Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Álmodós 4.
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 06. 15:09    Hozzászólás témája: Álmodós 4. Hozzászólás az előzmény idézésével

Álmaink eddig...
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 08. 11:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Együtt voltam Maharajaval, aki az itthoni egyház vezetője. Ott voltak mások is, a tanítványai pl, többek közt az én templomvezetőm is, de mégis én főztem Maharajanak. Ilyen gyakorlatilag soha nem következhetne be az életben az etikett miatt. Ha főzhetnék is neki valaha, az csak akkor, ha már férjezett vagyok. Kukoricakását főztem neki. Az életben volt olyan párszor, hogy - vicces módon - nem főtt meg elégg a kása. De aztán "belejöttem" most már meg tudom főzni pont jóra. (mekkora tudomány!)

Álmomban azonban túlfőztem a kását, és nem lett jó, ehetetlennek minősítették a bhakták. Én nagyon sajnáltam, hogy nem sikerült, de nem volt bennem feszültség érzés, nem omlottam össze, hogy most akkor nem tud Maharaja mit enni, meg egyáltalán. Kicsit később Maharaja állt a hűtő előtt ( valamiért Nagyanyámnál volt ez a jelenet) és nézte, hogy van-e valami ehető. Én meg mondtam neki, hogy tudok csinálni gyümölcssalátát, meg valami mást is felajánlottam, de arra már nem emlékszem.

Aztán arra emlékszem, hogy csináltam a gyümölcssalátát.

A másik álmomban Alice csodaországban-t álmodtam. De soha nem olvastam a törétnetet, meg a mesét sem láttam, meg semmi, azon kívül, hogy beleesik a nyúl üregébe, semmit nem vágok az egészből.
Azt láttam, hogy zuhan bele Alice és a nyúl meg mondja, hogy én vagyok a fehér nyúl kövess. (igen igen mátrix...)
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 08. 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv! (mostanában nincss mozi, és így nem olyan emlkezetesek) Rolling Eyes
Szóval most korcsolyáztam, versenyen, párosban.. Shocked (Hamupipőkét) Azt hiszem elég jól sikerült, de közben megváltoztattam néhány lépést, mert azt hittem, nem fog úgy menni, ahogy terveztük.. Közben a társam is hibázott, de csak én vettem észre..Mikor lejöttünk, egyből az öltözőbe mentünk -elkezdtünk öltözni- erre kopogtak, az ajtóban megjelent egy nagydarab (emberszerű) élőlény -fogalmam sincs a neméről, olyan kövér.. szóval állaz ajtóban, és elkezd kioktatni, hogy mit tne tegyek,m meg mit illik és mit nem.. ez az egész meg úgy néz ki, mintha mástól hallott volna valamit, ráadásul rosszul.. -a "társam" meg épp a berontása előtt magyarázta, hogy "enyhén spicces", de tuti nem vették észre a bírók, mert akkor félbeszakítottak volna..
Én meg kiakadtam a hájtömegre, -mert azt állította, hogy két személy is tőlem kapta a kék monokliját.. !!TŐLEM!! Evil or Very Mad így elkezdtem vele üvölteni, mint a sakáll, hogy hogy jön hozzá, hogy engem vdol, és ítélkezik, meg kioktat, meg egyálltalán mért hisz el mindent, amit mondanak rólam.. és az persze senkit se zavar, hogy más mit tesz.. mindenki cak az én hibáimmal van elfoglalva, azzal senki se törődik, hogy más is hibázik -pl. a "társam" enyhénszólva "gőzölög, mint a szeszkazán".. de kit érdekel, majd én korrigálom, hisz az érdekem, hogy ne rontsunk..
De tudod mit? el lehet húzni a nyomorult francba! -és teszek az egészre Exclamation Evil or Very Mad Evil or Very Mad
és ezt persze olyan hangerővel, hogy az egész épület remegett, míg beszéltem. A "társam" is megszeppent- aszem hatásosabb volt, mint a hideg zuhany.. Twisted Evil A hájtömeg visszalépett az ajtóból, mint aki azt hiszi, ő is kap egy monoklit.. Én meg villámgyorsan átöltöztem, a ruha majdnem elszakadt.. kicsit tököltem rajta, hogy tényle eltépjem-e vagy minél kisseb golyóban süllyesszem a táskámba.. (második maradt) azt kiviharzottam a félre húzódott háj mellett, és tényleg nem érdekelt a verseny.. csak mikor érezni kezdtem, hogy félúton vagyok haza.
(éreztem hogy jók voltunk.. de hogy mindenért én vigyem el a balhét, az már sokkk) aztán éreztem, hogy a "társam" tanácstalan.. egyedül nem mert visszamenni a jégre..
és miért rohantunk az öltözőbe, mikor a pontozás előtt jöttünk el, ha pedig díjat kapunk, azt is átvehettük volna abban a ruhában.. Rolling Eyes Shocked
most ébren meg azon vacilálok, vajon MI nyertünk-e.. Rolling Eyes Embarassed
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 08. 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Együtt voltam Maharajaval, aki az itthoni egyház vezetője. Ott voltak mások is, a tanítványai pl, többek közt az én templomvezetőm is, de mégis én főztem Maharajanak. Ilyen gyakorlatilag soha nem következhetne be az életben az etikett miatt. Ha főzhetnék is neki valaha, az csak akkor, ha már férjezett vagyok. Kukoricakását főztem neki. Az életben volt olyan párszor, hogy - vicces módon - nem főtt meg elégg a kása. De aztán "belejöttem" most már meg tudom főzni pont jóra. (mekkora tudomány!)

Álmomban azonban túlfőztem a kását, és nem lett jó, ehetetlennek minősítették a bhakták. Én nagyon sajnáltam, hogy nem sikerült, de nem volt bennem feszültség érzés, nem omlottam össze, hogy most akkor nem tud Maharaja mit enni, meg egyáltalán. Kicsit később Maharaja állt a hűtő előtt ( valamiért Nagyanyámnál volt ez a jelenet) és nézte, hogy van-e valami ehető. Én meg mondtam neki, hogy tudok csinálni gyümölcssalátát, meg valami mást is felajánlottam, de arra már nem emlékszem.

Aztán arra emlékszem, hogy csináltam a gyümölcssalátát.

Szerintem arról lehet szó,hogy elérhetnél valami olyan célt,ami számodra különlegesen jó lenne,de ennek érdekében már most kellene tenni bizonyos lépéseket. Ezek akár erőteljes késztetések is lehetnek,tehát nem feltétlenül egy már kiforrott elhatározás,de éppen ezért ezt nehéz kivitelezni,mert vannak olyan befolyások,amik ezt egyáltalán nem engedik meg,teljes lenne az ellenállás. Ez pedig akár végérvényesen meghátráltathatna,elbizonytalaníthatna. Ezért aztán kell valami olyan kompromisszumos megoldás,ami megfelel a környezetnek (hogy szinte inspirálóvá váljanak),de ugyanakkor el is tudj indulni ezen az úton.

Lehetséges,hogy az álom egy előzetes felmérése volt a helyzetnek,hogy amikor eljön a tett pillanata,már minden akadály ki legyen iktatva,hogy már az első nekifutás sikeres legyen.
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 08. 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát én megint csak leborulok előtted! Shocked

Köszönöm!
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 08. 14:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
hát én megint csak leborulok előtted! Shocked

Köszönöm!

Azt azért ne tedd! Laughing

Majd még jövök a másikkal.Smile
Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 09. 14:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

A másik álmomban Alice csodaországban-t álmodtam. De soha nem olvastam a törétnetet, meg a mesét sem láttam, meg semmi, azon kívül, hogy beleesik a nyúl üregébe, semmit nem vágok az egészből.
Azt láttam, hogy zuhan bele Alice és a nyúl meg mondja, hogy én vagyok a fehér nyúl kövess. (igen igen mátrix...)

Ez szerintem a tudattalan jótékony manipulációja: Arra gondolok ugyanis,hogy pl.egy kialakuló versenyhelyzet elvezethet olyan,addig nem jellemző tevékenységekhez,amik megnyitnak a tudattalanodban egy kaput,ahonnét plusz energiák jönnek,ami által a fő elfoglaltságod is hatékonyabbá válik,és magasabb szintre emelődik.
Az ebben a manipuláció,hogy az a tevékenység,az a világ,ami ezt elősegíti,ekkor csak eszköz,de a cél az,hogy fő helyre tevődjön át,amit aztán akár mások is követendőnek fognak tartani.
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 09. 15:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
én vagyok a fehér nyúl kövess. (igen igen mátrix...)

Én a kémiateremben voltam, mikor láttam ezt a nyulat.. Rolling Eyes Shocked Cool de kémcső helyett szgépek voltak az asztalon.- közben üldözési mániám lett, és kimenekültem a teremből (bombariadó lett)-kint pedig olyan volt, mintha USA taxik lettek volna, és egy szálloda felé tartottam, de nem mertem a főbejáraton menni, így maradt a tűzlépcső, ahol volt egy németjuhász. -üldözött vkit, de megfáradt a lépcsőn.. azt hittem sose érek föl.. és láss csodát, egy terasz szerű szintre értem, ahol medencés buli volt..(érezhetően kétes alakokkkal) szóval laposkúszás a folyosóra.. És az épület halljában találtam magam, nézek kifelé, és meglátok egy BKV-kék buszt..ott, a portabejárat előtt.. Shocked Shocked ?szóval mégse US-ban vagyok? Shocked Shocked beszállok egy sárga taxiba, és folytatom a menekülést.

?csak tudnám az okát.. mennyit üldöznek.. és mégse kockás a hasam.. Shocked scratch Crying or Very sad Embarassed
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 10. 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! hello2
Most itt voltak a srácok.. Shocked igen, a kevdenceim Cool hello1 meg 2-3 lány is velük jött.
Én mondtam magyarul, ők meg a saját nyelvükön -mégis sokat értettem abból, amit mondtak Shocked Cool Valahol összefutottunk, aztán engem tekintettek idegenvezetőjüknek..(jajj, én annyira élveztem Idea love4) aztán mentem nekik valutát váltani, és hoztam valami idegen pénzt, amit nem kértek, de én úgy gondoltam, szükségük lesz rá.. ebből érméket kértem, és mindegyiken "950" volt az érték. (előző álmomban fizettem valamit, és két lukasztott érmét kaptam, szintén idegen valutát..) Rolling Eyes Aztán bevetettük magunkat egy bevásárló "akármibe" (több szintes volt, de egyálltalán nem a mai bev.központokra hasonlított.. inkább régi módi volt) A másodikon, vagy harmadikon volt a sport részleg, fölkírértem egyiküket (a többieket gyorsan szem elől tévesztettem) Embarassed és megálltam a mozgólépcső tetején, mert csak ott vettem észre, hogy nincsenek "többiek".. és itt fedeztem fel, hogy lányok is jöttek. Aztán mégis utánnuk megntem az osztályra, először a ruházathoz, majd a komolyabb eszközökhoz.. és volt ott egy "doboz". -vagy félmillióért. Shocked piros volt. Odajött egy fazon, és a srác ki akarta próbálni. A fazon meg levette róla a dobozt.. (Ferrari fazonú gokart volt alatta Rolling Eyes -jah, akkor ez még olcsó is..) Twisted Evil A srác tett egy (pár) kört az üzletben.. fura, hogy ez a gokart a fszinten volt, mi meg a 3.-on találtuk.. Shocked nem tudom, mikor jöttünk le.. Rolling Eyes mire a srác "kijátszotta" magát, előkerültek a többiek is. Aztán kijöttünk az épületből. - Twisted Evil persze csak most figyeltem fel rá, hogy két különböző nyelven beszélünk..Mégis érjtük egymást.. Shocked Shocked Mr. Green
Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 10. 15:36    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Üdv! (mostanában nincss mozi, és így nem olyan emlkezetesek) Rolling Eyes
Szóval most korcsolyáztam, versenyen, párosban.. Shocked (Hamupipőkét) Azt hiszem elég jól sikerült, de közben megváltoztattam néhány lépést, mert azt hittem, nem fog úgy menni, ahogy terveztük.. Közben a társam is hibázott, de csak én vettem észre..Mikor lejöttünk, egyből az öltözőbe mentünk -elkezdtünk öltözni- erre kopogtak, az ajtóban megjelent egy nagydarab (emberszerű) élőlény -fogalmam sincs a neméről, olyan kövér.. szóval állaz ajtóban, és elkezd kioktatni, hogy mit tne tegyek,m meg mit illik és mit nem.. ez az egész meg úgy néz ki, mintha mástól hallott volna valamit, ráadásul rosszul.. -a "társam" meg épp a berontása előtt magyarázta, hogy "enyhén spicces", de tuti nem vették észre a bírók, mert akkor félbeszakítottak volna..
Én meg kiakadtam a hájtömegre, -mert azt állította, hogy két személy is tőlem kapta a kék monokliját.. !!TŐLEM!! Evil or Very Mad így elkezdtem vele üvölteni, mint a sakáll, hogy hogy jön hozzá, hogy engem vdol, és ítélkezik, meg kioktat, meg egyálltalán mért hisz el mindent, amit mondanak rólam.. és az persze senkit se zavar, hogy más mit tesz.. mindenki cak az én hibáimmal van elfoglalva, azzal senki se törődik, hogy más is hibázik -pl. a "társam" enyhénszólva "gőzölög, mint a szeszkazán".. de kit érdekel, majd én korrigálom, hisz az érdekem, hogy ne rontsunk..
De tudod mit? el lehet húzni a nyomorult francba! -és teszek az egészre Exclamation Evil or Very Mad Evil or Very Mad
és ezt persze olyan hangerővel, hogy az egész épület remegett, míg beszéltem. A "társam" is megszeppent- aszem hatásosabb volt, mint a hideg zuhany.. Twisted Evil A hájtömeg visszalépett az ajtóból, mint aki azt hiszi, ő is kap egy monoklit.. Én meg villámgyorsan átöltöztem, a ruha majdnem elszakadt.. kicsit tököltem rajta, hogy tényle eltépjem-e vagy minél kisseb golyóban süllyesszem a táskámba.. (második maradt) azt kiviharzottam a félre húzódott háj mellett, és tényleg nem érdekelt a verseny.. csak mikor érezni kezdtem, hogy félúton vagyok haza.
(éreztem hogy jók voltunk.. de hogy mindenért én vigyem el a balhét, az már sokkk) aztán éreztem, hogy a "társam" tanácstalan.. egyedül nem mert visszamenni a jégre..
és miért rohantunk az öltözőbe, mikor a pontozás előtt jöttünk el, ha pedig díjat kapunk, azt is átvehettük volna abban a ruhában.. Rolling Eyes Shocked
most ébren meg azon vacilálok, vajon MI nyertünk-e.. Rolling Eyes Embarassed

Van itt egy nagyon erőteljes felháborodás a részedről,ami egyben parancs a tudattalanodnak,hogy a személyiséged egy másik,mélyebben,elfojtva létező részének adjon teret. Neki más a fejlődési útja,abban nincsenek ilyen epizódok,a hibáit is jobban elnézik valahogy,tehát ebből a szempontból jobb. Ugyanakkor ezen az úton is vannak nehézségek,de teljesen más jellegűek. Sőt,ezek meg is haladják a problémamegoldó képességedet,így innen mindenképpen csak a visszavonulás lehet a következmény,de csak egy idő után. És ez a valódi cél,hogy egy kis ideig ráállj az elfojtott éned szerinti fejlődési útra,mert az az ideálisabb,a jelen inkább csak szükséges pillanatnyilag,mivel nehéz,most még kivihetetlen az átállás. Az viszont,hogy ezt mégis megpróbálod,még ha csak rövid időre is szól,de valamilyen szükséges alapot mégis megteremt.
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 10. 16:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Shocked Köszy
Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 11. 22:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Szia! hello2
Most itt voltak a srácok.. Shocked igen, a kevdenceim Cool hello1 meg 2-3 lány is velük jött.
Én mondtam magyarul, ők meg a saját nyelvükön -mégis sokat értettem abból, amit mondtak Shocked Cool Valahol összefutottunk, aztán engem tekintettek idegenvezetőjüknek..(jajj, én annyira élveztem Idea love4) aztán mentem nekik valutát váltani, és hoztam valami idegen pénzt, amit nem kértek, de én úgy gondoltam, szükségük lesz rá.. ebből érméket kértem, és mindegyiken "950" volt az érték. (előző álmomban fizettem valamit, és két lukasztott érmét kaptam, szintén idegen valutát..) Rolling Eyes Aztán bevetettük magunkat egy bevásárló "akármibe" (több szintes volt, de egyálltalán nem a mai bev.központokra hasonlított.. inkább régi módi volt) A másodikon, vagy harmadikon volt a sport részleg, fölkírértem egyiküket (a többieket gyorsan szem elől tévesztettem) Embarassed és megálltam a mozgólépcső tetején, mert csak ott vettem észre, hogy nincsenek "többiek".. és itt fedeztem fel, hogy lányok is jöttek. Aztán mégis utánnuk megntem az osztályra, először a ruházathoz, majd a komolyabb eszközökhoz.. és volt ott egy "doboz". -vagy félmillióért. Shocked piros volt. Odajött egy fazon, és a srác ki akarta próbálni. A fazon meg levette róla a dobozt.. (Ferrari fazonú gokart volt alatta Rolling Eyes -jah, akkor ez még olcsó is..) Twisted Evil A srác tett egy (pár) kört az üzletben.. fura, hogy ez a gokart a fszinten volt, mi meg a 3.-on találtuk.. Shocked nem tudom, mikor jöttünk le.. Rolling Eyes mire a srác "kijátszotta" magát, előkerültek a többiek is. Aztán kijöttünk az épületből. - Twisted Evil persze csak most figyeltem fel rá, hogy két különböző nyelven beszélünk..Mégis érjtük egymást.. Shocked Shocked Mr. Green

Ebben egy mélyen eldöntött cél eléréséről van szó,ami ugyanakkor semmi energiát,semmi hajtóerőt nem ad neked a jelenben. Amik viszont adnak,azok ezzel a mély döntéssel összeférhetetlenek. Így nem lehet létrehozni egy olyan speciálisan kompromisszumos megoldást,ami mindkét igénynek megfelelne. Ugyanakkor hajtóerőt,energiát kell ahhoz szerezni,hogy az igazi cél útjára maximális erőbedobással rá tudj állni. Így pedig kezdeti erőként a tudattalan olyan eszközöket vesz igénybe-amik megfelelnek a jelen vágyaidnak-,ami ugyan összeférhetetlen a mély,nem tudatos céllal,de mégis eljuttathat egy másféle energiaforráshoz. Tehát ez egy ideiglenes engedmény.

Megjönnek a kedvencek,akik nagy energiát,lelkesedést tudnak adni,ami az összeférhetetlen utat jelenti egyben,de pont ez a lényeg,hogy ez teljes erővel teret kapjon,hogy minden tekintetne felülírja a mély döntésedet,hogy ezáltal az az irány le is záródjon. De pont az így kialakuló lehetőség indít be olyan kényszerítő folyamatokat,amiknek mindenképp engedelmeskedned kell. Ezt érzed ezek után jó esetben,tehát ennek a kötelező voltát,és ez a kényszer lesz a továbbiakban az a hajtóerő,ami korábban vészesen hiányzott.
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 11. 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

öő.. Shocked magyarul? Embarassed Embarassed
Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 11. 23:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
öő.. Shocked magyarul? Embarassed Embarassed

A Te álmaidat nem nagyon lehet egyszerűen leírni,mert eleve nagyon bonyolultak és szélsőségesek a folyamatok.

De ha mégis,akkor kb.az van,hogy az álom egy olyan lelkesítő célt mutat be,ami el tud indítani egy olyan úton,ami nagyon fontos,de nem tudsz róla. De ha tudnál is róla,akkor sem adna semmi hajtóerőt.
Lényegében a lelkesedésről,illetve annak pótlásáról,a szükséges hajtóerő kialakításáról van szó úgy,hogy a tudattalanod egy "ravasz trükköt" vet be.
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 12. 00:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm Embarassed love5 notworthy
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Következő
1 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.