Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Harry Potter - rajongók és fujjogók gyertek ide!
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 10. 19:53    Hozzászólás témája: Harry Potter - rajongók és fujjogók gyertek ide! Hozzászólás az előzmény idézésével

Megjelent az új könyv magyarul is. Mi már megvettük - igaz még a férjem olvassa - én majd holnap jutok hozzá.

Én szeretem a sorozatot, bár mostanában divat fujjogni rá. Aki szereti, meg aki nem, az is jöjjön és bezsélgessünk H. Potterről.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Klaus Matefi
Mester

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 10. 22:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Esetleg nem lenne jobb téma a Hófehérke és a hét törpe? Hófehérke feltámadása teljesen ezotérikus téma...

http://www.freeweb.hu/violazoli/phpBB2/viewforum.php?f=7
http://klausmatefi.fw.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 10. 22:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az első kötetet az akkor kiskamasznak vettem meg, remélve, hogy legalább beleolvas. Azért készítettem a lelkem a kudarcra is, hiszen a János vitéz is hosszúnak találtatott, és nem volt olyan kedves könyvem, amivel az első oldalakon túljutott volna a gyerek, barmilyen ösztönzést is találtam ki. Harry Potter hozta meg az áttörést. Rájött, hogy többszáz oldalas könyvet ki lehet olvasni, rákapott az olvasás ízére.
Következő karácsonyra könyvet kért, elmentünk együtt megvásárolni. A gyerek úgy mozgott a könyvesboltban, hogy látszott, rendszeresen bejár, pontosan ismerte az elrendezés elveit és az egyes könyvek lelőhelyét. Még az engem érdeklő könyvekhez is ő vezetett el. Hála és köszönet érte J.Rowlingnak!

A rendszer az, hogy amikor a gyerek kiolvasta az aktuális kötetet, kölcsön kapom tőle. Izgatottan várom a hatodikat!
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 10. 22:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Klaus Matefi írta:
Esetleg nem lenne jobb téma a Hófehérke és a hét törpe? Hófehérke feltámadása teljesen ezotérikus téma...

http://www.freeweb.hu/violazoli/phpBB2/viewforum.php?f=7
http://klausmatefi.fw.hu/

Drágaságos, Kedves Jó Klaus! Ezen a fórumon az a téma, amit a közönség és a főnökség közösen jónak lát. Mi jól érezzül magunkat így. Szeretettel várunk mindenkit, aki valamilyen szinten vevő a mi kis játékunkra. Nem szeretjük azokat, akik nagyon rá akarnak beszélni bennünket valamire.
Kérlek, állj közénk, mókázz velünk, ha kedved van rá, panaszold el a bánatod, ha az segít, mindkettőre vevők vagyunk.

Szívesen meghívlak egy kis birsalmasajtra, teszek mellé diót és mogyorót is. Gyorsan összekeverhetek gyümölcssalátát is. Ha innál valamit, arról is lehet szó.... Kérlek, kérlek ne zsörtölődj, mert az nem jó.
Grafolka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 08:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem Klauszt valaki férleinformálta, az ezotéri amibenlétével kapcsolatban. Sürgősen mondja meg neki valaki, hogy az ezotéria minden lehet, ami a belső útkereséséről NEKEM személy szerintm jó, előre vitt, tapasztalatokat gyűjtöttem általa, vagy egy jót röhögtem és ettől jó lett a napom.
NEM azotéria a meddő okoskodás, önmagunk felkoncolása elméletek gyártása és még sorolhatnám ... Exotéria lehet, mert nem bennünk, hanem kifelé, kívül játszódik.

A mesék, a HP, a Hófehérke, mind-mind igenis ezoterikus dolgok. A mesék ugyanis archetipikusan rólunk, emberekről szólnak. Én imádom a meséket, soha nem hagytam abba a meseolvasást, bár most, hogy a lányom mesélős korú, megvallom, náha unom 700-adszor elmesélni, hogy Boribon lufija szétpukkadt .... Embarassed Razz
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 08:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Az első kötetet az akkor kiskamasznak vettem meg, remélve, hogy legalább beleolvas. Azért készítettem a lelkem a kudarcra is, hiszen a János vitéz is hosszúnak találtatott, és nem volt olyan kedves könyvem, amivel az első oldalakon túljutott volna a gyerek, barmilyen ösztönzést is találtam ki. Harry Potter hozta meg az áttörést. Rájött, hogy többszáz oldalas könyvet ki lehet olvasni, rákapott az olvasás ízére.
Következő karácsonyra könyvet kért, elmentünk együtt megvásárolni. A gyerek úgy mozgott a könyvesboltban, hogy látszott, rendszeresen bejár, pontosan ismerte az elrendezés elveit és az egyes könyvek lelőhelyét. Még az engem érdeklő könyvekhez is ő vezetett el. Hála és köszönet érte J.Rowlingnak!

A rendszer az, hogy amikor a gyerek kiolvasta az aktuális kötetet, kölcsön kapom tőle. Izgatottan várom a hatodikat!

Nálunk még az "őrület és láz" előtt kopogtaott az első kötet. Ugyebár akkor egyszerre hozták be az első kettőt, vagy hármat.. na mi karácsontól szilveszterig elolvastuk mind az összeset. Aztán divat lett. Divat lett fikázni, divat lett egyházellenesnek nyilvánítani. És divat lett, hogy gyerekes az a felnőtt, aki ezt olvassa.

A mesék archetípusainak megértéshez pedig javaslok egy roppant vicces könyvet: Terry pratchett: Vége a mesének.
(Főhőse egyébként Málottviksz néne - rokon, csak ő egy L-lel írja a nevét)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 09:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vállalom, hogy 62 évemmel gyerekes vagyok, meg a szellemi színvonalam alulmúl egy sztenderdet, de a 9 1/2. vágányon mindíg képes vagyok mosolyogni. Egy jó meseszövés, néhány igen eredeti ötlet le tud ragasztani egy könyv mellé.
Fordításban olvastam az előző köteteket, élveztem a neveket és a fogalmakat. Tudom, van aki eredetiben olvasta. Van-e, aki mindkét szöveget ismeri? Hogyan viszonylik vajjon a nyelvezet bája a két nyelv között?
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ilyenkor sajnálom, hogy nem tudok angolul, mert sajna nem élvezhetem az irodalmi finomságokat a két nyelv között. A férjem szokott két nyelven olvasni (igazából régen németül is olvasott, meg angolul és magyarul, főleg mostanában) de annyira jól ő sem tud, hogy IGAZÁN értse a különbséget, a tartalmat felfogja. Talán én vagyok maximalista, de nekem ez kevés lenne ...

A kilenc és háromnegyedik vágány szrintem is tökjópofa ötlet, amúgy az én kedvenc kifejezésem a nagyon találó MUGLI szó.
(Bár mostanában erősen gyanakszom, hogy muglik valójában nincsenek is, csak ügyetlen varázslók vannak ..)
Vissza az elejére
Salome
Belly Dancer

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap vettem meg a hatodik részt, nagyon jó ! Most a közepe táján járok nem bírom letenni nagyon izgalmas !!! Laughing Én imádom a Harry Potter sorozatot, mindig azonnal megveszem a könyvet ha megjelenik új, és megnézem filmet is a moziban.
Panyuka
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én nem olvastam egyet sem. Semmi különös oka nincs....történelmileg így alakult... tongue De a 28 éves lányom elbűvöltségét láttam decemberben, amikor is megszerezte a fordítást és teljesen beleroskadt HP világába. A végén hosszasan sírdogált... read2

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 20:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Panyuka írta:
Én nem olvastam egyet sem. Semmi különös oka nincs....történelmileg így alakult... tongue De a 28 éves lányom elbűvöltségét láttam decemberben, amikor is megszerezte a fordítást és teljesen beleroskadt HP világába. A végén hosszasan sírdogált... read2

Kedves Panyuka! Bátorsággal bíztatlak az olvasásra. Tudom, Te nem tartozol ama muglik közé, angryfire akik tüzet köpnek egy kis játékosság láttán!
Lia
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 21:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:

(Bár mostanában erősen gyanakszom, hogy muglik valójában nincsenek is, csak ügyetlen varázslók vannak ..)

Idea így még nem is gondoltam rá, milyen igaz! color

Már nagyon várom, hogy elolvashassam a hivatalos magyar fordítást is, de azért a német is nagyon nagyon tetszett. Nekem is van egy ilyen kedvenc kifejezésem, és ez az "Abszol út". A fordítónak minden esteben nagy szerepe van - és ez a HP könyvek ilyen apróságaiban tényleg jól látszik... Jó olvasást mindenkinek!!!
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 21:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A fordítási bravúrokat én is bírtam a könyvben ... a Roxfort szó nekem egy büdös sajtra hajadzik ... nektek nem??

Amúgy mi szoktunk olyat játszani társaságban, hogy ki melyik karakterre hasonlítja saját magát, és a többiek ezzel egyetértenek-e?
Van kedvetek hozzá?
(Én továbbra is állítom, hogy McGalagony professzorra hasonlítok leginkáb ..)
Vissza az elejére
arviltoll
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 13. 05:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Grafolka írta:
Szerintem Klauszt valaki férleinformálta, az ezotéri amibenlétével kapcsolatban. Sürgősen mondja meg neki valaki, hogy az ezotéria minden lehet, ami a belső útkereséséről NEKEM személy szerintm jó, előre vitt, tapasztalatokat gyűjtöttem általa, vagy egy jót röhögtem és ettől jó lett a napom.
NEM azotéria a meddő okoskodás, önmagunk felkoncolása elméletek gyártása és még sorolhatnám ... Exotéria lehet, mert nem bennünk, hanem kifelé, kívül játszódik.

A mesék, a HP, a Hófehérke, mind-mind igenis ezoterikus dolgok. A mesék ugyanis archetipikusan rólunk, emberekről szólnak. Én imádom a meséket, soha nem hagytam abba a meseolvasást, bár most, hogy a lányom mesélős korú, megvallom, náha unom 700-adszor elmesélni, hogy Boribon lufija szétpukkadt .... Embarassed Razz

HI!!!
HE-HE!!!!
Grafolka:Orulok hogy mar unod a Mesek ismetleset!!!
Ez anyit jelent:Gyermeked NOL,es TE IS/es a ferjed/Kezd Elfaradni!!/en tokeletessen ertem:4-Gyerek uttan!!!/
KITARTAS!!!!

Nos a temaval kapcsolatban:
Klausznak en mar regen megmondtam hogy mi a problema az irasaival!!
Kezd "VALTOZNI"!!!!
De meg mindig jobb "O" Mint a mindenneven ujra kezdo Variacios "ARC"/BAKTERIA/ ki minden engolban keveri a szart!!!???
"MALLOTTVIKSZ nene"!!!=
NE KEVERD A SZART,HISZ RENDESEN KEVERVE VAN!!!!
Szeretettel;arvil.
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 13. 08:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hehehe, visszavarázsoltalak a fórumra ... a Varázstopikon azt kértem, hogy gyere, és hipp, hopp itt is vagy! Laughing Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 12, 13, 14  Következő
1 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.