Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Jóga
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 02. 25. 19:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

annyira kész vagyok, de jót röhögtem rajtatok, gyerekek, annyira viccesek vagytok.

A san, az egy általános megszólítás, férfiakra és nőkre is, a sama, az egy tiszteletteljesebb megszólítás, szintén lehet férfiakra és nőkre, alkalmazás köre kicsit bonyolult, de maradjunk annyiban, hogy abból nem lehet sértődés, ha valakit lesamázol, holott a san is elég lett volna, fordított esetben azonban biztos megjegyzik magukban ezt a modortalanságot - természetesen itt ez csak a japánokra vonatkozik - sztyupid gájdzsinokra nem

A csant gyerekeknek mondják, illetve nőknek, de ez bizalmas megszólítás, tehát pl. kolleganőt nem csanozunk.

Any question? Wink
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 09. 05:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.youtube.com/watch?v=9Lwi1zGqkdA&feature=related

...tényleg csodákra képes a napüdvözlet ...
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 20. 16:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:

Most kaptam jóga DVD-t remélem meg fogom tudni csinálni. Jártam egy darabig jógázni, de abba kellett hagynom, mert nem tudtam lépést tartani a többivel. Gátolni meg nem akartam őket.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 20. 16:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
pihike írta:

Most kaptam jóga DVD-t remélem meg fogom tudni csinálni. Jártam egy darabig jógázni, de abba kellett hagynom, mert nem tudtam lépést tartani a többivel. Gátolni meg nem akartam őket.

Biztos, hogy meg tudod csinálni! Smile
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 20. 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
Antal Orsolya írta:
pihike írta:

Biztos, hogy meg tudod csinálni! Smile

Hát úgy 70 felé nem olyan könnyű de törekszem arra, hogy rugalmas maradjak. Smile Egyenes, zárt állásban mellkasunk előtt érintsük össze két tenyerünket, miközben hosszan kilégzünk. Belégzéskor felemelt karunkkal derékból kissé hajoljunk hátra. Hosszan kilégzünk, közben előre hajolunk, kezünkkel érintsük meg a talajt lábaink előtt. Belégzés, majd két kezünkre támaszkodva, jobb lábunkat hajlítva, bal lábunkkal lépjünk hátra. Kilégzés, jobb lábunkat helyezzük a bal mellé, toljuk fel a csípőnket, talpunk szorítsuk a talajra, ez az úgynevezett hegytartás.
Belégzés, testünket támasztó karunkat talajra leengedés után csússzunk hátra (ez a legnehezebb) derekunkkal homorítsunk, majd a mellkasunkat csúsztassuk előre karnyújtással emeljük fel a mellkasunkat, kobratartás.
Kilégzés közben talajra ereszkedés után helyezzük tenyerünket csípőnk közelébe, emeljük fel a csípőnket Karunk, lábunk nyújtott helyzetben van Hegytartás. (Én csak pocsításnak nevezem)
Belégzéskor leereszkedünk, lépj előre ball lábbal, jobb lábunk hátranyújtott helyzetben van Kilégzéskor zárjuk hátranyújtott jobb lábunkat a bal mellé. Kezünkkel a talajra támaszkodva, derékból hajoljunk előre. Belégzéskor emelkedjünk fel, karunkat nyújtsuk a fejünk felé Két tenyerünket ismét összeérintve tartsuk Derékból hajoljunk hátra Visszaegyenesedésünk után nyújtózkodjunk majd hozzuk mellkasunk elé összeérintett tenyerünket, miközben hosszan kilégzünk
Vissza az elejére
pihike
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 21. 06:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Orsolya!

Ha ilyen szépen leírtad, akkor ezt Te már gyakoroltad!
... dejóóóó! ...
ölellek! pihike
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 21. 08:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Xifu írta:
köszönöm, legyen Neked is szép napod Smile
igen a tudatos ki-be lélegzés az jó, attól a forgás okozta szédülés is javulni szokott Rolling Eyes
http://www.ezoterikus.hu/hir?id=1587

Rutascorbin-t kellene szedned, mert a szédülés általában a hajszálerek beszűkülésétől van. Nem szokott megpattanni a szem zugban ér?

Szédülésre még jó a fej kopogtatása. Ökölbe szorítod a kezedet, és a fejed minde porcikáját végig kopogtatod. mintha kokit adnál a fejedre, de finoman nem durván. Aztán próbáld meg a földön fekve, felhúzott lábbal melleden összetett kézzel ide oda ringatózni. Sokat segít a fej vérellátásában.
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 21. 08:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pihike írta:
Orsolya!

Ha ilyen szépen leírtad, akkor ezt Te már gyakoroltad!
... dejóóóó! ...
ölellek! pihike

Ígen gyakoroltam!
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 21. 08:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Xifu írta:
köszönöm, legyen Neked is szép napod Smile
igen a tudatos ki-be lélegzés az jó, attól a forgás okozta szédülés is javulni szokott Rolling Eyes
http://www.ezoterikus.hu/hir?id=1587

Rutascorbin-t kellene szedned, mert a szédülés általában a hajszálerek beszűkülésétől van. Nem szokott megpattanni a szem zugban ér?

Szédülésre még jó a fej kopogtatása. Ökölbe szorítod a kezedet, és a fejed minde porcikáját végig kopogtatod. mintha kokit adnál a fejedre, de finoman nem durván. Aztán próbáld meg a földön fekve, felhúzott lábbal melleden összetett kézzel ide oda ringatózni. Sokat segít a fej vérellátásában.

Még azt elfelejtettem hozzáírni, hogy a fülkagylót is reggelente jól masszírozd át addig amíg melegnek nem érzed. Majd meglátod egy idő után milyen jót tesz a fej vérellátásnak. Csökkenni fog biztosan a szédülésed is
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 21. 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Belekezdtem az olvasásba első oldaltól, és itt ott kimeresztett szemmel lestem, hogy mi mindent össze írtatok JÓGA címen.
Én másként viszonyulok hozzá.
Kevés európai ember van, aki olyan rugalmas, aki összetudja csomózni a kezét. lábát Nézz meg egy Indus testalkatát és egy európait. Óriási különbség van. De nem is az a cél a jógában, hogy milyen kifacsart pózokat tudsz, hanem az, hogy egy egy póz milyen testrészekre hat, hol javít a tartáson (gerinc) beszűkült nyaki és egyéb ízületeken. Jóga marad az amit érez a gyakorló. Torna Ha már eljutottál oda, hogy képes vagy befelé figyelni jógapózokban, akkor már valami megmoccant benned. Akkor már képes az idegrendszerre hatni. De még mindig nagyon messze vagy attól, hogy jóginak jógázónak tituláld magad. PRÓBÁLKOZOL a testen uralkodni. Ellazulni, megfeszülni, megkülönböztetni a hasi és a mellkasi légzést. Már az is valami. De egyezzünk meg abban, hogy izomlazító gyakorlat marad. Ha az óra végén a lazításban a 60% elalszik, már pedig ez beszokott következni (még horkolnak is,) az ne mondja azt, hogy a jóga szellemiségét is érti
Vissza az elejére
gonsomegint
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 21. 10:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Belekezdtem az olvasásba első oldaltól, és itt ott kimeresztett szemmel lestem, hogy mi mindent össze írtatok JÓGA címen.
Kevés európai ember van, aki olyan rugalmas, aki összetudja csomózni a kezét. lábát Nézz meg egy Indus testalkatát és egy európait. Óriási különbség van. De nem is az a cél a jógában, hogy milyen kifacsart pózokat tudsz, hanem az, hogy egy egy póz milyen testrészekre hat, hol javít a tartáson (gerinc) beszűkült nyaki és egyéb ízületeken. Jóga marad az amit érez a gyakorló. Torna Ha már eljutottál oda, hogy képes vagy befelé figyelni jógapózokban, akkor már valami megmoccant benned. Akkor már képes az idegrendszerre hatni. De még mindig nagyon messze vagy attól, hogy jóginak jógázónak tituláld magad. PRÓBÁLKOZOL a testen uralkodni. Ellazulni, megfeszülni, megkülönböztetni a hasi és a mellkasi légzést. Már az is valami. De egyezzünk meg abban, hogy izomlazító gyakorlat marad. Ha az óra végén a lazításban a 60% elalszik, már pedig ez beszokott következni (még horkolnak is,) az ne mondja azt, hogy a jóga szellemiségét is érti

Laughing Laughing Laughing
Ez most nagyon teccett Exclamation
Amikor tropára ment a gerincem három dolgot javasoltak.
1-Műtét(na, ezt rögtön hanyagoltam is)
2-Jóga
3-Pilátes

A megrögzött materialista lelkivilágomnak az utóbbi jött be. Persze ezzel nem akarom azt mondani, hogy a jóga rossz lenne..eccerűen nekem egy sallangmentes, letisztult, gyakorlatsor kellett. Ostoba fejjel elrontottam az egyik alkatrészemet, nem voltak lelki okai - javítsuk meg célirányosan és gyorsan Laughing
Látom, hogy jártas vagy ebben a kérdésben..én pedig tudatlan ezért kérdeznék.
Először a tyúk volt vagy a tojás Question
Szellemileg kell ráhangolódni a jógára és etr követi a fizikai test vagy fordítva...vagy mindkettő egyszerre(ezen esetben a rántotta létezett elsőként...hmm, jó kis szalonnával Rolling Eyes Twisted Evil ) Question
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 21. 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gonsomegint írta:
Antal Orsolya írta:

Laughing Laughing Laughing
Ez most nagyon teccett Exclamation
Amikor tropára ment a gerincem három dolgot javasoltak.
1-Műtét(na, ezt rögtön hanyagoltam is)
2-Jóga
3-Pilátes

A megrögzött materialista lelkivilágomnak az utóbbi jött be. Persze ezzel nem akarom azt mondani, hogy a jóga rossz lenne..eccerűen nekem egy sallangmentes, letisztult, gyakorlatsor kellett. Ostoba fejjel elrontottam az egyik alkatrészemet, nem voltak lelki okai - javítsuk meg célirányosan és gyorsan Laughing
Látom, hogy jártas vagy ebben a kérdésben..én pedig tudatlan ezért kérdeznék.
Először a tyúk volt vagy a tojás Question
Szellemileg kell ráhangolódni a jógára és etr követi a fizikai test vagy fordítva...vagy mindkettő egyszerre(ezen esetben a rántotta létezett elsőként...hmm, jó kis szalonnával Rolling Eyes Twisted Evil ) Question

Smile Laughing
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 21. 10:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A szellemi ráhangolódás // befelé figyelés, uralkodás a testrész felett// nem könnyű feladat. Én minden jógázásba fogó embernek azt javasolnám, hogy először tanuljon meg lélegezni., aztán tanuljon meg ellazulni úgy, hogy teljesen megszűnik a külvilág számára. Utána lehet elkezdeni a jóga lapjait.
No hogy mi volt előbb a tojás, vagy a tyúk, nem tudom, én ehhez butuska vagyok, hogy ilyen horderejű kérdésre határozottan válaszolni tudjak
Vissza az elejére
gonsomegint
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 21. 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
A szellemi ráhangolódás // befelé figyelés, uralkodás a testrész felett// nem könnyű feladat. Én minden jógázásba fogó embernek azt javasolnám, hogy először tanuljon meg lélegezni., aztán tanuljon meg ellazulni úgy, hogy teljesen megszűnik a külvilág számára. Utána lehet elkezdeni a jóga lapjait.
No hogy mi volt előbb a tojás, vagy a tyúk, nem tudom, én ehhez butuska vagyok, hogy ilyen horderejű kérdésre határozottan válaszolni tudjak

Ok.
1.gyakorlat: autómentes nap, hogy szabadabban lélegezzünk.
2.gyakorlat: dobáljuk be az összes politikust a Dunába, hogy a lelkivilágunk rendbe jöjjön.
3.gyakorlat: mondjunk el egy imát a környezetszennyezés bűnéért.

Aztán kezdődhet maga a jóga Twisted Evil
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 21. 10:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megnéztem a pilátest, tetszik! hol van ilyen lehetőség pesti viszonylatban
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Életmód - Wellness Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
7 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.