Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A szavakon túl 2.
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 22. 10:28    Hozzászólás témája: A szavakon túl 2. Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézem blende-monda eredeti topiknyitóját, amiben ezt a topikot elválasztva a sok szépséges lélegzetelállító kép berakására szolgáló topiktól, a képek és gondolatok együttesének szánta.
Idézet:
Sziasztok!
A megújult fórumon nem leltem a képes topikot, viszont egy ideje már fontolgatom, hogy külön részt kapjon a képek és gondolatok együttese, hiszen van valami a szavakon túl, amit csak képekben, illatokban, zenében lehet kifejezni.
Remélem, nem leszek magányos ezen az oldalon!

Idézet:
Barnák és feketék világába süppedsz: álmodni is csak szolídan mersz. magányos faként állsz kijelölt helyeden, s halálodban is majd egyszer - a tartást gyakorlod időtlen idők óta. Konvenciók mocsarában poshadt napjaid szagát már nem érzed. MAGASBA TÖRŐ vágyaid és a valóság közötti határt gondosan elmostad, beszűkült szemmel már alig. Nincs idő. Nincsenek miértek. Napjaid csak elhulló levelek jelzik. Puhán, hangtalanul, egyre csupaszuló tested ködbe burkolva. Vad vízeken úszó rönkök képét vajon hová rejtetted? Csak megvonod a vállad.

A régi topik címe: http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=107&hnp_sorrend=0&http://www.harmonet.hu/forumasc&start=0
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 22. 10:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lindus írta:
-Elmegyek - mondta - és azt akarom, hogy tudd:
Visszajövök. Szeretlek, mert...
- Ne mondj semmit - szakította félbe Fátima -
Az ember azért szeret, mert szeret. Nem kell
hozzá semmi indok...

hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 22. 10:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lindus írta:
Tudod, az ember, ha olyan nagyon-nagyon szomorú, szereti a naplementéket...

hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 22. 10:55    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

lindus írta:
És mi lesz - kérdezte suttogva -, mi lesz, ha Nagyapa meghal?
- Ó, te bikfic - nézett rá megrovóan Mikkamakka -, hát nem tudod, hogy Nagyapa sohasem hal meg? Az lehet, hogy egyszer majd már nem jár ki az almafáival beszélgetni. Meg talán veled se beszélget, velem se. De minden éjjel veszi a létráját, összeszedi a lehullott csillagokat, és mind visszaszegzi az égre. Mindörökké, a világ végezetéig.
Bizony, Babó Titti, ilyen nagyapád van!

imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 22. 17:52    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

..érdemes hinni magunkban, és nem szabad megfutamodni, hanem következetesen küzdeni kell a céljainkért..
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 22. 18:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

"Egyedül voltam én sokáig,
majd eljöttem hozzám sokan..."
és vízbe löktek.

Kedves Hangya:
köszönöm szépen a figyelmeztetésedet.
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 22. 21:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

megpróbáltalak levegőnek nézni, de rájöttem, hogy levegő nélkül nem tudok élni..
lindus
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 22. 22:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Egy mondás szerint, onnan tudhatod, hogy fontos dolog történt az életedben, hogy utána már nem tudsz úgy élni, mint azelőtt. Kaptál valakit, vagy éppen elveszítetted, nagyon megbántottak, vagy te tetted, aztán pár pillanatra kívülről láthatod az életed. Érzed, valami végérvényesen megváltozott. Mélységeid kékje, magasságaid zöldje egymásra borul a távolból, apró pontok az emberek. Aztán belekortyolsz a kávédba, visszarepülsz a földi reggeledbe. Érzed a szemetelő esőt, de ma valahogy még ennek is örülsz. Mert változol.
amanita
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 25. 09:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Imeldának küldöm:

Berzsenyi Dániel mondta: „Ki gondja minden agynak tetszeni?”
blende-monda
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 13:20    Hozzászólás témája: Re: A szavakon túl 2. Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Idézem blende-monda eredeti topiknyitóját, amiben ezt a topikot elválasztva a sok szépséges lélegzetelállító kép berakására szolgáló topiktól, a képek és gondolatok együttesének szánta.
Idézet:
Sziasztok!
A megújult fórumon nem leltem a képes topikot, viszont egy ideje már fontolgatom, hogy külön részt kapjon a képek és gondolatok együttese, hiszen van valami a szavakon túl, amit csak képekben, illatokban, zenében lehet kifejezni.
Remélem, nem leszek magányos ezen az oldalon!

Idézet:
Barnák és feketék világába süppedsz: álmodni is csak szolídan mersz. magányos faként állsz kijelölt helyeden, s halálodban is majd egyszer - a tartást gyakorlod időtlen idők óta. Konvenciók mocsarában poshadt napjaid szagát már nem érzed. MAGASBA TÖRŐ vágyaid és a valóság közötti határt gondosan elmostad, beszűkült szemmel már alig. Nincs idő. Nincsenek miértek. Napjaid csak elhulló levelek jelzik. Puhán, hangtalanul, egyre csupaszuló tested ködbe burkolva. Vad vízeken úszó rönkök képét vajon hová rejtetted? Csak megvonod a vállad.

A régi topik címe: http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=107&hnp_sorrend=0&http://www.harmonet.hu/forumasc&start=0

Köszönöm, hangya az új topikot és köszönöm ezt a kis helyreigazító bevezetést. Néha berzenkedtem magamban, de a képek annyira szépek voltak, végül nem szóltam, de valóban, valami ilyesmiről szólna...
Vissza az elejére
blende-monda
Neofita

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 26. 13:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Van, aki első látásra beleszeret egy lábbelibe, nem érdekli, hogy milyen áron, kell neki. Van, hogy később derül ki, hol szorít a CIPŐ. Előfordul, hogy az ember hosszas keresgélés után választ, bár az sem garancia, és van, mikor a keresgélés során megalkuszunk. Van, akinek a lehetősége korlátozott és vannak, akiknek korlátlan lábbeli gyűjteményük van. Egyes cipőket kifejezetten reprezentációra tartanak s vannak elnyűhetetlen darabok. Sokszor a kényelmetlen cipőn rövid időn belül túladunk, máskor betörik és a mindennapok rohanásában megbízható társ lesz. És van, hogy egyszer-másszor a a megszokott, szeretett lábbeli feltöri a lábunkat, vagy elvarázsol a kirakatban egy csillogó darab. Nem mindig jut eszünkbe, hogy idővel az is megkopik. Lehet belőle az utolsó pillanatig megbecsült darab és lehet belőle félretaposott kerti cipő vagy papucs...
Vissza az elejére
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 27. 14:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

...A fájdalom a por, melyből a főnixmadár feltámad, benne kezdődik az újjászületés...
(Stephanie Ericsson)

Abril
Adeptus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 27. 18:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

blende-monda írta:

Van, aki első látásra beleszeret egy lábbelibe, nem érdekli, hogy milyen áron, kell neki. Van, hogy később derül ki, hol szorít a CIPŐ. Előfordul, hogy az ember hosszas keresgélés után választ, bár az sem garancia, és van, mikor a keresgélés során megalkuszunk. Van, akinek a lehetősége korlátozott és vannak, akiknek korlátlan lábbeli gyűjteményük van. Egyes cipőket kifejezetten reprezentációra tartanak s vannak elnyűhetetlen darabok. Sokszor a kényelmetlen cipőn rövid időn belül túladunk, máskor betörik és a mindennapok rohanásában megbízható társ lesz. És van, hogy egyszer-másszor a a megszokott, szeretett lábbeli feltöri a lábunkat, vagy elvarázsol a kirakatban egy csillogó darab. Nem mindig jut eszünkbe, hogy idővel az is megkopik. Lehet belőle az utolsó pillanatig megbecsült darab és lehet belőle félretaposott kerti cipő vagy papucs...

denagyon tetszik nekem... Embarassed
Magna
Mester

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 27. 19:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A kommentár nagyon szép, de a kép szomorú!

A cipő most is ott van a Duna-parton. Crying or Very sad
Vissza az elejére
imelda
Főmágus

HozzászólásElküldve: 2007. 02. 27. 19:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

amanita írta:
Imeldának küldöm:

Berzsenyi Dániel mondta: „Ki gondja minden agynak tetszeni?”

jól esik, hogy gondoltál rám! nagyon köszönöm! Embarassed
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Filagória Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Következő
1 / 12 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.