Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

pálmalevélen sorsod
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 01. 19:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ügyi vagy! a legnehezebbet megtanultad. Magyarok nem nagyon tudnak dicsérni, és megbocsátani
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Kiss Fanni
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 01. 21:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Ügyi vagy! a legnehezebbet megtanultad. Magyarok nem nagyon tudnak dicsérni, és megbocsátani

Kegyetlen feladatot mért rám az élet, olyat, amit senkinek sem kívánok, mert életem legnehezebb napja volt, de túléltem és megbocsátottam.
Ma itt vagyok, sok mindent megtanulva az élettől, az életről, és ez a lényeg.
Wink
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 11. 19:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha az ajtód elé halmozod a problémádat, és más is követi, hamarosan rá jössz, hogy a tied nem is olyan nagy halom. Mindenki a saját problémáját érzi a legnagyobbnak, de ha most Haitin lennél, ott ez a mostani problémád eltörpülne
Vissza az elejére
Kiss Fanni
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 11. 21:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Természetesen tudom, hogy mindig van olyan, akinek nagyobb a gondja az enyémnél. És ezt alá is írom. Tudom, hogy így van.
És bár az ember alaptermészete szerint mindig úgy érzi, hogy az adott problémája a legnagyobb a világon, ez nem igaz. Mindig vannak rosszabb és még rosszabb helyzetek.
Szerintem igazából mindegy, hogy hol él az ember, hogy mivel foglalkozik, mit szeret vagy épp mit nem, ha történik vele valami, ami megrázza, ami nagyobb és mélyebb sebet ejt bármelyik azt megelőzőnél, úgyis az lesz élete legnehezebb és legfájdalmasabb emléke, és mondhatja neki bárki, hogy vannak rosszabb helyzetek, még ha az illető el is hiszi, hogy így van, a lelke mélyén akkor is fáj neki…
De hát ez van… mindenki a saját gondjaival küzd, és ez így van rendjén...
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 12. 18:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kiss Fanni írta:
Természetesen tudom, hogy mindig van olyan, akinek nagyobb a gondja az enyémnél. És ezt alá is írom. Tudom, hogy így van.
És bár az ember alaptermészete szerint mindig úgy érzi, hogy az adott problémája a legnagyobb a világon, ez nem igaz. Mindig vannak rosszabb és még rosszabb helyzetek.
Szerintem igazából mindegy, hogy hol él az ember, hogy mivel foglalkozik, mit szeret vagy épp mit nem, ha történik vele valami, ami megrázza, ami nagyobb és mélyebb sebet ejt bármelyik azt megelőzőnél, úgyis az lesz élete legnehezebb és legfájdalmasabb emléke, és mondhatja neki bárki, hogy vannak rosszabb helyzetek, még ha az illető el is hiszi, hogy így van, a lelke mélyén akkor is fáj neki…

igen, mindenkinek a saját feladata a saját nehézsége, kihívása.
Lehet ránézni mások dolgaira, de ott az ember mindig csak szemlélő lesz és nem résztvevő. Csak ott van a gond, amikor ez a két dolog valahogy összekutyulódik. Pl. amikor attól szenvedünk, hogy a hozzánk közelálló szenved és mi nem tudjuk ezt megakadályozni, enyhíteni vagy meg nem történté tenni. Sad
Én ilyenkor sokkal jobban szenvedek... Embarassed

A hozzászólás legutóbb hiaklo által 2010. 02. 16. 14:24-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Kiss Fanni
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 12. 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Kiss Fanni írta:

igen, mindenkinek a saját feladata a saját nehézsége, kihívása.
Lehet ránézni mások dolgaira, de ott az ember mindig csak szemlélő lesz és nem résztvevő. Csak ott van a gond, amikor ez a két dolog valahogy összekutyulódik. Pl. amikor attól szenvedünk, hogy a hozzánk közelálló szenved és mi nem tudjuk ezt megakadályozni, enyhíteni vagy meg nem történté tenni. Sad

Ez így van!
Amikor az ember elkezd foglalkozni a mások gondjával, terhével, magára veszi mások problémáját, elkezdi élni a másik életét, a rá nehezedő teher megsokszorozódik. Mindez azért, mert akkor már nem csak a saját maga által teremtett gondokkal kell megküzdenie, hanem a másikéval is, ami sokszoros terhet jelent, mert egy számunkra ismeretlen élethelyzetben és környezetben találkozott a helyzettel.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 13. 16:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van akinek hivatalból muszáj mások gondjával foglalkozni. Na meg vannak asztrológusok, akik mások lelki bajain próbálnak segíteni.
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 13. 16:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez így van!
Amikor az ember elkezd foglalkozni a mások gondjával, terhével, magára veszi mások problémáját, elkezdi élni a másik életét, a rá nehezedő teher megsokszorozódik. Mindez azért, mert akkor már nem csak a saját maga által teremtett gondokkal kell megküzdenie, hanem a másikéval is, ami sokszoros terhet jelent, mert egy számunkra ismeretlen élethelyzetben és környezetben találkozott a helyzettel.

EZ NEM ÍGY VAN, MERT ÉRDEKES LENNE, HA A PSZICHOLÓGUS, AZ ORVOS AZ ÁPOLÓ A BETEGEK ÉLETÉT ÉLNÉ!!!
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 15. 23:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:

...
EZ NEM ÍGY VAN, MERT ÉRDEKES LENNE, HA A PSZICHOLÓGUS, AZ ORVOS AZ ÁPOLÓ A BETEGEK ÉLETÉT ÉLNÉ!!!

Ezeket a hivatásokat nehéz érzelmek nélkül csinálni. De előbb-utóbb megtanulja minden szakember, hogy kellő távolságban tartsa magát. Persze a betegek ezt ridegségnek, empátia hiánynak, érzéketlenségnek élik meg. Pedig nincs más lehetőségük a betegekkel foglalkozóknak. Ha leragadnának az orvosok egy beteg elveszése miatt, mi lesz a többi beteggel? Akik nem képesek túllépni, ne is vállalják ezt a hivatást.

Van egy másik terhelt csoport is. A tanítók, tanárok. Sajnos a mai világban egyre kevesebb szülő tud elegendő figyelmet szánni gyermekére, ezért sok tanuló valamelyik tanárához fordul lelki támaszért, segítségért. Ez is súlyos konfliktus helyzetekhez vezethet, mert nagyon nehezen kezelhető, mind a tanár mind a tanuló részéről.
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 16. 05:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Ez így van!

Nem feltétlenül. Tapasztalatom az, hogy ha az ember olyan személlyel osztja meg a gondjait, aki hasonló cipőben jár(t), kölcsönösen támogathatják egymást, vagy azért, mert az egyik már tovább lépett a megoldásban, vagy azért mert mindegyikük más-más rész-feladatot oldott már meg. Nagy segítség már az is, ha valaki beszélhet az őt foglalkoztató feladatokról, s erre a legjobb "vevő" az, aki már megoldotta ugyanazt.

Persze abban igazat adok nektek, hogy nem élheti senki a másik életét. De nem is kell Smile.
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 16. 05:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:

...Csak ott van a gond, amikor ez a két dolog valahogy összekutyulódik. Pl. amikor attól szenvedünk, hogy a hozzánk közelálló szenved és mi nem tudjuk ezt megakadályozni, enyhíteni vagy meg nem történté tenni. Sad

Shocked Hát igen. Ez valóban gond, leginkább ha semmi ötletünk nincs arra nézve, hogyan segíthetnénk. Jövőbe sem látunk, hogy a beavatkozásunkkal vajon jobb irányba tereljük-e az eseményeket? És épp azért nehezek ezek a döntések, mert nem tudjuk 2x megélni ugyanazt a helyzetet. Azaz nem tudjuk, mi lett volna ha nem avatkozunk be, és mi lesz, ha beavatkozunk. A helyzet és az akkori ismereteink alapján kell döntést hozni, s utána akárhogy is lesz, vállalni a felelősséget, s tovább kell lépni, nem a múlt hibáik keseregni. Én legalább is így gondolkodom Smile. Mint ahogy ritkán idegeskedek azon, hogy egy jövőbeli kínosnak vélt szituációban mit fogok lépni, mert tapasztalatom az, hogy hiába készülök fel a lehető legjobban, egy n+1. esemény fog bekövetkezni, s így is, úgy is rögtönöznöm kell. Confused
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 16. 14:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
hiaklo írta:

...Csak ott van a gond, amikor ez a két dolog valahogy összekutyulódik. Pl. amikor attól szenvedünk, hogy a hozzánk közelálló szenved és mi nem tudjuk ezt megakadályozni, enyhíteni vagy meg nem történté tenni. Sad

Shocked Hát igen. Ez valóban gond, leginkább ha semmi ötletünk nincs arra nézve, hogyan segíthetnénk. Jövőbe sem látunk, hogy a beavatkozásunkkal vajon jobb irányba tereljük-e az eseményeket? És épp azért nehezek ezek a döntések, mert nem tudjuk 2x megélni ugyanazt a helyzetet. Azaz nem tudjuk, mi lett volna ha nem avatkozunk be, és mi lesz, ha beavatkozunk. A helyzet és az akkori ismereteink alapján kell döntést hozni, s utána akárhogy is lesz, vállalni a felelősséget, s tovább kell lépni, nem a múlt hibáik keseregni. Én legalább is így gondolkodom Smile. Mint ahogy ritkán idegeskedek azon, hogy egy jövőbeli kínosnak vélt szituációban mit fogok lépni, mert tapasztalatom az, hogy hiába készülök fel a lehető legjobban, egy n+1. esemény fog bekövetkezni, s így is, úgy is rögtönöznöm kell. Confused

És akkor még nehezebb, ha az ember valamilyen képessége folytán a jövőbe lát...és nem beavatkozni ilyenkor...mert akkor már az a jövő...nem az a jövő. De azért vannak olyan lehetőségek melyekkel enyhíteni lehet a következményeket és a "lecke" még is kipipálva
Wink
A képzelet nagyon nagy potenciál. Lehetőség és felelősség.
Wink
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 17. 07:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
Antal Orsolya írta:
Ez így van!

Nem feltétlenül. Tapasztalatom az, hogy ha az ember olyan személlyel osztja meg a gondjait, aki hasonló cipőben jár(t), kölcsönösen támogathatják egymást, vagy azért, mert az egyik már tovább lépett a megoldásban, vagy azért mert mindegyikük más-más rész-feladatot oldott már meg. Nagy segítség már az is, ha valaki beszélhet az őt foglalkoztató feladatokról, s erre a legjobb "vevő" az, aki már megoldotta ugyanazt.

Persze abban igazat adok nektek, hogy nem élheti senki a másik életét. De nem is kell Smile.

Csak Kis Fannit idéztem , csak nem jól. Nem az én fejemből származó gondolatok
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 17. 08:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
bocsita írta:
blabla...

Csak Kis Fannit idéztem , csak nem jól. Nem az én fejemből származó gondolatok

Bocsi ha rossz helyről idéztem a gondolatot Wink. A gondolat volt számomra lényeg, forrástól függetlenül Wink
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 02. 17. 08:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:

És akkor még nehezebb, ha az ember valamilyen képessége folytán a jövőbe lát...és nem beavatkozni ilyenkor...mert akkor már az a jövő...nem az a jövő. De azért vannak olyan lehetőségek melyekkel enyhíteni lehet a következményeket és a "lecke" még is kipipálva
Wink
A képzelet nagyon nagy potenciál. Lehetőség és felelősség.
Wink

Jövőbe látás? Nem hiszek benne. Senkinek nincs ilyen képessége.

Csak a megérzésekben hiszek: kapunk egy választ a tudatos gondolatunkban, de fogalmunk sincs, honnan jött. Az emberi agy remek tudatos és tudat alatti működéséből, hihetetlen kombinációs képességéből adódik. Az emberi gondolkodásnak van egy tudattalan része is, ami akkor is működik, ha nem veszünk róla tudomást. Sőt, ha magára hagyjuk, még hatékonyabban dolgozik. A tudattalan működés eredményéhez hozzáférhetünk, ezeket gondolom én a megérzéseknek. Ez kinek jobban sikerül, kinek kevésbé...
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
6 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.