Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A gyerek ha kiszól 3 (folytatás)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 24. 15:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ebibéka by Emese Very Happy
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 09. 26. 07:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lányomat kérdeztem mi volt az ebéd..
erre ő: ragu gulya leves Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 24. 14:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Marci a Nagyit nyúzza: "Menjünk ki répát szedni! Szedjünk répát a kertben! Menjünk Nagyi!" stb.
Nagyi: "Most nem kell répa. Inkább segíts kitalálni, mi legyen az ebéd."
Marci: "Legyen karalábéleves...... Nem! Inkább legyen leves tésztával és RÉPÁVAL! Menjünk ki a kertbe répáért!"

És kimentek...
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 24. 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:
Marci a Nagyit nyúzza: "Menjünk ki répát szedni! Szedjünk répát a kertben! Menjünk Nagyi!" stb.
Marci: "Legyen karalábéleves...... Nem! Inkább legyen leves tésztával és RÉPÁVAL! Menjünk ki a kertbe répáért!"

És kimentek...

Ez olyan nagyon édes... Laughing Laughing Laughing
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 25. 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gincsi írta:

És kimentek...

Gincsikém, nem semmi a kis Marcikád! Laughing Laughing
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 10. 25. 15:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
gincsi írta:

És kimentek...

Gincsikém, nem semmi a kis Marcikád! Laughing Laughing

Laughing
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 06. 00:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

buszon utaztam-fenét, álltunk a dugóban-, hátam mögül egy kisgyerek, miközben elrobogott mellettünk egy mentő:
-Te tudod hova megy?
-Nem.
-Miért nem tudod?

tovább állunk a "dugóban".. a felüljáró közepén ugyanez a hang:
-Már a másik buszon vagyunk?
Shocked

komolyan.. megijedtem, hogy elfelejtettem leszállni.. Rolling Eyes Embarassed Embarassed Laughing

tanulság: ha dugóban megkérdezi a gyerkőc, hova siet a mentő, nyugodtan mondhatod, hogy "a sor elejére"... Laughing -legalábbis mi kifogtuk.. Sad
Vissza az elejére
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 06. 01:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kaptam Very Happy

Vendégségbe készültünk a férjemmel, és kislányunk érdeklődve nézte, ahogy apja felveszi a szmokingját:
- Apa, ezt a ruhát nem kellene felvenned! - szólalt meg.
- Miért nem, kicsim? - kérdezte a férjem.
- Tudod, másnap reggel mindig fáj tőle a fejed!

Ágyba dugtam a három és ötéves lányaimat. Átöltöztem egy régi melegítőalsóba és kinyúlt pólóba, majd bementem a fürdőszobába hajat mosni. Még ott is hallottam, hogy veszekednek. Egy ideig hallgattam, majd törölközőt csavartam a fejemre, berontottam a szobájukba és leordítottam őket. Útban visszafelé még hallottam, ahogy a hároméves megkérdezi nővérét:
- Te Réka, ez meg ki volt?

Hat hónapos terhes voltam a második gyerekemmel, amikor lányommal elmentünk egy kicsit vásárolni. Bementünk egy baba-mama boltba is, hogy szoknyát vegyünk nekem. A gyerek egy ideig nézte, ahogy a tükörben sürgölődöm, majd megjegyezte:
- Nagyon kövér vagy, anya.
Kedvesen elmagyaráztam neki, amit úgyis tudott, hogy egy kisbaba van a pocimban, attól látszik nagynak. Erre pikírten hozzátette:
- És a popsidban mi van?

A kislányomnak, Mélanie-nak egy régi kulcsot adtam játszani.
- És hol az ajtó, amit nyitni lehet vele? - kérdezte.
Azt feletem, hogy fogalmam sincs. Mélanie csodálkozva végigmért, és megjegyezte:
- A kulcsot szokták elveszíteni, nem az ajtót.

Az üzletközpont egyik boltjában hatéves egypetéjű ikerunokahugaimat lenyűgözte a számukra elérhető magasságban elhelyezett sok színes hajpánt és csatt. Egyiket a másik után próbálták fel, de hamarosan csalódottan állapították meg, hogy nincs tükör, amiben megnézhetnék magukat. Végül egyikük ráadott az ikertestvérére egy ungyanolyan csillogó hajpántot, amilyet már a saját fejére is föltett. Aztán azt mondta:
- Maradj nyugton, hadd lássam, hogy áll nekem.

Fiatal kolléganőm húga még óvodás volt, amikor a tűzoltóság oktatást tartott az oviban. A bemutató után a tűzoltó feltette a következő kérdést:
- Gyerekek, mit csináltok, ha ég a kabátotok?
Megszólalt az egyik kisfiú:
- Nem veszem fel!

Valamelyik nap ebéd után az apám elment fogat mosni, és a kisfiam is vele tartott. Miután látta, hogy a nagyapja kiveszi a felső fogsorát és megmossa, majd ugyanezt teszi az alsó fogsorával, azt kérdezte:
- Nagyapa, a nyelvedet is ki tudod venni?

Négyéves unokaöcsém, Feri szép rajzot készített a nagymamájának, és nagyon szerette volna megmutatni neki. Mivel a fürdőszoba ajtaja nyitva volt, Feri benyitott - éppen akkor, amikor a nagyi csuromvizesen, anyaszült meztelenül kilépett a zuhany alól. A kisfiú végigmérte, majd tárgyilagosan megállapította:
- Nagyi, szemüvegben jobban nézel ki!

Egyik nap az iskolában egy fényképész csoportképet készített az osztályról. A tanító néni megpróbálja rávenni a gyerekeket, mindenki vegyen a képből.
- Képzeljétek el, milyen jó lesz, ha majd felnőttök, előveszitek a képet és azt mondjátok, itt van Judit, ő orvos. Ez meg Gábor, ő autószerelő.
Hátulról egy vékonyka hang:
- És itt a tanárnő, ő meg halott.

A fiam kérdezte négyévesen, mikor a lányomat hazahoztuk a szülészetről... (errefelé az a szokás, hogy egy kis vászondarabra felírják a baba nevét és a csuklójára kötözik).
- Apu, mikor vesszük le róla az árcimkét?

Négyéves fiam sehogy sem boldogult a köhögés elleni szirupja kupakjával, és végül azt kérdezte:
- Miért nem tudom én ezt kinyitni?
- Mert bizontsági zár van rajta, hogy gyerekek ne tudják kinyitni - feleltem.
Még egyszer próbálkozott a kupakkal, aztán azt kérdezte:
- De honnan tudja, hogy én gyerek vagyok?

Templomunkban áldozáskor a gyerekek nemcsak kenyeret kapnak, hanem egy kis bort is. Istentisztelet után a pap félrehívott, hogy hétéves fiamról beszéljen velem.
- Kérem, szóljon Jánosnak - mondta szelíden -, hogy a bor után mindig áment kell mondani, nem azt, hogy "hű, de finom!"
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 28. 15:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Laughing Laughing Laughing
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 29. 17:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jucika lányomék óvodája kapott egy pár jegyet a Diótörő-re.Gondoltak rá, hogy talán korai az óvodásoknak, de megpróbálták elvinni őket az előadásra.Előadás közben az egyik ovodás megkérdezte:ovónéni, mikor jön a reklám?
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 29. 19:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:
Jucika lányomék óvodája kapott egy pár jegyet a Diótörő-re.Gondoltak rá, hogy talán korai az óvodásoknak, de megpróbálták elvinni őket az előadásra.Előadás közben az egyik ovodás megkérdezte:ovónéni, mikor jön a reklám?

Laughing Laughing
bbemes
Lepke

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 01. 08:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

gerleimari írta:

édes Laughing
/Fodor Ákos: Jókívánság/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 04. 13:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kisfiam nem nagyon tud még beszélni, viszont minden egyes kimondott szóért tapsviharral jutalmazzuk Smile
Tegnap meglátott egy hordót, amely nagyobb volt mint ő (kb 90 cm) és közölte: hatalmas Laughing
Vissza az elejére
méhecske2
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 15. 08:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kisember aszongya, hogy maradjunk már csendben, mert nem hallja a saját gondolatait! ('Shocked')

Azért ezen úgy elgondolkoztam, végül is hogyan gondolkoznak a gyerekek?
Vagy, csak nem pontosan fogalmazta meg azt, hogy a nagy hangoskodás miatt nem tud a saját gondolatmenetére figyelni?('Question')
Csak az lát igazán, aki látja a láthatatlant, ami a láthatók mögött van. A ragaszkodás a szabadság hiteles gyümölcse. A megkötözöttség ragaszkodás az elrontott jóhoz. Aki Hozzám ragaszkodik, az valóban szabad." (Jézus; Hang: 4/312)
http://web-hang.hu/
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 15. 08:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyo pontosan "megfogalmazta" azt, amit pár napja hallott egy felnőttől.... Ez afféle szólás, tudod.
Bírom ezeket a gyerekszájas topikokat, de azon mindig szénné röhögöm magam, amikor előző életekből hozott bölcsességet meg efféléket akarnak kihallani a csemete szavaiból. Elég lenne, ha a kedves szülők emlékeznének rá, ők hogy gondolkoztak gyerekként, mindjárt leszállnának a földre.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Következő
3 / 15 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.