Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Álmodós 4.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 18. 20:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
Peti, köszönöm szépen.

Smile

Szívesen!Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 18. 20:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Köszönöm peti!

Ma azt ámodtam, hogy huhh sokmindent, de az egyik része az volt, hogy az óceánban lubickoltam, ami furcsa mód egyben egy medence is volt, tehát ahol voltam, az egy medence volt, de ahol távolabbra néztem, ottmár rendesen az óceán volt.

És az időjárás jelentés, vagy valami ilyen hitelesebbnek mondható infó azt mondta, hogy nagy hullámok fognak jönni. De tényleg nagyok, amik ha odacsapnak, akkor abban a pillanatban meghalunk. (peti, voltál már óceánparton?) de valamiért még sem mentünk el onnan, ilyen egyszerűen szóba sem jött, de nem tudom, hogy miért?

És jött egy nagy hullám, az is baromi rossz volt, de nem mentünk még el, és aztán tényleg jött AZ a nagy hullám. És néztük, és mondtuk, hogy futás, én meg mondtam, de ugyan hova?
Persze elkezdtem oldalra futni, nem a hullám előtt, hanem kifelé a ahtóköréből, de nem tudom mi történt, szerintem meghaltam, mert utána már másról álmodtam.

Máskor is voltak ilyen álmaim, jön a halál és utolér. Nincs menekvés...

Lehet az álom üzenete az,hogy rátalálsz,és képviselni is kezdesz valamilyen kisebbségben lévő világot,esetleg valamilyen nem elismert tudást,módszert,aminek a működőképességéről határozottan meg vagy győződve. Egyben arról is,hogy az túlszárnyalja bőven az elismert irányzatokat,de ugyanakkor mindezzel szemben óriási a túlerő,szinte végigvihetetlen az elismertetési szándék. Mégis,valahol megtalál Téged ez a feladat,különlegesen szilárd,megrendíthetetlen az akaratod ebben,és úgy próbálod mindezt bizonyítani,hogy konkrétan összeméred a két irányzat erejét,tehát az "elnyomók" mércéje szerint próbálsz bizonyítani,mert bár nem erről szól amit képviselsz,de csak ezen a nyelven lehet megértetni.
Vissza az elejére
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 18. 21:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én nem tudom ki vagy öregem, de nagyon ott vagy a szeren. Wink kezdek Tőled félni. Laughing

viccet félre téve. Valós tudást képviselsz erről újra és újra meggyőződök. Köszönöm az időt, amit az álmainkra szánsz!!! Biztos vagyok benne, hogy a többieknek is sokat jelent.
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 18. 21:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
én nem tudom ki vagy öregem, de nagyon ott vagy a szeren. Wink kezdek Tőled félni. Laughing

viccet félre téve. Valós tudást képviselsz erről újra és újra meggyőződök. Köszönöm az időt, amit az álmainkra szánsz!!! Biztos vagyok benne, hogy a többieknek is sokat jelent.

Köszi,és nagyon szívesen!Smile
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 18. 21:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnos a nap folyamán már elhomályosodott néhány részlet, de kb. ezt álmodtam ma éjjel....
Egy meztelen, idősebb nő feküdt az ágyon, láthatóan nagyon betegen.Iszonyatosan nézett ki, leginkább amolyan ezüstszürke színű, félig már hulla jellege volt, a szemei véresek.A hasa baloldalán egy nagy, háromszög alakú lifegő seb volt, kívül szürke, belűl piros, de mégsem vérzett.
Beszélt hozzám, azt mondta, hogy ő tudja, hogy halálos beteg.De nyugodt volt, és próbált engem is megnyugtatni, mert látta, hogy engem viszont nagyon felzaklatott az egész, a látvány, és a beszélgetés, a tudat, hogy nem lehet neki segíteni....mert valahol tudtam, hogy ő az anyám..... Shocked Sad Rolling Eyes
Most nem értem, és nem tudom hova tenni ezt az egész álmot.... Rolling Eyes és kicsit megcibálta a lelkemet Crying or Very sad
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 19. 15:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
Sajnos a nap folyamán már elhomályosodott néhány részlet, de kb. ezt álmodtam ma éjjel....
Egy meztelen, idősebb nő feküdt az ágyon, láthatóan nagyon betegen.Iszonyatosan nézett ki, leginkább amolyan ezüstszürke színű, félig már hulla jellege volt, a szemei véresek.A hasa baloldalán egy nagy, háromszög alakú lifegő seb volt, kívül szürke, belűl piros, de mégsem vérzett.
Beszélt hozzám, azt mondta, hogy ő tudja, hogy halálos beteg.De nyugodt volt, és próbált engem is megnyugtatni, mert látta, hogy engem viszont nagyon felzaklatott az egész, a látvány, és a beszélgetés, a tudat, hogy nem lehet neki segíteni....mert valahol tudtam, hogy ő az anyám..... Shocked Sad Rolling Eyes
Most nem értem, és nem tudom hova tenni ezt az egész álmot.... Rolling Eyes és kicsit megcibálta a lelkemet Crying or Very sad

Szükséges itt egy olyan probléma,ami által rákényszerülsz,hogy olyan megközelítési módokat,olyan megoldásokat fogadj el a tudattalanodtól,amik mindenképpen szükségesek ahhoz,hogy segítséget tudj nyújtani. Ez a lényeg,mert egyébként ezeknek nem engednél utat,mivel a későbbiekben ez egy új fejlődési utat kezd automatikusan kialakítani,amit nem nagyon szerettél volna beindítani,de ezek után már nem lehet azt elfojtani.

Az tehát a lényeg,hogy így kénytelen vagy magadban megnyitni egy olyan kaput,amit nem szerettél volna,és később már hiába oldódik meg a probléma,azt nem tudod bezárni. De a végeredményt tekintve jó helyre nyílik az a kapu,csak újfajta fejlesztő akadályokat hoz az magával.
Vissza az elejére
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 19. 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

huhh....asszem lesz most egy kis bányászkodás ..... Smile
peti köszönöm szépen Smile
lehet, hogy még visszatérek erre - attól függ mire jutok azokkal a gondolatokkal, amik most előbukkantak Rolling Eyes
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 19. 16:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
huhh....asszem lesz most egy kis bányászkodás ..... Smile
peti köszönöm szépen Smile
lehet, hogy még visszatérek erre - attól függ mire jutok azokkal a gondolatokkal, amik most előbukkantak Rolling Eyes

Oké,szívesen!Smile
Vissza az elejére
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 23. 15:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

THE MYSTIC'S DREAM

THE MYSTIC'S DREAM
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 24. 19:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szia, Peti!

egy lankásabb hegyoldal előtt álltam, és beszéltem valakivel, mintha idegenvezetőt keresnék -vagy útbaigazítást kérnék..
a hátam mögött elsuhant egy alak, én meg utánna. sziklás volt a terep, a "Valaki" pedig egy fiú volt, de nem "homo sapiens".., hanem "régebbi"... Shocked Rolling Eyes Embarassed
A fiú csak zerge módjára rohant a sziklákon, mintha menekült volna.. -de nem előlem.. Egy kiálló szilkaszirt tövében értem utól, ott "kuporgott".. (mintha AZ a fehérruhás srác lett volna, akivel már álmodtam..) Shocked Rolling Eyes
Az inge szakadozott volt, mondhatni nem is volt rajta.. Odamentem hozzá, és átöleltem.. -olyan "biztonságban vagy, vigyázok rád" érzéssel, de nem erősen, nehogy jobban megijedjen.. Ahogy átöleltem, mintha engem ölelt volna át valaki.. mintha "helyet cseréltünk volna".. Shocked Shocked DE nem teljesen, mert éreztem, hogy átölelem Őt.. de valahogy azt is éreztem, mintha engem ölelne át valaki.. megoszlott az az érzés, hogy hogy én adom- én kapom.. Shocked Shocked
és ezzel a furcsa, felemás érzéssel ébredtem.. Rolling Eyes Shocked
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 26. 16:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

uff.. jöttem!

Hm.. Egy iskolapadban tértem magamhoz, a táblán meg számok voltak, egy nagy méretű szám körül minden sarkában egy kisebbel írt. A tanárnő? mintha a hatványozást tanította volna.. de ezt a módszert most nagyon nem értettem. Előkaptam egy kockás füzetet, és elkezdtem kaparni, ami a táblán volt. Nem győztem követni.. a magyarázatokat, hogy mit hogy számol, alig hallottam -közben rápillantottam a kezemre (most is balkezes voltam-vagyok) szóval egy szép ezüst árnyalatú toll volt a kezemben. (sose volt ilyenem) aztán tovább csúszott a tekintetem a jegyzetemre.. gyönyörű kék árnyalatú volt a tintája.. sokáig csodáltam..
Aztán arra tértem magamhoz, hogy a tanár kérdezi, "mindenkinek minden világos?" én meg csak kapartam, ami a táblán volt.. Aztán engem szólított a tanár, a nevemet nem tudta, de mondta, hogy a következőt próbáljam meg én kiszámolni..
Shocked Shocked Mikor látta rajtam, hogy fogalmam sincs, hogy kezdjem, kért mást, de én mondtam, hogy megpróbálom, különben sose fogom megérteni.. Aztán a táblára meredtem, és azt is sikerült elfelejtenem, hogy most hatványozunk, vagy "gyökölünk".. Rolling Eyes Embarassed Közben kicsöngettek, a többiek kirohantak a folyosóra, én meg szóltam a tanárnak, hogy egyáltalán miért kell ilyeneket már általánosban tudni?? Shocked Nem válaszolt, de mondott valamit, aztán kiment a teremből. Én is mentem, de amint a küszöbhöz értem, szétfoszlott a terem.. Shocked
Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 27. 10:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
szia, Peti!

egy lankásabb hegyoldal előtt álltam, és beszéltem valakivel, mintha idegenvezetőt keresnék -vagy útbaigazítást kérnék..
a hátam mögött elsuhant egy alak, én meg utánna. sziklás volt a terep, a "Valaki" pedig egy fiú volt, de nem "homo sapiens".., hanem "régebbi"... Shocked Rolling Eyes Embarassed
A fiú csak zerge módjára rohant a sziklákon, mintha menekült volna.. -de nem előlem.. Egy kiálló szilkaszirt tövében értem utól, ott "kuporgott".. (mintha AZ a fehérruhás srác lett volna, akivel már álmodtam..) Shocked Rolling Eyes
Az inge szakadozott volt, mondhatni nem is volt rajta.. Odamentem hozzá, és átöleltem.. -olyan "biztonságban vagy, vigyázok rád" érzéssel, de nem erősen, nehogy jobban megijedjen.. Ahogy átöleltem, mintha engem ölelt volna át valaki.. mintha "helyet cseréltünk volna".. Shocked Shocked DE nem teljesen, mert éreztem, hogy átölelem Őt.. de valahogy azt is éreztem, mintha engem ölelne át valaki.. megoszlott az az érzés, hogy hogy én adom- én kapom.. Shocked Shocked
és ezzel a furcsa, felemás érzéssel ébredtem.. Rolling Eyes Shocked

A vezetőt a fiú személyében kaptad meg. Ugyanis van a fejlődésnek van egy olyan pontja,amikor bárki bármit mond-legyen szó a legnagyobb mesterről is-,egy ponton mindenképp bekövetkezik a ferdítés,a visszaélés,ez pedig lehetetlenné teszi azt,hogy ezen a ponton valamikor is túllépj,egy örök megakadás lenne. Ennek pedig az az oka,hogy benned van erre a hajlam,amit egy bizonyos értékrendszer erősít ilyen szintre fel,illetve az abban való sikeresség lehetősége. Ha viszont nagy hatással tud rád lenni egy olyan ember,akinek ehhez a rendszerhez semmi köze,akkor az a Te személyiségedbe is mélyen beépülhet,áthathatja,így pedig automatikusan megszűnik ennek a hibának a lehetősége.
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 27. 12:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia, Köszi,
friss "termés".. Rolling Eyes

Egy közértben voltam, olasz vagy spanyol jellegzetességeket pakoltam ki a kasszánál, de néhány dolgot vissza is vittem, amint kipakoltam, gondolván, hogy nem lesz elég a pénzem.. aztán kértem egy "részösszeget", és mikor kiderült, hogy még marad is, akkor is, ha elhozom azoka, amiket eredetileg akartam, szóval visszamentem értük. A közért előtt volt épp a buszmegálló, két nagy szatyorral értem ki, elkezdtem igazgatni, hogy megálljanak a földön. Közben esni kezdett, és volt ott egy régi "hátam közepe" oszttársam, -szerencsére nem vett észre.. Aztán megjött a busz, tök üresen -pedig itt mindíg szoktak lenni rajta.. Shocked Oszttársam bár fönn volt a buszon, mikor észrevett.. szerencsére akkora tömeg került közénk, hogy ha akartam volna, se férek át.. Twisted Evil Szóval leültem a két hatalmas szatyrommal, ami egy nagy szatyor lett, mire hazaértem vele. Az útvonal és a busz nem stimmelt.. másik útvonalon jár az a busz, amin ültem.. és arra se emlékszem, hogy hány helyen álltunk meg.. vagy megálltunk-e.. az esőben csak a kivilágított lámpák és lakások fénye jelezte, hogy nem a "semmi közepén" haladunk. De olyan gyorsan ment a busz, hogy csíkban láttam a fényeket. Aztán bekanyarodott a busz, az eredeti útvonalára. Itt se vettem érsze, hogy megálltunk volna..A végállomásra vitt egyből, nem előtte tett le, mint szokta. Mindenki leszállt, én is épp vágtam át a végállomás fekete betonján, a "csapkodó" esőben, és az épületet is már épp elhagytam, mikor eszembe jutott a két szatyor... A buszon volt még két fiatal srác, egy szőkér és egy barnás.. a szőkés hozott egy nagy szatyrot..-nekem is épp ilyenem van..-valaki kijött az épületből, és poénosan megkérdezte, hogy mikor volt ennyi ideje bevásárolni? Shocked Cool a srác meg közölte, hogy nem az övé, csak valaki ott felejtette.. Rolling Eyes Embarassed Valaki megszólított. Egy lány volt. A kérdése meg az volt, hogy tetszenek-e a srácok.. Rolling Eyes Shocked Shocked
Én meg: "igen, olyan cukik".. love10
Észre se vettem, hogy a két srác már ott állt a hátunk mögött.. Embarassed Embarassed szerényen mosolyogtak.. Én meg gyorsan hátatfordítottam a lánynak, és mentem az épület felé, hogy kimagyarázzam a csomag otthagyását.. Közben elállt az eső.. de csak akkor vettem észre, hogy száraz a beton, mikor újra látszottak az esőfoltok rajta.. Felkaptam a csomagomat, és inkdultam vissza azt az egy, de szép hosszú megállót hazáig.. és azon tűnődtem, miért nem száll le senki a buszról.. hogyhogy mindenki végigjött ezen a vonalon... Aztán eszembe jutott, hogy a felüljárónál "mintha" megálltunk volna, és ritkult a tömeg.. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 28. 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

wave Szia!

Bánya-szerű sötét helyen voltam, és a folyosón csövek futottak végig, mintha valami gyárépület lenne. Átmásztam az egyiken, és akkor kilöttyent egy kis kakaó a bögrémből.. A munkások meg nem láttak engem, csak a kilöttyent italt.. Shocked Én meg "határozott céllal" másztam tovább a csöveken, mintha vittem volna valakinek azt a bögrét.. (megint kiloccsant..) Beléptem egy szobába (elsőre azt hittem, az én sajátom) az asztalra tettem a bögrét. A munkások meg csak nézték a lebegő bögrét.. Shocked Cool Aztán kért valaki cukrot, én meg az itthoni konyhánkban találtam magam, és hoztam a cukrot. -cukor persze lebeg.. Átadtam annak, aki kérte, ő meg ijedtében elejetette a tetejét.. Lehajolok, fölveszem. Közben jött valaki. A kakaóért mehetett..? Mert abba a szobába ment.. Kifelé tényleg nála volt a bögre, iszogatta. Megkérte a társaságot, mondják el, mi történt, miért olyan furcsák. Megint kérte valaki a cukrot, megint viszem. A kakaós ?barátságosan? Shocked néz, kuncog a többiek ijedtségén.. Félig a szoba küszöbén áll, és azt mondja: most úgy enne egy kis baracklekvárt.. én meg megyek, és a szobában kezembe akad egy üveg, félig üres.. de előveszek egy dugi helyről egy másikat, és Ő jól mulat azon, hogy megtaláltam. Közben hozzátettem: inkább ezt, mert ez finomabb.. -erre még szélesebb a mosolya.. Beszélni kezd valamiről, én meg kinézek az ablakon. Kint nappal -vagy szürkület van.. És az ablak alatt rengeteg vasúti pálya fut. Egy vonat épp áll, egy váltó előtt, a mellette levő sínpáron pedig elhalad egy vonat, ami fekete színű kamionokat visz, a kocsik pedig csak az első kerekükön vannak felfüggesztve, a hátsó kerekük pedig a sínpárhoz nagyon közel fut. Azt hittem egy pillanatra, hogy ki fog siklani, de elég lassan ment, így megnyugodtam.
Aztán visszamentem a "konyhába", ahol most egy kanapé volt, és azon feküdt hanyatt anyu. Én a karfájához mentem, és lekuporodtam mellé. Valahonnan megjelent a nagybátyám, és ő is hallott a "szellemről".. Shocked megkérdezte, hol láttak utoljára.. és a kakaós pasi megmondta, hogy a dívány felé mentem. Odajött a nagybátyám, és pont a hajamba túrt, vagy megsimított.. Aztán mégrejtéjesebb módon ott állt a tesóm, ahol az előbb a nagybátyám megjelent, és közölte a tesómmal, hogy ez bizony én vagyok, érzi a hajam tapintásából.. Shocked Shocked Tesókám odajön,legugol, megfogja a galléromat, és rángatni kezd, közben meg üvöltözik velem, és bőszen "anyáz".. erre anyu is magához tér, és szólok neki, hogy segítsen, védjen meg.. De ehelyett ő is kiabálni kezd, és már a "kurvázásnál" tartunk.. A munkások meg csak tátot tszájjal néznek...
aztán hirtelen abbamarad a jelenet, én meg azért sírok, mert szerettem volna továbbra is láthatatlan maradni, mert épp kezdtem belejönni, és élvezni, hogy nem tudják, ki vagyok. Rolling Eyes
Vissza az elejére
peti
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 03. 28. 13:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
uff.. jöttem!

Hm.. Egy iskolapadban tértem magamhoz, a táblán meg számok voltak, egy nagy méretű szám körül minden sarkában egy kisebbel írt. A tanárnő? mintha a hatványozást tanította volna.. de ezt a módszert most nagyon nem értettem. Előkaptam egy kockás füzetet, és elkezdtem kaparni, ami a táblán volt. Nem győztem követni.. a magyarázatokat, hogy mit hogy számol, alig hallottam -közben rápillantottam a kezemre (most is balkezes voltam-vagyok) szóval egy szép ezüst árnyalatú toll volt a kezemben. (sose volt ilyenem) aztán tovább csúszott a tekintetem a jegyzetemre.. gyönyörű kék árnyalatú volt a tintája.. sokáig csodáltam..
Aztán arra tértem magamhoz, hogy a tanár kérdezi, "mindenkinek minden világos?" én meg csak kapartam, ami a táblán volt.. Aztán engem szólított a tanár, a nevemet nem tudta, de mondta, hogy a következőt próbáljam meg én kiszámolni..
Shocked Shocked Mikor látta rajtam, hogy fogalmam sincs, hogy kezdjem, kért mást, de én mondtam, hogy megpróbálom, különben sose fogom megérteni.. Aztán a táblára meredtem, és azt is sikerült elfelejtenem, hogy most hatványozunk, vagy "gyökölünk".. Rolling Eyes Embarassed Közben kicsöngettek, a többiek kirohantak a folyosóra, én meg szóltam a tanárnak, hogy egyáltalán miért kell ilyeneket már általánosban tudni?? Shocked Nem válaszolt, de mondott valamit, aztán kiment a teremből. Én is mentem, de amint a küszöbhöz értem, szétfoszlott a terem.. Shocked

Ha az embernek van egy olyan énje,aki nem a jelenlegi világrendhez kapcsolódik,akkor a jelen kötelező normáival szemben alapból kialakulhat egy nagyfokú érdektelenség,ami által a tanulóképesség is csökken. Ez pedig eredménytelenséget jelenthet,rossz megítélést,ami által kialakulhat egy nagyfokú bizonyítási vágy,hogy az általános elvárás szerint tudj felmutatni eredményeket. Ez ugyan teljesen ellentétes az igazi fejlődési irányoddal,de akkor is szükséges,mert ez mindenképp kialakul,egy kikerülhetetlen mellékhatás,de ha már megvannak az eredmények,ez a bizonyítási vágy feloldódik,megszűnik,ezáltal szabaddá válik az út az igazi(bb) fejlődésedhez.
Szükségessé válik ekkor némi korrekció,hogy ez a mellékút teljesen ne vigyen el,de ez a része már nincs benne az álomban..

Érdemes lenne tudni,hogy a karmikus múltad hova köt,honnan jöttél..Majd egyszer megnézem.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 19, 20, 21  Következő
4 / 21 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.