Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kinek mit jelent a Harmonet fórum?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 19. 16:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Világhatalomra törő Amerika, meg a globális felmelegedés, nem hiszem, hogy szorosan összeillene. A föld pályájának megváltozása okozza a rendkívüli időjárást, ami ciklikusan ismétlődik. 2160 évenként, a harmadlagos vagy tercier földmozgás /saját tengelye körüli mozgás/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 19. 17:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kérdés: Kinek mit jelent a harmonet fórum.

Antal Orsolya írta:
Világhatalomra törő Amerika, meg a globális felmelegedés, nem hiszem, hogy szorosan összeillene. A föld pályájának megváltozása okozza a rendkívüli időjárást, ami ciklikusan ismétlődik. 2160 évenként, a harmadlagos vagy tercier földmozgás /saját tengelye körüli mozgás/

Antal Orsolya írta:
Én nem úgy láttam, hogy a témához szorosan illene

Vagy mégis minden mindennel összefügg?
Egy ügyes topikgazda símán visszaviszi a topikot a kívánt irányba, legrosszabb estben megismétli a topiknyitót, vagy emlékeztetőül beírja a topik címét.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 19. 18:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lehet, hogy vissza tudom terelni, de minek, ha ennyire nem értik a kérdés komolyságát
Vissza az elejére
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 19. 18:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a rovat lassan olyasmi lesz, hogy elmondom az óvónéninek, hogy többi gyerek milyen rossz, hátna majd jól elfenekeli őket. Laughing

De komolyan, kedves Orsolya, nem értelek, amiket ide leírtál miért nem a klímás rovatba írod inkább, ha ez arra terelné amerre te szeretnéd?
Miért vár mindenki valakinek az engedélyére, hogy azt csinálja amit szeretne?
Vissza az elejére
b.p.
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 20. 09:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Lehet, hogy vissza tudom terelni, de minek, ha ennyire nem értik a kérdés komolyságát

Laughing Az óvónéni, a tanítónéni, az anyuka meg a topikgazda felelős azért, hogy a társaság abba az irányba haladjon, amerre eltervezte. Nem sikkes, ha az óvónéni panaszkodik, hogy a középső csoport nem a játszótér, hanem a kocsma felé indult el.

Félretréfa. Az offolásnak ezen a fórumon hosszú hagyománya van. A legemlékezetesebb ZCica hajdanvolt topikja, amit az első oldalon kezdve Pankával karöltve ő személyesen offolt szét.

Általában vissza lehet téríteni, ha valaki elég határozott. Opportunista esetben bele lehet nyugodni, hogy ennyi volt a témához a mondandó. Smile
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 20. 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Téma az utcán hever, ha nem érdekel ne vedd fel Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Nem felnőttek homokozója. Senkit nem akarok kioktatni még kevésbé terelni. Nem kell a téma befullad az magától is
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 20. 13:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

méhecske2 írta:

...
Nagy nehezen összehozunk magunknak egy "egyéniséget" amiben igyekszünk önmagunkat jó színben, érdekes és jó embernek feltüntetni.
Egyébként is 100 bajjal küzdünk egyéb téren (megélhetés, gyerek -van akinek szülő stb.). Kifelé mutatjuk magunkról a jó pofit, amit sikerül is fenntartanunk "barátaink" (főleg fórumos) segítségével. Kurvára nem hiányzik, hogy a nagy nehezen összetákolt kifelé mutatott pofikánkba valaki időnként bele pancsoljon. Mer akko bele kellene néznünk a tükörbe, hogy sajna depresszió, elhagyott a hapsim, nőies vagyok férfi létemre stb.
Ezért akik közvetlenül is közelről ismernek, akik látják a hibáimat, sötétségeimet, gyengeségeimet az kurvára nem a barátom (a szüleim, testvéreim, férjem, feleségem mindenki aki közelről lát) csak az aki a kifelé mutatott jópofimhoz asszisztál is. Ahogy ez a kocsmákban is dívik, a pia csak hab a tortán.

Persze kell ez is, mert sokat segít, de túlzásba vinni nem egészséges.

Nem értek egyet veled kedves méhecske2. De most kérlek, ne vedd magadra, mert ugyan Te fogalmaztad meg, Te írtad ide, de egy általános vélekedésről...
Miért kellene egy álarc mögé bújni? Miért kellene más egyéniséget mutatnunk a fórum felé? Szerintem ez már maga megérne egy új téma nyitást.

Elfogadom, hogy van olyan élethelyzet, mikor szükséges álarc felvétele, akár azért hogy a féltékeny feleség vagy a gyanakvó anyuka ne tudja meg, kivel beszélgetek, kik a barátaim, vagy ki ténylegesen a szeretőm... De attól még nem érzem szükségét annak, hogy más jellemmel vagy nemiséggel lépjek fel egy fórumra...

Elvem, hogy egy fórumon - még egy semmitmondó nick mögé bújva is - muszáj magamat adnom. Ennek részemről sok oka van. Pl. ha már itt vagyok, előbb utóbb megismerek csomó embert. Semmiképpen sem akarok csalódást okozni azoknak, akik az itteni véleményeim alapján megkedvelnek, s továbblépve a privi üzenetváltáson személyesen szeretnének velem találkozni...

Fent vagyok néhány szakmai fórumon, mint azt már említettem. Van ahol az általánosan használt nick nevem alatt (ami a nevem és sokszorosan kedven számomból áll), van ahol a teljes igazi nevem alatt. Soha, sehonnan nem kaptam se zaklató se bántó megkereséseket, se egyéb más módon nem ért hátrány. Annak is örülök, hogy több tucat igazságügyi szakértői vélemény készítése után, ezekkel kapcsolatban sem zaklattak. Mindig kínosan ügyeltem a szakmai szakszerűségre, pontosságra ezért aztán nem is volt mibe belekötni.

A Harmonettel kicsit más volt a helyzet. Ide legelőször pusztán a jelenlétemért kellett beregisztrálnom, úgy hogy ne derüljön ki rögtön ki vagyok. A bocsita választott nevem: bocsi hogy itt vagyok, a nevem ta.... .....*. Engem frusztrált, mikor elkezdtem kapni priviket, a feladó rendes nevének aláírásával. Ilyenkor ugye illik nekem is hasonlóan aláírni. Nem ment sokáig, felfedtem magam. De az addig és a további fórumokra írt véleményeim mind a saját véleményem is, erre azóta is kínosan ügyelek. Nem is bántam meg, mert eredeti célomtól eltérően akkor is és most is itt ragadtam, szívesen beszélgetek bárkivel. Örülök annak, hogy találtam olyan embereket, akikkel már most nagyon jókat és nagyon szívesen beszélgetek, akiknek örömet okozhatok egy-egy beírásommal, levelemmel, vagy bármi mással Wink . Úgy gondolom, akiknek lehetőségük volt megismerni akár más forumokon, akár levelezéseim alapján, akár személyes találkozókon, nem csalódott... Smile

* Rolling Eyes

A hozzászólás legutóbb bocsita által 2009. 12. 20. 16:09-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 20. 14:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Orsolya!
Igazad van. S igen, én is szétoffoltam a topicodat...ezt te is tudod...s mondhatnám ugye, hogy Te is benne voltál....mindenféle kioktatás, vagy efféle nélkül mondom. Hisz visszaterelhetted volna a témát az eredeti folyásába...akár csak azzal is, bocsi észrevettétek, hogy már megint offolunk? Ha tudnád én ezt már hányszor megtettem! Saját magam által indított, s más topicocban is: Miért? Mert hisz abból indulok ki, s ez itt örökös probléma, hogy szét vannak offolva a topicok. Ezért is, én személy szerint próbálok erre figyelni...de néha "magával ragad a hév..."
Talán azért is, mert olyankor örül az ember, hogy most beszélgethet...

Másfelől...én is zokon vehetném, hogy szétoffolták újonnan nyitott topicomat...már másról folyik ott a beszélgetés, mint ahogy én terveztem. De ha figyelmesen végigolvasom, rájövök, hogy nem is...hisz akik ott beszélgetnek, úgy érzik, odatartozik a gondolatuk...s ebben megerősítettek azzal is, hogy megállapították, hogy szerintük odatartozik...hát akkor legyen. Tényleg nézőpont kérdése sok esetben.
Örülök, hogy beszélgetnek, beszélgetünk.

Nem számoltam még össze, de nem hiszem, hogy túl sok topic lenne, amit valakik valamikor nem offoltak szét...talán, ha lenne moderátor nem így lenne...viszont az sem jó, mikor másnap keresed a hsz-ed. s nem találod, mert a moderátor az előző napi beszélgetések 90 %-át az off-topickba tette át. Mert itt ez lenne.

Ha már ez a fórum ilyen, legyünk rugalmasak, s ne sértődjünk meg, jó? Wink
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 21. 08:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sünike! aranyos vagy. hidd el nem haragszom senkire. Annyi baj van a világban és ilyen piti dolog miatt haragudni ? Legfeljebb pillanatnyilag mérges voltam. Topik indítás után 2 órával már nem a kérdésem izgatott, hanem a lányom egészségi állapota és az unokám. De hát senki sem tökéletes. Én Sem pedig az nagy szó, mondaná a férjem. Laughing
Mindenkinek Békés karácsonyt. Megyek sütiket gyártani. Népes családom elég sokat képes elpusztítani.
Vissza az elejére
méhecske2
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 21. 14:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért kellene egy álarc mögé bújni? Miért kellene más egyéniséget mutatnunk a fórum felé?

Kedves Bocsita!
Lényegében én is ezt mondom...., csak szerintem más az amikor valaki egy szerepet "játszik" és más az amikor álarcot vesz fel.

Mindenkinek vannak különböző szerepei. Más az amikor bemegy valaki a munkahelyére és ha főnök akkor másképp kell viselkednie, mint mondjuk a ha templomban van.
A szerepeket és az álarcot ezért nem szabad szerintem összekeverni, mint ahogy az okosságot és óvatosságot sem a bátorsággal.
Csak az lát igazán, aki látja a láthatatlant, ami a láthatók mögött van. A ragaszkodás a szabadság hiteles gyümölcse. A megkötözöttség ragaszkodás az elrontott jóhoz. Aki Hozzám ragaszkodik, az valóban szabad." (Jézus; Hang: 4/312)
http://web-hang.hu/
Vissza az elejére
29/11
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 12. 11:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hát... én új vagyok itt, de ezt végigolvastam, és nagyon szórakoztató : )

kicsit arra emlékeztet, mint amikor a munkahelyemen már annyi különböző szabályzatunk volt, hogy kellett írni mégegyet arról, hogy hogyan kell szabályzatot írni : ))

szóval én azt gondolom, hogy nem érdemes annyira nagyon komolyan venni sok mindent. ha orsi a klímáról akar beszélgetni, akkor indítson róla egy topikot. aztán ha a többiek ott másról kezdenek beszélgetni, akkor azt orsi vagy hagyja ezt elnézően, vagy visszaterelgeti őket ügyesen, vagy úgy érzi, tele a hócipellője a sokmindenkivel, aki nem akar a klímáról beszélgetni, és magára hagyja a topikot. bármelyiket megteheti könnyű szívvel, és ez így van jól. és kár neki felróni bármelyiket is. és orsinak meg kár zokon vennie, hogy a többiek nem annyira voltak fogékonyak a felvetésére.

de én állítólag hajlamos vagyok mindent túl könnyedén venni : )
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 28. 00:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A fórumon az utóbbi időben eltöltött 3-4 hónapom sok mindenről szólt...

Kellemes órákat szereztetek számomra! Sokszor volt, hogy arcizom görcsöt kaptam a nevetéstől! Néha kibírhatatlanul döcögött a fórum, ami ellen sokat próbáltam tenni. Néha erőszakosan is, de csak azért, hogy kicsit pörgősebb, kicsit színesebb, kicsit hasznosabb, kicsit érdekesebb legyen.

Sajnos már így is sokkal több energiát, időt fektettem bele, mint amennyit megengedhettem volna magamnak. Magánéleti feladataim oly mértékben feltorlódtak, hogy ma eldöntöttem nem csinálom tovább, s inaktív leszek határozatlan időre. Akiknek hiányoznék, azoktól elnézést kérek, s innen is üzenem, nem vagytok elfeledve, s egyéb elérhetőségeimen mindig, továbbra is elérhető maradok. Csak a fórumozást hanyagolom. Akiknek sok lettem volna... fellélegezhetnek...

Jól éreztem magam veletek! Legyetek jók, figyelmesek egymással. Próbáljatok meg jóval többet egymással beszélgetni....

Azt tudjátok, hogy sok emberrel próbáltam beszélgetni, néhányotokkal sikerült is. Látom, hogy rendkívül súlyos problémáitok vannak, csak nem meritek kiadni, nem meritek nyíltan felvállalni, pedig a fórumtárs talán jó ötleteket adhat, akár azért mert túl van rajta, akár azért, mert más módon tapasztalata van. Ha már nick nevek, avatarok mögé lehet bújni, akkor miért gond a személyes problémák kiadása? Egy fórumnak pont erről kellene szólnia. Csak valakinek el kellene kezdenie...

Sziasztok én elmentem! hello2
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 28. 01:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

sokkal többet mint én a harmónak....
sokkal többet mint kellett volna...

és Shuriken te látó....
most nem tudom értelmezni mert elvakít a fájdalom.. d e majd visszajövök megígérem... hozzád.

xifu... és mindenki akihez szól mert nem vágott kést a hátamba....
isten áldjon titeket...

lepkét és az új áldásokat barnabást és sweets pocaklakóját és sweetset
is áld meg Uram.
ámen.
kérlek ezt a kérésem akkor is teljesítsd, ha tudod én épp fasírtban vagyok veled.

szóval én szedem a sátorfám..... ágyő.
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 28. 09:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Surprised Azt hiszem nekem is elhalványult a harmonet fényes varázsa...
Valamikor sokat jelentett nekem, most már csak akkor jut eszembe, ha egy kicsit "sokkoltatni" szeretném magam...

Hogy mennyi igénytelen fazon torlódott itt mostanában össze....

Én is azt mondom agyő... egy időre megint...

Majd ha a mindennapokban hiányolom a lekicsinylő és becsmérlő bánásmódot visszajövök Twisted Evil
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 28. 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Surprised Azt hiszem nekem is elhalványult a harmonet fényes varázsa...
Valamikor sokat jelentett nekem, most már csak akkor jut eszembe, ha egy kicsit "sokkoltatni" szeretném magam...

Hogy mennyi igénytelen fazon torlódott itt mostanában össze....

Én is azt mondom agyő... egy időre megint...

Majd ha a mindennapokban hiányolom a lekicsinylő és becsmérlő bánásmódot visszajövök Twisted Evil

hiaklo írta:
Twisted Evil biztos valami karmikus adóságotok van felé, ha már nem bírjátok ki szó nélkül és csak fröcsögni tudtok... Rolling Eyes Mad

Mire ideértél elfelejtetted...
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13, 14  Következő
11 / 14 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.