Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc idézetek 6.
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 67, 68, 69  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 11:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
gerleimari írta:
Caravell írta:
Néhány sündisznó roppant fázik egy téli éjszakán. Összebújnak hát, hogy egymást melegítve védekezzenek a hideg ellen. De mennél jobban összebújnak, annál jobban érzik egymás tüskéit, annál jobban szúrnak. Próbálnak hát távolodni. Csakhogy akkor ismét dideregnek. Valahogy így van ez az emberrel is. Ha eltávolodik társaitól, minden kihűl körülötte, rideg lesz az élete. Ha közelít hozzájuk, némely szúrást, esetleg akaratlan tüskét el kell viselnie. De még mindig jobb szeretteink tüskés kedvét eltűrni, mint belefagyni az egyedüllétbe. Elvégre nekünk is vannak tüskéink, amelyeket a hozzánk ragaszkodók kénytelenek eltűrni. S ha él bennünk megértés, szeretet, e tüskepárbaj sosem okoz veszélyes sérüléseket.
Kunitzer Szonja

Cara, ez nagyon tetszik! De sajnos nem tudom, ki Kunitzer Szonja. Ha van időd, irj róla, hol találok egyéb irásait.Kösz:

Kun Erzsébetként talán ismerősebb...

Szégyen, de igy sem... Embarassed
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 11:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
Sieglinde írta:
gerleimari írta:
Caravell írta:
Néhány sündisznó roppant fázik egy téli éjszakán. Összebújnak hát, hogy egymást melegítve védekezzenek a hideg ellen. De mennél jobban összebújnak, annál jobban érzik egymás tüskéit, annál jobban szúrnak. Próbálnak hát távolodni. Csakhogy akkor ismét dideregnek. Valahogy így van ez az emberrel is. Ha eltávolodik társaitól, minden kihűl körülötte, rideg lesz az élete. Ha közelít hozzájuk, némely szúrást, esetleg akaratlan tüskét el kell viselnie. De még mindig jobb szeretteink tüskés kedvét eltűrni, mint belefagyni az egyedüllétbe. Elvégre nekünk is vannak tüskéink, amelyeket a hozzánk ragaszkodók kénytelenek eltűrni. S ha él bennünk megértés, szeretet, e tüskepárbaj sosem okoz veszélyes sérüléseket.
Kunitzer Szonja

Cara, ez nagyon tetszik! De sajnos nem tudom, ki Kunitzer Szonja. Ha van időd, irj róla, hol találok egyéb irásait.Kösz:

Leginkább a Füles rejtvényújság munkatársaként volt ismert.
A neten hirtelenjében ezt találtam róla:

Idézet:
KUN ERZSÉBET [Szelényi Károlyné, Kunitzer Szonja]

(Bp., 1926. júl. 10.-Bp., 1996. máj. 1.): újságíró, író.

M.: A rejtvény, rejtvénytörténet, 1966; Mosolygó medicina, anekdoták, 1969; A végén minden kiderül, kvíztörténet, 1973; Tojástánc, rejtvények, 1978; Derítő-szerek, orvosi anekdoták, 1983; Családmesék, elb., 1986; 111 mini-krimi, rejtvények, 1987; Jean és társai, 1987; Kuriózumok, fura dolgok, művelődéstörténeti érdekességek, 1988; Gyógyviccek, 1988; Poénportya, 1989; Hasznos haszontalanságok, 1989; Bolondóra, a boldogság enciklopédiája, 1990; Köszönöm, imák, 1991; Családmesék, a szeretet tankönyve, elb., Szeged, 1990; Köszönöm, Szeged, 1991; Gergő gazdagsága, Szeged, 1993; Párbeszéd a boldogságról, Szeged, 1995; A szeretetről, elb., Szeged, 1996.

pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 06. 04:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Legyen benned szeretet mindenki iránt,
senki sem más mint a többi"
(Rámakrishna)
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 06. 04:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Álmokban és szeretetben semmi sem lehetetlen."
Arany János
Bűnöslélek
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 06. 23:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"A halál tulajdonképpen jelentéktelen dolog... valójában csak átmentem ide a szomszéd szobába. Én én vagyok, te pedig te. Akármit is jelentettünk egymásnak egymás életében, ez mit sem változott. Nevezz csak nyugodtan a megszokott nevemen, beszélj velem ugyanazon a könnyed hangon, melyen mindig is beszéltél. Ne változtass hangszíneden. Nevess ugyanúgy, ahogy valaha együtt nevettünk a vicceken. Imádkozz, mosolyogj, gondolj rám - emlegesd fel a nevem nap mint nap, ahogyan annak előtte is, de ne árnyékolja be semmi a hangulatot, amikor szóba kerülök. Az élet nem kapott semmiféle új jelentést. Minden olyan, mint amilyen volt, nem szakadt meg a folytonosság. Az, hogy nem látnak, még nem jelenti azt, hogy nem kell rám gondolni. Várok rád, itt vagyok a közeledben - egészen közel. Nincs semmi baj."

fogalmam sincs, kitől idézek. egy chat-es adatlapján találtam (ő sem tudta kitől van).
nagyon jó
nagyon...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 07. 04:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bünöslélek ez tényleg nagyon nagyon. Köszi.

notworthy
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 07. 10:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
gerleimari írta:
Sieglinde írta:
gerleimari írta:
Caravell írta:
Kunitzer Szonja

Leginkább a Füles rejtvényújság munkatársaként volt ismert.
A neten hirtelenjében ezt találtam róla:

Idézet:
KUN ERZSÉBET [Szelényi Károlyné, Kunitzer Szonja]

(Bp., 1926. júl. 10.-Bp., 1996. máj. 1.): újságíró, író.

M.: A rejtvény, rejtvénytörténet, 1966; Mosolygó medicina, anekdoták, 1969; A végén minden kiderül, kvíztörténet, 1973; Tojástánc, rejtvények, 1978; Derítő-szerek, orvosi anekdoták, 1983; Családmesék, elb., 1986; 111 mini-krimi, rejtvények, 1987; Jean és társai, 1987; Kuriózumok, fura dolgok, művelődéstörténeti érdekességek, 1988; Gyógyviccek, 1988; Poénportya, 1989; Hasznos haszontalanságok, 1989; Bolondóra, a boldogság enciklopédiája, 1990; Köszönöm, imák, 1991; Családmesék, a szeretet tankönyve, elb., Szeged, 1990; Köszönöm, Szeged, 1991; Gergő gazdagsága, Szeged, 1993; Párbeszéd a boldogságról, Szeged, 1995; A szeretetről, elb., Szeged, 1996.

Sieglinde, köszönöm szépen! Te egy élő lexikon vagy! Csodállak érte! Laughing
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 07. 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Kóboroltam, mert elhagytál
Magadból nekem nem hagytál
De jönnek most már új csaták
Nem keresek más hazát"

Hortolányi Gábor
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 07. 11:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

“Nem lehet megkötni a levegőeget hasító sast, és nem lehet gátat szabni az áradó folyónak. “
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 08. 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mert én vagyok az első és az utolsó
Én vagyok a nagyra becsült és a megvetett
Én vagyok a szajha és a szent
Én vagyok az anya és a leánygyermek
Én vagyok anyám karja
Meddő vagyok, és számtalan gyermekem van
Én vagyok az asszony és a hajadon
Én vagyok, aki világra hoz, s aki soha nem szült
Én vagyok a vigasz a szülési fájdalmakban
Én vagyok a feleség és a férj
És engem a férjem teremtett
Én vagyok az apám anyja
Én vagyok a férjem húga
És ő az én eltaszított fiam
Mindig tiszteljetek
Mert én vagyok a gyalázatos és a nagyszerű.
Nag Hammadi-i lelet
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 08. 16:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az elmúlt 33 év során minden reggel belenéztem a tükörbe, és megkérdeztem magamtól: "Ha a mai lenne az életem utolsó napja, azzal szeretném vajon tölteni, amit ma csinálni fogok?" És valahányszor a válasz túl sok napon át volt "nem" egyhuzamban, tudtam, hogy valamin változtatnom kell... majdnem mindenen - a külvilággal szemben támasztott elvárásaimon, a büszkeségemen, a félelmeimen a szorult helyzetektől vagy a kudarctól - mindezek a dolgok egyszerűen szertefoszlanak, amikor a halállal nézünk farkasszemet, és csak az marad hátra, ami igazán lényeges. Nem ismerek jobb módszert azon gondolat csapdájának elkerülésére, hogy valami vesztenivalód van, mint emlékeztetni magad arra, hogy meg fogsz halni.
Steve Jobs
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 08. 20:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amiért élni jó volt
még nem lesz rossz meghalni
attól hogy élni rossz volt
a halál nem megoldás.
Simonyi Imre
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 08. 20:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az élet kellemes. A halál békés. Az átmenet az, ami problémás.
Isaac Asimov
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 08. 20:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem az enyémek az évek,
melyek időmet emésztik.
Nem az enyémek az évek,
melyeket még megérek;
A pillanat az enyém
és ha erre figyelek,
akkor az enyém az, aki időt
és örökkévalóságot teremtett.
Andreas Gryphius
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 08. 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A világegyetem kilenctizede sötét anyag. Te csak a fényes részével légy kapcsolatban!
Eric Steven Raymond
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Lélekemelő Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 67, 68, 69  Következő
3 / 69 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.