Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Pszichológia
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Dettina
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 07:24    Hozzászólás témája: Pszichológia Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Hét évvel ezelőtt érettségiztem, elszórakoztam a középiskolát, sajnos eszembe sem jutott hogy tovább tanuljak, így azzal sem foglalkoztam milyen jegyeket kapok. Embarassed Most már nagyon bánom, de sajnos nem tudom visszacsinálni. Nagyon szeretnék pszichológiát tanulni, rettentően érdekel. Próbáltam utána járni a neten, pszichológus már biztos nem lehetnék, mert csak egyetemen lehet tanulni, és az érettségi jegyeim gyalázatosak lettek, és persze én dolgozom is, ráadásul vidéki is vagyok. Lenne valami ötletetek, valaki esetleg végzett bármilyen pszichológiával kapcsolatos tanfolyamot? Bármilyen ötletet szívesen fogadok.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kage
-

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 09:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csak tanulni szeretnéd, amatőr módon foglalkozni vele, vagy ebben a szakmában dolgozni? Pontosan mit szeretnél?
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 09:55    Hozzászólás témája: Re: Pszichológia Hozzászólás az előzmény idézésével

Dettina írta:
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Hét évvel ezelőtt érettségiztem, elszórakoztam a középiskolát, sajnos eszembe sem jutott hogy tovább tanuljak, így azzal sem foglalkoztam milyen jegyeket kapok. Embarassed Most már nagyon bánom, de sajnos nem tudom visszacsinálni. Nagyon szeretnék pszichológiát tanulni, rettentően érdekel. Próbáltam utána járni a neten, pszichológus már biztos nem lehetnék, mert csak egyetemen lehet tanulni, és az érettségi jegyeim gyalázatosak lettek, és persze én dolgozom is, ráadásul vidéki is vagyok. Lenne valami ötletetek, valaki esetleg végzett bármilyen pszichológiával kapcsolatos tanfolyamot? Bármilyen ötletet szívesen fogadok.

Ajánlom figyelmedbe az Országos Felsőoktatási Inforrmációs Központ oldalát. Ebből kiderül, hogy akár újra érettségizhetsz... Szerintem nem kell lemondanod a vágyadról, legfeljebb nagyobb erőfeszítéssel, kicsit hosszabb idő alatt éred el célodat...
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 10:07    Hozzászólás témája: Re: Pszichológia Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
Dettina írta:
Sziasztok!

Ajánlom figyelmedbe az Országos Felsőoktatási Inforrmációs Központ oldalát. Ebből kiderül, hogy akár újra érettségizhetsz... Szerintem nem kell lemondanod a vágyadról, legfeljebb nagyobb erőfeszítéssel, kicsit hosszabb idő alatt éred el célodat...

bocsi az offért, de érzed a súlyát.. Rolling Eyes Mr. Green Twisted Evil
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 10:09    Hozzászólás témája: Re: Pszichológia Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:

bocsi az offért, de érzed a súlyát.. Rolling Eyes Mr. Green Twisted Evil

Jólvanna... Embarassed tudod, hogy jó a szimatom... Embarassed Laughing
Dettina
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 12:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Komolyan szeretném tanulni, és dolgozni is majd benne egyszer. Igazából közgáz szakközepet végeztem. Érettségin megbuktam történelemből, a pótérettségin 4-est kaptam. Irodalom és matek közepes. Én pl biológiából nem érettségiztem. Még az jó hogy németből középfokú C típusú nyelvvizsgám van. Ezekkel rendelkezem. Én vállalnám hogy újraérettségizni vagy biológiából érettségizni, hátha lenne esélyem egy fősulira bejutni, bár az már gondolom ebben az évben már lehetetlen. Ja és köszönöm a hozzászólásokat!
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 12:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

a biológia érettségi nagyon könnyű volt az elmúlt években Wink (barátnőm tavaj,anyukám és a barátom előtte évben csinálták)
idén max annyit tudsz tenni,hogy beiratkozol levelezőre egy suliba,hogy újra érettségizhess,meg lehet úgy is oldani,hogy csak egy adott tárgyból akarsz menni és csak azokra az órákra bejárni.
Ja és ha beiratkozol kérd ki az igazgató vagy valakinek a tanácsát,hogy szerintük,melyikre érdemes,hogy csak egy tárgyból vagy mindből érettségizni. Smile
Sok sikert Exclamation
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 12:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dettina írta:
Komolyan szeretném tanulni, és dolgozni is majd benne egyszer. Igazából közgáz szakközepet végeztem. Érettségin megbuktam történelemből, a pótérettségin 4-est kaptam. Irodalom és matek közepes. Én pl biológiából nem érettségiztem. Még az jó hogy németből középfokú C típusú nyelvvizsgám van. Ezekkel rendelkezem. Én vállalnám hogy újraérettségizni vagy biológiából érettségizni, hátha lenne esélyem egy fősulira bejutni, bár az már gondolom ebben az évben már lehetetlen. Ja és köszönöm a hozzászólásokat!

abban egyetértek veld, ebben az évben már nincs esély elkezdeni, hiszen az év eleje a jelentkezés időszaka... de a jövő évi siker megalapozásához időben vagy! Pályamódosításhoz egyébként sosincs későn... Wink
Dettina
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 12:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Próbálom keresni a neten, de még nem igazán látom át, ha újra szeretnék érettségizni mondjuk két tárgyból, akkor ezt jövő májusban tehetem meg, amikor a rendes érettségi van? És csak be kell adnom a jelentkezésem hogy szeretnék érettségizni? És itthon magamtól felkészülök?
Vissza az elejére
Dettina
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És az hogy pótérettségin lett a történelem 4-es, az ugyanúgy számít mintha elsőre megkaptam volna a 4-est? Bocsi hogy ennyi kérdésem van, de eddig nem foglalkoztam ilyen dolgokkal, most jöttem rá hogy szeretnék még tanulni.
Vissza az elejére
Dettina
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy látom hogy a pszichológus képzések mind nappali képzések. Sad
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pszichológiát (sztem) egyetemen tanítanak.. Rolling Eyes
én ha jól tudom, vannak ún. "keresztféléves" egyetemek.. amik akkor kezdődnek, mikor a normál suliknál félév van.. Rolling Eyes (de többet én se tudok..) Embarassed

ja, nekem is ugyanez a gondom, csak én nem lógtam, hanem a tanárok nem tudták úgy leadni az anyagot, hogy értsem.. (magolni meg még kevésbé ment..) Crying or Very sad de én annyi mindenből szeretnék újra érettségizni (a RÉGI számonkérés alapján Evil or Very Mad ) hogy ahhoz egyszerűbb lenne megint suliba járni, de nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy se családi pótlék, se fizetés.. sad5 crybaby
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dettina írta:
Próbálom keresni a neten, de még nem igazán látom át, ha újra szeretnék érettségizni mondjuk két tárgyból, akkor ezt jövő májusban tehetem meg, amikor a rendes érettségi van? És csak be kell adnom a jelentkezésem hogy szeretnék érettségizni? És itthon magamtól felkészülök?
anyukámnak van egy ismerőse ő csak egy tárgyból ment újra és be kellett járnia órákra,hiszen voltak dolgozatok,az így kapott jegyek alapján tudták osztályozni,mivel enélkül nem lehet érettségizni
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dettina írta:
És az hogy pótérettségin lett a történelem 4-es, az ugyanúgy számít mintha elsőre megkaptam volna a 4-est? Bocsi hogy ennyi kérdésem van, de eddig nem foglalkoztam ilyen dolgokkal, most jöttem rá hogy szeretnék még tanulni.
nem,erről többet nem tudok,de az első jegyet is nézik
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
pszichológiát (sztem) egyetemen tanítanak.. Rolling Eyes
én ha jól tudom, vannak ún. "keresztféléves" egyetemek.. amik akkor kezdődnek, mikor a normál suliknál félév van.. Rolling Eyes (de többet én se tudok..) Embarassed

ja, nekem is ugyanez a gondom, csak én nem lógtam, hanem a tanárok nem tudták úgy leadni az anyagot, hogy értsem.. (magolni meg még kevésbé ment..) Crying or Very sad de én annyi mindenből szeretnék újra érettségizni (a RÉGI számonkérés alapján Evil or Very Mad ) hogy ahhoz egyszerűbb lenne megint suliba járni, de nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy se családi pótlék, se fizetés.. sad5 crybaby
3some
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.