Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

KEDVES VENDÉG! OLVASD EL ÉS LÉPJ BE! :)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 14. 01:03    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Illúzió írta:
Bókember írta:
Kedves Szürke!

Ugyan nem tőlem kérdezted, de engedd meg, hogy válaszoljak a magam nevében:

Igen minden Nő szereti a bókot, sőt nagyon is akarják Razz. Ha nem kapják meg, nagyon-nagyon be tudnak sértődni. Twisted Evil

Vagy nem? Shocked

kiv. ha a "bók" minősül sértőnek.. Rolling Eyes Twisted Evil

Szervusz Kedves vörös tigris cica, aki nyugi-oroszlánnak látja magát Smile. Te milyen bókot szeretsz? Wink (Különben pedig igazad van! A bókokkal nagyon óvatosan kell bánni Wink )
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
forsterh
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 14. 08:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:

Szervusz Kedves vörös tigris cica, aki nyugi-oroszlánnak látja magát Smile. Te milyen bókot szeretsz? Wink

Húúuuuuhhhhhh Luzika! Laughing Laughing Laughing Szerintem az ilyenek és a hasonlóak nagyon bejöhetnek.....Mindig azon panaszkodol, hogy hol vannak az igazi férfiak.... nézzed csak most ide tévedt egy.... Laughing
Szerintem nagyon aranyos, de ez csak az én véleményem.....
Vissza az elejére
Gyöngyvirág
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 14. 08:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy bók is lehet tolakodó.De "általában" szeretjük a bókokat. Legfeljebb megválogatjuk, hogy kitől fogadjuk el, s kitől nem.A stílustól függ.
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 14. 16:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Gyöngyvirág írta:
Egy bók is lehet tolakodó.De "általában" szeretjük a bókokat. Legfeljebb megválogatjuk, hogy kitől fogadjuk el, s kitől nem.A stílustól függ.

ez így van Smile és az okát is... a miértjét és a hogyanját is nézzük....

mert mi a is a bók?

szerintem a bók lehet üres megtévesztés... manipuláció...
de lehet és inkább ez szokott lenni... kedveskedő hízelgés... és akkor felvetődik a kérdés mi a különbség a hízelgés és a bók között ? hehehe...
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 16. 07:31    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nahát!
Nem vagyok 3 napig, s miből maradok ki? Pörög a fórum! Alig győzök visszaolvasni...
Bocsita újra színesíti a társaságot, s látom, van egy olyan új tagunk bókember személyében, aki 4 nap alatt 45 hsz-t ért el!
Ez igen! Ezt díjazni kell...

Bocsita Drága! Mondd megelégszel egy vállonveregetéssel, mert talán van egy tag, aki azért lépett be, mert olvasta a topicodat, vagy kérjünk számodra Swindlertől egy kitüntetést??? Twisted Evil

Egyébként, jó, hogy újra itt vagy! Wink
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 16. 07:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:
Kedves Süni*! Ugyan még nem szólt hozzám Nő rajtad kívül, de azért látom, van itt férfi is Wink

Szia Bókember!
Azért, amint - örömmel Twisted Evil - látom, még most sem kell légycsapóval elkergetni körüled a nöket! Laughing Laughing Laughing
(Hol van itt a férfi??? Csak előlünk bújkálnak?)

Bókember írta:
Kisképecskémmel vagyok még bajban, de utána olvastam, sajnos meg kell még sokáig elégednem a szűkös választékkal Sad. De nem baj, a kis sárkány is jó egyelőre Smile.

Oh, ha annyira nem tetszik az avatarod választhatsz másikat...nézd meg őket újra. Biztosan találsz olyat, amely megfelel a személyiségednek...
Vagy ez a sárkány az? A hsz-aidból nem ezt szűrtem le...
(Mondjuk pont én mondom, hogy lehet jó avatart találni, aki több mint két hónapon keresztül azon nyavajgott, hogy nincs a számára megfelelő avatar?)

Bókember írta:
A Te avatarodon miért nem látszik a szemed? Zavaró így egy kicsit. Vagy jelent valamit?

Hogy miért nem látszik a szemem? Szerinted? Pl. pont azért, hogy ezt a kérdést fel tudd tenni... Smile
Egyébként meg azért, mert...
Hééé, hééé!!! Most egyből mondjak el magamról mindent? Inkább találd ki! Szerinted miért ilyen? (Van szemem, mielőtt ebbe az irányba csinálnál poént a dologból...mellesleg nem is igen díjaznám az efféle humort... Confused )
Külünben is...ha annyira zavar, hogy nem látszik a szemem, bókolj Gyöngyvirágnak...az ő szeme aztán látszik... Smile Smile Smile
(Ne haragudj Gyöngyvirág, ezt nem hagyhattam ki... Smile )
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 16. 08:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

forsterh írta:

Szerintem nagyon aranyos, de ez csak az én véleményem.....

Nézd Forsterh...
Egy férfi azt mondja egy másikra, hogy "aranyos"??? Shocked Shocked Shocked

scratch dontknow
Vissza az elejére
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 16. 09:29    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia Süni*!

Biztos jó okod volt takargatni szemeidet! Rájöttem miért! Razz.

Fórumozni úgy szeretek, hogy megpróbálom kiismerni a nickek mögötti embert. Az emberrel szeretek beszélgetni. Úgy gondolom, hogy az avataroknak jelentésük van, s azzal metaüzenetet lehet közvetíteni. A sárkánnyal én is üzenek, mindjárt beírom a zenei témába kb. mit, csak még ki kell találnom hogy...

Szóval a szemed Wink. Rájöttem, mert láttam, csináltatok egy tablóképet, amelyen sokan rajta vagytok. És megtaláltalak téged is. A kép hordozza a megoldást: Ragyogó kék szemed van! S attól félsz, hogy a szemedbe beleszeretnek, s nem a véleményeidre kíváncsiak Cool Laughing.

Mindamellett a szem a lélek tükre, ha valaki megmutatja a szemét, azzal jelzi, nyitott személyiség.
Vissza az elejére
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 16. 09:40    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
Gyöngyvirág írta:

mert mi a is a bók?

de lehet és inkább ez szokott lenni... kedveskedő hízelgés... és akkor felvetődik a kérdés mi a különbség a hízelgés és a bók között ? hehehe...

Tévedsz kedves Szürke! A legritkább estben lehet üres megtévesztés! Inkább egy olyan őszinte véleménynyilvánításnak gondolom, ami a másik ember küllemének, kellemes jellemének észrevétele. Akár tagadják, akár nem a Nők minden reggel úgy öltözködnek, úgy fújják be magukat parfümmel, hogy azt gondolják magukban: "na ezt vajon észre veszik-e rajtam?" S mikor kilépnek az utcára, azt nézik szemeikkel, vajon ki veszi észre rajtuk az újdonságot, változást? És ha valaki észreveszi, s ezt ki is mondja, akkor a Nő azonnal kész a válasszal, mert már várta a véleményt.

Tehát véleményem szerint a bók=vélemény+válasz Laughing
Szerintem a bóknak nincs "Figyelj csak! Járni akarok Veled!" üzenete. Legfeljebb arra jó, hogy a figyelmet felkeltse és kiinduló alapja legyen egy kellemes beszélgetésnek, amiből bármi lehet Wink

A hízelgés pedig egy nyálas, céltudatos, de hiteltelen vélemény.
Vissza az elejére
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 16. 10:11    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Süni* írta:
Nahát!
Nem vagyok 3 napig, s miből maradok ki? Pörög a fórum! Alig győzök visszaolvasni...
Bocsita újra színesíti a társaságot, s látom, van egy olyan új tagunk bókember személyében, aki 4 nap alatt 45 hsz-t ért el!
Ez igen! Ezt díjazni kell...

Bocsita Drága! Mondd megelégszel egy vállonveregetéssel, mert talán van egy tag, aki azért lépett be, mert olvasta a topicodat, vagy kérjünk számodra Swindlertől egy kitüntetést??? Twisted Evil

Egyébként, jó, hogy újra itt vagy! Wink

Vagy csak nagyon ráér és unatkozik munkahelyén bókember. S ha már nem tud bókolni az eladónéniknek, bókol itt a sok kedves ismeretlennek. Wink Laughing
Vissza az elejére
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 16. 10:20    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:
Szia Süni*!

Biztos jó okod volt takargatni szemeidet! Rájöttem miért! Razz.

Fórumozni úgy szeretek, hogy megpróbálom kiismerni a nickek mögötti embert. Az emberrel szeretek beszélgetni. Úgy gondolom, hogy az avataroknak jelentésük van, s azzal metaüzenetet lehet közvetíteni. A sárkánnyal én is üzenek, mindjárt beírom a zenei témába kb. mit, csak még ki kell találnom hogy...

Szóval a szemed Wink. Rájöttem, mert láttam, csináltatok egy tablóképet, amelyen sokan rajta vagytok. És megtaláltalak téged is. A kép hordozza a megoldást: Ragyogó kék szemed van! S attól félsz, hogy a szemedbe beleszeretnek, s nem a véleményeidre kíváncsiak Cool Laughing.

Mindamellett a szem a lélek tükre, ha valaki megmutatja a szemét, azzal jelzi, nyitott személyiség.

A szem a lélek tükre...ezt én is így gondolom. Sőt, a szemkontaktust nagyon fontosnak tartom. Az életben. De ez egy más világ...virtuális...
Itt senki nem tesz fel magáról valódi arcképet...miért én lennék kivétel? Más fórumokon láttam, van ilyen. De ott sem tettem meg.
Nyílt fórumon valóban - elvileg - a fórumozás a lényeg. Én sem mutatom meg magam, csak sejtetem. Mindenki azt gondol mögé, amit akar. Aki kiváncsibb továbbkérdez...

Mennyire vagyok nyitott? Hmmm....jó kérdés...talán olvasd el a hsz-eimet Twisted Evil - amint látom már úgyis kutakodtál bennük - s talán rájössz. Smile

Viszont nem épp sokkal kiváncsibbá válsz azáltal, mert nem látod a szememet? Wink Enélkül is tudod már, hogy kék...de ez még nem sokat mond...csak egy szín... és sok embernek van kék szeme...sőt, talán a tiéd is az... Question

Ha nagyon filozofálni akarok, mondhatom, hogy az a lényeg, hogy itt lehetetlen a szemkontaktus - ami nagyon fontos az emberi kapcsolatokban - itt mégis anélkül kell tudnunk egy társalgást fenntartani...kielégítő a válaszom Kedves Uram? Razz
Vissza az elejére
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 16. 10:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Bókember írta:
szürke írta:
Gyöngyvirág írta:

mert mi a is a bók?

Tévedsz kedves Szürke! A legritkább estben lehet üres megtévesztés! Inkább egy olyan őszinte véleménynyilvánításnak gondolom, ami a másik ember küllemének, kellemes jellemének észrevétele. Akár tagadják, akár nem a Nők minden reggel úgy öltözködnek, úgy fújják be magukat parfümmel, hogy azt gondolják magukban: "na ezt vajon észre veszik-e rajtam?" S mikor kilépnek az utcára, azt nézik szemeikkel, vajon ki veszi észre rajtuk az újdonságot, változást? És ha valaki észreveszi, s ezt ki is mondja, akkor a Nő azonnal kész a válasszal, mert már várta a véleményt.

Tehát véleményem szerint a bók=vélemény+válasz Laughing
Szerintem a bóknak nincs "Figyelj csak! Járni akarok Veled!" üzenete. Legfeljebb arra jó, hogy a figyelmet felkeltse és kiinduló alapja legyen egy kellemes beszélgetésnek, amiből bármi lehet Wink

A hízelgés pedig egy nyálas, céltudatos, de hiteltelen vélemény.

Bók: hangsúly a pozitívnak ítélt tulajdonságokra helyezve.
Hízelgés: ugyanez, egyéni érdekkel (már a hízelgő érdekével) fűszerezve....
Szerintem...
Süni*
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 16. 10:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Szerintem...

Bók: "Gyönyörűszép kék szemed van..."
Hízelgés: "Te gyönyörű kék szemű teremtés, főznél nekem egy olyan fenséges kávét, amilyet csak Te tudsz főzni, angyalom?..."
Vissza az elejére
Bókember
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 16. 10:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:

Szerintem...

Igazad van kedves Sieglinde! Nem hangsúlyoztam ki, mert alapjáraton pozitiv az életszemléletem, s eszembe se jutna negativ dologgal bókolni. Laughing De nagyon jó, hogy kiegészítetted, mert hsz.-edtől eszembe jutott: nem lehet hogy pont azért vannak néha félreértések, és azért sül el rosszul néha egy bók, mert általunk pozitívnak értékelt dolgot a másik negatívnak értékel? Mert pl. lehet hogy nekem a kicsi cici tetszik, s megdicsérem valaki ebbéli méretét, miközben Ő maga szégyelli, mert nagyobbnak szeretné? (Na azért ilyen tolakodó nem szoktam lenni, csak a példa miatt mondtam Wink )
Vissza az elejére
Gyöngyvirág
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 03. 16. 12:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Külünben is...ha annyira zavar, hogy nem látszik a szemem, bókolj Gyöngyvirágnak...az ő szeme aztán látszik...
(Ne haragudj Gyöngyvirág, ezt nem hagyhattam ki... )"
Süni*

Nincs semmi baj, bár nem szeretném, ha az én szemem válna központi témává a fórumon. Embarassed Embarassed Embarassed
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Olvasói Fórum Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
5 / 9 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.