Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Fejtetű ellen
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
milla5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 25. 13:24    Hozzászólás témája: Fejtetű ellen Hozzászólás az előzmény idézésével

Tapsztalatokat várok hogy kinek mi vált be fejtetű ellen?

Nálunk éppen most aktuális a dolog. A gyógyszertárban egy új szert ajánlottak a sampont.

Használta már valaki?

Köszi a válaszokat előre is.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 25. 22:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ez olyan furcsa első hozzászólás... bár más fórumon is találkoztam vele... a nevezett sampont ötezer forint felett mérik... hmmm...

Ha tényleg gond nálatok, a legjobb a sűrűfésű, meg a kiszedegetés. 2-3 naponta ismételve. Valamelyik fórumon egy fodrász tanulmány-emlékeiból az ecetes öblítést javasolta, de töménységet nem tudott mondani.
Természetesen ellenőrizni kell az egész családot, meg a barátokat is.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__1104935-ki-mit-szokott-hasznalni-fejtetu-ellen-a-lanyom-az-ovibol-hozta-haza-nekunk-mo
bocsita
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 26. 07:15    Hozzászólás témája: Re: Fejtetű ellen Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia!

Egyetértésben Hangyával, azt kiegészíteném. Az ecetes lemosást én is hallottam, de hozzá azt is, hogy ecetszagúan iskolába menni épp oly demoralizáló lehet, mint kopaszon. (.. gyerek szemmel...) Confused
Harmoneten van egy összefoglaló cikk a témáról:
http://www.harmonet.hu/szepseg-wellness/19254-fejtetu-kezeles,-megelozes,-tippek.html
Illetve az Origo.hu-n jelent meg egy cikk pont a napokban, egy új módszerről:
http://www.origo.hu/tudomany/20100824-vilagjarvanyt-okoznak-az-ovodakban-a-fejtetuk.html
Nekem tetszik a módszer, mert vegyszermentes. Smile Bár a mai tendenciát ismerve és elolvasva az ismertetőt a "speciális" hajszárítót aranyáron adhatják. Nyilván nem otthoni használatra szánják. De szerintem egy ilyen kezelést érdemes lenne kipróbálni.
Vissza az elejére
szürke
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 26. 08:18    Hozzászólás témája: Re: Fejtetű ellen Hozzászólás az előzmény idézésével

milla5 írta:

Nálunk éppen most aktuális a dolog. A gyógyszertárban egy új szert ajánlottak a Picksan tetű stop sampont.

Használta már valaki?

nos... bevallom egyszer a középső gyermekem összeszedte az óvodában... iszonyú sűrű haja van..
pánikszerűen rohantam vele a gyógyszertárba... és azonnal vettem a gyógyszertáros által ajánlott sampont... rengeteg gyerek lett aznap tetves../na nem az enyémtől/
emlékszem beültettem a gyereket a kádba és a tájékoztatón szereplő időegységnél legalább másfélszer annyit hagytam a fején a sampont...
a családban senki nem kapta el, pedig nekem akkor hosszúnak mondható volt a hajam...
a samponhoz egyébként speciális fésűt is mellékeltek a dobozban...
megmostam, kifésültem, átmostam, zuhany és a gyermekem hajában egy szál tetű sem volt fellelhető... meg is dicsértek az oviban, hogy milyen ügyesen kikezeltem még melegiben....
én azt mondom amit a gyógyszertáros javasol azt érdemes kipróbálni. szerintem ők napi visszajelzéseket kapnak melyik szer mennyire hatásos.
hisz mindíg is így éreztem, de tiszteletből egy nagyapának ki így fogalmazta meg:"nem a papír,a vagyon teszi az embert, hanem a jellem..." Smile Jellemed nagy mértékben attól függ, az élet nagy "könyvtárából" mely "könyveket" ölelsz örökre magadba..
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mak
Mester

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 26. 10:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Na, a fiam nemsokára megy oviba. Nagyon remélem, hogy nem lesz ilyen problémánk.
Van vmi homeopátiás szer is erre (hajra kell kenni).

A tapasztalatokra én is kíváncsi vagyok.
Vissza az elejére
milla5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 27. 12:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Ez olyan furcsa első hozzászólás... bár más fórumon is találkoztam vele... a nevezett sampont ötezer forint felett mérik... hmmm...

Ha tényleg gond nálatok, a legjobb a sűrűfésű, meg a kiszedegetés. 2-3 naponta ismételve. Valamelyik fórumon egy fodrász tanulmány-emlékeiból az ecetes öblítést javasolta, de töménységet nem tudott mondani.
Természetesen ellenőrizni kell az egész családot, meg a barátokat is.

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__1104935-ki-mit-szokott-hasznalni-fejtetu-ellen-a-lanyom-az-ovibol-hozta-haza-nekunk-mo

Hogy érted hogy furcsa első hozzászólás? A sampont pedig nem mérik 5 ezer Ft felett. Itt látod az árát is, nincs 3 ezer Ft.
http://www.vital.hu/webaruhaz/picksan-tetu-stop-sampon-fejtetu-ellen-100-ml
http://patikaszentanna.hu/?p=online_termek2&id=8881000045404
Vissza az elejére
milla5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 27. 12:40    Hozzászólás témája: Re: Fejtetű ellen Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
Szia!

Egyetértésben Hangyával, azt kiegészíteném. Az ecetes lemosást én is hallottam, de hozzá azt is, hogy ecetszagúan iskolába menni épp oly demoralizáló lehet, mint kopaszon. (.. gyerek szemmel...) Confused
http://www.harmonet.hu/szepseg-wellness/19254-fejtetu-kezeles,-megelozes,-tippek.html
http://www.origo.hu/tudomany/20100824-vilagjarvanyt-okoznak-az-ovodakban-a-fejtetuk.html
Nekem tetszik a módszer, mert vegyszermentes. Smile Bár a mai tendenciát ismerve és elolvasva az ismertetőt a "speciális" hajszárítót aranyáron adhatják. Nyilván nem otthoni használatra szánják. De szerintem egy ilyen kezelést érdemes lenne kipróbálni.

Köszi a hozzászólást meg a linkeket, megnéztem.
Vissza az elejére
milla5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 27. 12:44    Hozzászólás témája: Re: Fejtetű ellen Hozzászólás az előzmény idézésével

bocsita írta:
Szia!

Rákattintottam még a hajszárítóra is most olvasom hogy általában intézmények vásárolják meg. De egyet értek veled a nekem is tetszik a módszer.

"A LouseBuster™ készüléket elsősorban szakembereknek
értékesítik iskolákban, rendelőkben és egyéb olyan
helyen történő használatra, ahol gyakran diagnosztizálnak
tetűvel való fertőzöttséget, vagy kezelik az ilyen fertőzést."
Vissza az elejére
milla5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 27. 12:47    Hozzászólás témája: Re: Fejtetű ellen Hozzászólás az előzmény idézésével

szürke írta:
milla5 írta:

Nálunk éppen most aktuális a dolog. A gyógyszertárban egy új szert ajánlottak a Picksan tetű stop sampont.

Használta már valaki?

nos... bevallom egyszer a középső gyermekem összeszedte az óvodában... iszonyú sűrű haja van..
pánikszerűen rohantam vele a gyógyszertárba... és azonnal vettem a gyógyszertáros által ajánlott sampont... rengeteg gyerek lett aznap tetves../na nem az enyémtől/
emlékszem beültettem a gyereket a kádba és a tájékoztatón szereplő időegységnél legalább másfélszer annyit hagytam a fején a sampont...
a családban senki nem kapta el, pedig nekem akkor hosszúnak mondható volt a hajam...
a samponhoz egyébként speciális fésűt is mellékeltek a dobozban...
megmostam, kifésültem, átmostam, zuhany és a gyermekem hajában egy szál tetű sem volt fellelhető... meg is dicsértek az oviban, hogy milyen ügyesen kikezeltem még melegiben....
én azt mondom amit a gyógyszertáros javasol azt érdemes kipróbálni. szerintem ők napi visszajelzéseket kapnak melyik szer mennyire hatásos.

Egyet értek veled, szerintem is érdemes a gyógyszerészek véleményét kikérni, ők valóban kapnak hasznos visszajelzéseket.
Vissza az elejére
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 27. 14:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én a Nittyforra esküszöm Smile
Fél-3/4 órát nyugodtan rajta lehet hagyni,
legjobb egyébként ha nejlonzacskót ráköt az
ember a gyerek fejére, meg is fulladnak, tudom elég viccesen
hangzik, de nálunk bevált Rolling Eyes
Utána ecetes vízbe mártott tetűfésűvel át kell fésülni, mert
az ecet oldja azt a cementanyagot, amivel a serke odatapad
a hajszálhoz. Az ecet "szaga" gyorsan elpárolog, de egyébként utána
meg lehet mosni normálisan a hajat.
Népi ellenszere pedig a diófa levél főzete.
milla5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 30. 18:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir írta:
Én a Nittyforra esküszöm Smile
Fél-3/4 órát nyugodtan rajta lehet hagyni,
legjobb egyébként ha nejlonzacskót ráköt az
ember a gyerek fejére, meg is fulladnak, tudom elég viccesen
hangzik, de nálunk bevált Rolling Eyes
Utána ecetes vízbe mártott tetűfésűvel át kell fésülni, mert
az ecet oldja azt a cementanyagot, amivel a serke odatapad
a hajszálhoz. Az ecet "szaga" gyorsan elpárolog, de egyébként utána
meg lehet mosni normálisan a hajat.
Népi ellenszere pedig a diófa levél főzete.

Hű ezt a fulladásos mondatot nem értem.
A nittyfor az sampon vagy mi?

Ecetet már mástól is hallottam, de nem próbáltuk ki a szaga miatt.
Vissza az elejére
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 31. 07:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nem, ez nem sampon, tetűirtószer és be kell
masszírozni a fejbe.
Elég erős szaga van, és ha bekötöd a gyerek fejét
nejlonzacskóval, nem kapnak levegőt a kis rohadékok
és elpusztulnak. Twisted Evil
milla5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 08. 31. 16:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir írta:
Nem, ez nem sampon, tetűirtószer és be kell
masszírozni a fejbe.
Elég erős szaga van, és ha bekötöd a gyerek fejét
nejlonzacskóval, nem kapnak levegőt a kis rohadékok
és elpusztulnak. Twisted Evil

Köszi az infókat, így már értem. Smile
Vissza az elejére
karo11
Neofita

HozzászólásElküldve: 2010. 09. 15. 16:28    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok!

Nálunk is előjöttek a kis tetvek, most, hogy elkezdődött az iskola, és a gyógyszertárba ahova járok szintén a Picksant ajánlották, mint új, de nagyon jó terméket, és tényleg meg vagyok vele elégeve, eltűntek a kis tetvek. Smile
Vissza az elejére
milla5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 20. 14:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

rég jártam erre gondoltam benézek.

Volt mostanában problémátok a fejtetűvel?

Nálunk a suliban az a baj, hogy van 1-2 olyan gyerek aki terjeszti, és nem lehet beszélni a szülőkkel.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4  Következő
1 / 4 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.