Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Mi irányítjuk az életünket? Vagy a körülmények alakítják?
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 18. 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Antal Orsolya írta:
Én úgy gondolom, hogy arról van szó, hogy vedd észre a lehetőséget, de ne erőlködj ott, ahol nem fogsz eredményt elérni.

de honnan tudod előre, hogy mi hoz eredményt? -mert próbálkozni ugyan kell, de mikortól mondható, hogy "erőlködik" vki? Shocked

Amikor újra meg újra nekifutsz valaminek és még akkor sem sikerül. Akkor minek erőlködni?
Persze nem árt felmérni, hogy arra én képes vagyok e. Képességével gondolom mindenki tisztában van. Pl. Nem fogok nekiállni egy bonyolult kötésmintának, ha még az alap egy sima egy fordított is nehezen megy. Vagy hiába tudok annyit a varrásról, hogy egy nadrág szárát felhajtsak, de nem fogok nekiállni ruhát varrni, hiszen se szabásmintát nem tudok készíteni, se különböző szabói fogásokat nem ismerek
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 18. 09:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Gondolom vagyunk egy páran, akiket feszültség levezetésére használnak. Azt vettem észre, ha látja, hogy ideges vagyok, akkor lehiggad. Ha nem veszem a lapot, akkor tovább szurkálódik. Még nem találtam meg a jó megoldást.

No igen, erre lenne alkalmas, ha az ember azt tudná éreztetni vele, hogy "nem sikerült felpiszkálnod, nem érted el a célodat". De ha sikerült neki, akkor ezt nem képes éreztetni az ember.
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 18. 15:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:

Emlékszem, hogy mesélted. Azért emlékszem, mert akkor is, most is sokkot váltott ki belőlem. Hatalmas lelkierő kell ahhoz, hogy valaki abban a helyzetben azt tudja mondani az őt éppen megütni készülő embernek. Ahhoz, hogy hitelesen (hatásosan) hangozzon, át kell tudni élni azt, hogy szeretem, bárhogyan is viselkedik velem. Nem vagyok meggyőződve, hogy erre képes lennék. Az eredmény téged igazol.

Embarassed Laughing lehet, hogy ma én sem lennék képes... Laughing
akkor és ott, egy hetes lelki gyakorlat után...de nem szeretném újra tesztelni Laughing
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 18. 21:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Illúzió írta:
Antal Orsolya írta:
Én úgy gondolom, hogy arról van szó, hogy vedd észre a lehetőséget, de ne erőlködj ott, ahol nem fogsz eredményt elérni.

de honnan tudod előre, hogy mi hoz eredményt? -mert próbálkozni ugyan kell, de mikortól mondható, hogy "erőlködik" vki? Shocked

Amikor újra meg újra nekifutsz valaminek és még akkor sem sikerül. Akkor minek erőlködni?
Persze nem árt felmérni, hogy arra én képes vagyok e. Képességével gondolom mindenki tisztában van. Pl. Nem fogok nekiállni egy bonyolult kötésmintának, ha még az alap egy sima egy fordított is nehezen megy. Vagy hiába tudok annyit a varrásról, hogy egy nadrág szárát felhajtsak, de nem fogok nekiállni ruhát varrni, hiszen se szabásmintát nem tudok készíteni, se különböző szabói fogásokat nem ismerek

Embarassed én így varrtam babaruhákat..

a másik: ha nekem más a véleményem a képességeimről, mint annak aki kívülről lát.. hogyan lehet "rájönni" az igazságra? Rolling Eyes csak mert nálam ott van, hogy "márcsakazértsefogolyanjólmenniahogyamásikkinézibelőlem", mert nehogymár más elvárásainak feleljek meg, mikor a sajátjaimnak se tudok.. Rolling Eyes Embarassed
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 18. 22:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
hiaklo írta:
hangya írta:

hiaklo írta:

Ennek a perfekcionista véglete a "nyújtsd oda a másik orcád" :love7.:

Érdekes felvetés. Ezt a mondást eddig úgy értelmeztem, hogy "a másikból híd elő a saját jobbik énjét"... Igen, lehet úgy is értelmezni, hogy hagyd magad, menj elébe a sorsodnak.:

Sad valamikor régen, de ebben az életemben, volt alkalmam a gyakorlatban is alkalmazni (nem biztos, hogy emlékszel,meséltem neked).
A gyakorlatban is kipróbáltam, igaz nem tudatosan, hanem az 'alkalom hevében" Wink
Jött nekem a férjem nagy dühében és már meg is kaptam az első ütést, amikor felemeltem a fejem szemébe néztem és azt mondtam: Rendben van üss, de tudd nem érdemlem meg! Én akkor is szeretlek!
...és ezt képes voltam teljes lelki nyugalommal kimondani és komolyan...
Rolling Eyes igaz, egy 7 napos lelki gyakorlat után volt Embarassed

Mondanom sem kell talán, leesett keze lába... Laughing

Azóta sem emelt rám kezet Cool

Ennek legalább 15 éve, de azóta is próbálom alkalmazni, igaz kisebb ügyekben...
Pl.: a kollégám kritizál, kötakedik... erre én: Értem az álláspontod, majd elgondolkodom rajta, és van még valami? ... Rolling Eyes erre általában nem tud mit mondani, de ha van még mondanivalója, az már sehogy sem ugyan az, mintha ellenszegültem volna...

Emlékszem, hogy mesélted. Azért emlékszem, mert akkor is, most is sokkot váltott ki belőlem. Hatalmas lelkierő kell ahhoz, hogy valaki abban a helyzetben azt tudja mondani az őt éppen megütni készülő embernek. Ahhoz, hogy hitelesen (hatásosan) hangozzon, át kell tudni élni azt, hogy szeretem, bárhogyan is viselkedik velem. Nem vagyok meggyőződve, hogy erre képes lennék. Az eredmény téged igazol.

fantasztikusak olykor az ember ösztönös konfliktuskezelő reakciói...
le a kalappal... és egyet értek hangyócával a legfantasztikusabb nem az, hogy azt mondtad szereted... hanem az hogy megélted . Hogy abban a pillanatban is a legerősebb érzésed mindközül amit valószínűleg egyszerre érezhettél.. pl csalódottság, döbbenet, félelem, ijedség... vagy mit tudom én még mi minden... szóval ... a legerősebb érzelem ami benned volt, az a szeretet.... és ez egy csodálatosan nagy dolog!
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 19. 14:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én se tudnám azt mondani a férjemnek, hogy akkor is szeretem, ha megüt. Igaz nem volna alkalma még egyszer megütésre.
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 19. 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Antal Orsolya írta:
Illúzió írta:
Antal Orsolya írta:

Embarassed én így varrtam babaruhákat..

a másik: ha nekem más a véleményem a képességeimről, mint annak aki kívülről lát.. hogyan lehet "rájönni" az igazságra? Rolling Eyes csak mert nálam ott van, hogy "márcsakazértsefogolyanjólmenniahogyamásikkinézibelőlem", mert nehogymár más elvárásainak feleljek meg, mikor a sajátjaimnak se tudok.. Rolling Eyes Embarassed

Tedd lejjebb a lécet, amit át is tudsz ugrani. Mér vársz magadtól többet, mint amire képes vagy? én se akartam sose másnak megfelelni. Mindenki érzi, hogy benne mennyi lehetőség vagy képesség van
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 22. 17:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Én se tudnám azt mondani a férjemnek, hogy akkor is szeretem, ha megüt. Igaz nem volna alkalma még egyszer megütésre.

Nem véletlenül hangsúlyoztam, hogy erre én is csak azért voltam ott és akkor képes, mert egy katolikus lelki gyakorlatról jöttem meg előző nap.
Rolling Eyes a "címe" Pál kurzus volt. "Pálforulás"...
Ami volt előtte...volt, de ezek után már soha se voltam ugyan az.
Tudta valószínű ezt a párom is, de azért megpróbálkozott a "jól bevált módszerével"viszont én nem az elvárásainak megfelelően reagáltam...ha nem ezt teszem megint csak nem állt volna le egy ütésnél, hanem véresre lettem volna verve, mint máskor ha ellenszegültem.

No de ezt hiába is magyarázom olyannak aki még soha sem tapasztalta meg, hogy üssék azért mert van! Ezt én addig természetesként éltem meg...otthon is megkaptam a napi adagom...és ha nem, már talán hiányzott is... Twisted Evil anyám talált mindig "okot" arra, amiért megérdemlem...és ezt belém nevelte "MERT MEGÉRDEMLED"...

Ma már tudom, hogy nincs az amiért valaki-valakit verhet...csak mert van.

De biztos karmikusan meg kellett tapasztalnom és meg kellett érnem arra, hogy azt tudjam mondani ... JÓ, ÜSSÉL, DE NEM ÉRDEMLEM MEG, MERT ÉN SZERETLEK! és az érdekes az, hogy akkor és ott azt is éreztem.

Twisted Evil Az más tészta, hogy a mai napig sem engedem meg azóta, hogy egyáltalán valamit is a saját akaratomon kívül csináljak! Minimum megkérhet...hogy csináljak meg valamit is.

27 év házasság után kezdett el főzni, összepakolni maga után...

Ha valaki most ismer meg bennünket csak ámul, hogy mekkora szabadságom van. Én most tényleg azt csinálok amit én akarok (ez a másik véglet) de én nem használom ki mert tudom, hogy hol a határ.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 23. 06:10    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Azon már elgondolkodtál, hogy mik voltak azok, ami miatt megvertek? Mire /mikre mondták, hogy megérdemelted?
Vissza az elejére
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 23. 10:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Azon már elgondolkodtál, hogy mik voltak azok, ami miatt megvertek? Mire /mikre mondták, hogy megérdemelted?

igen persze...csakhogy ki tudja azt már, Rolling Eyes az agyam úgy védekezik ez a "nagyon jó gyerekkor" élményeivel, hogy nem emlékszem...csak esetleg párra...
Pl. meglökött a nővérem, leejtettem a poharat...engem elvertek...
vagy, "hogy nézel?.." és csatt! "az egészet meg kell enni"...fakanál...vagy ami éppen a keze ügyében volt...
Nem is szeretek ezekről igazán beszélni...
Aztán később...már a férjem...
Féltékenységi rohamában...mert a boltban válaszoltam a mögöttem álló férfi kérdésére ... otthon aztán monokli és bevert száj...
Vagy a gyerek rossz jegyet kapott a suliban...
vagy a leves az asztalon nem elég meleg, sós, sótlan, miért éppen baromfi...miért piros, miért átlátszó és nem krumplileves...
Csupa jó!
Rolling Eyes De volt olyan, hogy védekezni próbáltam, kimagyarázni..."még pofázol"!....ha hallgattam "nincs mit mondanod ugye erre!"

Ha otthon panaszkodtam..."mit csináltál már megint szegény férjednek, hogy meg kellett, hogy verjen"...

Laughing biztos előző életemben egy nagyon agresszív valaki lehettem Twisted Evil
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 23. 12:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hát nagyon sajnálom, hogy ilyen életed volt! ugye mert azt mondtad, hogy most már béke honol közöttetek. Hát én nem igen éltem volna vele, legfeljebb kupán nyomtam volna álmában, mint az egyszeri asszony, akit meg vert a férje. " Úgy verj meg még egyszer, hogy meghalsz" Soha többé nem bántotta a feleségét. Terrort nem bírtam volna!
Vissza az elejére
Tidena
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 23. 17:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:
Antal Orsolya írta:

igen persze...csakhogy ki tudja azt már, Rolling Eyes az agyam úgy védekezik ez a "nagyon jó gyerekkor" élményeivel, hogy nem emlékszem...csak esetleg párra...
vagy, "hogy nézel?.." és csatt! "az egészet meg kell enni"...fakanál...vagy ami éppen a keze ügyében volt...
Féltékenységi rohamában...mert a boltban válaszoltam a mögöttem álló férfi kérdésére ... otthon aztán monokli és bevert száj...
vagy a leves az asztalon nem elég meleg, sós, sótlan, miért éppen baromfi...miért piros, miért átlátszó és nem krumplileves...
Csupa jó!
Rolling Eyes De volt olyan, hogy védekezni próbáltam, kimagyarázni..."még pofázol"!....ha hallgattam "nincs mit mondanod ugye erre!"

Ha otthon panaszkodtam..."mit csináltál már megint szegény férjednek, hogy meg kellett, hogy verjen"...

Laughing biztos előző életemben egy nagyon agresszív valaki lehettem Twisted Evil

Erre én csak azt tudom mondani ,hogy szörnyű...azért mert a gyerek rossz jegyet kapott téged páholt el?És te ezt miért tűrted?
Milyen hülye szöveg az ,hogy a szegény férjednek meg kellett hogy verjen? Agyrém!
Egyébként azt tapasztaltam hogy vannak olyan pasik akik csak addig ilyen agresszívak míg az asszony tűri hogy verik.Egy házaspárnál is ez volt a helyzet,a feleség egy ideig eltűrte a dolgot ,de mikor besokallt válaszolt az ütlegekre és kupán nyomta az embert egy féltéglával (pont építkeztek),na nem annyira hogy belehaljon,csak annyira hogy egy kicsit el kellett látni a sebészeten.Ott persze a nagyon erős hígagyú pasi gondolhatod hogy nem merte megmondani hogy a felesége nyomta kupán.A felesége ellátta kezelte otthon,de azt is megmondta neki,hogy ha még egyszer egy újjal is bántani meri őt,komolyabb sérüléseket szenvedhet.(Mármint a férj.)Érdekes hogy a férj soha többet nem mert rá kezet emelni.
Viszont van egy másik fajta pasi,akinek ha visszaüt a nő az úgy begorombul hogy őt egy nő meg merte ütni,hogy még nagyobb állat lesz belőle.Így lehet hogy könnyű azt a tanácsot adni hogy a nő üssön vissza,ki tudja felvállalni annak a felelősségét hogy szegényt esetleg holtra verik? Kétélű dolog ez is....
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 23. 21:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Hát nagyon sajnálom, hogy ilyen életed volt! ugye mert azt mondtad, hogy most már béke honol közöttetek. Hát én nem igen éltem volna vele, legfeljebb kupán nyomtam volna álmában, mint az egyszeri asszony, akit meg vert a férje. " Úgy verj meg még egyszer, hogy meghalsz" Soha többé nem bántotta a feleségét. Terrort nem bírtam volna!

Nagyon teherbíró állat az ember... Laughing
hiaklo
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 23. 21:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Tidena írta:
hiaklo írta:
Antal Orsolya írta:

Csupa jó!

Erre én csak azt tudom mondani ,hogy szörnyű...azért mert a gyerek rossz jegyet kapott téged páholt el?És te ezt miért tűrted?
Milyen hülye szöveg az ,hogy a szegény férjednek meg kellett hogy verjen? Agyrém!
Egyébként azt tapasztaltam hogy vannak olyan pasik akik csak addig ilyen agresszívak míg az asszony tűri hogy verik.Egy házaspárnál is ez volt a helyzet,a feleség egy ideig eltűrte a dolgot ,de mikor besokallt válaszolt az ütlegekre és kupán nyomta az embert egy féltéglával (pont építkeztek),na nem annyira hogy belehaljon,csak annyira hogy egy kicsit el kellett látni a sebészeten.Ott persze a nagyon erős hígagyú pasi gondolhatod hogy nem merte megmondani hogy a felesége nyomta kupán.A felesége ellátta kezelte otthon,de azt is megmondta neki,hogy ha még egyszer egy újjal is bántani meri őt,komolyabb sérüléseket szenvedhet.(Mármint a férj.)Érdekes hogy a férj soha többet nem mert rá kezet emelni.
Viszont van egy másik fajta pasi,akinek ha visszaüt a nő az úgy begorombul hogy őt egy nő meg merte ütni,hogy még nagyobb állat lesz belőle.Így lehet hogy könnyű azt a tanácsot adni hogy a nő üssön vissza,ki tudja felvállalni annak a felelősségét hogy szegényt esetleg holtra verik? Kétélű dolog ez is....

Bizony...ez az én háziállatom a második fajta....volt
Csak a szelídség az ami lefegyverzi...az ellen tehetetlen...ezért szakadt vége a veréseknek...

Néha még utána is "megindult"...a szokás hatalma nagy...de én már sem nem féltem ...se ne ellenkeztem... hanem szelíden megkérdeztem...BIZTOS?

Sokszor azért belül remegtem és halálra rémültem...de Isten adott erőt mindig, hogy ne mutassam ki...
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2013. 01. 23. 22:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hiaklo írta:

Jézus Mária!!! Mondtad már ezt a verést, de ennyire még nem volt hangsúlyos a számomra.
Talán a gyerekkori ütlegelés természetessé tette a viták elintézésének ez módját. Az erősebb ütéssel érvel. Ha jól emlékszem, nagyon fiatalon mentél férjhez, a szülői "felügyeletet" rögtön a férjed "felügyeletére" váltottad. És talán természetesnek is vetted, hogy az erősebb megüthet.

Ez valóban karmikusnak, családi hagyománynak tűnik. Valószínűleg édesanyádat is verték, ha ő ilyen természetesen alkalmazta pedagógiai módszernek.
Nekem az a legfélelmetesebb az egészben, hogy szegény nem veled, a megvert lányával azonosult, hanem az verő férjeddel. Ha el tudsz vonatkoztatni a személyes érzéseidtől, a megaláztatástól, a cserbenhagyástól, akkor borzasztóan sajnálatraméltó az anyukád is.

Hogyan jöttél rá, hogy ez nem természetes állapot?
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
6 / 8 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.