Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Azok a rettegett nyolclábúak: pókok és skorpiók górcső alatt
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 10. 21:21    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Brachypelma Smithi adult (ivarérett) hím

Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 10. 21:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szelené írta:
hana írta:
Arra felé bazi nagy pókok teremnek azt tanúsíthatom!

Huu, jártál már arrafelé? Miket láttál?
Mesélj!!! Question

hana mesélő topikja: Japán
http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=855
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2009. 12. 10. 21:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Szelené írta:
hana írta:
Arra felé bazi nagy pókok teremnek azt tanúsíthatom!

Huu, jártál már arrafelé? Miket láttál?
Mesélj!!! Question

hana mesélő topikja: Japán
http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=855

Köszi! Wink
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 21:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 21:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szelené írta:

Csodálatosan gyönyörű!!!
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 21:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:
Szelené írta:

Csodálatosan gyönyörű!!!

Köszönöm! Smile Ő az első pókom. Smile Kedves, kézbe vehető kis drágaság.Smile
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 22:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Chromatopelma cyaneopubescens

(Sajnos ő nem az enyém, volt nekem is, de meg kellet válnom tőle. Sad )
Ő pedig az ellenkezője. Laughing Amolyan hisztikisasszony! Laughing
Ha csak megmozdul valami körlülötte, annak nekiront. És nem kérdezi, ki vagy, mi vagy, lecsap és mar. Egyszer kiütötte a terelgető csipeszt is a kezemből. Laughing A mérge állítólag erős. Még hálisten nem volt hozzá szerencsém. Egy "áldozat" elmondása szerint egy nem kifejlett példány marása három napos izomgörccsel jár.
Azért megéri tartani, annak aki kedveki az ilyen állatokat, fantasztikus hálókat sző! Smile És nem mellékesen gyönyörű Smile
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szelené írta:
hana írta:
Szelené írta:

Csodálatosan gyönyörű!!!

Köszönöm! Smile Ő az első pókom. Smile Kedves, kézbe vehető kis drágaság.Smile

érdekes ilyen jelzőket olvasni egy pókról. Very Happy Egyébként én is megbuktam a napos egér teszten, sajnos ez nekem nem megy. Crying or Very sad
hana
tünde

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 22:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szelené írta:
Chromatopelma cyaneopubescens

(Sajnos ő nem az enyém, volt nekem is, de meg kellet válnom tőle. Sad )
Ő pedig az ellenkezője. Laughing Amolyan hisztikisasszony! Laughing
Ha csak megmozdul valami körlülötte, annak nekiront. És nem kérdezi, ki vagy, mi vagy, lecsap és mar. Egyszer kiütötte a terelgető csipeszt is a kezemből. Laughing A mérge állítólag erős. Még hálisten nem volt hozzá szerencsém. Egy "áldozat" elmondása szerint egy nem kifejlett példány marása három napos izomgörccsel jár.
Azért megéri tartani, annak aki kedveki az ilyen állatokat, fantasztikus hálókat sző! Smile És nem mellékesen gyönyörű Smile

Tényleg csodálatosan szép, de a háromnapos izomgörcs huhhh, nekem csak egy fél estés volt múltkor .... mástól, de az is elég meredek volt....
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 22:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hana írta:

érdekes ilyen jelzőket olvasni egy pókról. Very Happy Egyébként én is megbuktam a napos egér teszten, sajnos ez nekem nem megy. Crying or Very sad

Smile
Napos egér... én mindig arra gondolok, hogy egyrészt tápláléklánc...
másrészt azok a kis egerek amúgy is elpusztulnának. Sad Tudom, ez így kegyetlenül hangzik... de voltaképpen a szenvedésüket rövidítjük meg vele, mert őket erre tenyésztik... persze nem kéne őket erre tenyészteni, ha nem lennének pók-, meg kígyó tartók. De az exotikus állattartás, mint hobby sokszor nem csak kárt okoz. Például azt a szép vöröstérdű pókocskát a kihalástól menti meg. Wink
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 22:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy olyan, de olyan képet találtam:
Kedvenc Arénámon a kedvenc pókom: Smile
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 22:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
Egy olyan, de olyan képet találtam:
Kedvenc Arénámon a kedvenc pókom: Smile

De jó! Kis ugrópók. Smile Ez a legújabb őrület! Laughing Úgrópóktartás! Tényleg csak azoknak való, akik a hobby miatt csinálják, ez a pók olyan pici, hogy majdnem nagyító kell hozzá. Laughing
Hana, neked való! Laughing Az ő családjukba tartozik az egyetlen eddig ismert vegetáriánus pók! Wink
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 22:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Távcsöves szemű Vegapók Smile. El tudom képzelni, ahogy ráveti magát a lengedező fűszálra, majd lebénítja hogy el ne szaladjon, majd nyámnyog rajta Laughing.

Komolyra fordítva a szót. Szelené! Tényleg, mit eszik a vega pók és milyen szájszerve van?
Vissza az elejére
Szelené
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 23:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
Távcsöves szemű Vegapók Smile. El tudom képzelni, ahogy ráveti magát a lengedező fűszálra, majd lebénítja hogy el ne szaladjon, majd nyámnyog rajta Laughing.

Komolyra fordítva a szót. Szelené! Tényleg, mit eszik a vega pók és milyen szájszerve van?

Smile Növényi nedveket eszik. A szájszerve ugyan olyan, mint a többi póké. Minden pók rendelkezik egy pár csáprágóval, ami méregkaromban végződik. A szájnyílásuk a mögött van. Mivel nem tudnak rágni, kiválasztanak egy emésztőenzimet, amitől az élelem megemésztődik. Ezt a folyékony állagú táplálékot felszívogatják, épp úgy, ahogy a vega pók a növényi nedvet. Wink
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 01. 20. 23:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szelené írta:
bocsita írta:

Smile Növényi nedveket eszik. A szájszerve ugyan olyan, mint a többi póké. Minden pók rendelkezik egy pár csáprágóval, ami méregkaromban végződik. A szájnyílásuk a mögött van. Mivel nem tudnak rágni, kiválasztanak egy emésztőenzimet, amitől az élelem megemésztődik. Ezt a folyékony állagú táplálékot felszívogatják, épp úgy, ahogy a vega pók a növényi nedvet. Wink

Aha. Végül is nedv, nedv! Laughing
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Kisállat simogató Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.