Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mozgik - minden a témában
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 30. 19:51    Hozzászólás témája: Mozgik - minden a témában Hozzászólás az előzmény idézésével

Mozgik, megváltozott munkaképességűek, fogyatékosok, és ami még ide tartozik.

Munkák - és hogy miért nem kapnak munkát?
Morál - miért más mint az átlagnál?
Feladatok, feladattudat, megváltozott értékrend ..

Akinek van tapasztalata, élménye, ne tartsa magában.
(Én mindjárt sztorival kezdek)
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 30. 19:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

1 barátnővel történt. Mozgikat alkalmaz és megváltozott munkaképességűeket. Legalább is eddig ezt tette. Ám mostanra annyira beelegelt ebből, hogy azon tanakodik, hogy hajigálja ki az egész rohadék bandát fájdalom nélkül.

Ugyanis tudatosan szíivatják, mivel minden törvény a mozgikat védi, és a munkáltatót hátrányba hozza, így már milliós tételekbe fáj neki, hogy egyáltalán esélyt adott. A táppénzcsalótól a rosszindulatú "feljelentős kalandorig" minden megvolt már neki. Teli a hócipője, és bár mindig hozzáteszik hogy tisztelet a kivételnek, de soha nem vágna bele úrja abba, hogy megváltozott munkaképességűeknek esélyt teremtő munkahelyeket hozzon létre. Ezek a tények..
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 30. 20:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Végre egy ne eröltetten PC megnyilvánulás a témában.
Régebben volt kapcsolatom vakokkal, sok helyen nem voltak hajlandóak vak telefonközpontost alkalmazni a rossz tapasztalataik miatt, pedig az tipikus vakszakma, magában a munkavégzésben semmivel sem rosszabbak, amivel gond volt, a hozzáállásuk.
Hallottam persze bipoláris depressziósról is (közszféra), aki masszívan és folytatólagosan vsszaélt kirúghataltnaságával.
És sajnos nagyon sok gyerekes anya is a gyereket használja ürügyül, ha rátör a kétoldali munkaiszony, aztán csodálkoznak sokan, hogy hátrányt jelent a gyerek. Ha egy munkáltató egyszer megszívta, nem fog tovább kísérletezni, mert az neki rohadt soklba kerül (táppénz és társai kívül a rossz mnkvégzésből adódó kár)

Más. Hermina úton székelnek mozgik is, de ott a Vakoda meg a Kisvakoda is. Lesimították a járdaszéleket a mozgik kedvéért, ment a vak ,nem észlelt a botjával semmit, ki is sétált az autók elé, közé.

Egyébként durva, ahogy a fogyatékosokat újabban nevelik, tisztára acigányok módszeres elszemtelenítésére hasonlít. Mondom, ismerem a vakokat jól, tudom, miben kell nekik segíteni, miben nem, hát ülök a buszon, egyszer csak egy kutya kezd böködni. Ülök, olvaok, odanézeek, szia kutya, buksisimi, én is elég rövidlátú vagyok, ne láttam ki van a póráz végén előbb, aztán csak föltűnt és mondom a leánynak, ott a másik oldalon két szabad ülés. Válasz: jó, de a kutya ide van szoktatva, ehhez a sofőr mögötti helyhez. Anyádat lóháton...

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 31. 12:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Barátnőnek vannak amúgy nagyon pozitív tapasztalatai is, csak sajnos ezek a szar alakok lehúzzák az egészet. A vakokkal kapcsolatban szintén másik barátnő masszőrként alkalmazott 2 vakot, és nagyon elégedett volt velük. Jött egy harmadik, tiszta szerencse, hogy nem volt alkalmazásban, mert néhány hét után ki kellett rúgni - a két normális kérte az elnézést miatta.

Harmónál is volt egy ilyen élmény: akkor éppen igencsak vegyes csapat volt nálunk, a cigánytól a mongolon át az arabig, mindenféle náció volt a kollegák között. Semmi gond nem is volt. Fel akartunk venni egy új kollégát, mindenféle kisebb webes pötyögésre. Jött egy törpe fiú, (a nagyfejű fajtából) kérdezte, hogy gond-e. Mondtuk, dehogyis itt a próbameló, gyere. Végül béna munkát adott le és egy másik fiút választottunk. Ő meg kígyót békát kiabált ránk, hogy mi mekkora kirekesztők vagyunk. Ja persze ... Végigmutattunk neki a csapaton. Akkor elgondolkodott, és azóta sem hallottunk róla. Ismerősök szintén jártak így egy járni még tudó, de nagyonsánta emberrel - alig hogy felvették, táposállományba ment, később alig tudták kirúgni a cégtől.

Szóval mindenki jól gondolja meg, aki megváltozott munkaképességű embert akar foglalkoztatni.
Fatimerika
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 31. 14:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Valóban tisztelet a kivételnek. Ismerek nem egy fogyatékost, akik kedvesek és nyoma sincs bennük sem keserűségnek, sem rosszindulatnak. Vannak, akik ép társaikat megszégyenítő életszeretettel és változtatni akarással vannak megáldva. Egy ismerősöm autóbalesetben deréktól lefelé megbénult. És mégis fogyatéskosoknak és kerekesszékeseknek szervezett teniszversenyeket nyer sorra. Vidám és olyían optimizmussal van felruházva... büszke vagyok rá, hogy ismerem.
De sajnos a legtöbb fogyatékos ember akikkel találkoztam, önsajnálatból és valódi gonoszságból kívánna megélni. Megértem őket, de nem értek velük egyet.
Mállottviksz néne
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 05. 31. 20:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Fatimerika írta:
Valóban tisztelet a kivételnek. Ismerek nem egy fogyatékost, akik kedvesek és nyoma sincs bennük sem keserűségnek, sem rosszindulatnak. Vannak, akik ép társaikat megszégyenítő életszeretettel és változtatni akarással vannak megáldva. Egy ismerősöm autóbalesetben deréktól lefelé megbénult. És mégis fogyatéskosoknak és kerekesszékeseknek szervezett teniszversenyeket nyer sorra. Vidám és olyían optimizmussal van felruházva... büszke vagyok rá, hogy ismerem.
De sajnos a legtöbb fogyatékos ember akikkel találkoztam, önsajnálatból és valódi gonoszságból kívánna megélni. Megértem őket, de nem értek velük egyet.

Én is így vagyok ezzel. Viszont azért érdemes különbséget tenni a később mozgássérültté vált, és az annak született emberek között. Ki ismeri Zemlényi Zolit? Csoda egy fickó! Van egy ezós blogja - olvasmányos. Ő a klasszikus példa arra, hogy nem kell, nem szabad feladni. Nagyon aranyos ember, tetejétől a talpáig.

Régebben egy kerekesszékes karikaturitsa lányt ismertem, na ő is egy ilyen csillag volt. Meglátta a világban a göbre tükröt, szédületesen tudott élni és nevetni. (nem tudom, mi lehet vele azóta) de ehhez kell egy nagyszerű család, vagy gyülekezet, vagy valami elképesztően erős anyag amiből meggyúrták az illetőt. A többi ilyen selejt-ember megy töltelékbe ...
... és ezek miatt a rendes, normális emberek, akik esélyteremtő vállalkozásokban gondolkodnak, kénytelenek lesznek feladni, és a rendesek sem kapnak végül lehetőséget. (Multi ugyanis nem gondolkodik ilyenben, csak elhivatott hazai vállalkozók!)
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 24. 09:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Te is erős lennél a végén....?

A hozzászólás legutóbb forsterh által 2009. 11. 28. 05:57-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 24. 10:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Forsterh, ne jöttem rá, ezt most kitől kérded és minek a végén. Meg hogy mit jelképeznek a lóbetűk. Segítesz?

Viszont azért érdemes különbséget tenni a később mozgássérültté vált, és az annak született emberek között.
Szerintem mindkét csoportban vannak derűsek és energiavámpírok meg gonoszak egyaránt. Nyilván, akinek egészséges gyerekkora volt, annak jobbak az esélyei, de egy eleve lelkibajos ember, ha megrokkan, rosszabb lehet, mint aki születésétől fogyatékos, de elfogadó normális családja volt. (persze nem lehet mindent a családra fogni soha, de elég sok múlik rajta)

Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 24. 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

skar mkhan írta:
Forsterh, ne jöttem rá, ezt most kitől kérded és minek a végén. Meg hogy mit jelképeznek a lóbetűk. Segítesz?

...

Az egy link - kattints a szövegre, ha érdekel, valahová "elvisz"...
A lóbetűk meg ... Evil or Very Mad
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 24. 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ja, bocs, én azokat valahogy vagy kéknek, vagy aláhúzottnak szoktam meg, amikor szöveg takarja őket. Very Happy Kösz. .D

Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 24. 10:50    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olyan gáz a netem, hogy semmit semtudok végignézni a jutyúbon, de az első 42 mp alapján:
Én inkább a "kezes-lábas bácsit" tisztelem, aki gyerekkorában vesztette el kezét-lábát, mégis ezermester lett belőle. Ő valaki volt, csinálta, amit szeretett, nem azzal hívta föl a figyelmet magára, hogy mije hiányzik. Persze feltűnt a embereknek és még jobba becsülték, hogy így is megy neki, de azok tartották magukkal egyenrangúnak, akik között élt, nem ismeretlenemberek előtt lépett föl, mint törpe a cirkuszban.

Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 24. 19:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez a te véleményed, én mégis azokét osztom akik a videofelvétel alatt a kommentjeiket megtették....
Vissza az elejére
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 24. 20:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Miért érezted szükségesnek közölni velem, hogy amit leírtam, az az én véleményem? Jellemzően az emberek a saját véleményüket írják le...
És jellemzően ha kitesznek valamit egy virtuális társalgóban, akkor nem veszik rossz néven, ha mások véleménye eltér az övéktől.Valahogy értelmesebb társalgás lett volna, ha kifejted, kicsit a saját véleményedet, vagy valami. Vagy a hosszú haj rövid ész mintájára nagy betűk, sovány gondolatok? Very Happy
Na most fedezékbe vonulok, mert jön Gonso megint, azt' elhord minden böngészőnek. Twisted Evil

Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 25. 05:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nos kedves skhar mkhan!

Tudod, ami mindent elmond Rólad az az, hogy egy ilyen, az emberek szívét megérintő témában neked 42 másodperc után tuti véleményed van. Ezzel nem lenne gondom, csak ha a tartalmát egyeztetem a kommentekben nyilatkozók véleményeivel, akkor Te, - na hogy is fogalmazzam - eléggé furcsa gondolkodású ember lehetsz....

Talán végig kellett volna egyszer legalább nézni, hogy miről is szól a videofelvétel, mert szerintem számodra csak a cirkuszos bemutató jött le és a lényeg pedig elkerülte a lelkedet......Szerintem ezt egy kicsit elkapkodtad....
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 11. 25. 08:09    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ugyan ez egy zene ami bennem él, de úgy gondoltam, a videó tartalma miatt ehhez a témához jobban illik:

The Piano - Amazing Short
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Munka - Karrier Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2  Következő
1 / 2 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.