Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Küldetésben munkálkodni
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 15:40    Hozzászólás témája: Küldetésben munkálkodni Hozzászólás az előzmény idézésével

Annyi embertől hallom, hogy nyög a meló súlya alatt. Egyikük jobban tévelyeg, mint a másik, mindegyik a nagy spirituális küldetést keresi. Ki a jóslásból, ki a "lelki tanácsadásból" ki a mifene tudja miféle mizériából akar megélni egy idő után, majd ha belejön, ha feékig fagy a duna, vagy majd ha piros hó esik ..

Énnekem meggyőződésem, hogy mindig ÉPPEN annyit tudunk, amennyi az aktuális időpillanatban boldogulásunkhoz és boldogságunkhoz kell.

Vajon tényleg ennyire bonyesz dolgo ez az útkeresés téma?
Kifejezetten olyan topikra gonolok, ahol SZABAD név nélkül eseteket felvonultatni a csapat okulására, pro és kontra ...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 22:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

na mi van, én szedek itt egyedül Béres cseppet??? homework
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 11. 23:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mállottviksz néne írta:

csak győzd kapkodni a fejed, ha megjön a "keménymag" köménymag. Exclamation Laughing
KamiChan
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 12. 02:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Mállottviksz néne írta:

csak győzd kapkodni a fejed, ha megjön a "keménymag" köménymag. Exclamation Laughing

Nem jön. Megdöglött.
Eladták, oszt' vége van.

Razz Cool
KamiChan
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 12. 02:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Te hana...

Csinálni kéne nekünk is valami ilyet, mit szólsz hozzá? Laughing Laughing
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 12. 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KamiChan írta:
hana írta:
Mállottviksz néne írta:

Nem jön. Megdöglött.
Eladták, oszt' vége van.

Razz Cool

Úgy tűnik... Razz Razz
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 12. 11:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

KamiChan írta:
Te hana...

Csinálni kéne nekünk is valami ilyet, mit szólsz hozzá? Laughing Laughing

Írtam prv. Wink Cool Twisted Evil
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2006. 02. 13. 15:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pedig olyan jó lenne ... de ez: pottytrain5
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 03. 19:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hu ezt a topikot most vettem észre, miközben az iwiwest kerestem Embarassed

Talán túl nagy szavak ezek: küldetésben munkálkodni...

Nekem 2 témát kellett szakdolgozathoz választani és én a védőoltások meg a hiperaktív gyermekek mellett kötöttem ki (mivel alapos kutatómunkát végeztem, ezért nem dobok hátast a vitaminkirály ezen témájú írásaitól Razz ).

Miközben irodalmaztam, böngésztem a neten, interjút készítettem 1 Vajrashampával - 1 indiai harcművészetet űző magyar mozgásterapeutával, aki hiperaktív gyermekeket 'gyógyít' harcművészettel - rádöbbentem, hogy mi az életfeladatom.

Tudom, hogy ez is nagy szó, de attól függetlenül még tény.

Nagyon szomorúnak találom, hogy nemcsak a növényeket génmanipulálják, hanem a lelkeket is.
A környezetünkben minden szinte abba az irányba hat, hogy egyöntetűvé váljunk (ld. oktatási rendszer, média stb.).
A tévében a szappanoperás jeleneteket egyidejűleg könnyezik meg ezrek; a közvetített meccsek szüneteiben tömegesen mennek ki pisilni...stb.
Aki kicsit is kilóg a sorból, azt le kell gyalulni vagy kaszálni: belesimítani a mezőbe.

Gyerekkorom óta arról szól a történetem, hogy bele akarnak szorítani 1 szerepbe: jó kislánynak kell lennem testi fogyatékosságom miatt Shocked
A Háború és béke oldalszáma pirulna szégyenében, ha elmesélném egyszer: mi minden történt már velem ezzel összefüggésben.

Ciolkovszkij bizony büszke volna rám - mint már említettem - mert nálam a rakétaelv tökéletesen bevált.
Minél inkább meg akartak nevelni, annál inkább rosszabbodott a helyzet Laughing

Másokat is abban segítek, hogy kicsorbuljon a tökgyalu Smile

1 LGT-dalból idéznék:

Nem adom fel

Míg a házadba bújtál a széltől
Óóóóh a vihar engem elkapott
És megtépett de feldobott

Míg a jó zárak óvnak az éjtől
Én láttam furcsa arcokat
És az ingem valahogy elszakadt

Amíg mérted a fal milyen vastag
Az én fejem, gyógyult már
És nem is fáj

Amíg nálad a jó pontok gyűltek
Én eldobáltam mindenemet
Hogy szabadabb, gyorsabb, könnyebb legyek

Amíg fénylett a kertben az autód
Az enyém többször szétesett
Mert üldözte a végtelent

Az a hely kell hol pont lesz az út
Hol minden száll, összeér
És addig fut míg él

Nem adom fel, míg egy darabban látsz
Nem adom fel, míg életben találsz
Nem adom fel, míg nem robbanok szét
Míg akad egy kerék
Mit tovább vihetnék
Mi tovább forog még
csillagpor
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 15. 21:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos, jó nektek, akik már megtaláltátok a helyeteket és az utatokat a világban, a létben. Én még keresgélem a helyem, a dolgom és kiváncsi vagyok, hogy mikor válik számomra egyértelművé, hogy miért is vagyok itt. Az egyetlen dolog ezzel kapcsolatban, amit éreztem, hogy néha mintha valami közvetítői feladatom lenne az emberek között, de ez nem állandó. Igazából még nem találtam olyan dolgot, amiben ténylegesen elmélyültem volna valaha. Nagyon sokminden érdekel, de semmi sem annyira, hogy azt a profizmusig vigyem. Ez baj?
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 16. 06:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

csillagpor írta:
Nos, jó nektek, akik már megtaláltátok a helyeteket és az utatokat a világban, a létben. Én még keresgélem a helyem, a dolgom és kiváncsi vagyok, hogy mikor válik számomra egyértelművé, hogy miért is vagyok itt. Az egyetlen dolog ezzel kapcsolatban, amit éreztem, hogy néha mintha valami közvetítői feladatom lenne az emberek között, de ez nem állandó. Igazából még nem találtam olyan dolgot, amiben ténylegesen elmélyültem volna valaha. Nagyon sokminden érdekel, de semmi sem annyira, hogy azt a profizmusig vigyem. Ez baj?

NEM BAJ: ez az útkeresés természetes velejárója.

Drága Csillagpor:-)
Én óriási labirintust jártam be, amíg eljutottam...ugyanaddig Shocked
És természetesen nem átszellemült képpel, kopaszra borotvált fejjel és mezítláb járok-kelek a világban.
Még így is rengeteg a buktató.
A felnőttkori tanulás viszontagságairól szerintem doktori értekezést tudnék írni, ha volna rá időm.

Amit keresünk, az sokszor úgy talál ránk, hogy már elfáradtunk a keresésében vagy nem is hiszünk benne.
De a sok szeretetmunka egyszer meg fog térülni és a következő utcasarkon belebotlunk.

Nekem annyiból szerencsém volt, hogy már gyerekfejjel nagyon érdekeltek HOMLOKEGYENEST ELLENKEZŐ DOLGOK, amit nehezen lehetett volna 1 hivatás fókuszába helyezni Laughing
Ezt a fogas kérdést sikerült valójában megoldanom.
Még annyi minden szeretnék lenni, így megyek a dolgomra.
Sok sikert kívánok Neked a keresésben Smile
amanita
csillagpor
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 03. 16. 08:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
NEM BAJ: ez az útkeresés természetes velejárója.

Drága Csillagpor:-)
Én óriási labirintust jártam be, amíg eljutottam...ugyanaddig Shocked
És természetesen nem átszellemült képpel, kopaszra borotvált fejjel és mezítláb járok-kelek a világban.
Még így is rengeteg a buktató.
A felnőttkori tanulás viszontagságairól szerintem doktori értekezést tudnék írni, ha volna rá időm.

Amit keresünk, az sokszor úgy talál ránk, hogy már elfáradtunk a keresésében vagy nem is hiszünk benne.
De a sok szeretetmunka egyszer meg fog térülni és a következő utcasarkon belebotlunk.

Nekem annyiból szerencsém volt, hogy már gyerekfejjel nagyon érdekeltek HOMLOKEGYENEST ELLENKEZŐ DOLGOK, amit nehezen lehetett volna 1 hivatás fókuszába helyezni Laughing
Ezt a fogas kérdést sikerült valójában megoldanom.
Még annyi minden szeretnék lenni, így megyek a dolgomra.
Sok sikert kívánok Neked a keresésben Smile
amanita

Köszönöm a bíztatást Amanita, akkor csak keresgélek tovább! Vagy csak egyszerűen élem az életem, aztán majd meglátjuk. Razz
shuriken
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 10. 18:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Felemelő érzés küldetésben munkálkodó emberekkel találkozni, akiknek ráadásul barátságos a természetük Smile
Még a végén én is kedvet kapok ehhez Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
alexa
mágikus

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 29. 14:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem most erről a témáról ez az idézet ugrott be...
És úgy érzem, ez vagyok igazán én... Rolling Eyes

Én tükre vagyok minden mosolyoknak,
Én azért élek, hogy visszamosolyogjak
Virágra, lepkére, bokorra, rengetegre,
Farkasra, bárányra, szivárványra, fergetegre,
Fényre, holdra, csillagokra, szegényekre, gazdagokra,
Szenvedésre, vidámságra, jó napokra, rossz napokra,
Rózsafára, keresztfára, visszamosolyogjak mindenre,
Visszamosolyogjak az Istenre.
(Mécs László)
greenblue
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 11. 29. 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

alexa írta:
Nekem most erről a témáról ez az idézet ugrott be...
És úgy érzem, ez vagyok igazán én... Rolling Eyes

Én tükre vagyok minden mosolyoknak,
Én azért élek, hogy visszamosolyogjak
Virágra, lepkére, bokorra, rengetegre,
Farkasra, bárányra, szivárványra, fergetegre,
Fényre, holdra, csillagokra, szegényekre, gazdagokra,
Szenvedésre, vidámságra, jó napokra, rossz napokra,
Rózsafára, keresztfára, visszamosolyogjak mindenre,
Visszamosolyogjak az Istenre.
(Mécs László)

Óóó!Ez igazán szép! Smile
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.