Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mi volt a jeled az óvodában?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 01. 31. 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jadis...Neked mi volt a jeled az óvodában?

Szivecske. Smile
Szerintem is megszokás kérdése, amúgy nem tartom rossz dolognak ezeket a jeleket sem, viszont nem tudok róla, hogy nálunk divatban lettek volna a váltóruhák... tornára nyilván, de azon kívül...
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 05. 12:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:

Szivecske. Smile
Szerintem is megszokás kérdése, amúgy nem tartom rossz dolognak ezeket a jeleket sem, viszont nem tudok róla, hogy nálunk divatban lettek volna a váltóruhák... tornára nyilván, de azon kívül...
Na...Hát akkor valszeg nemnagyon lehetett ellenedre a jeled annó az óvodában...Egy óvodás kislány a "szívecske" jellel azért általában meg szokott lenni elégedve ha minden igaz...Nálunk hajdanán nem minden kislány volt ilyen szerencsés mint amilyen szerencsés voltál akkor te,mivel a hagyományos "kislányjelek" mint pl. a szívecske meg a pöttyös labda ugye hamar gazdára leltek,a többieknek meg meg kellett akkor elégedniük az olyasmi jelekkel mint pl. a fagylalt,az ablak,meg mondjuk a létra...Hű...Hogy mennyi pityergés volt az ilyesmi dolgok miatt a mi óvodánkban...Hát igen...Szép idők is voltak azok a hajdani óvodásévek,amikor az ilyesmi dolgok voltak még a legnagyobb problémák ugye...Aztán meg sok gyerek szeretett volna már felnőtt lenni akkoriban,ahelyett hogy inkább annak örült volna,hogy még gyerek lehet...
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 05. 21:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jadis írta:

Szivecske. Smile
Na...Hát akkor valszeg nemnagyon lehetett ellenedre a jeled annó az óvodában...Egy óvodás kislány a "szívecske" jellel azért általában meg szokott lenni elégedve ha minden igaz...Nálunk hajdanán nem minden kislány volt ilyen szerencsés mint amilyen szerencsés voltál akkor te,mivel a hagyományos "kislányjelek" mint pl. a szívecske meg a pöttyös labda ugye hamar gazdára leltek,a többieknek meg meg kellett akkor elégedniük az olyasmi jelekkel mint pl. a fagylalt,az ablak,meg mondjuk a létra...Hű...Hogy mennyi pityergés volt az ilyesmi dolgok miatt a mi óvodánkban...Hát igen...Szép idők is voltak azok a hajdani óvodásévek,amikor az ilyesmi dolgok voltak még a legnagyobb problémák ugye...Aztán meg sok gyerek szeretett volna már felnőtt lenni akkoriban,ahelyett hogy inkább annak örült volna,hogy még gyerek lehet...

Igen, nagyon örültem neki. Smile Ilyen szempontból szerencsés voltam, nomeg anyám is, akinek nem kellett bonyolult mintát hímeznie, így gyorsabban végzett. (Amúgy szeret hímezni, horgolni, keresztszemest még manapság is szokott néha, de azért a 10. zsebkendőnél lehet, hogy már hálát adott, hogy ilyen egyszerű a minta. Laughing )
Titusz
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 06. 10:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:

Igen, nagyon örültem neki. Smile Ilyen szempontból szerencsés voltam, nomeg anyám is, akinek nem kellett bonyolult mintát hímeznie, így gyorsabban végzett. (Amúgy szeret hímezni, horgolni, keresztszemest még manapság is szokott néha, de azért a 10. zsebkendőnél lehet, hogy már hálát adott, hogy ilyen egyszerű a minta. Laughing )
Érdekes dolog akkor az,hogy a jelek szerint mindenfelé szokás volt az az óvodákban,hogy a szülők rárajzolták,vagy ráhímezték a gyerekek holmijaira a jeleiket,csak a mi óvodánkban nem volt ez akkor szokásban...Ha nálunk is így mentek volna a dolgok,akkor arra azért emlékeznék...(Hű...Most elképzelem azt magamnak,hogy mondjuk az anyámnak rá kellett volna hímeznie minden óvodai holmimra egy-egy szép,kinyitott állapotu könyvet,hát biztosan agybajt is kapott volna...De szerencsére ez a veszély nem fenyegetett...)
Jadis
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 06. 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Titusz írta:
Jadis írta:

Érdekes dolog akkor az,hogy a jelek szerint mindenfelé szokás volt az az óvodákban,hogy a szülők rárajzolták,vagy ráhímezték a gyerekek holmijaira a jeleiket,csak a mi óvodánkban nem volt ez akkor szokásban...Ha nálunk is így mentek volna a dolgok,akkor arra azért emlékeznék...(Hű...Most elképzelem azt magamnak,hogy mondjuk az anyámnak rá kellett volna hímeznie minden óvodai holmimra egy-egy szép,kinyitott állapotu könyvet,hát biztosan agybajt is kapott volna...De szerencsére ez a veszély nem fenyegetett...)

Azt nem tudom, hogy másoknak is hímzésük volt-e pl. ruhadarabokon. Nekem tudom, hogy volt, mert zsebkendőn még sok évvel később is ott voltak.
Könnyen el tudom képzelni, hogy más szülők (és más jelek esetén) nem bíbelődtek hímzéssel, hanem másképp oldották meg.
Samantha
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2019. 02. 06. 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jadis írta:
Titusz írta:
Jadis írta:

Azt nem tudom, hogy másoknak is hímzésük volt-e pl. ruhadarabokon. Nekem tudom, hogy volt, mert zsebkendőn még sok évvel később is ott voltak.
Könnyen el tudom képzelni, hogy más szülők (és más jelek esetén) nem bíbelődtek hímzéssel, hanem másképp oldották meg.

Ezt én is alá tudom támasztani.
Emlékszem, nekem az ágyneműmre, a törölközőmre hímezve volt a jelem - pöttyös labda - a tornacipőmre, meg egyes ruháim címkéjére csak tollal rárajzolva (ezt időnként újra kellett írni).
De anyukám egyszerűen és kreatívan megoldotta a dolgot. Amire csak tehette, piros pöttyös anyagból karikákat vágott ki, és rávarrta, vagy ráragasztotta az adott ruhára, cipőre, erre-arra...
Amikor már én készítettem jeleket a saját gyerekeimnek, a hímzésen kívül én is ahová tehettem rajzoltam. Manapság már a fillérekért kapható alkoholos meg esetleges textilfilcek világában nem nagy kunszt.
A "bolondja", akinek meg semmi sem drága, többszáz forintért (200-600 Ft/db) megveheti a rávasalhatósat. Az is bolond, aki erre ad ki pénzt.

Egyébként meg mindig volt olyan gyerek akinek nem volt jel a cuccában. Gondolom ott anyának/nagymamának nem volt kedve/ideje/türelme foglalkozni vele, vagy egyszerűen csak sziplán nem érdekelte az egész .
A könyvek mindig csodás birodalmat jelentettek számomra - fehér oldalak, fekete tinta...új világok és új barátok vártak. Amikor először ütök fel egy kötetet, izgatottá tesz a várakozás, hogy vajon hová jutok majd el, és kikkel találkozom benne.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3 ... 18, 19, 20
20 / 20 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.