Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

AVON vagy ORIFLAME? Te melyiket választanád szívesebben?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
vicu22
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 21. 09:53    Hozzászólás témája: AVON vagy ORIFLAME? Te melyiket választanád szívesebben? Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Avon ill. Oriflame tanácsadók, vásárlók!

Hálás lennék, ha az alábbi 2-5 perces kérdőív(ek) kitöltésével segítenék szakdolgozati munkámat!
Előre is köszönöm!

Kérdőív AVON tanácsadóknak:
http://www.juropnet.hu/~tibiklarivica/avon

Kérdőív kozmetikumok vásárlóinak:
http://www.juropnet.hu/~tibiklarivica/kozmetikum

Kérdőív ORIFLAME tanácsadóknak:
http://www.juropnet.hu/~tibiklarivica/oriflame
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 21. 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kitöltöttem

Erről írsz szakdolit?
Vissza az elejére
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 21. 15:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én is kitöltöttem Smile

Jó szakdolitéma Smile Smile

Középsulisban én is markatinges-közvéleménykutatásos szakdolit írtam - szuperül sikerült, bár az ismerősök segítsége nélkül nem ment volna, sok kérdőívet széthordtak a kollégáiknak meg ide-oda Smile

A tanfolyamon már üzletitervet készítettem szakdolinak - oda azt kellett Smile

Sok sikert kívánok a szakdoli többi részének megírásához, a kérdőív jól sikerült Wink Smile
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 22. 00:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csak egy észrevétel:

Idézet:
Alapvetöen mely termékeket találja megbízhatóbbnak, beváltabbanak? *
Avon
Oriflame
Mindkettöt megbízhatónak tartom.

sztem ide illik Rolling Eyes Embarassed még vmi.. mert ha eddig csak az egyiket használja vki, nem biztos, hogy a másikkal van tapasztalata.. így nehéz két márkát összehasonlítani.. Rolling Eyes Embarassed (egyéni vélemény..) Embarassed
Vissza az elejére
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 22. 14:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
csak egy észrevétel:

Idézet:
Avon
Oriflame

sztem ide illik Rolling Eyes Embarassed még vmi.. mert ha eddig csak az egyiket használja vki, nem biztos, hogy a másikkal van tapasztalata.. így nehéz két márkát összehasonlítani.. Rolling Eyes Embarassed (egyéni vélemény..) Embarassed

Neki így is jó - így is megkapja az eredményt, amivel dolgozni tud.
Világosan látszani fog, más kérdésekre adott válaszokból, hogy ki az aki csak az egyik márkát használja és a másikat nem is ismeri vagy hogy ugyan ismeri mindkét márkát, mégis az egyiket szívesebben használja.
Ez a tagozódás a lényeg - kijön majd egy százalékos eredmény.
Jah, igen - nem a két márka összehasonlítása a cél.
Most nem fontos annak bebizonyítása, hogy az Avon ill. az Oriflame a jobb.
Tényleg fog olyasmiről is árulkodni az eredmény, hogy a megkérdezettek hány százaléka használ csak és kizárólag egy cég termékiből és hány százalék nyitott mindkét cég felé....
Majd a szöveges értékelésben leírja, hogy a megkérdezettek 41 %a használ csak Avont, 23%a csak Oriflamet 36%a pedig mindkét cég termékeit...stb.
Lehet, hogy azt az eredményt fogja kapni, hogy pl:. 500 személy megkérdezése alapján, melynek 95% a Nő, az életkorbeli megoszlás....stb. az Avon 30%al ismertebb, 25%al megbízhatóbb...stb.
legalábbis én így csináltam és csinálnám most is...

Smile
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 22. 20:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Illúzió írta:
csak egy észrevétel:

Idézet:
Avon
Oriflame

Neki így is jó - így is megkapja az eredményt, amivel dolgozni tud.
Világosan látszani fog, más kérdésekre adott válaszokból, hogy ki az aki csak az egyik márkát használja és a másikat nem is ismeri vagy hogy ugyan ismeri mindkét márkát, mégis az egyiket szívesebben használja.
Ez a tagozódás a lényeg - kijön majd egy százalékos eredmény.
Jah, igen - nem a két márka összehasonlítása a cél.
Most nem fontos annak bebizonyítása, hogy az Avon ill. az Oriflame a jobb.
Tényleg fog olyasmiről is árulkodni az eredmény, hogy a megkérdezettek hány százaléka használ csak és kizárólag egy cég termékiből és hány százalék nyitott mindkét cég felé....
Majd a szöveges értékelésben leírja, hogy a megkérdezettek 41 %a használ csak Avont, 23%a csak Oriflamet 36%a pedig mindkét cég termékeit...stb.
Lehet, hogy azt az eredményt fogja kapni, hogy pl:. 500 személy megkérdezése alapján, melynek 95% a Nő, az életkorbeli megoszlás....stb. az Avon 30%al ismertebb, 25%al megbízhatóbb...stb.
legalábbis én így csináltam és csinálnám most is...

Smile

sok sikert, és jó munkát thumbup
Vissza az elejére
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 01. 24. 15:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én kifejezetten AVON párti vagyok! Próbáltam már az Oriflame-t is, de ez jobban bevált. Évek óta használom, és nekem valahol az is meggyőző, hogy több, mint 120 éves a cég. Vacak termékekkel nem lett volna képes eddig fennmaradni.
A másik, amit nem sokan tudnak, hogy rengeteg fejlesztés az AVONnak köszönhető a kozmetikai iparban. Nagyon sokat fejlesztenek, és a többi kozmetikai világcég is nagyon sokmindent vett át tőlük.
És még egy fontos dolog: nem végeznek állatkísérleteket és gyermekmunkát sem!
Én 1-2 terméken kívül csak AVONT használok!
Suzanne
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 17. 15:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fatimerika!

Egyet értek veled. Épp ezen a héten kell megérkezzen a rendelés... Állítom, hogy a Planet Spa termékek az egyik legjobbak közé tartoznak! A Clear Skin cuccokat szeretem még nagyon Smile
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 17. 18:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bizony, én a Salma Hayek parfümöket is imádom, nagyon tartósak, meg az ANEW termékek is szuperek. Örülök, hogy van még rajtam kívül AVON szimpatizáns!
Suzanne
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 17. 20:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ANEW termékeket is akartam említeni, de azok eléggé drágák. No de igaz is, olcsó húsnak híg a leve... Laughing Rendeltem AVON Solutions-t, az is nagyon ott van. De a Foot Works se kutya Wink
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 18. 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Shocked egyiket sem Cool
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 18. 15:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fatimerika írta:
Bizony, én a Salma Hayek parfümöket is imádom, nagyon tartósak, meg az ANEW termékek is szuperek. Örülök, hogy van még rajtam kívül AVON szimpatizáns!
énisénis Smile Smile Smile A parfümöket és dezodorokat nagyon... Anyum használja a samponokat is és az intim mosakodót. Apum szereti a ProSport-os arcszeszt, a párom a roll-on - okat, mindenkinek van kedvence Smile
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 18. 15:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
Shocked egyiket sem Cool

én sem. A termékeikben ugyan úgy benne vannak azok a mérgek, amelyek miatt nem használok semmilyen dm-ben kapható kozmetikumot már évek óta.
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 18. 16:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Házitrutymó, esetleg Nivea. ;p

És a bennük lévő mérgek mellett még ott van az, hogy az ügynököléssel mérgezik a saját emberi kapcsolataikat is, akik ezekkel foglalkoznak.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 18. 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
Házitrutymó, esetleg Nivea. ;p

És a bennük lévő mérgek mellett még ott van az, hogy az ügynököléssel mérgezik a saját emberi kapcsolataikat is, akik ezekkel foglalkoznak.

Rám sosem erőltettek sem Avon sem pedig Oriflame termékeket...
Sőt, amikor fél éve az eddigi "tanácsadónőnk" abbahagyta az avonozást, alig tudtam valakit felhajtani helyette - netről rendelni csak végső esetben akartam, főleg anyu miatt, aki szereti lapozgatni a katalógust - és hát, abban ugye vannak illatminták..
Bezzeg az Ökonetesek, Aole verásak és hasonló termékek ügynökei tényleg levakarhatatlanok és mivel legtöbbször ismerősök ill. olyanok, akik bár ismerősök, de tizen-huszon évek után azért jönnek el, mert ránk akarnak sózni valamit... Ezeket még az ember lekoptatja. De azokat kezelni, akik napi szinten részei az életünknek és nem akarjuk őket megbántani - az a nehéz dió. Rolling Eyes Főleg, hogy esetleg utána az egész hozzáállásuk megváltozik az irányodba...
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> X Archívum, az utókornak Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.