Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KEDVES VENDÉG! OLVASD EL ÉS LÉPJ BE! :)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 23. 22:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

annick írta:
Aha, értem.
Eszemben sincs bekéredzkedni, csak nem értettem a dolgot, miért nem látom, de akkor rendben, köszönöm a felvilágosítást.

Szívesen! Csak bátran kérdezz, és írj is jó sokat! Nézd meg a tablóképünket. Csinálj Te is SP portrét magadról, s a következőre felkerülsz Te is. Wink

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=1530
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
annick
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 23. 23:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Jajj Te ! Laughing mindjárt éjfél, én meg ittragadtam, megcsináltam a(z) SP figurámat (olyan bandzsát sikerült rajzolni, mint az avatarom, rózsaszín pizsamában épp készülök lefeküdni, közben eper ajkammal mosolygok) és nem tudom hogy kell elmenteni... Neutral
Holnap nekiveselkedek újra !
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 24. 04:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

annick írta:
Jajj Te ! Laughing mindjárt éjfél, én meg ittragadtam, megcsináltam a(z) SP figurámat (olyan bandzsát sikerült rajzolni, mint az avatarom, rózsaszín pizsamában épp készülök lefeküdni, közben eper ajkammal mosolygok) és nem tudom hogy kell elmenteni... Neutral
Holnap nekiveselkedek újra !

Laughing Laughing Pedig le van írva a program felületén is és a téma elején is. A lényeg, hogy PrtScr gombbal vágólapra teszed a kész képernyő tartalmat, majd bármilyen képkezelő programmal (a Paint része a Windowsnak, azért kézenfekvő, de én pl. IrfanViewet használok) egyszerű beillesztéssel és crop-pal (kivágás) kivágod a kis képecskét, majd elmented jpg képként. Amikor ez kész, a www.kepfeltoltes.hu oldal segítségével feltöltöd az internetre, s onnan linkeled ide a Harmóra, mert - tényleg, lehet hogy még nem mondtuk - ide nem tudsz direkt képtöltést csinálni, csak linkelni. Ha segítség kell, küldj privit nyugodtan, vagy küld el az email címemre a képet.
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 24. 07:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
annick írta:
Aha, értem.
Eszemben sincs bekéredzkedni, csak nem értettem a dolgot, miért nem látom, de akkor rendben, köszönöm a felvilágosítást.

Szívesen! Csak bátran kérdezz, és írj is jó sokat! Nézd meg a tablóképünket. Csinálj Te is SP portrét magadról, s a következőre felkerülsz Te is. Wink

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=1530

Sajnálom bocsita, de most nem hagyhatom ki azon megjegyzésemet, miszerint: Jó bornak nem kell cégér!!!
Nem elég Neked, hogy kiemelt témaként szinte felbotlik benne az ember??? Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
annick
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 24. 07:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok, jó reggelt !
Elvben megértettem a(z) SP figurám kimentését, de hiába nyomtam a PrintScreen gombot, semmi.
Emellé kell valami shift, ctrl vagy alt ? (gondolom eme kérdésből rögvest látszik, hogy nem vagyok informatikus Laughing
Vissza az elejére
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 24. 07:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

annick írta:
Sziasztok, jó reggelt !
Elvben megértettem a(z) SP figurám kimentését, de hiába nyomtam a PrintScreen gombot, semmi.
Emellé kell valami shift, ctrl vagy alt ? (gondolom eme kérdésből rögvest látszik, hogy nem vagyok informatikus Laughing

Én se Wink. Ha megnyomod a PrtScr gombot, akkor már amit látsz a képernyőn, vágólapra (azaz egy belső, alapból nem látszó memóriába) kerül, aminek eredménye nem látszik, azaz tényleg olyan, mintha nem történne semmi. De ha megnyitsz egy rajzoló vagy képfeldolgozó progit egy üres oldallal és megkeresel egy olyan funkciót/parancsot, hogy [beillesztés], akkor teszi be a vágólapon elhelyezett képet, a rajzoló programba, ahol már látszik. Innen tudod kivágni a kis képet.
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 24. 11:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
annick írta:
Sziasztok, jó reggelt !

Én se Wink. Ha megnyomod a PrtScr gombot, akkor már amit látsz a képernyőn, vágólapra (azaz egy belső, alapból nem látszó memóriába) kerül, aminek eredménye nem látszik, azaz tényleg olyan, mintha nem történne semmi. De ha megnyitsz egy rajzoló vagy képfeldolgozó progit egy üres oldallal és megkeresel egy olyan funkciót/parancsot, hogy [beillesztés], akkor teszi be a vágólapon elhelyezett képet, a rajzoló programba, ahol már látszik. Innen tudod kivágni a kis képet.

Ebben az esetben a teljes képernyő tartalom kerül vágólapra. Alt-PrtScrn esetében meg csak az aktuális ablak tartalma... Könnyebb kezelni és átláthatóbb... a többihez nincs mit hozzátenni Smile
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 25. 06:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Majdnem tovább OFF-oltam a saját témám! Átírtam a "Mutasd be magad SP szereplőként!" témába az ajánlatomat, hogy lehet frappánsabban csinálni.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
9 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.