Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Lakatlan bolygó
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 22. 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
Kage írta:
Másik érdekes felvetés: néhány ember összezárva egy apró mesterséges világban távol mindentől...

Kegyetlen dolog, elöbb-utobb kikészítenék egymást.
Láttam egy hasonló témájú filmet...nem titok az összes emberi dolog felszinre tört.

Másik bolygóra...kisérlet? milyen kisérlet?

hehe.. mintha egy par eve lattam volna egy reszt egy bigbrotherbol Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 22. 22:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
Nem, nem költöznék el!Én szeretek itt lenni, akármilyen hülyén hangzik.Szeretem, hogy itt a családom, az ismerőseim és az ismeretlenjeim. Laughing

ezt akár én is írhattam volna Smile
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 22. 22:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zzoli írta:
Kage írta:
dywir írta:
Milyen életfeltételek vannak a bolygódon? Smile

Hát... mondjuk, mint egy trópusi paradicsomi szigeten...

De érdekelne az is, hogy ha egy sivár, vagy egy extrém klímájú bolygóra kéne menni, az milyen lehetne?

egy trópusi paradicsomi szigetes feltetelekhez lazan elmennek 2-3 honapra...

de egyelore, meg mindig a Fold a legbaratsagosabb hely amirol tudunk, s abbol nem kernek, h bezarva legyek egy mesterseges kornyezetbe

Shocked Shocked ezt komolyan gondolod? atombomba ide vagy oda.. meg a világháborúk.. Rolling Eyes
sztem a lakatlan bolygó barátsgágosabb.. -csak meglegyen a megfelelő mértékű gravitációs tere. (egyenlőre azt nem tudjuk még a "végtelenségig" mesterségesen fenntartani..) Rolling Eyes
(ha valaki máshogy tudja, világosítson fel.. köszy) Cool
Vissza az elejére
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 23. 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
zzoli írta:
Kage írta:
dywir írta:
Milyen életfeltételek vannak a bolygódon? Smile

Hát... mondjuk, mint egy trópusi paradicsomi szigeten...

De érdekelne az is, hogy ha egy sivár, vagy egy extrém klímájú bolygóra kéne menni, az milyen lehetne?

egy trópusi paradicsomi szigetes feltetelekhez lazan elmennek 2-3 honapra...

de egyelore, meg mindig a Fold a legbaratsagosabb hely amirol tudunk, s abbol nem kernek, h bezarva legyek egy mesterseges kornyezetbe

Shocked Shocked ezt komolyan gondolod? atombomba ide vagy oda.. meg a világháborúk.. Rolling Eyes
sztem a lakatlan bolygó barátsgágosabb.. -csak meglegyen a megfelelő mértékű gravitációs tere. (egyenlőre azt nem tudjuk még a "végtelenségig" mesterségesen fenntartani..) Rolling Eyes
(ha valaki máshogy tudja, világosítson fel.. köszy) Cool

Nagyon komolyan Smile.
Eddig a legtöbb hely, amiről tudunk vagy szép pirosra süt vagy lefagyaszt, vagy mindkettőt s mindezért lehet h még száz évet is kellene utazni Laughing
Szóval igen, még mindig a Föld a legbarátságosabb hely Smile
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 23. 13:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

No, szóval volt már erről sok knyv, meg film, meg elmélet, most meg néhányan komolyan gondolják, hogy kéne már más bolygókon is élni. Olvastan iyleneket Nemere könyveiben, vagy a régi IPM-ban is. Gyrekkorom óta foglalkoztat, hogy milyen lenne máshol... egy lakatlan bolygón. Egyedül. Többen. Véletlenül. Kísérletből. Kényszerből. Szinte minden változatot végig gondoltam már, és nagyon érdkel, ki mit gondol erről.
Vissza az elejére
Aviano
Don, il Capo di Tutti Capi

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 23. 13:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:
No, szóval volt már erről sok knyv, meg film, meg elmélet, most meg néhányan komolyan gondolják, hogy kéne már más bolygókon is élni. Olvastan iyleneket Nemere könyveiben, vagy a régi IPM-ban is. Gyrekkorom óta foglalkoztat, hogy milyen lenne máshol... egy lakatlan bolygón. Egyedül. Többen. Véletlenül. Kísérletből. Kényszerből. Szinte minden változatot végig gondoltam már, és nagyon érdkel, ki mit gondol erről.

Én mennék. Akár így, akár úgy. Nem félnék belevágni.
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 23. 14:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:

Filozófia? benne vagyok.
Egyedül? nem rendelkezem olyan tudással, hogy más bolygón életben maradjak.
Többen? lehet, ha kellőképpen felkészültünk.
Véletlen? mi az?
Kísérletből? tulságosan tisztelem a világmindenséget, hogy kisérletezgessek.
Kényszer? ha eltünik jó öreg bolygónk akkor már mi sem leszünk.

Akik azt mondják kell egy másik bolygó nosza rajta induljanak, valószínü nem kell már számukra az amit e föld adhat.
Azt gondolom, elöbb a földünket ismerjük, védjük meg, s tanuljunk meg itt élni miellőt más bolygókat tönkretennénk.
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 23. 16:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kage írta:

Egyre nehezebben kényszerítem magamat arra, hogy ilyen kérdéseken gondolkodjak. Egyszerűen azért, mert a rövidtávú feladataimban sem igazán működik: végiggondolok ezer variációt és a következő pillanatban megvalósul az ezeregyedik... ami új feltételrendszerrel, új követelményeket támaszt...
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 25. 14:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Aviano írta:
Kage írta:

Én mennék. Akár így, akár úgy. Nem félnék belevágni.

Nem csalódtam benned Don!
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 25. 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kirana írta:
Kage írta:

Filozófia? benne vagyok.
Egyedül? nem rendelkezem olyan tudással, hogy más bolygón életben maradjak.
Többen? lehet, ha kellőképpen felkészültünk.
Véletlen? mi az?
Kísérletből? tulságosan tisztelem a világmindenséget, hogy kisérletezgessek.
Kényszer? ha eltünik jó öreg bolygónk akkor már mi sem leszünk.

Akik azt mondják kell egy másik bolygó nosza rajta induljanak, valószínü nem kell már számukra az amit e föld adhat.
Azt gondolom, elöbb a földünket ismerjük, védjük meg, s tanuljunk meg itt élni miellőt más bolygókat tönkretennénk.

Véletlenül pl, ha ép ott kapsz úrhajótörést.
Kényszerből, ha oda száműznek pl. börtönbe.
Többen, ha a fent említett okoból, de nem egyedül.
Kísérlet, szintén ezért.

Szóval ezek csak amolyan sci-fi fantáziák, de érdekesek.

Egyébként ha lehet hinni a szóbeszédnek, már évtizedekkel ezelőtt végeztek ilyen kísérleteket: egy önműködő minivilág, benne meghatározott számú lakóval. Kérdés: működő képes-e, ha pl. más bolygót kell belakni, vagy itt a földön túlélni valamilyen globális katasztrófát.

Egyébként a Big Brother meg Valóságshowk éppen ilyen kísérletek is lehetnének.

Persze az első verzióban válogatott csapatról van szó: mérnök, orvos, kutató, pszichológus.... de lehet olyan (per) verzió is, hogy összezárni skizofrént, másiásdepist, elmebeteg gyilkosz, autistát, antiszocit... mint a Kockában, ha látta valaki.

Vagy ha olvastátok a Szigetet Merletől, az is hasonló. Vagy a Malevil. A legyek ura.

Csak itt maga a külső helyszín, a körülmények is speciálisak. Van pl. a Kupolaváros Nemerétől, vagy a Klusztropolisz. Az utolsó bolygó. Nekem ezek indították be a fantáziámat meg azok a tudományos cikke, tanulmányok, amelyek komolyan kísérleteztek ilyenekkel.
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 25. 14:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az etikai és egyéb kérdésekről nem is beszélve.
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 27. 16:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:
Egyébként ha lehet hinni a szóbeszédnek, már évtizedekkel ezelőtt végeztek ilyen kísérleteket: egy önműködő minivilág, benne meghatározott számú lakóval. Kérdés: működő képes-e, ha pl. más bolygót kell belakni, vagy itt a földön túlélni valamilyen globális katasztrófát.

Olvastam: "Gvendhal -utópiája" (a könyv konkrét címére nem emlékszem) Embarassed 1984-es kiadás
Ő úgy képzelte, hogy kb 2000 ember képes bármit bárkiről tudni. (név, arc, foglalkozás szerint) így nála 2000 fő a lakosság egy globális katasztrófa után, (de volt a városon.. "kupolán" kívül is civilázáció, kb mint nálunk az ókor szintjén)
asszem jobban utánna nézek, és valamikor csak belököm ide a könyv címét..
Vissza az elejére
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 28. 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Idézet:

Olvastam: "Gvendhal -utópiája" (a könyv konkrét címére nem emlékszem) Embarassed 1984-es kiadás
Ő úgy képzelte, hogy kb 2000 ember képes bármit bárkiről tudni. (név, arc, foglalkozás szerint) így nála 2000 fő a lakosság egy globális katasztrófa után, (de volt a városon.. "kupolán" kívül is civilázáció, kb mint nálunk az ókor szintjén)
asszem jobban utánna nézek, és valamikor csak belököm ide a könyv címét..

Ó, az remek lesz! Kíváncsi vagyok nagyon.
Vissza az elejére
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 29. 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Találtam egy könyvet, érdekesnek tűnik Smile

A kárhozott város a Sztrugackij testvérek talán legkomolyabb regénye. A szerzők 1971-ben fejezték be a könyvet és meg sem próbálták kiadatni, hiszen a rendkívül éles társadalomkritika miatt a szovjet cenzúra egészen biztosan betiltotta volna. A regényt a szamizdatirodalom részeként titokban terjesztették, míg végül a rendszerváltást követően, 1989-ben hivatalosan is megjelent. A könyv címét a szerzők Nicholas Roerich hasonló című festményétől kölcsönözték.

A történet: valakik – az úgynevezett Mentorok – valamiféle számunkra átláthatatlan elv szerint embereket válogatnak össze a Földről, akiket egy Városban helyeznek el, ahol tanulmányozzák őket. A Városról gyakorlatilag semmit nem tudunk, sem azt, hogy hol van – a Földön vagy másik bolygón –, sem azt, hogy a benne élő emberek tanulmányozását (a Kísérletet) kik, mióta, meddig és miért végzik. A Város minden valószínűség szerint mesterségesen létrehozott környezet: az egyik oldalról szakadék, a másikról égig érő fal határolja, a Napot ki- és be lehet kapcsolni, és ha valakinek ezen a ponton eszébe jutott a Dark City című film, akkor igaza van, valóban emlékeztet rá az alaphelyzet.

A Város lakói eredetileg mind földlakók voltak, akik önként jelentkeztek a Kísérletbe, és ugyan különböző országokból és korból jönnek (az 1940-es Németországtól kezdve a hatvanas évek Szovjetuniójáig), a Városban beszélt közös nyelven gond nélkül megértik egymást. A Kísérlet pontos célja számukra is ismeretlen, az azonban valószínű, hogy a Mentorok a társadalmi berendezkedést vizsgálják, illetve az emberek reakcióját különféle behatásokra: például a városban diktatórikusan eldöntik, kinek milyen munkát kell végeznie, és ezt bizonyos időszakonként önkényesen változtatják. Így nem alakulnak ki osztályellentétek, mellesleg senki nem azt csinálja, amihez ért, vagy amit neadjisten szeretne.
A Város társadalmi berendezkedése és problémamegoldó stratégiái erősen emlékeztetnek a kommunista rendszerre: az ésszerűtlenség határait messze túlszárnyaló bürokrácia, korrupció, és maga a tény, hogy az odafent ülő tudós és jóságos Mentorok szándékait nem ildomos megkérdőjelezni.

A valóságszerű kísérleti beavatkozásokon felül a városlakóknak számos kiszámíthatatlan és megmagyarázhatatlannak tűnő eseménnyel is meg kell küzdeniük: a Várost rögtön az első fejezetben vad páviánok árasztják el, egyszer nyolc napra kikapcsolják a “Napot”, valamint időről időre fel- majd eltűnik itt-ott egy Vörös Épület, ami nyomtalanul eltünteti az oda belépő embereket. Szóval különös, megmagyarázhatatlan, abszurd események történnek ezen a különös, megmagyarázhatatlan, nyomasztó helyen.

Andrej, a főhős eredetileg fizika szakos hallgató volt Leningrádban. Eleinte feltétel nélkül hisz a Kísérletben és a Mentorok jó szándékában, hozzáértésében, és rendes dolgozó módjára “építi a szocializmust”. Később a különös események hatására kissé kiábrándul és válaszokat keresve csatlakozik a sivatagba tartó expedícióhoz. Ennek során különös dolgokat fedeznek fel: ősrégi, valaha emberlakta városok és letűnt kultúrák nyomait például, de az expedíció előrehaladtával a résztvevőkkel egyre szürreálisabb és érthetetlenebb dolgok történnek.

Le lehet tölteni Arrow http://f451.anyag.info/
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 05. 29. 10:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Köszönöm, ez nagyon jó!

Ha valaki tud még ilyet, kéremszépen...

Volt egy film, vagy könyv is, amikor egfyik pillanatról a másikra mindenki eltűnik a Földről, egyetlen embert kivéve. Ha valaki tud erről valamit, szóljon! Ez is nagyon érdkel, szintén gyerekkor óta.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Mágikus helyek Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
2 / 7 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.