Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A közös étkezés fontos a gyerekek fejlődése szempontjából
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
kisnyuszi
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 10. 08:55    Hozzászólás témája: A közös étkezés fontos a gyerekek fejlődése szempontjából Hozzászólás az előzmény idézésével

Kisgyerekes anyuka lévén gyakran szoktam a neten olvasgatni cikkeket, fórumokat gyerekneveléssel, táplálkozással… stb. kapcsolatban. Nemrég azt olvastam, hogy a gyerek fejlődésére nagy hatással van az is, hogy a család együtt étkezik-e, ugyanis az asztal mellett állítólag új szavakat tanulhatnak a gyerekek. Azt is olvastam, hogy ha rendszeresen együtt eszünk, a gyerekek jobb jegyeket szereznek az iskolában. Ti hallottatok már erről? Egyetértetek ezzel a véleménnyel?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 10. 11:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most rohanok, de rohadtul egyetértek!!!
(nem kisgyerekes anyuka vagyok, csak voltam kisgyerek, és vagyok olyan antiszociális, hogy emlékszem rá)

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 10. 11:12    Hozzászólás témája: Re: A közös étkezés fontos a gyerekek fejlődése szempontjábó Hozzászólás az előzmény idézésével

kisnyuszi írta:
Kisgyerekes anyuka lévén gyakran szoktam a neten olvasgatni cikkeket, fórumokat gyerekneveléssel, táplálkozással… stb. kapcsolatban. Nemrég azt olvastam, hogy a gyerek fejlődésére nagy hatással van az is, hogy a család együtt étkezik-e, ugyanis az asztal mellett állítólag új szavakat tanulhatnak a gyerekek. Azt is olvastam, hogy ha rendszeresen együtt eszünk, a gyerekek jobb jegyeket szereznek az iskolában. Ti hallottatok már erről? Egyetértetek ezzel a véleménnyel?

Én egyetértek vele, bár konkrétan nem olvastam semmit ebben a témában. Biztosan igaz, hogy tanulhatnak új szavakat és más vonzatai is vannak a dolognak. De szerintem ezek csak járulékos dolgok. Ami miatt igazán fontos számomra, mert egy egészségesen működő családban fontosak a közös programok (az hogy együtt ülnek a tévé előtt nem ebbe a kategóriába tartozik... Rolling Eyes ). Régen is így volt, és nálunk most is úgy van, hogy mindannyiunkra rengeteg tennivaló jut a házban és a ház körül, ezért nap közben vagy egyikünk vagy másikunk van a gyerekekkel. A közös reggeli, ebéd, vacsora az a pont, ahol mindannyian együtt tudunk lenni. Ilyenkor meséljük el egymásnak a napi történéseket, a gyerekek is megosztják az átélt eseményeket. A közös döntések is általában ilyenkor születnek meg. Ezért igen fontos szocializációs állomás.
A másik dolog pedig, hogy a szervezetünkbe vitt táplálék nem csak a testre hat, hanem a lélekre, szellemre is!!! A közösen elfogyasztott eledel másként esik és más energiákat hordoz. Az már itt is inkább csak járulékos előny, hogy a gyerekek megtanulják, hogy ami az asztalon van (és tágabb értelemben mindenünk) közös, és megosztozunk rajta.
Számomra, számunkra ezért fontosak a közös étkezések.
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
kisnyuszi
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 10. 12:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igen Gincsi, teljesen egyetértek. Smile
Egyébként te ezeket az értékeket otthonról hoztad?
Mert szerintem az is nagyon sokat számít, hogy a szüleitől mit lát az ember. Hogy mit tud később a saját gyerekeinek is tovább adni.
Vissza az elejére
Alex
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 10. 13:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nálunk teljesen természetes a beszélgetős 7végi ebéd és ha tehetjük egy-egy 7közbeni vacsora is. Mindenképpen segíti a gyereket a komunikációban, nyitottságban, információk megértésében. Pl. a lányom középiskolás volt és hívták a barátnői egy 7végi "fontos" traccspartira du. 2 órakor, de a lányom mondta nekik, hogy az nem jó időpont, mert nálunk akkor van a beszélgetős ebéd, ami eltarthat akár 5 óráig is és Ö nem szeretné kihagyni. Persze a "tinik" mondták neki, hogy ez hülyeség, meg náluuk nincs ilyen. Anyósom dettó, hívták a barátnői, de mondta nem megy, mert Ö sem szeretné kihagyni a családi beszélgetős ebédet. Amúgy a lányom már főiskolás 2 éves kapcsolattal, már a fiú is úgy szervezi a programját a haverokkal, hogy a 7végi beszélgetésből ne maradjon ki. Szeret nálunk lenni és ennek hangot is ad. Szeretnek velünk jönni bármerre megyünk. Szal nekem mindez azt bizonyítja, hogy ez a jó irány, ha családról van szó.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Alex
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 10. 14:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pl. ma este is együtt megyünk szinházba! Bowlingozni is gyakran jönnek velünk és más programokra is, pedig nem kötelező Wink .
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
kisnyuszi
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 10. 14:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát igen ez tényleg nagyon jó Smile de gondolom ez azért is működik ilyen jól, mert nem is erőltettétek ezeket a közös ebédeket.
Vissza az elejére
gincsi
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 10. 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Amikor először voltam a férjem családjánál egy csládi ebéden, teljesen megdöbbentem, mert gyekorlatilag amint lecsúszott az utolsó falat, felpattantak és rohantak mosogatni. Én otthon megszoktam, hogy ilyenkor senki nem siet, a mosogatás megvár, a beszélgetés alatt el bírjuk viselni azt a "néhány" piszkos edényt. Smile
Mára már a férjem számára is ez lett a természetes...
“Erkölcsi, szellemi vagy fizikai szervezetünk egyetlen porcikája sem tud akárcsak egy évig is megülni a fenekén. Magyarán változunk, és változnunk is kell, állandóan, folyamatosan, amíg csak élünk.” (Mark Twain)
Vissza az elejére
Kirana
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 15. 08:13    Hozzászólás témája: Re: A közös étkezés fontos a gyerekek fejlődése szempontjábó Hozzászólás az előzmény idézésével

kisnyuszi írta:

Azt gondolom erről nem hallani kell, ez természetes dolog, hogy ha tehetjük a mai világban is a közös étkezés a legcsodálatosabb dolgok egyike a mit a család közösen végez. Ez nem kérdés, nem kellenek hozzá nagy idea gyártások, nem kell tanulmányokat írni.
A gyermek számára Mi vagyunk a minta, követendő példa, figyeld meg, gyermekedet, ahogy együtt étkezik a családdal, mennyi új élmény éri, mennyi új információt kap.
Azt gondolom ami évszázadok óta természetes az pont, nem a mi századunkban kellene tudományos alapokra helyezni.
gerleimari
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 16. 17:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most, hogy beszéltek róla, egészen elcsodálkoztam.Valahogy soha nem gondoltam volna, hogy erről beszélni kell, hiszen ez olyan természetes, mint a levegővétel.
Habár volt már az életemben olyan dolog, amit szintén ilyen természetesnek tartottam és soha nem beszéltem róla és egyszercsak marhanagy meglepetés ért.......
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 26. 07:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bounce angel13 love5
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 01. 20:59    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szerintem is fontos volna -de a drilles, agybajos, "ülljvigyázban" jellegű tápolódás szerintem károsabb bárminél. Mivel nálunk odahaza olyasmi a nagy ebéd, int amit Gincsi írt, én nagyon fontosnak tartottam volna, ha vannak családi együtt evések. Sajnos a párom csak 4 féle ételt eszik meg, azt is a számítógép előtt, odafigyelés nálkül belapátolja. Még a lakást is sikerült úgy berendezni, hogy semmiféle étkezős tér nincs benne -ez nekem szörnyen hiányzik, van viszont egy halom üres fiókunk! (... mert a fiókos komód a trendin néz ki!)

Amikor próbálok vele erről beszélni, eljut odáig, hogy én nem főzök neki. Nem hát, mivel nem eszik meg semmit - és a kukába dobni a felcűgölt, majd előállított ételeket nem szeretem. 600 kilósra hízni sem akarok a felzabált maradékoktól - mert az a vége olyankor.

Amikor kettesben vagyunk a gyerekkel, akkor nagy közös evések vannak, és IGEN csámcsogunk együtt (mindketten tudjuk, hogy nem illik, máshol nem tennénk, de vicces). IGEN, néha felpattanunk az asztal mellől ezért-azért. (Ezt is tudjuk, hogy általában nem illik, dehát a fenébe is otthon vagyunk!) A gyerek nem eszik késsel villával, leszorított könyökkel. Én sem. Naééés?
De legalább ilyenkor nincs a gombóc a torkunkban, hogy most mi lesz a baj, mi a kifogás, miért kellene a gyereket "megnevelni".

Én a magam részéről már a "családinak" mondott étkezéseket örömmel hanyagolom, és boldoggá tesz, ha nincs ilyen. Ketten a gyerekkel - az oké. Magunknak örömmel főzök is -ellentétben ha hárman eszünk, akkor már utálom az egészet. Hát ez van.

Szerintem csak a jó hangulatú családi ebédek jók. Mivel nálunk ilyen csak akkor van, ha csonka a család, így eltekintek a hétköznapi ebédektől.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
bera
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 02. 10:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nekem nagyon rossz emlékeim vannak CSAK az ú.n. családi étkezésekről - anyu, apu és én - mivel apu állandóan üldözött mindenért.
Duci gyerek voltam és nálunk / nagymamám miatt, aki ezt a módszert látta célravezetőnek - sőt a két unokanőveremmel is ezt csinálták, mivel az öregasszony megparancsolta / az volt a szokás, hogy ha a gyerek eleget - a szülők szemszögéből eleget - evett, akkor fel kell állítani az asztaltól és mehet a szobájába. Apám ezt még kiegészítette azzal, hogy enni sem hagyott, mert mindig volt valami, amibe belekötött.
Mivel 12 éve azt is el kell viselnie, hogy nagypapám vasárnaponként nálunk ebédel - 5 éve nem lakom otthon, de ugye előtte még én is otthon voltam - és az a barom apám azt sem képes elviselni, hogyaz öreg jóízűen eszik, szürcsöli a forró levest...stb. - ezért azóta - hála Istennek - bent eszik a szobában külön és senki sem zavarja. Utálatos szemét.
Családi ebédben azért volt néha részem, amikor a nénikéméknél - akivel most élek - voltam nyáron vagy nagypapámék vigyáztak rám, amikor még élt a felesége. Ott aztán lehetett enni - ahogy Mállottviksz néne is írta - nem számított, hogy ki csámcsog és hogy ki mennyit eszik.
Ezért nem vagyok bentlakó a bolondházba! Apámtól már rég ott lehetnék.
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 03. 17:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon sajnállak mindkettőtöket, lányok! Nálunk mindig olyan jó volt a családi ebéd vagy vacsora! Még mikor a szüleimmel és a Nagyikámmal ülhettem egy asztalnál, és az én családommal is. Hét végén ebédeltünk csak együtt, hétközben csak a vacsorák voltak közösek, de az olyan jó volt! Mindenki mesélt a napi dolgairól, jó nagy röhögések voltak és jó sztorizások. Mikor a lányoknak már voltak udvarlóik, meg barátaik, azok is nálunk vacsiztak többnyire és az is nagyon jó volt.Volt olyan, hogy a lányok elutaztak de a barátaik odasettenkedtek vacsoraidőben és leültek az asztalunkhoz.Nagyon szeretek másokat etetni / a párom szerint azért, mert nem akarnék egyedül gömböc lenni.Hát ez is igaz./
Na, ez az egész most fenemód hiányzik.Azzal kárpótolom magam, hogy szegény hozzánk dolgozni "odatévedt" mesterembereket etetem.Igy szereztem egy csomó új barátot.Úgy gondolom, ha egy rendes mesterember megtisztel a munkájával, én meg azzal, hogy főzök neki is.Na, nem különlegességeket, csak azt amit mi enni szoktunk, de eddig többnyire díjazták.
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 03. 17:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bera írta:
Nekem nagyon rossz emlékeim vannak CSAK az ú.n. családi étkezésekről - anyu, apu és én - mivel apu állandóan üldözött mindenért.
Duci gyerek voltam és nálunk / nagymamám miatt, aki ezt a módszert látta célravezetőnek - sőt a két unokanőveremmel is ezt csinálták, mivel az öregasszony megparancsolta / az volt a szokás, hogy ha a gyerek eleget - a szülők szemszögéből eleget - evett, akkor fel kell állítani az asztaltól és mehet a szobájába. Apám ezt még kiegészítette azzal, hogy enni sem hagyott, mert mindig volt valami, amibe belekötött.
Mivel 12 éve azt is el kell viselnie, hogy nagypapám vasárnaponként nálunk ebédel - 5 éve nem lakom otthon, de ugye előtte még én is otthon voltam - és az a barom apám azt sem képes elviselni, hogyaz öreg jóízűen eszik, szürcsöli a forró levest...stb. - ezért azóta - hála Istennek - bent eszik a szobában külön és senki sem zavarja. Utálatos szemét.
Családi ebédben azért volt néha részem, amikor a nénikéméknél - akivel most élek - voltam nyáron vagy nagypapámék vigyáztak rám, amikor még élt a felesége. Ott aztán lehetett enni - ahogy Mállottviksz néne is írta - nem számított, hogy ki csámcsog és hogy ki mennyit eszik.
Ezért nem vagyok bentlakó a bolondházba! Apámtól már rég ott lehetnék.

mik ki nem derülnek egy ilyen téma kapcsán. Shocked

hát örülök, hogy már nem kell vele élned. Confused
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Az alma és a fája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.