Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kedvenc könyvek 3. - könyvajánló egymásnak (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Következő

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 22. 08:04    Hozzászólás témája: Kedvenc könyvek 3. - könyvajánló egymásnak (folytatás) Hozzászólás az előzmény idézésével

Erről a címről,
http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=93

itt folytathatjuk az ajánlást.

A hozzászólás legutóbb hangya által 2018. 07. 20. 17:48-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Yahoo Messenger MSN Messenger
Szegény Dobby
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 25. 08:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Keith Laidler: A Torinói lepel titka.
SKARNAK Exclamation

Na, szóval ebben a könyvben kiélheted az összeesküvés elméletek iránti vágyaidat.
-Jézus nem volt más mint a nazarenus szekta vezetője és Mózes leszármazottja.
-Mózes nem volt Mózes hanem III. Amenhotep (Ehnaton) fáraó, az Aton kultusz megteremtője aki az egyistenhitre próbálta rávenni a zegyiptomiakat.
-A megfeszítés után Nikodémus és Arimátiai József levágta és bebalzsamozta Jézus fejét.
-A keresztes lovagrend alapítója, Hugues de Payns kilenc évig kutatta a levágott fejet Salamon templomának romjai alatt Jeruzsálemben.
-A Templomosok által imádott Baphomet (Bölcsesség Atyja) fej tulajdonképpen Jézus bebalzsamozott feje volt.
-Miután Szép Fülöp kiűzte a Templomosokat Franciaországból, Skóciába a Rosslyn-kápolnába rejtették a fejet.
-A Szabadkőművesek a Templomosok utódai...

Folytassam Question Twisted Evil

Dan Brown, miért nem maradtál meg a szakácskönyveknél Question Rolling Eyes
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 27. 05:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szegény Dobby írta:
SKARNAK Exclamation

-Mózes nem volt Mózes hanem III. Amenhotep (Ehnaton) fáraó, az Aton kultusz megteremtője aki az egyistenhitre próbálta rávenni a zegyiptomiakat.

Rolling Eyes Hát igen köztudott hogy Mózes teste eldeformálódott volt mint Ehnatoné.... Rolling Eyes

Tudom hogy a skaré bocs hogy belepofáztam. Embarassed
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 27. 05:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval a Tibet leánya :

Jó a könyv. Van benne egy kicsi tibeti misztikum ,kínai gaztettek,szenvedélyes szerelem,egy cseppnyi ezós beütés.De egyikből se annyi .hogy besokalljon tőle az ember lánya.
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 27. 05:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Úgy látszik mostanában különböző népek életét olvasom,lányaikon keresztül?
Azt hiszem erről e könyvről nem írtam,a Tibet lánya előtt olvastam.

Pearl S.Buck :Liang asszony három lánya.

Az írónő (1892-1973) Kínában nőtt fel.1938-ban Nobel-díjat kapott kínai témájú regényeiért.

A kínai fanatizmus elől a lányait Liang asszony Amerikába küldi tanulni.Ő maga ellavírozik mint az arisztokrácia maradéka a nagy kommunizmust építő Kínában.Az asszony egy éttermet üzemeltet,és magába azért esedezik ,hogy a lányai még véletlenül se akarjanak Kínában élni.De 2 lánya visszatér,és a regény vége nem éppen fáklyás menet.Számomra sok érdekes infót tartalmazott a könyv az akkori életről,szokásokról.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 27. 05:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tegnap láttam egy filmet, amit a Virágot Algernonnak - Daniel Keyes könyve alapján készítették. A könyvet is megrendülve olvastam, de a film is felkavart.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 29. 11:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
Szegény Dobby írta:
SKARNAK Exclamation

Rolling Eyes Hát igen köztudott hogy Mózes teste eldeformálódott volt mint Ehnatoné.... Rolling Eyes

Tudom hogy a skaré bocs hogy belepofáztam. Embarassed
IV. Amenhotep Wink
nemrég olvastam egy cikket, h Ehnaton nem is volt deformált, legalábbis a neki tulajdonított múmia szerint
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 29. 18:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Lonka, hogy tetszett a B&b?
Azóta elolvastam az Értelem és érzelmet is, most pedig a Meggyőző érveket nyúzom.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Lon
Dzsedi (dövanendónli;-)

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 29. 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Lonka, hogy tetszett a B&b?
Azóta elolvastam az Értelem és érzelmet is, most pedig a Meggyőző érveket nyúzom.
tök jó volt, jól szórakoztam rajta Smile a hétvégén lesz vmelyik tvn is.
lehet, én is kölcsön veszek anyámtól még párat tőle, pár most sorban állnak már otthon a könyvek Smile
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 29. 20:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sorban nálam is, de a könyvtári mindig zöldebb.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 08. 22:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most olvastam ki a Napirendet, Jodie Picoult könyvét. Ha akarom, egy krimi. Ennél azonban jóval több. Néhány ember tökéletes jellemrajza és elég részletes leírás az Asperger szindrómás autisták világáról.

A könyv első 1/4ét normális tempóban olvastam, de a többi részét ma nem tudtam letenni, még a vacsorám mellé is olvastam, pedig ilyen nagyon régen fordult elő.
Köszönet a könyvért!
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 08. 23:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én még a nővérem húgára sem szántam rá magam Picoult-tól, egyre inkább van az az érzésem, hogy túl trendi lesző az én ízlésemnek, de azért persze el fogom, olyan rég van a halállistámon.

Most Márait olvasok, csak a lakáshajsza miatt napi pár oldallal nyomultam eddig, amennyit a buszon sikerült, meg hirdetésnézegetés közben a neten. Pedig amúgy nem rossz ám.

Vissza az elejére
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 09. 05:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én most J.D.Robb folytasásos krimijét olvasom,csakúgy.
De voltam szombaton könyvtárba és hoztam ki pár db ígéretesnek látszó könyvet...majd mesélek róluk!
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 09. 06:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Én még a nővérem húgára sem szántam rá magam Picoult-tól, egyre inkább van az az érzésem, hogy túl trendi lesző az én ízlésemnek, de azért persze el fogom, olyan rég van a halállistámon.

Most Márait olvasok, csak a lakáshajsza miatt napi pár oldallal nyomultam eddig, amennyit a buszon sikerült, meg hirdetésnézegetés közben a neten. Pedig amúgy nem rossz ám.

Minden tiszteletem! Nekem Máraihoz nem alkalmas a szaggatott olvasás. Ahhoz szép, nyugodt, zavartalan körülmények kellenek.
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 10. 19:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:

Azt hiszem, jól ítéled meg előre is.
Amíg a Napirend fővonulatainak egyike az autista testvér kistestvérének helyzete a családban, a Nővérem huga egy leukémiás nővér hugát taglalja. Kicsit még nekem is meredek az egész szituáció. A szülők a kisebbik lányt direkte azért hozták világra mesterséges megtermékenyítéssel, hogy ki lehessen választani a megtermékenyített petesejtek közül azt, amelyik genetikailag teljesen alkalmas lesz a leukémiás lány csontvelejének, vérének és éppen amortizálódó szerveinek pótlására.
Amúgy olvasmányos, az ábrázolt helyzeteket mélységükben ismeri. Előzetes tanulmányokat végzett pl. a tűzoltó mesterség csínjáról-bínjáról, hogy hitelesen tudja ábrázolni apukát munka közben.
Az a könyv, amit az ember egyszer érdeklődéssel végigolvas, hogy utána soha többet ne vegye kézbe.
Mondom én a Napirend után, és Nővérem hugának a százvalahanyadik oldalánál.
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 37, 38, 39  Következő
1 / 39 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.