Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Paleolit diéta
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 05. 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

apámék voltak 13-an testvérek, ebből megmaradt 3 többi meghalt valamilyen járványban. Pedig egészséges életet éltek, mozogtak a földön kapáltak kaszáltak. Csak biót ettek. Ha nem táplálkozol mértékkel, nem a Mc d.-ba esel be két falatra, talán még sokáig fogsz élni. De ha állandóan azon nyavalyogsz, hogy milyen módszert találj ki, hogy sokáig élj, saját magadat emészted fel
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Gyurica
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 06. 10:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

no, ennyit a paleolitról ...
Wink
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 06. 18:15    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olyan 20 évvel ezelőtt azt magyarázta egy (akkori) modern eszmékkel megáldott orvos nekem, hogy azt kell enni, ami a mi éghajlatunk alatt abban az időszakban éppen hozzáférhető. Télen gabonákat, kása formában, betárolt gyökérzöldséget, krumplit, meg a társait. A ráncossá aszott alma sokkal üdvözítőbb a narancsnál és citromnál. Húst csak ha feltétlenül kell és akkor is ritkán. Az indoklás valami hasonló volt, mint a paleolit diétánál, nevezetesen, az őseink is ezt ették, nekünk is ez lesz jó.

A paleolit étkezés még régebbi időkre megy vissza. Olyan éghajlat, ahol egész évben lehet természetes módon termelt nyers zöldséget enni, ma valahol a Ráktérítő környékén kezdődik és talán a Baktérítőig tart.
Kíváncsi lennék arra a favágóra, aki a mi éghajlatunk alatt fagyban répalevél reggelivel dolgozik.
Érdekelne az is, hogy ha az egész emberiség elkezdené követelni az egészséges, bio módon termelt táplálékot, akkor mi történne.

Az egész ilyen-olyan divatdiéta és egyedül üdvözítő táplálkozás valahogyan a margarin-vaj csatára emlékeztet. Ma a margarin áll éppen vesztésre. Nem vagyok meggyőződve, hogy végleg.

Azt hiszem, az ember akkor jár el helyesen, ha mindent mértékkel és a helyén használ. És nagyon egyetértek Antal Orsolyával abban, hogy a görcsös igyekezet többet árt, mint, amit a tudomány éppen nyerő állása szerint összeállított étrend használ.
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 06. 20:24    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Ha egy ember 40 fokban nem kíván zsíros nehezen emészthető ételt fogyasztani, azt megértem. De ha mínusz 18 fok van, igenis szükségünk van húsra, tartalmasabb ételre. Mindig éghajlatnak megfelelően kell táplálkozni, és nem utánozni a keletet, mert az milyen ezoterikus.

Bió gazdálkodás Smile Ausztriában él a barátnőm lánya. Éjjel a gazda ki megy lepermetezni Sad nem azt mondom, hogy mindenki ezt műveli, de ilyen példa is van.

Edd azt ami jólesik, kelj fel az asztaltól hamarább, mint dugig ennéd magadat. Egyél mindig az éppen érő gyümölcsöt zöldséget. Eper idejében ne egyél narancsot, mert az már úgy is pudvás ilyenkor belül
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 07. 07:18    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Nagyon lényeges az is, hogy a bélműködésed legyen rendbe. Ha azzal baj van, akkor nem tudnak felszívódni a vitaminok és az ásványi anyagok. Hiába tömöd magadat bár mivel.
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 07. 07:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Olasz tudós mondta, belekben lakik a halál
Vissza az elejére
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 07. 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Antal Orsolya írta:

Wink Wink Rata B. Dániel, de régen láttuk!!
http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=187&sid=5f75f186340ef979e047aa089f9a2f1d és

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=853
Gyurica
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 07. 11:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=187&sid=5f75f186340ef979e047aa089f9a2f1d és

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=853[/quote]

beleolvastam Cool nekem kimaradt vagy 3 év
ja ... a "tisztaság mánia" nem egyenlő az egészséggel Cool
nem véletlenül van, hogy amikor a kisgyerek bekerül egy új közösségbe, vagy 80-féle nyavaját meg kell kapnia, hogy egészségesen felnőhessen.

és valóban ... a melegben sok gyümölcsöt, a hidegben sok olajos magot, és zsiradékot (pl. libazsír) kell fogyasztani - legalábbis nekem Rolling Eyes
és az sem véletlenül alakult ki mifelénk, hogy a téli "nagyzabálások" egyik fő eledele a mákos, diós ételek/sütik Wink
ja és a savanyú káposzta!
Vissza az elejére
Antal Orsolya
Mágus 3.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 07. 17:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

hangya írta:
Antal Orsolya írta:

http://www.harmonet.hu/forum/hn_vtopic.php?t=853

Nem tudom ki az a Dániel, de nem én Smile Hogy azonos a gondolkodásunk? az lehet, bár én nem szeretnék naponta beöntést magamnak Very Happy Inkább eszem annyi rostos holmit, hogy ne legyen vele gondom
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 16. 11:48    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kóstoltam sajtos pogit paleolit módra. liszt helyett darált dió és őrült lenmag volt benne. egész fincsi volt. Smile

alias Ms M.

Vissza az elejére
Gyurica
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 02. 24. 14:35    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

http://www.harmonet.hu/szepseg-wellness/58455-edd-magad-gondtalanra-8-stresszuzo-etel.html

ez ugyan nem paleolit, de tetszik!
nos, valahogy így gondolom én is, kivéve, hogy tejet nagyon keveset bírok befogadni, inkább csak továbbdolgozott formában Rolling Eyes
Vissza az elejére
antioxidanstk
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 18. 10:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Én most találtam meg az interneten Szendi Gábor Paleolit táplálkozás c. leírását! Nagyon kíváncsi vagyok rá, remélem hamarosan a végére is jutok! Cukorbeteg vagyok így duplán érdekel a dolog! Remélem nem túl bonyolult és nem nagy áldozat betartani!!

További szép napot!

Üdv: Torsika

Hagyd abba a hülye reklámozást!
Ha meg nem bírsz lemondani róla, keresd Swindlert, biztos meg tudtok egyezni Evil or Very Mad !

Egyél tisztességes, nem vegyszerezett - és sok - zöldséget, gyümölcsöt, és nem kell mindenféle ócska bogyót bekapkodni.

Ja, hogy lusta vagy... az a te bajod...

Sieglinde
Vissza az elejére
mildy
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 29. 09:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

ez kilóban mennyi?
10 cm, az kb. 10 kiló? Rolling Eyes

baromira megviseli a szervezetet, ha ilyen gyorsan ennyit fogysz Shocked
én egyszer kb. 2 hét alatt adtam le ...hát közel ennyit, és nagyon kivoltam. Embarassed

alias Ms M.

Vissza az elejére
kissiza
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 29. 09:22    Hozzászólás témája: válasz Hozzászólás az előzmény idézésével

szia!
nem 10 kg, nem kilóban, inkább centiben fogytam, talán kb. 1,5 kg lehetett, nem mértem, mert látható volt az eredmény, de mint említettem nem diétáztam semmit, ugyanúgy ettem, este 9-kor, semmin nem változtattam.... nagyon jól érzem magam. szerintem a súlycsökkenés csak mellékhatás, feszesebb és simább lett a bőröm és vékonyabb lettem.... érdemes kipróbálni, én csak jót tudok róla mondani
Skar
Lucy Skywalker

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 29. 10:42    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Mildy, még az is előfordul, hogy centiben kevesebb leszel, kilóban meg több, szóval ez tök egyénfüggő, meg hogy milyen módon fogysz, koplalsz vagy sportolsz, ilyesmi.

"De nem lehet a vége felé sem ilyen a világ
Ébresszük fel, nézze már meg magát
Úristen mért ordít úgy ez az állat
Jó egyedül van, de mások ám aludnának"
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3  Következő
2 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.