe!”

Ölellek Benneteket! Smile

Ezt a dalt hallgassátok nagy szeretettel!

http://www.youtube.com/watch?v=BN8E0YXBPTk&feature=related
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 21. 16:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Két karácsonyi kórusmű

Ezzel kívánok mindannyiótoknak békességes, szeretetteljes ünnepeket...
greenblue
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 21. 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy enneagrammatikus karácsonyi prédikáció

Amikor Jézus megszületett, az emberiség kilenc nagy bűne is tudomást szerzett a Megváltó születéséről. A hír szíven ütötte őket. Vágyat ébresztett bennük. Ugyanakkor félelmet is. Egy megváltó! Lehet, hogy az majd kigyomlálja őket, és kihúzza alóluk a talajt. Elmeneküljenek? De hová? Vagy inkább ők is a gyermek elébe járuljanak?
Előlép a Harag, és így szól: „Na végre eszébe jut már a jó Istennek, hogy csináljon valamit! Nézzétek csak e minden elgondolható világok legrosszabbikát! Miért nem teremtette ő, és persze az emberek, rögtön jobbá ezt a világot? Lefogadom: ez a Jézus sem fog semmin sem változtatni!”
És azt mondja a Büszkeség: „Nekem nincs szükségem megváltóra. Én mindig tudtam segíteni magamon. Azon kívül személyes meghívót is küldhetett volna. Lenne egy-két jó tanácsom a számára, amit megszívlelhetne!”
Akkor előlép a Hazugság, aki szívesen nevezi magát „sikeresnek”: „Egy megváltó egy ócska istállóban?!” – fakad ki indulatosan – „Ez már eleve bukásra ítéltetett. És hogy lett előadva a dolog! Még csak a sajtó sem közölt róla semmit! Teljesen máshogy kéne eladni ezt az egészet!”
A hírt meghallva elsápad az Irigység: „Megváltó az egész világ számára!” – húzza fel az orrát – „Ha odamennék, én is csak egy lennék a sok közül. De talán mégis csak meg kéne tiszteljem őt rendkívüli jelenlétemmel… akkor mások sápadnának el.”
Akkor a Fösvénység így hallatja hangját a háttérből: „Ajándék!” – mormogja – „Ajándékot akarnak tőlem. Nekem ki ajándékoz valamit?!” Majd újra hallgatásba burkolózik.
Akkor dadogva szólal meg a Félelem: „Ha eljön a Mennyek Királya, ez nem fog tetszeni a világ urainak. Azt mondják, a Messiás igazságot tesz majd. Ha odamegyünk, gyanúsak leszünk mi is, és belekeveredünk a dologba. Én inkább távol tartom magam!”
És akkor beleszól a jól táplált Kicsapongás: „Istálló!” – mondja – „Ez olyan trágya szagú, komor és lehangoló. Én élni akarok! Ünnepelni! Úgy sem tehet egyebet az ember.”
Akkor az asztalra csap az Erőszakosság: „Hát hogyan változtathatná meg egy gyámoltalan gyermek a világot? Ehhez hatalom kell! Pénz! Páncél! Annak a gyereknek magának is oltalomra van szüksége. Majd én odamegyek, és magam veszem kezembe a dolgot. Jól elkenem a száját annak, aki bántani akarja azt a gyereket!”
Utolsónak a Lustaság jelentkezik: „Fárasztó az út.” – mondja – „Kétlem, hogy megérné a fáradtságot. Azon kívül én bizonyára úgysem érdeklem a megváltót. Helyezzük magunkat kényelembe, és hagyjunk mindent úgy, ahogy megszoktuk!”

Valami kitörő lelkesedésről tehát nem lehet beszélni. De furcsa módon a kilenc bűn mégiscsak leküzdi ellenállását, ellenkezését, és felkerekedik, hogy elmenjen a Megváltóhoz, pontosabban valami mágneses erő vonzza őket a gyermekhez.
Amikor az istállóhoz érnek, résnyire nyitva van az ajtó. Belülről meleg fény sugárzik az éjszakába. Szabódva egymás után belépnek. Csak a Fösvénység marad kint, és az ablakon keresztül figyel mindent.
Az istállóban nagy csend van. József hátul áll, félhomályban. Úgy tűnik, Mária nem vesz tudomást vendégeiről. A bölcsőben fekvő gyermek azonban mosolyogva széttárja karjait, mintha üdvözölni akarná az érkezőket. Azután rájuk néz. Mindannyiukra – azonban úgy, hogy mindegyikük azt hiszi, egyedül neki szól a pillantás. ők is a gyermekre néznek. Semmi más nem történik. És mégis hirtelen úgy tűnik a számukra, mintha a gyermek mindegyikükhöz szólana, anélkül azonban, hogy kinyitná a száját. És ez a szavak nélküli beszéd, mégis minden szónál világosabb.
A gyermek először a Haragra néz, s annak úgy tűnik, mintha ezt mondaná: „Te mérgelődsz Istenen és a világon, az emberek rendetlenségén, a hatalmon levők arroganciáján és az elnyomottak ostobaságán, legfőbbképpen azonban saját fogyatékosságod miatt. Add nekem haragodat! Törd darabokra dühödet, és tedd a tűz parazsába, hogy heve felmelegítse ezt az istállót! Én neked adom türelmemet. Az lassan, de biztosan meg fogja menteni a világot. Legyen türelmed saját magadhoz! Bocsásd meg embertársaidnak tökéletlenségüket! A megbocsátás az egyetlen dolog, ami változtat. Bízz! A jó, ha lassan is, növekszik!” Akkor térdre borul a Harag, s olyan végtelen higgadtságot érez, mint még soha annak előtte.
Ezután a gyermek a Büszkeségre néz, s annak úgy tűnik, mintha ezt mondaná: Te nélkülözhetetlenné tetted magad, s minduntalan mások segítségére siettél, még ha nem is hívtak, így magadhoz láncoltál másokat. Megbetegít, ha nem hálásak neked. Add nekem koronádat! Nézd: én egyszerűen csak itt vagyok. Teérted. Fogadd el ezt az ajándékot. Ez az igazi alázat.” Akkor térdre borul a Büszkeség, és szíve hirtelen végtelen tágassá lesz, szabadnak érzi magát, valóban szabadnak.
Ezután a gyermek a Hazugságra pillant, s annak úgy tűnik, mintha ezt mondaná: „Te félsz, hogy eltéveszted célodat, s hogy kudarcot vallasz. Apró trükkjeiddel akarod elkerülni, hogy vesztesként állj előttünk. Én azonban átlátok rajtad. Azt is látom benned, ami nem ragyogó. Add nekem a kudarctól való félelmedet!” Akkor meghajol a Hazugság a gyermek előtt, hirtelen világosnak és reménytelinek érzi magát, s tudja, minden jóra fordul.
Ezután az Irigység szemébe néz a gyermek, s annak úgy tűnik, mintha ezt mondaná: „Azért kell mindig másokhoz hasonlítani magadat, mert kételkedsz magadban. Azért sajnálod magad, mert úgy tűnik, senki mástól nem várhatsz együttérzést. Érzéseid játékszere vagy. Add nekem magasan szárnyaló, és mélységekbe zuhanó érzéseidet! Elvágyódásodat és honvágyadat. S cserébe fogadd az én egyszerű szépségemet. Egyszerűen csak legyél ott!” Ekkor nagy csend támad az Irigység szívében. Elül benne minden vihar. Egyszerűen és minden mesterkéltség nélkül letérdel a gyermek előtt.
Ebben a pillanatban úgy tűnik, az ajtó előtt álló Fösvénységnek, mintha a gyermek behívná. Szégyenkezve lép be az istállóba. Amikor a gyermek ránéz, úgy tűnik neki, mintha ezt mondaná: „A te szíved sohasem kapott igazi melegséget. Mindig magadnak kellett gondoskodni magadról. A túlélés érdekében vagyont és tudást halmoztál fel. Engedd, hogy felmelegítselek! Engedd, hogy megérintselek!” És a gyermek kezecskéjét nyújtja a Fösvénység felé, az pedig csókkal illeti azt, majd lehúzza drága gyűrűjét ujjáról és Mária lábai elé teszi. Melegség önti el szívét, s úgy érzi, először van otthon.
Habozva lép elő a Félelem. A gyermek ránéz, ő azonban nem meri felemelni tekintetét. S mégis úgy tűnik neki, mintha ezt mondaná: „Nem bízol Istenben, a világban és saját magadban. Félsz önmagadra támaszkodni. Azért alkalmazkodsz, hogy ne tűnj fel. Biztonság után sóvárogsz. Nézz rám! Bennem bízhatsz. És saját magadban is! Ne félj a kockázattól! Én veled vagyok!” Akkor a Félelem hatalmas, jóságos erőt érez szívében, mint még soha annak előtte. ő azonban nem térdel le a gyermek előtt, hanem hirtelen kihúzza magát, és bátran a gyermek szemébe néz – és magában örök hűséget esküszik neki.
És a Kicsapongás is elkapja a gyermek tekintetét, és ezt a hangot hallja: „Látod milyen kevés elég nekem? Érzed e hely szent komolyságát? Add nekem a sötétségtől, a szenvedéstől és haláltól való félelmedet! Add nekem a fogyasztáskényszeredet, amivel bódítod magad! Merd végre meggyászolni gyermekkorod elfojtott fájdalmait! Én pedig olyan igazi örömöt ajándékozok neked, aminek nem kell a sötétségbe néznie.” Ekkor egy fénysugár tör elő a Kicsapongás lelkének mélységéből, és beragyogja arcát. A gyász könnyei folynak szeméből. És mindkét érzés jó.
Az Erőszakosság mindezidáig csodálatosképpen nyugodt maradt, most azonban előhozakodik: „Nem tudok tovább várni! Látom számomra teljesen felfoghatatlan gyengeségedet. Mégis úgy tűnik, nagyobb hatalmad van nálam. Leteszem a fegyvert. Neked adom túlkapásaimat és magabiztosságomat. Hány emberen gázoltam végig, a földbe döngölve és elnyomva őket! Csodálom tisztaságodat! Olyasvalamit szeretnék tőled kérni, amit még senkinek sem mondtam: bocsásd meg bűneimet! Tisztíts meg! Téged akarlak szolgálni!” Az Erőszak letérdel a gyermek előtt. Úgy érzi, mintha teljesen átjárná a gyermek ártatlansága, és a gyermeknek nem kell többé semmit mondania.
Végül a gyermek az utolsó bűnre, a Lustaságra pillant, s annak úgy tűnik, mintha ezt mondaná: „Nézd, milyen kényelmetlen helyem van. Mégis tele vagyok energiával. Elhatároztam, hogy szeretek és odaadom magam. Szükségem van rád. El kell juttatnod békémet az emberekhez, még akkor is, ha el kell szenvedj néhány karcolást emiatt. Számítasz rám és én is számítok rád. Add nekem beletörődésedet és közönyödet! Azt gondolod, te vagy az utolsó. Bizonnyal az első lesz belőled!”
Akkor a Lustaság jelt ad a többieknek, mindannyian fölállnak és megfogják egymás kezét. Körbeállják a gyermeket, örömmel telt szívvel nézik, és nem tudnak betelni a látvánnyal. Ezután egymásra néznek, átölelik egymást, és békességet kívánnak egymásnak. És mind a kilenc bűn megváltatott az emberré vált Isten látványa és imádata révén.

Áldott,Békés Ünnepeket Mindenkinek!!!
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2007. 12. 21. 19:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.dailymotion.com/relevance/search/christmas/video/x3q2gv_chats-de-noel-christmas-cats_fun
Shocked Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
6 / 10 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.