Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mi irányítjuk az életünket? Vagy a körülmények alakítják?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 06. 19:53    Hozzászólás témája: Mi irányítjuk az életünket? Vagy a körülmények alakítják? Hozzászólás az előzmény idézésével

Leszületünk egy családba, már ez egy irányt ad életünk rövid szakaszára. Aztán a többi lehetőség is behatárolja életünket. Képességek, észbeli lehetőségek. Van aki nagyon nehezen tanul.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 06. 20:32    Hozzászólás témája: Re: Mi irányítjuk az életünket? Vagy a körülmények alakítják Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Leszületünk egy családba, már ez egy irányt ad életünk rövid szakaszára. Aztán a többi lehetőség is behatárolja életünket. Képességek, észbeli lehetőségek. Van aki nagyon nehezen tanul.

Mielőtt bármit írnék: ez csak csak az elképzelésem, ahogy ezt én látom. Lehet hogy nem így van, sőt! Az a fontos, hog mindenki a maga által jónak, igaznak hitt eszmét képviselje.

Hiszek a sorsban. Ha a legpontosabban el szeretném magyarázni, e kijelentés mit takar, ezt egy számomra már szállóigévé vált gondolatommal szoktam tenni: Aki kezében tartja sorsát: él. Aki elengedi élete fonalát: a sors kezébe helyezi életét.

Ezzel csupán azt szeretném mondani, mindenki születik, vagy inkább megfogantatik valamire. Az, hogy ki hogyan él, mit ér el, persze nagy mértékben függ tőle magától. A cél a meghatározott, nem az út, amin lérheti.
A körülmények: ne legyenek meghatárózók. Az, hogy hova születtél, ne tarthasson vissza, hogy kinek születtél(rang, nem) ne pecsételjék meg az életed. Ezért csak magad tehetsz, senki más. Ebben a harcban, "ki vagyok én" mindenki egyedül marad. Vannak akik irányítani próbálnak, lelkileg zsarolnak, el akarják hitetni, hogy te nem ilyen vagy. Nem azt mondom, hogy ne higyj senkinek. De nézz önmagadba, gondolkodj sokat, beszélgess el önmagaddal. Nyugi ettől még nem leszel dilis vagy skizofrén. Wink

Ha valaki nehezen tanul... lehet, de TUD tanulni. Feladni nem szabad soha.
A tanulás nem csak azt jelenti, hogy ülök a fenekemen, és magolok. Azzal, hogy itt vagyunk, és beszélgetünk, már rengeteget tanulunk. Lehet valaki szín 5ös tanuló, de gőze sincs az életről. A fontos az, hogy elfogadjuk magunkat, és éljünk azzal a lehetőségeinkkel, ami megadatott. Ez az első lépés a bölcsesség felé.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 06. 20:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Önértékeléssel nincs probléma, sose várom el a környezetemtől, hogy megerősítsen abban, hogy értékes ember vagyok, vagy milyen hibáim vannak. Tisztába vagyok azzal is, hogy van nem igazán szép oldalam is, amire nem vagyok büszke
Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 07. 06:28    Hozzászólás témája: Re: Mi irányítjuk az életünket? Vagy a körülmények alakítják Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:

Ááááhhhhhh teljesen tévúton jársz.......Az ember egyéniségében rejlő genetikai tartalmat a környezeti hatások bontják ki.... Nem eleve elrendelés, hogy milyen családba, milyen körülmények és milyen életlehetőségek közé születünk...., mert a környezetünk( családunk anyagi helyzete, iskoláztatásunk lehetőségei, szüleink életének állapota, megváltozott élethelyzetek) az állandóan változhat és az egyén kreativitására van bízva, hogy milyen szinten tud ezekhez a változásokhoz felnőni, természetesen a környezet által behatárolt lehetőségek függvényében.
Két féle embertípus van, a galambok és a szobrok... az előbbiek hiszen mindenki tudja, ha csak tehetik állandóan az utóbbiak fejére, vállára szarnak....Eldöntheti mindenki, hogy galamb vagy szobor akar lenni... Szabad teret enged a szellemi és gyakorlati alkotótevékenységének és egy kreatív galambbá válik, aki a saját sorsát irányítja és egy igazi karakteres egyéniséggé növi ki magát, aki az Élet minden területén kiválóan elboldogul vagy megmarad a középszerüségben és valójában kiengedve saját sorsának az irányítását a kezéből csak sodródik az eseményekkel és lesz belőle egy folyamatosan fehérre meszelt fejű szobor.
Nos ezt kell, mondjuk már elég korán felérni ésszel, hogy mi is az, amivé az életemben válni akarok és meg akarom valósítani. Ha pedig eldöntöttem és komoly életcéllal rendelkezem, akkor a megvalósítás irányába tevékenykedem. Persze tudni kell, hogy nincsen tökéletes boldogság, mert annak megvalósításából valami mindig hiányzik. Ez azért van mert a megvalósítás útján egyes dolgokat a súlyúknál lényegesen nagyobb jelenléttel kezelünk, mint más szintén szükségesen megoldandó dolgokat. Vagyis az építkezés során nem harmónikusan oldjuk meg a jelentkező feladatokat, hanem súlyozzuk a problémákat és egyes szükségesen megoldandó problémák megoldását feláldozzuk (elhalasszuk) más súlyosabbnak ítélt feladatok megoldása érdekében. A meg nem oldott gondjaink aztán idővel visszaköszönnek az életünkben. Nos ezért nincsen tökéletes boldogság, de mindannyian vágyunk arra, hogy valamilyen szinten tökéletessé tegyük. Szerintem ezért élünk.....
Rövidre fogva a dolgot az élet értelmének megtalálása az nagyon szorosan egyénre szabott feladat... ki megtalálja ezt, ki nem...
Egy maharadzsa gyereke is lehet egy semmitérő, bitang ember, míg a legutolsó cigányputriból származó, az anyja által elhajított, de mások által örökbefogadott gyermekből is válhat akár európai parlamenti képviselő is....
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 07. 07:19    Hozzászólás témája: Re: Mi irányítjuk az életünket? Vagy a körülmények alakítják Hozzászólás az előzmény idézésével

forsterh írta:

Két féle embertípus van, a galambok és a szobrok... az előbbiek hiszen mindenki tudja, ha csak tehetik állandóan az utóbbiak fejére, vállára szarnak....Eldöntheti mindenki, hogy galamb vagy szobor akar lenni... Szabad teret enged a szellemi és gyakorlati alkotótevékenységének és egy kreatív galambbá válik, aki a saját sorsát irányítja és egy igazi karakteres egyéniséggé növi ki magát, aki az Élet minden területén kiválóan elboldogul vagy megmarad a középszerüségben és valójában kiengedve saját sorsának az irányítását a kezéből csak sodródik az eseményekkel és lesz belőle egy folyamatosan fehérre meszelt fejű szobor

Ezek szereint te is hallottad már Scott Adams idézetét:

"Fogadd el: egyszer te vagy a galamb, máskor meg a szobor."
/Scott Adams/

Nos, Adams azt mondja: "fogadd el"
Te azt mondod: "mindenki eldöntheti"

És ezzel össze is foglalhatjuk az eredeti kérdést...hisz úgy látom Adams azt mondja, a körülmények irányítják, Te pedig, hogy mi magunk.

Az a véleményem, hogy mindenki inkább galamb "szeretne" lenni...más kérdés persze, hogy "tud-e", mindenki galamb lenni?
Nem.
Galamb csak az tud lenni, aki az akar lenni...aki csak szeretne, az szobor marad...Ők azok, akik mindig mindent elfogadnak úgy, ahogy van.

Én azért igyekszem az arany középúton maradni:
Úgy, hogy mondjuk nem hagyom, hogy szobor legyek, hanem galambként viselkedem, s arrébb szállok... de csak szép csöndben, s nem sz*rom le a szobrot...
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 07. 08:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Galamb vagy szobor? Nem ilyen aspektusból akarom a kérdést vizsgálni.
Hogy merre indulunk az életbe, amikor már a szülői ház nem támogat, vagy nem hátrál. Mert ilyen is van. Szabad vagy, oda mész ahová akarsz, de nem vagy még sem szabad, mert a zsebed behatárolja hogy mit tehetsz. Csak nagyon elvétve adódik hogy szerencsét szerencsére halmozol. Mire önerőből megteremtetted a saját életminőségedet, eltelt fél életed a másik felét a család határozza meg.Mármint ha férjhez mész, vagy megnősülsz. Ezen belül ugyan van lehetőség, de az valójában nagyon kevés. Gondold végig mit tehettél volna másként az életedben. Másik pasit vagy lányt választasz? Na és akkor mi változott? Vagy külföldön dolgozol? Életed nagy része azzal telik el, hogy anyagi biztonságodat megteremtsed. Ennyit a szabad akaratból. Twisted Evil
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 07. 08:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Hogy merre indulunk az életbe, amikor már a szülői ház nem támogat, vagy nem hátrál. Mert ilyen is van. Szabad vagy, oda mész ahová akarsz, de nem vagy még sem szabad, mert a zsebed behatárolja hogy mit tehetsz. Csak nagyon elvétve adódik hogy szerencsét szerencsére halmozol. Mire önerőből megteremtetted a saját életminőségedet, eltelt fél életed a másik felét a család határozza meg. Ennyit a szabad akaratból.

No igen...anyagi aspektusból nézve...
Mondhatni a "mai világban"...régen nemvolt "divat" minél hamarabb elmenni otthonról, önállósodni - hogy ez "anyagi kényszrűségből", vagy más okból volt-e, amikor még több generáció élt együtt - nem tudom.
Függetlenné, anyagilag függetlenné válni csak az tud, akinek van rá pénze. Persze ez is relatív, hogy kinek mi mennyi, és mennyit ér, de azt hiszem elmondhatom, hogy nagy általánosságban ma egy ember egy átlagos fizetésből nem tudja önmagát s egy lakást - vagy csak igen nehezen - húsz-harminc évig törlesztendő (ki tudja miből?) hitelek segítségével fenntartani.

Ismét csak nagy általánosságban mondom, és mindenki tudja, hogy aki önmaga, vagy némi családi segítséggel - anyu, apu össze tudott kuporgatni neki egy icipici lakáskára valót - jutott valamire, vagy kezdi az "életet", sokkal jobban megbecsüli azt, mint akinek apuci anyuci feneke alá tolta a Ferrarit és a kacsalábon forgó palotát...tudom, ez nem vigasztalja azt, akinek egy fillérje sincs...
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 07. 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Hogy merre indulunk az életbe, amikor már a szülői ház nem támogat, vagy nem hátrál. Mert ilyen is van. Szabad vagy, oda mész ahová akarsz, de nem vagy még sem szabad, mert a zsebed behatárolja hogy mit tehetsz. Csak nagyon elvétve adódik hogy szerencsét szerencsére halmozol. Mire önerőből megteremtetted a saját életminőségedet, eltelt fél életed a másik felét a család határozza meg.Mármint ha férjhez mész, vagy megnősülsz. Ezen belül ugyan van lehetőség, de az valójában nagyon kevés. Gondold végig mit tehettél volna másként az életedben. Másik pasit vagy lányt választasz? Na és akkor mi változott? Vagy külföldön dolgozol? Életed nagy része azzal telik el, hogy anyagi biztonságodat megteremtsed. Ennyit a szabad akaratból. Twisted Evil

Nekem is átfut néha a gondolat az agyamon, hogy mi lett volna ha? Nyilván olyankor, mikor valami rossz dolog történik velem, s azon gondolkodom, miért kerültem én ebbe a helyzetbe? De gyorsan túlteszem magam a gondolaton, mert semmi nem garantálta volna hogy akkor - régen - másképp döntöttem volna, jobb lett volna most az életem. Úgyhogy maradok annál, hogy amikor kell, hozok egy döntést (persze jól átgondolva) majd vállalom a következményeit. A múlton való rágódást elítélem. Abból csak tanulni szabad, sőt kötelező.

Lehetőségként a családi anyagi, mentális környezet nagy jelentőséggel bír. A későbbi párkapcsolat is. Azok az emberek, akik nem kapják meg a lehetőséget az álmaik beteljesedéséhez, vagy képességeik kibontakoztatásához, azoknak nagyon nehéz lesz az életük, mert mindig azon jár az agyuk, hogy "mi lett volna ha nem ebbe a családba születik" vagy hogy "nem ezt a férfit/nőt kellett volna választanom"? Frusztráltak lesznek egész életükben, vagy "érdek" házasságot kötnek, vagy örökké várják a szerencsét, akár lottónyereményként, akár hercegként aki fehér lovon érkezik érte...
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 07. 08:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Még mindig nem értitek. Van egy kerete az embernek, amit hozott magával, nevezzük ezt háznak. A házon belüli mozgását behatárolja. Hogy aztán a ház ápolt, vagy elhanyagolt, az már rajta múlik. De többet nem tehet a házon belül. Akkor hol a szabad akarat
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 07. 09:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Még mindig nem értitek. Van egy kerete az embernek, amit hozott magával, nevezzük ezt háznak. A házon belüli mozgását behatárolja. Hogy aztán a ház ápolt, vagy elhanyagolt, az már rajta múlik. De többet nem tehet a házon belül. Akkor hol a szabad akarat

Nézd, nem kötözködöm, s nem viccelődöm...akkor megpróbálom én is a házas hasonlatodat továbbgondolni...a háznak ki lehet nyitni az ablakát, kitárni az ajtaját, s kinézni rajta...
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 07. 09:39    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez minden!! Csak belül lehet mozgásod! Szabad akaratod csak abban van, hogy fejlődsz-e vagy a hagyod, hogy a mindennapok bedaráljanak. Persze, ha nincs lehetőséged könyveket beszerezni, ha az isten háta mögött lakol és nincs számítógéped interneted, akkor csak a környezeted hatására fejlődsz, vagy egy helyben topogsz
Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 07. 12:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Ez minden!! Csak belül lehet mozgásod! Szabad akaratod csak abban van, hogy fejlődsz-e vagy a hagyod, hogy a mindennapok bedaráljanak. Persze, ha nincs lehetőséged könyveket beszerezni, ha az isten háta mögött lakol és nincs számítógéped interneted, akkor csak a környezeted hatására fejlődsz, vagy egy helyben topogsz

Kedves Orsolya!
Ez nem egészen így van ahogyan írod. Ahhoz, hogy az ember tisztában legyen önnön értékeivel a gyakorlati életben meg kell hogy legyenek azok szólítva. Soha nem tudhatod, hogy miben vagy tehetséges, mert sohasem próbáltad. És sokszor apró nüanszokon múlnak ezek a dolgok. Ha Beethoven nem kap egy zongorát, már 6 éves korában, akkor ma a műveit valószínűleg nem ismerhetnénk... De ha mondjuk én, mint gyerek kapok egy zongorát 6 éves koromban ..... nos látod ezt már sohasem tudjuk meg.....
De elmondanám, hogy a családunkban visszamenőleg generációkon keresztül nem volt sem erdész sem vadász... Én még is az lettem, mert az akartam lenni, húúúúhhhh nem akarom magamat dícsérni mint erdész, de több miniszteri és egyéb megyei szakmai szintű elismerések tulajdonosa vagyok... tehát nem lehetek egy rossz erdész.... De azt is elmondanám, hogy a három gyermekem közül egy sem lesz soha erdész..... Nos a lehetőségek és a körülmények valamint a hozzá történő alkalmazkodásunk az, ami megformálja az életünket.....
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 07. 13:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

pont erről írtam, hogy a szabad akarat csak bizonyos keretek között valósul meg . Tehát nem szabadon választott kűr, hanem keretek közzé szorított lehetőségek. Hogy aztán ezt kiaknázod vagy se az már rajtad múlik
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 07. 13:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szóval..és nézz ki olykor az ablakon...nyisd ki az ajtót, kukucskálj ki, esetleg lépj ki...ha meg sem próbálod...ha vannak lehetőségek, lehet, hogy ott vannak...az ajtón kívűl, de ki kell nyúlnod érte, s berántani magadhoz...nyitottnak kell rájuk lenni...ha bennt ülsz és gubbasztasz, tényleg nics esélyed...mert észre sem veszed, hogy mi az ami kint van, s be akar jutni hozzád.

(mindezt persze természetesen képletesen értem...)
Vissza az elejére
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 07. 13:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Süni* írta:
Szóval..és nézz ki olykor az ablakon...nyisd ki az ajtót, kukucskálj ki, esetleg lépj ki...ha meg sem próbálod...ha vannak lehetőségek, lehet, hogy ott vannak...az ajtón kívűl, de ki kell nyúlnod érte, s berántani magadhoz...nyitottnak kell rájuk lenni...ha bennt ülsz és gubbasztasz, tényleg nics esélyed...mert észre sem veszed, hogy mi az ami kint van, s be akar jutni hozzád.

(mindezt persze természetesen képletesen értem...)

Igen, igen ez az !!!!headbang Hívd be a nyitott ajtón azokat akik segíthetnek a célod megvalósításában, legyél Te is nyitott, csodálkozz rá a világra és az is Rád fog csodálkozni. Nem bonyolult dolgok ezek, csak igaz emberként kell megélni őket!
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
1 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.