Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Kötelezővé tennéd-e a 20-perces sziesztát a munkahelyeken?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bunbury
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 22. 15:43    Hozzászólás témája: Kötelezővé tennéd-e a 20-perces sziesztát a munkahelyeken? Hozzászólás az előzmény idézésével

Kutatók azt állítják, hogy egy 10-20 perces szieszta nagy mértkben javítani tudja az ember koncentráció-képességét. Néhány külföldi cégnél bevezették az ebéd utáni kötlező 20 perces pihenést. van ahol még külön helyiséget is biztosítanak ehhez. Én annyira, de annyira hatékonyabb lennék délután, ha Magyaro.-on is sikerülne véghezvinni ezt. Te mit gondolsz erről?
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Caravell
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 22. 17:23    Hozzászólás témája: Re: Kötelezővé tennéd-e a 20-perces sziesztát a munkahelyeke Hozzászólás az előzmény idézésével

bunbury írta:
Kutatók azt állítják, hogy egy 10-20 perces szieszta nagy mértkben javítani tudja az ember koncentráció-képességét. Néhány külföldi cégnél bevezették az ebéd utáni kötlező 20 perces pihenést. van ahol még külön helyiséget is biztosítanak ehhez. Én annyira, de annyira hatékonyabb lennék délután, ha Magyaro.-on is sikerülne véghezvinni ezt. Te mit gondolsz erről?

Hogy még az ebédre sem jut időm néha: egyik kezemben a szendvics, másikkal pötyögök a számgépen, vállamon a telefonkagyló stb... Minek ehhez külön terem? Mire áthurcolok mindent, már vissza is vihetem... Rolling Eyes Twisted Evil Rolling Eyes
... amúgy tökyó lenne... Rolling Eyes Confused
kiscipő
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 22. 18:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ó ez nagyon jó lenne, csakhogy ahogyan ismerem a magyar törvényhozókat .-) ahogyan a jól ismert ebédidővel tették, ezt is ledolgoztatnák pluszban.
Igy mondjuk egy kezdeti reggeli 7 órás kezdés végződne a mostani 15.30 helyett 10-20 perccel később. Kisgyerekért is ennyivel később érnénk oda....
Maga a pihenés jó lenne, csakhogy ára van, mint ahogyan mindennek Smile
Vissza az elejére
cicus26
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 22. 20:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát, nem tudom, én attól félnék, hogy a 20 perces szieszta alatt úgy elalszom, hogy senki sem fog tudni fölébreszteni délután 6-ig. Laughing
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 22. 20:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

én ezt külön "bejelentés" nélkül is megteszem Cool
-ha nincs rendszeresen a főnök szeme előtt az illető (és napi teendői) sztem észrevétlenül is be tudja tartani a pihit.. Rolling Eyes
Vissza az elejére
csupi
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 23. 08:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A szomszédom Angliában dolgozott egy ideig,ésaz ő cégüknél volt ilyen. Volt egy pihenőszobájuk is babzsákokkal + kanapékkal. amióta csak elmesélte,erről álmodozom. Persze nálunk nincs is túl sok hely ehez az irodában.
Vissza az elejére
verusz
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 24. 15:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hú, az szupcsi lenne ! Én már a 3. kv-mat iszom ma délután, és még így sem biztos, h kibirom 5-ig.
Vissza az elejére
bunbury
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 24. 15:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csajok!! Megyek -leküldök egy kávét mert lefordulok a székről olyan álmos vagyok.Aztán visszafogadjatok!!!
Mert különben indíthatok egy Új topikot.
Vissza az elejére
bellatrixx
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 24. 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Csakhogy ami kötelező, azt az emberek általában nem szeretik! Még a végén megutálnánk a pihenést Laughing Laughing Laughing
Ejika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 25. 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

maga a gondolat nagyon jó, nekem is jól jönne ebéd után 1 kis punnyadás, csakhogy sok helyen még az se biztos, h ebédelni tudsz. Volt sokszor, h az otthoni reggeli után este 5kor ettem először.... nincs mi után sziesztázni... Neutral
de maga a gondolat okos, a "kaja-kóma" ennyi idő után nagyjából lemegy és újra működik az agyunk Laughing
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 27. 06:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha nincs elég hely az irodában, szórjatok ki pár iratot az irattárból ! senkinek sem fog feltűnni és lesz hely a kanapéknak !
Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 28. 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

cicus26 írta:
Ha nincs elég hely az irodában, szórjatok ki pár iratot az irattárból ! senkinek sem fog feltűnni és lesz hely a kanapéknak !

én lennék az első, akin számonkérik.. -no nem a kanapét.. Rolling Eyes
Vissza az elejére
bunbury
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 04. 29. 10:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jó ötlet. Szólok is a főnökömnek . Á, inkább megyek és főzök neki még egy kávét.

cicus26 írta:
Vissza az elejére
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 02. 07:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én inkább azt az óvodát - iskolát vágyódom, ahová nem 8-ra kell járni. Az én melóm olyan, hogy 9 után, de méginkább 10 után kezdődik az élet, és minimum 6-ig van nyüzsgés. Óvodába még csak csak elkésünk, de az iskola az nekem nagyon zord lesz - beérni leginkább 1/2 - 3/4 8-ra, aztán egy óra tömény ásítozás. Annyira korán kelni egyszerűen nekem túúúúlzás. És az legalább 3 év lesz, vagy még több, mire egyedül mehet.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cicus26
Neofita

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 04. 07:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az lenne a legjobb, ha olyan munkahelyek lennének, ahol te tudod megválasztani, hogy mikor mész be, persze ha ledolgozod azt a munkaidőt, amit elvárnak. Nekem nincs gyerekem, de én is koránkelő vagyok, simán be tudnék menni 1-2 órával korábban is, mint a többiek, viszont nagyon idegesít, hogy ott kell maradni este 7-ig is, mert akkor már vége a napnak.

Mállottviksz néne írta:
Én inkább azt az óvodát - iskolát vágyódom, ahová nem 8-ra kell járni. Az én melóm olyan, hogy 9 után, de méginkább 10 után kezdődik az élet, és minimum 6-ig van nyüzsgés. Óvodába még csak csak elkésünk, de az iskola az nekem nagyon zord lesz - beérni leginkább 1/2 - 3/4 8-ra, aztán egy óra tömény ásítozás. Annyira korán kelni egyszerűen nekem túúúúlzás. És az legalább 3 év lesz, vagy még több, mire egyedül mehet.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.