Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Egészségmegőrzés, betegségmegelőzés
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Xifu
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2010. 12. 11. 15:51    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde természetesen azt csinál, amit jónak lát, de ezek a beírások önmagukért beszélnek Wink Laughing
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2010. 12. 12. 08:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Esetleg elveszi az ajtón ki, ablakon be stílű multinickek kedvét, és visítva veszik menekülőre... Tudom, megint naív vagyok! Embarassed
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2010. 12. 12. 13:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ő maga sem fogja menekülőre, hanem még rátesz egy lapáttal, gondolod, a többiek elrettennek? Very Happy Hangyusz, ezek jellemzően öregecskedő, módjával iskolázott fricsák, ezeket nevelni régen nem lehet, max. idomítani, de mint a mellékelt ábra mutatja, azt is nehezen Twisted Evil

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2010. 12. 16. 10:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Üdv mindenkinek, régen szóltam hozzá, néha olvasgattalak benneteket. Mak! Én amikor kicsik voltak a gyerekeim, virágporral rendeztem vitamin szükségletemet. Sok anyuka úgy van az evéssel, hogy még ezt, még azt elvégzem, és majd akkor eszem. Eljön dél, mire rájön, hogy még csak egy kávét ivott meg. No ez egyenes út a gyengüléshez. Le kell ülni enni a gyerekkel, és délben vele együtt szunyálni. Akkor nem leszel kimerült. Én úgy gondolom, nem kell semmi + vitaminokat kapkodni, egyél rendszeresen és játékosan a gyerekekkel együtt lehet tornázni is. Nem kell csak napi 20 perc. Mozgás, rendszeres evés, friss levegőn lenni( gondolom ez megvan, mert a gyerekeket úgy is kiviszed levegőzni. Sok főzelék, nem szétfőzni malátával gyümölcs, heti egyszer hús , saláták. 10 évenként 1x vagyok náthás
Vissza az elejére
klara5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 06. 17:01    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok,

boldog új évet mindenkinek.
Vissza az elejére
klara5
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 06. 17:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
Üdv mindenkinek, régen szóltam hozzá, néha olvasgattalak benneteket. Mak! Én amikor kicsik voltak a gyerekeim, virágporral rendeztem vitamin szükségletemet. Sok anyuka úgy van az evéssel, hogy még ezt, még azt elvégzem, és majd akkor eszem. Eljön dél, mire rájön, hogy még csak egy kávét ivott meg. No ez egyenes út a gyengüléshez. Le kell ülni enni a gyerekkel, és délben vele együtt szunyálni. Akkor nem leszel kimerült. Én úgy gondolom, nem kell semmi + vitaminokat kapkodni, egyél rendszeresen és játékosan a gyerekekkel együtt lehet tornázni is. Nem kell csak napi 20 perc. Mozgás, rendszeres evés, friss levegőn lenni( gondolom ez megvan, mert a gyerekeket úgy is kiviszed levegőzni. Sok főzelék, nem szétfőzni malátával gyümölcs, heti egyszer hús , saláták. 10 évenként 1x vagyok náthás

Virágpor? Ez alatt mit értesz?
Vissza az elejére
andi.feher
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 07. 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Szia! Próbáltál már a candida ellen pre- és probiotikummal küzdeni? Dokik nekem sem sokat segítettek, voltam soknál de van egy olyan probiotikum amiben van fokhagyma meg grépfrút mag és kettőt beveszek ebéd után és olyan gyorsan elmúlik a tünetem hogy mindig csak hálás vagyok a sorsnak hogy egyáltalán a sok gyógyhatású között rátaláltam. Jó életmódváltást!
Vissza az elejére
dywir
Mágus 2.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 07. 11:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

És ha nincs candidám, akkor mire szedjem? Twisted Evil
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 07. 13:33    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

dywir írta:
És ha nincs candidám, akkor mire szedjem? Twisted Evil

Bármire! Ezek a pre- és probiotikumok mindenre jók a fogfájástól a székrekedésig!! Két bogyó ebéd után, nasinak, oszt minden problémádon túl vagy!

Csak azt szeretném megérteni, hogy ezek a lelkes ilyen-olyan bogyóhívők a kevésbé ellenőrzött gyógyhatású szerekben vajh miért bíznak meg jobban, mint a sokkal keményebb ellenőrzéseken keresztülment gyógyszerekben? Mert ha tabletta, ami valamiféle vegyi folyamatokon keresztül ment, bizony ugyanolyan mellékhatási vannak, mint a gyógyszerré minősített tablettáknak.

A gyógyhatású készítmény és a gyógyszer közt az a különbség, hogy a gyógyhatású szerről azt kell bizonyítani, hogy nem (nagyon) árt. A gyógyszerről ezen felül azt is, hogy használ.
Mellékhatási mindkettőnek vannak. Főleg akkor, ha nasinak kapkodjuk be saját rendelésünk alapján.
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 07. 23:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Hangya, nézd meg mit ír Keszthelyi Gyula a blogján például a Fluvalról! Kép is van hozzá, szép, csak ne közvetlenül étkezés előtt vagy után tekintsd meg.
De tegyük fel, hogy minden gyógyszert úgy engedélyeznek, hogy abba hiba nem kerül, a későbbiekben pedig úgy is gyártják, jó. Egy bökkenő marad: azt mennyire keményen ellenőrzik, hogy a felírt gyógyszer az neked és pont neked és pont arra a nyavalyádra tényleg jó-e? A legtöbb orvos bármit felír neked, ha a gyógyszergyártó jutalékot fizet neki érte. Előbb az ilyen rohadékokat kellene felnégyelni és kiszögelni az ország négy legnagyobb kórházának a kapujára, aztán elég lenne olyanokkal foglalkozni, mint hálapénz.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 08. 13:46    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Skar írta:
Hangya, nézd meg mit ír Keszthelyi Gyula a blogján például a Fluvalról! Kép is van hozzá, szép, csak ne közvetlenül étkezés előtt vagy után tekintsd meg.
De tegyük fel, hogy minden gyógyszert úgy engedélyeznek, hogy abba hiba nem kerül, a későbbiekben pedig úgy is gyártják, jó. Egy bökkenő marad: azt mennyire keményen ellenőrzik, hogy a felírt gyógyszer az neked és pont neked és pont arra a nyavalyádra tényleg jó-e? A legtöbb orvos bármit felír neked, ha a gyógyszergyártó jutalékot fizet neki érte. Előbb az ilyen rohadékokat kellene felnégyelni és kiszögelni az ország négy legnagyobb kórházának a kapujára, aztán elég lenne olyanokkal foglalkozni, mint hálapénz.

Nézd, az orvosok sem különbek, mint a társadalom többi része. Maradhatunk abban, hogy az asztrológiával foglalkozók sem Grál lovagok. DE, ahogyan te harsányan kacagsz/kiáltozol/asztalt versz, amikor valami félnótás iskolázatlan elme horoszkópice tanácsot osztogat fennszóval a neten, én kacagok/kiáltozom/asztalt verek, amikor azt látom, hogy félnótás, iskolázatlan elme gyógyszerügyi tanácsokat osztogat fennszóval a neten. Mindketten tisztában vagyunk az ilyen osztogatás veszélyeivel.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 15. 08:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

klara5 írta:
Antal Orsolya írta:

Bizony virágpor, amit a herbáriában lehet kapni.Napi egy mokkás kanál elegendő vitaminnal látja el az embert
Vissza az elejére
Ancsa
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 15. 10:37    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

andi.feher írta:
Szia! Próbáltál már a candida ellen pre- és probiotikummal küzdeni? Dokik nekem sem sokat segítettek, voltam soknál de van egy olyan probiotikum amiben van fokhagyma meg grépfrút mag és kettőt beveszek ebéd után és olyan gyorsan elmúlik a tünetem hogy mindig csak hálás vagyok a sorsnak hogy egyáltalán a sok gyógyhatású között rátaláltam. Jó életmódváltást!

Bár nekem sem van candidám, ellenben értetlenkedem kicsit.
Mindenféle cinizmus nélkül kérdezem: miért jobb az a csodabigyó, ha grapefruit mag meg fokhagyma van benne? Akkor miért nem tolsz el kaja után egy rendes (felőlem akár még bio is lehet) fokhagymát meg eszel meg egy gyümit? Tegyük fel grapefruitot. Fokhagyma szagon kívül más ellene szóló bizonyítékot nem találtam magamba nézve... Rolling Eyes
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 15. 16:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ancsa írta:
andi.feher írta:

Bár nekem sem van candidám, ellenben értetlenkedem kicsit.
Mindenféle cinizmus nélkül kérdezem: miért jobb az a csodabigyó, ha grapefruit mag meg fokhagyma van benne? Akkor miért nem tolsz el kaja után egy rendes (felőlem akár még bio is lehet) fokhagymát meg eszel meg egy gyümit? Tegyük fel grapefruitot. Fokhagyma szagon kívül más ellene szóló bizonyítékot nem találtam magamba nézve... Rolling Eyes

Nagyon egyetértek! A grapefruit magját meg lehet rágni és máris kimarad a kémia. Ráadásul a fokhagyma-citrom kutyulékkal azt tapasztaltam, hogy a citrom teljesen elveszi a fokhagyma szagát. Amikor naponta kupicáztam belőle, a kényes orrú barátnőm sem érezte rajtam a fokhagyma szagát. Ebből azt gondolom, hogy a grapefruit mellől sem nagyon érződik ki a fokhagyma.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 01. 16. 18:56    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:
klara5 írta:
Antal Orsolya írta:

Bizony virágpor, amit a herbáriában lehet kapni.Napi egy mokkás kanál elegendő vitaminnal látja el az embert

Méhek gyűjtötte virágpor.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Egészség Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Következő
3 / 16 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.