Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Miről álmodtam, mit jelent?
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 25. 12:11    Hozzászólás témája: Miről álmodtam, mit jelent? Hozzászólás az előzmény idézésével

Elgondolkodunk ezt vagy azt miért álmodtam.
Pszichológusoktól tudjuk, hogy idegrendszeri állapotunk és az álmok összefüggenek

Álomtípusok?

- Igen, Freud a munkája során különböző álomtípusokat fedezett fel.

Az1., a vágyteljesítő álom: valamire vágyom éber állapotomban, de nem kapom meg, nem jön el hozzám. De önvigasztalásként megálmodom, mintha lenne.
A 2.,s a szorongásos álmok: valamitől félek, erről álmodok, vagyis álmomban bekövetkezik.
A 3., ha nagyon nagy indulatok vannak mögötte, akkor rémálom is lehet.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 25. 12:17    Hozzászólás témája: Re: Miről álmodtam, mit jelent? Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Elgondolkodunk ezt vagy azt miért álmodtam.
Pszichológusoktól tudjuk, hogy idegrendszeri állapotunk és az álmok összefüggenek

Álomtípusok?

- Igen, Freud a munkája során különböző álomtípusokat fedezett fel.

Az1., a vágyteljesítő álom: valamire vágyom éber állapotomban, de nem kapom meg, nem jön el hozzám. De önvigasztalásként megálmodom, mintha lenne.
A 2.,s a szorongásos álmok: valamitől félek, erről álmodok, vagyis álmomban bekövetkezik.
A 3., ha nagyon nagy indulatok vannak mögötte, akkor rémálom is lehet.
és van a 4. féle... én jóslóálmoknak nevezem... amikor órákkal , napokkal vagy akár évekkel korábban álmodban szóról szóra megélsz egy majd a jövőben megvalósuló, bekövetkező eseményt.... csak erről kevesen mernek beszélni... olyan ez mint valami telepatikus adásvétel... valami a tében és időben...
ajándék ? áldás ? isten tudja... de létező...

és van az 5 féle jósálom.... amikor mozaikokat álmodsz és csak az idő ad értelmet annak mit álmodban nem értettél mert lehetetlennek tűnt...

pl amikor kislánykoromban azt álmodtam... és most csak egy momentumot ragadok ki az álomból.. 3 csecsemő ágy volt benne... 3 gyermekem lett azzal az emberrel akinek tudtam a rendőr akinek a kocsijába beültem a gyermekemmel a férjem kollégája de a férjem tudtam nem rendőr...
sehol nem volt még a képben akkor még udvarlóként sem... és hosszú évek alatt jutott el egy olyan szakmáig ahol ez az állítás igaz rá...
döbbenet... ezek a mozaik , vagy rejtvény -jóslóálmok...
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 25. 14:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

igazad van szürke, vannak jósló álmok is, de ilyen képessége nem mindenkinek van Vagy csak nem tudunk róla, és elfelejtjük, hogy erről valamikor álmodtam?
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 25. 15:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
igazad van szürke, vannak jósló álmok is, de ilyen képessége nem mindenkinek van Vagy csak nem tudunk róla, és elfelejtjük, hogy erről valamikor álmodtam?
Embarassed arra nem is gondoltam most hogy esetleg Embarassed de szerintem csak az időzítés lehet vagy az ki minek tulajdonít akkora jelentőséget ezt meg is jegyezze... vagy nem tudom. nem hiszem hogy a különleges kisebbséghez tartoznék... szerintem... remélem ezt mindenki átélheti.... bár tényleg igaz áldás? átok? ki tusja... nagy mértékben függ attól, hogy tudjuk kezelni és mihez kezdünk vele... én hosszú időre eldobtam magamtól... mert féltem tőle...
a félelem rossz tanácsadó... egyik szent háborunk a saját félelmeinkkel való szembenézés és megküzdés...
önmagunkat legyőzni... meggyőzni létünk egyik legnagyobb kihívása olykor.
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Alex
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 25. 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Volt egy "álom topik", ahol Peti igen jó álomfejtő írásokkal lepett meg bennünket! Sajnos úgy látom Ő is elmaradt a harmóról Confused

Ami egyébként most a véleményem..
...az álom szintre szükség van, ha alvás közben nem hagynak erre a szintre érni, folyton felébresztenek ennél a szintnél, annak káros következményei hamar jelentkeznek. Pszichikailag és testileg is megviseli az embert....belebetegedhet...sőt halálos is lehet. Az egyik legelviselhetetlenebb pszihológiai kínzó eszköz! Sajnos már régen felismerték a kínzó hatását és ezért a hadviselésben mindig kihasználták, kihasználják az ellenség megkínzására.
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Isa-bel
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 25. 19:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Érdemes nap mint nap írni,
már egy év után is jó képet kapunk belső világunkról.
Alex
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 25. 20:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Isa-bel írta:
Érdemes nap mint nap írni,
már egy év után is jó képet kapunk belső világunkról.

Te leírod, leírtad? ..........és milyen képet kaptál? ...ez érdekelne, mielőtt elkezdem írni majd a saját álomkönyvemet.... Razz
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
aotan
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 04. 27. 13:17    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
Antal Orsolya írta:
Embarassed arra nem is gondoltam most hogy esetleg Embarassed de szerintem csak az időzítés lehet vagy az ki minek tulajdonít akkora jelentőséget ezt meg is jegyezze... vagy nem tudom. nem hiszem hogy a különleges kisebbséghez tartoznék... szerintem... remélem ezt mindenki átélheti.... bár tényleg igaz áldás? átok? ki tusja... nagy mértékben függ attól, hogy tudjuk kezelni és mihez kezdünk vele... én hosszú időre eldobtam magamtól... mert féltem tőle...
a félelem rossz tanácsadó... egyik szent háborunk a saját félelmeinkkel való szembenézés és megküzdés...
önmagunkat legyőzni... meggyőzni létünk egyik legnagyobb kihívása olykor.

nekem is szoktak lenni ilyen jósálmaim...de általában csak akkor esik le amikor már a valóságban is megtörténik, olyan deja-vu érzés kerít hatalmába és a következő pillanatban tudom, hogy én ezt egyszer már álmomban átéltem
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
metilujza
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 03. 17:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Egyszer azt álmodtam nem is olyan rég, hogy megkérte a kezemet a kedvesem. A másik pedig az, hogy már kétszer álmodtam azt, hogy kövér vagyok és miért menekülök a legtöbb álmomban és miért vagyok vak sok álmomban? Jó hát igaz a valóságban szeműveges vagyok de, hogy a kettő összefüggene azt kétlem.

Néha meg úgy vagyok az álmaimmal, hogy nem is akarok kikelni belőlük néha meg úgy minél hamarább szabadulni akarok mert rosszat álmodtam.

Szeretettel üdvözöllek titeket: Metilujza
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 09. 19:04    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

metilujza írta:
Sziasztok!

Egyszer azt álmodtam nem is olyan rég, hogy megkérte a kezemet a kedvesem. A másik pedig az, hogy már kétszer álmodtam azt, hogy kövér vagyok és miért menekülök a legtöbb álmomban és miért vagyok vak sok álmomban? Jó hát igaz a valóságban szeműveges vagyok de, hogy a kettő összefüggene azt kétlem.

Néha meg úgy vagyok az álmaimmal, hogy nem is akarok kikelni belőlük néha meg úgy minél hamarább szabadulni akarok mert rosszat álmodtam.

Az én szerény elképzelésem szerint, az álmod arra figyelmeztet, hogy engedd közelebb magadhoz szeretteidet. Légy nyitott és vedd észre amit jeleznek számodra . Ne félj attól, hogy visszaélnek a bizalmaddal
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 09. 19:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
metilujza írta:
Sziasztok!

Az én szerény elképzelésem szerint, az álmod arra figyelmeztet, hogy engedd közelebb magadhoz szeretteidet. Légy nyitott és vedd észre amit jeleznek számodra . Ne félj attól, hogy visszaélnek a bizalmaddal

Ez tetszik...
lehetséges... egyszer valakitől azt hallottam hogy a terst beszél és annak alapján mondjuk ez utalhat arra hogy ha az álom ugyan azt kommunikálja mint a test csak erősebben... jelentheti azt is, hogy valamit nem akarsz meglátni... valamivel nem mersz szembenézni... lehet ez a téged körülvevő világban, vagy saját magadban is akár... nos a dorothy féle sárga út elötted van... neked kell megtalálnod rá a feleletet... csak nézz magadba és aztán ezzel az ismerettel nézz körül... mi az amivel félsz szembenézni..... Wink
Vissza az elejére
Illúzió
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 10. 21:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

vagy Japánban voltam, vagy már megálmodtam, hogy néz majd ki az 5-ös metró.. Cool Rolling Eyes
Vissza az elejére
metilujza
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 12. 21:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Remélem nem lesztek ettől rosszul amit mondani szeretnék, hog y mit álmodtam mert szeretném ha valaki meg tudná nekem mondani mit jelent. Valamelyik nap álmodtam. Azt álmodtam, hogy az utat felturták és földes volt és nem beton ezen dolgoztak a kőművesek és az út végén kocsik voltak De nem minden kőműves dolgozott mert volt aki a földön fetrenget és en ezen úton menekültem mert volt olyan kőműves aki el akart kapni és volt olyan kőműves is aki fetrenget a földön de nem volt keze és lába. Nem tudom mit jelenthet ez. köszönöm ha megtudjátok fejteni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 12. 21:43    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

metilujza írta:
Sziasztok!

Remélem nem lesztek ettől rosszul amit mondani szeretnék, hog y mit álmodtam mert szeretném ha valaki meg tudná nekem mondani mit jelent. Valamelyik nap álmodtam. Azt álmodtam, hogy az utat felturták és földes volt és nem beton ezen dolgoztak a kőművesek és az út végén kocsik voltak De nem minden kőműves dolgozott mert volt aki a földön fetrenget és en ezen úton menekültem mert volt olyan kőműves aki el akart kapni és volt olyan kőműves is aki fetrenget a földön de nem volt keze és lába. Nem tudom mit jelenthet ez. köszönöm ha megtudjátok fejteni.

nem tudom mit jelenthet Petit kellene megkérdezni... .. én nem értek az álomfejtéshez...
nekem szó szerinti álmaim szoktak lenni vagy az élet magyarázza meg...

van valaki aki ért az álmokhoz?

ami érdekelne lujzi... hogy milyen kocsik voltak az út végén...
így első blikkre ez inkább okfejtés ismerve a tényeket mintsem álomfejtés....

feltörik az utat hmm... ez a félelmet is jelképezheti hogy mikor és hogy lesz lehetőségetek legközelebb találkozni...de mivel föld...az az anyaság..azaz kötelék... mintha inkább attól félnél elveszíted... nem veszted el lujzi hacsak nem hozod fel azt amit mondtál neki. soha többé ne kérlek... nekünk mondhatod...de neki ne...
kőművesek... ha jól tudom a barátod is kőműves... se keze se lába... ez megint csak utalhat arra nem jön eleget hozzád.. és nem ölel eleget... legalábbis te így értzed... mintha akadályozva lenne abban hogy szerethessen... nincs akadályozva.... el akart kapni pár kőműves... nem tudom mekkora csábírtásnak vagy kitéve... de lehet hogy nagyon hű akarsz lenni miközben csábításnak vagy kitéve és inkább agyból akarsz hű lenni... nem tudom... ez most lehet baromi nagy baromság...nekem az élet soha nem így magyaráz.... én most az életed próbáltam az álmodra húzni és nem fordítva ahogy kellene...
őszintén megmondom drága lujzikám fogalmam sincs... ide álomszakértő kellene...én csak a saját álmaimhoz értek...
mindig azt szoktam mondani ... a jó isten azért ad szó szerinti álmokat leginkább mert tudja mily balga vagyok...

az hogy néha bocsájt rám talányokat azt bizonyítja reméli, hogy előbb -utóbb
fejlődök álom ügyben... nekem szó szerinti jósálmokat szokott küldeni...leginkább...
ritka a normál álom... de mostanában már az is előfordult nagyon kevés.. de előfordult azt hiszem....
Vissza az elejére
cserfes
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 05. 13. 09:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

metilujza írta:
Sziasztok!

Szervusz Lujzika!

Innen töröltem egy álomfejtést, amelyet különböző álomfejtéseket tartalmazó és elemző forrásokból, az egymást erősítő információkat rendszerezve a netről szedtem össze....
Mivel Te kérted, hogy valaki mondja el, hogy mit jelent az álmod, hát én őszintén megtettem.... Arról én egyáltalán nem tehetek, hogy az álmod megfejtése nem sok jó dologgal kecsegtetett, de az álmod is egy nagy szörnyűség, ha belegondolsz.....
Nos nem miattad töröltem a hozzászólásom eredeti tartalmát, hanem egyedül szürke miatt, de azt is el kell mondanom, hogy a szürke indokaival sem értek egyet, csak barátságból tettem meg ezt Neki....
Ugyanis ha ez az egész (az álomfejtés) egy játék, akkor azért, ha véresen komoly akkor pedig azért van minden embernek joga, -aki ezt igényli- tudni, hogy álmai mit jelenthetnek a számára....

Szeretettel cserfes

A hozzászólás legutóbb cserfes által 2010. 05. 14. 04:29-kor lett szerkesztve, összesen 2 alkalommal.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Asztro - Ezo Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Következő
1 / 11 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.