Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Azok a rettegett nyolclábúak: pókok és skorpiók górcső alatt
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 09. 18:54    Hozzászólás témája: Azok a rettegett nyolclábúak: pókok és skorpiók górcső alatt Hozzászólás az előzmény idézésével

Ők többet érdemelnek!
Szépek, különlegesek, és kikérik maguknak: nem rovarok!

Rejtett életmódjuk miatt nincs lehetőség igazán megismerni őket. Az előítéletekről nem is beszélve. Most sokak kérésére, megnyílik a lehetőség itt a Harmón, hogy kicsit közelebbről is megszemlélhessük ezeket a nagyszerű állatokat.
A "nyolcasok" szeretettel várnak benneteket. A csípkelődést, szúrkapiszkát nem szeretik. Békések, míg Ti is azok vagytok. Wink
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 09. 19:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Very Happy Akkor kezdésnek mesélsz a farkaspókról? Smile
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 09. 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A farkaspók(ok) (Lycosidae) tulajdon képpen nem is faj hanem család.
Nem szőnek hálót, föld alatti üregekben élnek. Körülbelül 1-1,5 cm-es testhosszuk, és 3cm-es lábterpesztésük van.
A pókok közt kimagaslóan jól látnak, üldözik a zsákmányukat.
A nőstények föld alatti üregükben szövik meg a kokont (hálóból szőtt labda, amiben a peték vannak). A kicsinyek kikelésük után még jó darabig anyjuk hátán utaznak. Én ezért is szeretem őket annyira. Igazi mintaanya a drága.
Ami nekem van, az egy Pokoli cselőpók (Geolycosa vultuosa). A párja sajnos pár nappal a szerelmi légyott után elhagyott minket. Crying or Very sad
A leányzók 1 évet élnek, a fiúk sajnos nem sokat.

Az enyém egy igazi kis tündérke.
Nagyon helyes, ahogy a két hátsó lába között cipeli a kokonját. Alig várom a kicsiket. Wink
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 09. 20:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ezt már én is elolvastam a Wikin gyorsan.

Mit esznek, milyen gyakran? Nem mérgesek? Meg lehet fogni? (nem mintha merném...) Élő ennivaló kell nekik ugye?
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 09. 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:

Mit esznek, milyen gyakran? Nem mérgesek? Meg lehet fogni? (nem mintha merném...) Élő ennivaló kell nekik ugye?

Én hetente legalább kétszer adok neki enni. De sokszor csak úgy megkínálom, ha megeszi megeszi, ha nem kiveszem tőle, mert csak idegesíti, ill. a madárpókokban kárt is tehet mikor azok vedlenek (olyankor védtelenek).
Majdnem minden póknak van mérge. A farkaspókoknak van, a madárpókoknak is. A farkaspókoké nem okoz nagyobb problémát(kipirosodás, viszketés), hacsak nem vagy rá allergiás. A madárpókok igen széles skálán mozognak. Van amelyiknek a marása darázscsípéssel egyenlő, és van amelyik mérgesebb mint a Fekete özvegy.

Kézbevétel: a farkaspókoknál nem ajánlom, mert nagyon fürgék, és hamar elslisszolnak. A madárpókok esetében van amelyiket kézbe veszem, kellő odafigyeléssel és az állat maximális tiszteletben tartásával.
Itt is vigyázni kell, mert ha megijednek, hajlamosak hirtelen szaladni, és egy esést nem biztos, hogy túlélnek. Egyeseknek csalánozó szőreik vannak, amik csalánkiütést okozhatnak, ha az állat lerugdossa azokat.

Igen, élő ennivaló kell... sokan ezért nem fognak bele. Tücsök, csótány, kifejlett és napos* egér, napos* patkány.
napos*: olyan állat, amelyik még szopik, nincs nyitva a szeme. Állatkereskedésekben lehet ilyet is kapni.
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 09. 21:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:

Szia Hana!

Vigyázz az Internettel, mert úgy tudom, tényleg nagyon sok link link van fent, a madárpókokkal és azok tenyésztésével kapcsolatban pláne.

Még a tartási körülményeket is nehéz összerakni az infók alapján, nemhogy a tenyésztését. De gondolom Szelené mindjárt itt terem, hogy javítson vagy kiegészítsen.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 09. 21:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
hana írta:

Szia Hana!

Vigyázz az Internettel, mert úgy tudom, tényleg nagyon sok link link van fent, a madárpókokkal és azok tenyésztésével kapcsolatban pláne.

Még a tartási körülményeket is nehéz összerakni az infók alapján, nemhogy a tenyésztését. De gondolom Szelené mindjárt itt terem, hogy javítson vagy kiegészítsen.

Nyugi bocsita minden OK! Wink
Az infók saját kútfő (az esteleges hasonlóság a Wikis szöveggel azért lehetséges, mert az alapinfókat közöl, egy megadott sorrendben; ez amolyan sablonszöveg, amit általában a leírók követnek.)A farkaspókoknak bárhol is olvasol utána, ezeket fogod látni.
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 09. 21:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A madárpókoknál viszont vigyázzatok!
Ahány leírás, annyiféle. Amikben kompetens vagyok, azokhoz adok is tanácsokat, ha kértek. A többinél sajnos marad az a szabály, hogy jó sok leírást el kell olvasni. Persze sok eltérés abból adódik, hogy nem lehet beskatujázni ezeket az állatokat csak faji hovatartozás alapján. Amit én írok, az sem biztos hogy igaz ugyanannak a fajnak egy másik egyedére.
Vannak azonban súlyos tévhitek, ezeket igyekszem maradéktalanul eloszlatni. Wink
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 10. 12:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem tudom milyen pók volt az, amelyiknek én teljesen véletlenül kioltottam az életét... Sad Sad Sad
Táboroztunk, s én úgy vagyok vele, hogy alapból minden állat előbb élt itt a Földön, mint mi emberek - legalábbis azt hiszem Smile - s ezt tiszteletben tartva ha ráadásul most én megyek oda ahol ők alapból élnek, azért igyekszem nem kiírtani őket. Ha valami bogár, rovar bejön a sátramba, igyekszem óvatosan kitessékelni. A szúnyogok, legyek az én önző felfogásom miatt mondjuk kivételt képeznek, de hallottam valami olyan szólást is, hogy pókot sosem szabad bántani...

Nos én nem is akartam ezt a kb. borsszem méretű fekete pókasszonyságot sem, csak nem vettem észre, s bent a sátorban - tényleg véletlenül - ráléptem. Nekem addig fogalmam sem volt a pókok szaporodásáról, ezért sikítva, s majdnem sírógörcsöt kapva rohantam ki a sátorból, mikor észrevettem, hogy a talpam alól a szélrózsa minden irányába elindult - a sátron belül - én nem tudom mennyi, akkor azt mondtam többszáz pókocska... Crying or Very sad
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 10. 12:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Süni* írta:
Nem tudom milyen pók volt az, amelyiknek én teljesen véletlenül kioltottam az életét... Sad Sad Sad
Táboroztunk, s én úgy vagyok vele, hogy alapból minden állat előbb élt itt a Földön, mint mi emberek - legalábbis azt hiszem Smile - s ezt tiszteletben tartva ha ráadásul most én megyek oda ahol ők alapból élnek, azért igyekszem nem kiírtani őket. Ha valami bogár, rovar bejön a sátramba, igyekszem óvatosan kitessékelni. A szúnyogok, legyek az én önző felfogásom miatt mondjuk kivételt képeznek, de hallottam valami olyan szólást is, hogy pókot sosem szabad bántani...

Nos én nem is akartam ezt a kb. borsszem méretű fekete pókasszonyságot sem, csak nem vettem észre, s bent a sátorban - tényleg véletlenül - ráléptem. Nekem addig fogalmam sem volt a pókok szaporodásáról, ezért sikítva, s majdnem sírógörcsöt kapva rohantam ki a sátorból, mikor észrevettem, hogy a talpam alól a szélrózsa minden irányába elindult - a sátron belül - én nem tudom mennyi, akkor azt mondtam többszáz pókocska... Crying or Very sad

Igen, a pókokat valóban nem szabad bántani, mert szerencsét hoznak.(na meg amúgy se). Wink
Azért megnéztelek volna akkor, a sátorban... Twisted Evil
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 10. 13:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"PÓK
(kínaiul: zhizhu)

A pók mindig szerencsés előjelnek számított Kínában. A hálójából leereszkedő pókról azt tartották, hogy égből hozza a jó szerencsét. Egyes területeken azt tartották, hogy a pók az anyának előrejelzi távollévő fia közelgő hazatértét. A 7. holdhónap 7. napján tartották a Szövés Ünnepét. Ilyenkor volt szokásban, hogy a hölgyek kis arany- vagy ezüst szelencékbe pókokat zártak, mert ettől állítólag ügyesebben tudnak majd kézimunkázni. Reggel aztán megvizsgálták, hogy mit szőttek a kis állatok, és abból jövendölni is lehetett. "

"Kumo Gassen, pókviadal

Japán déli szigetén, Kyushun, Kajiki városkában (Kagoshima tartomány) egy több mint négyszáz éves hagyományt őriznek: évről évre megrendezik híressé vált szamuráj-pók birkózó bajnokságukat.
Ezen a szubtrópusi éghajlaton különösen nagyra nőnek a pókok, a szamuráj-pók (japánul: kogane-gumo, tudományos nevén: Argiope amoena L. Koch 1878) nőstényeit fogják be és egy (60 cm hosszú) vízszintes rúdon egymásnak eresztenek kettőt. A harc végén nem hagyják, hogy a győzes szokás szerint megegye a vesztest - a versenyek végeztével minden pókot visszaengednek a természetbe.
A nyolclábú pókoknak minden adottságuk megvan hozzá, hogy legendás harcosok váljanak belőlük: ha kell, lopva közelítik meg ellenfelüket, ha kell, szédületes vágtába kezdenek, és ha úgy hozza a sors, kíméletlenül működésbe hozzák fegyvereiket. "

(forrás: terebess.hu)
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 10. 13:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Arra felé bazi nagy pókok teremnek azt tanúsíthatom!
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 10. 19:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
"PÓK
(kínaiul: zhizhu)

A pók mindig szerencsés előjelnek számított Kínában. A hálójából leereszkedő pókról azt tartották, hogy égből hozza a jó szerencsét. Egyes területeken azt tartották, hogy a pók az anyának előrejelzi távollévő fia közelgő hazatértét. A 7. holdhónap 7. napján tartották a Szövés Ünnepét. Ilyenkor volt szokásban, hogy a hölgyek kis arany- vagy ezüst szelencékbe pókokat zártak, mert ettől állítólag ügyesebben tudnak majd kézimunkázni. Reggel aztán megvizsgálták, hogy mit szőttek a kis állatok, és abból jövendölni is lehetett. "

"Kumo Gassen, pókviadal

Japán déli szigetén, Kyushun, Kajiki városkában (Kagoshima tartomány) egy több mint négyszáz éves hagyományt őriznek: évről évre megrendezik híressé vált szamuráj-pók birkózó bajnokságukat.
Ezen a szubtrópusi éghajlaton különösen nagyra nőnek a pókok, a szamuráj-pók (japánul: kogane-gumo, tudományos nevén: Argiope amoena L. Koch 1878) nőstényeit fogják be és egy (60 cm hosszú) vízszintes rúdon egymásnak eresztenek kettőt. A harc végén nem hagyják, hogy a győzes szokás szerint megegye a vesztest - a versenyek végeztével minden pókot visszaengednek a természetbe.
A nyolclábú pókoknak minden adottságuk megvan hozzá, hogy legendás harcosok váljanak belőlük: ha kell, lopva közelítik meg ellenfelüket, ha kell, szédületes vágtába kezdenek, és ha úgy hozza a sors, kíméletlenül működésbe hozzák fegyvereiket. "

(forrás: terebess.hu)

Hát ezt még én sem tudtam! Shocked
Köszi! Wink
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 10. 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Arra felé bazi nagy pókok teremnek azt tanúsíthatom!

Huu, jártál már arrafelé? Miket láttál?
Mesélj!!! Question
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 10. 21:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Pokoli cselőpókok (Geolycosa vultuosa) párzás közben

Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3  Következő
1 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.