Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egerek... és emberek

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 11. 17:06    Hozzászólás témája: Egerek... és emberek Hozzászólás az előzmény idézésével

GerleiMari adta az ötletet, hogy egerekkel kapcsolatos élmények, képek számára új témát nyissak.

Lehet szó erről ,

erről: ,

erről: ,

erről:

vagy akár erről is
Wink .

A hozzászólás legutóbb Sieglinde által 2008. 08. 11. 17:18-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
greenblue
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 11. 17:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Wink
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 11. 17:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Akkor jöjjön az "egeres" történetem...

Régen, nagyon régen, munkahelyen, város szélén, ősszel történt...
Valamilyen kimutatást gyártottam, elmerültem a munkában, kollégáim az üzemben, csend, nyugalom... egyszer felnéztem és tőlem kb 2 méterre, a papírkosár peremén egy egér egyensúlyozott... Farkasszemet néztünk... és máig nem tudom, melyikünk ijedt meg jobban Embarassed Laughing Laughing ...
Szegényke egy virágcserépből kialakított alkalmi egérfogó foglya lett, ami alól szökni próbált, de kollégám még nála is fürgébb volt és már csak az apró csontok ropogása hallatszott... Sad
Nem szerettem, mint társbérlőt, de mégis sajnáltam...
greenblue
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 11. 17:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van egy ismerősöm, aki nagyon irtózik az egerektől, de a pókoktól nem, én viszont az egerektől nem, de a pókoktól,rovaroktól, egyéb ízeltlábúaktól annyira, hogy ki tudnának kergetni a világból egy termetesebb példánnyal. Erre az ismerősöm azt a - szerinte helyes - teóriát állította fel, hogy aki egyiktől irtózik, a másiktól nem és fordítva...
Az egérkés történetem pedig a következő: a szocializmusban minden tanév elején vittek minket krumplit szedni. Nos, köztudott, hogy a krumpliföldek gyakori lakója a mezei egér. Beszereztem magamnak egy kis méretű példányt, szépen hazavittem, sőt még valamivel meg is etettem, sajnos a lakásba nem vihettem be, ezért este el kellett engednem. Ez az egér-szeretet átragadt a gyerekeimre is, akik a múltkor mentettek ki a macsek szájából egyet, és kis tálban hozták be megmutatni. Mivel nem volt semmi baja az ijedtségen kívül ezért útjára engedtük. egeresemó Smile
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 11. 18:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

greenblue írta:
Van egy ismerősöm, aki nagyon irtózik az egerektől, de a pókoktól nem, én viszont az egerektől nem, de a pókoktól,rovaroktól, egyéb ízeltlábúaktól annyira, hogy ki tudnának kergetni a világból egy termetesebb példánnyal. Erre az ismerősöm azt a - szerinte helyes - teóriát állította fel, hogy aki egyiktől irtózik, a másiktól nem és fordítva...
Az egérkés történetem pedig a következő: a szocializmusban minden tanév elején vittek minket krumplit szedni. Nos, köztudott, hogy a krumpliföldek gyakori lakója a mezei egér. Beszereztem magamnak egy kis méretű példányt, szépen hazavittem, sőt még valamivel meg is etettem, sajnos a lakásba nem vihettem be, ezért este el kellett engednem. Ez az egér-szeretet átragadt a gyerekeimre is, akik a múltkor mentettek ki a macsek szájából egyet, és kis tálban hozták be megmutatni. Mivel nem volt semmi baja az ijedtségen kívül ezért útjára engedtük. egeresemó Smile

Ismerősöd teóriája ezennel megdöntve: egyikért sem rajongok, csak tisztes távolból csodálom őket... Smile Egy termetes (plüss)pók azért az ülőgarnitúrámon tanyázik... Laughing
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 11. 18:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

greenblue
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 11. 18:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

nekünk anno...volt ilyen két példányban, nagyon édik voltak, sajnos megetettem őket salátalevéllel ( azelőtt sosem ettek) és kimúltak tőle.
Terráriumban tartottuk őket, egyszer a macsek besurrant, valahogy kivette az egyik példányt, és a szoba közepén játszadozott vele, szerencsére időben észrevettük, akkor még megmenekült szegényke...
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 11. 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Virágot Algernonnak...
Nagyon szeret(t)em ezt a könyvet....
greenblue
Mester

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 11. 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Virágot Algernonnak...

hűűűű!!!! kezdünk nagyon egymásra hangolódni!!!évekig vezette nálam is a bestsellerek listáját! Smile
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 11. 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

van egy szőrnyű egeres történetem....
A barátnőmnél elszaporodtak az egerek - 4.emeleten lakott...
Aztán amíg nyaralni ment, én locsoltam a virágait, és persze figyelnem kellett az egerekre is.
Mindjárt az első alkalommal találtam egy lefejezett egeret az erkélyen felállított csapdában.... Shocked Shocked hát bizony majdnem odahánytam.... és egyszerűen képtelen voltam izé...kidobni....úgy hoztam egy kolléganőnket, hogy segítsen eltűntetni....
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 14. 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Virágot Algernonnak...

Nekem is egyik kedvencem! Laughing Laughing
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2008. 08. 14. 16:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fülöp cica fogott egy egeret, de a bohóc Gombi kutya elvette tőle és felhozta a teraszra, ott szegény, több infarktuson túlesett egérkét elengedte. A férjemmel futkostunk /futkostunk!/ utána. Végül nekünk kellett megfogni. Hát én nem voltam valami lelkes, mármint az ambivalens érzelmeim miatt...
Ifjú koromban a Béke szállóban dolgoztam, irodán.Mikor a szállót becsukták felújitás miatt, ellepték az egerek.Ültünk az irodában és hallottam hogy a fűtéscső mellett motoszkál.Mondtam a többieknek, de nem hitték.Erre a cső melletti résbe beletettem egy kockacukrot.Egy idő után hallottam, hogy rágja az egér.Mondtam a többieknek, de csak akkor hitték el, mikor kivettem a résből a lerágott cukrot.Még akkor is azt mondták hogy én rágtam bele.De aztán úgy elszaporodtak, hogy az iróasztali lámpa zsinórján strabanciroztak.Volt olyan munkatársunk, aki emiatt lépett ki, mert annyira félt tőlük.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.