Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Pszichológia
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

*)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Dettina
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Te jó ég, jó hogy nem bonyolult! Szóval szeptemberben kezdjek estire járni egy vagy két szem tantárgy miatt, majd májusban érettségizhetek, és akkor 2010. januárjában beadhatom a jelentkezésem, mert ugye májusban már késő lesz? Na ne!
Vissza az elejére
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érettségizni novemberben (a "normál" tanulóknak előrehozott érettségi időpont) és májusban lehet. Tudtommal különbség van aközött, hogy közép vagy emelt szinten akarsz-e érettségizni. Sajnos pszichológiára magas szokott lenni a ponthatár... (érdemes lesz idén megnézni, hogy most mennyi)
Emelt szinten valamilyen központban kell jelentkezni (szerintem om.hu -n ezt is leírják) és akkor kell bejárni, ha akarsz a lényeg az, hogy fel tudj készülni. Közép szinten nem tudom, hogy működik, de talán a régi sulidban adnak felvilágosítást.

Pszichológiát (a felvi.hu szerint) Debrecenben, a Károlin, Pécsett és Szegeden is tanítanak levelezőn, de az költségtérítéses, állami támogatás csak nappalin van.

Remélem, tudtam segíteni...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dettina írta:
Te jó ég, jó hogy nem bonyolult! Szóval szeptemberben kezdjek estire járni egy vagy két szem tantárgy miatt, majd májusban érettségizhetek, és akkor 2010. januárjában beadhatom a jelentkezésem, mert ugye májusban már késő lesz? Na ne!

Akik "szabályosan" érettségiznek, sem egy év kihagyással adhatják be jelentkezési lapjukat...
Hivatalos, képzéssel foglalkozó oldalakon kellene körülnézned...
Információt én is onnan gyűjtök...
Kétségbeesésre meg semmi ok - most kezdesz utánajárni, lassan, de biztosan összeáll a kép... Smile
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dettina írta:

DE Rolling Eyes
ez mindíg így volt..
sőt, már a 8. általános után is így működött a továbbtanulási jelentkezés.. -ezen mindíg sikerül kibuknom.. Rolling Eyes Embarassed mégis honnan tudhatná egy 14 éves, hogy mit szeretne csinálni? Shocked
(spec. szerettem volna zsoké lenni, vagy F1-es pilóta Embarassed de mégis, arról hol adnak iskolai végzettséget? -és hol az iskola, ahol ezt megtanulod??) Shocked Shocked
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dettina írta:
én nem ismerek másik módszert....
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Dettina írta:

DE Rolling Eyes
ez mindíg így volt..
sőt, már a 8. általános után is így működött a továbbtanulási jelentkezés.. -ezen mindíg sikerül kibuknom.. Rolling Eyes Embarassed mégis honnan tudhatná egy 14 éves, hogy mit szeretne csinálni? Shocked
(spec. szerettem volna zsoké lenni, vagy F1-es pilóta Embarassed de mégis, arról hol adnak iskolai végzettséget? -és hol az iskola, ahol ezt megtanulod??) Shocked Shocked

Illúzió, komolytalan vagy...
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sajnálom Embarassed de még mindíg nem sikerült túltennem magam ezen.. Embarassed -és komolyan voltak ilyen elképzeléseim.. Embarassed Embarassed -csak a szüleimet nem érdekelte.. Crying or Very sad
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

komolyan pedig: igen, belógtam a "tűzoltó utcai gyerekklinikára", 4. es egyetemistáknak tartott pszichológia előadásra, és csak 1 személy akart listát, valammiféle jelenléti ívhez.. (véletlenül elfelejtettem kitölteni Twisted Evil ) szóval én úgyérzem, ragadt rám onnan vmi.. de inkább csak újabb "Miért?"-ek születtek.. Rolling Eyes
Vissza az elejére
Dettina
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 14:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Embarassed hajjaj
Vissza az elejére
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 02. 22:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Dettina írta:
És az hogy pótérettségin lett a történelem 4-es, az ugyanúgy számít mintha elsőre megkaptam volna a 4-est? Bocsi hogy ennyi kérdésem van, de eddig nem foglalkoztam ilyen dolgokkal, most jöttem rá hogy szeretnék még tanulni.

Nekünk / mondjuk ez már 9 éve volt / még úgy mondták, hogy aki pótérettségire magy az már csak kettest kaphat.... De mi van az érettségi bizonyítványodba írva?? 4-es osztályzat? Mert akkor egyértelmű... annyi, amennyit oda beírtak.
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 03. 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen, 4-es van az érettségimben.
Vissza az elejére
Estella
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 25. 09:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Dettina!

Ha pszichológiával szeretnél foglalkozni, akkor azt szerintem csak komolyan tedd. Aki pszichológus akar lenni, aki más emberek lelki bajain akar segíteni, annak nagyon sokat kell tanulni, aztán önmagát megismerni és csak aztán evvel foglalkozni. Sajnos ha felhígul ez a szakma, akkor sok lelki beteg csalódott lesz, mert nem fog tartósan javulni, sőt a nem megfelelő szakmai tudás kárt is okozhat.
Én csakis a tanulásra (magasfokon) bíztatlak, nem valami gyorsan-könnyen elvégezhető tanfolyamra.
Arre azért készülj fel, hogy ahhoz hogy pácienssel terápiát végezhess, ezeket a lépcsőket végig kell járnod:

-5 év pszichológia tanulmány egyetemen (kemény!)
-4 év klinikai képzés
-1-2 év módszersepcifikus képzés
-sajátélmény, ami 1-2 év pszichológushoz járást is jelent

10 év tanulás után van valakinek elég szakmai tudása, hogy lelki bajokat tartósan és eredményesen gyógyítson.
De megéri, bármennyire nehéz és hosszadalmas út vezet ehhez a szakmához!

Minden megérint.
- Úgy látszik: sose nő be
a szívem lágya.(F.Á.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Estella
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 25. 10:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Dettina!

Ezt nem azért írtam le, hogy megijedj az előtted álló minimum 10 évtől, hanem mert sokan nem tudják, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki terápiát végezhessen. Az 5 éves pszichológus képzéssel még alig lehet valamit kezdeni, legalábbis aki pácienssel akar foglalkozni és nem valami multicégnél teszteltetni.

Minden megérint.
- Úgy látszik: sose nő be
a szívem lágya.(F.Á.)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
jenny0212
Neofita

HozzászólásElküldve: 2008. 06. 30. 21:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szeretnék én is ezzel foglalkozni, és elég komolyan gondolom a dolgot, igaz még le se érettségiztem és addig még sok munka kell , de nagyon szeretek más embereknek segiteni, tanácsot adni, igaz még nem minden témában vagyok jártas de azért ha vkinek van vmi gondja baja az nyugodtan irhat Wink
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
2 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.