Keresés 

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

Paleolit diéta
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 29. 13:05    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kissiza írta:
Üdvözlök mindenkit!

Annyi még, hogy 500 Ft-ot fizettem be, póstai csekken.

Ismétlés a tudás anyja! Ezt a nemesveretű hsz-t már egyszer kitöröltem. most is ki fogom. Swindlerrel légyszíves egyezkedni a reklámozás feltételeiről.
zzoli
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 29. 15:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

szerinted tud olvasni is, vagy csak írni? Laughing Laughing Laughing
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 29. 16:19    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

zzoli írta:
szerinted tud olvasni is, vagy csak írni? Laughing Laughing Laughing

Mióta feltalálták CTRL C- CTRL V-t mindenki tud írni!! Smile Smile Az olvasni tudás, amiről bizonyságot kellene adni. Smile
kissiza
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 30. 07:57    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Kedves Hangya!

Köszönöm, hogy kitörölted a bejegyzésemet. Bár, ha belegondolok, nagyon rossz lehet neked, hogy mindig csak a rosszat feltételezed általában, mindenkiről.
Valójában nem reklám volt, csak, gondoltam megosztom pozitív tapasztalataimat. Egy reklám, nem ilyen, de nem is gond, ha nem ismeri mindenki a reklám valódi milyenségét.
Többször nem írom le, ne aggódj!
Én sem vagyok tökéletes, mindig elfelejtem, hogy ha értelmesnek és tapasztalatcserére alkalmasnak gondolok egy fórumot, akkor valójában nem az, hanem a veled hasonszőrű fórumozók - akiknek nem arra kell a fórum, amire valójában használni lehetne - elárasszák a felesleges és értelmetlen írásokkal, de ezzel sincs semmi baj.
Azért örülök, hogy nem vagytok még "túlerőben" és vannak értelmesek is.
Valójában ugyanez a helyzet a bloggal kapcsolatban is. Ha ránéztél volna, tudnád, hogy nem az én blogom, csak gondoltam azt is ajánlom.
Sajnálni tudlak csak, hogy a "rosszat és nem idevalót" feltételezed.
Szerencsére nem vagyunk egyformák.
Remélem, ezt az írásomat is kitörlöd, nehogy alá ássa a szorgalmas neveddel fémjelzett gondolataidat.
Köszönöm a türelmet, hogy végigolvastad, szép napot és sikeres vadászatot itt a fórumon!
Tisztelettel: Kis Iza
Sieglinde
Orákulum

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 30. 08:44    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kissiza írta:
Kedves Hangya!

Köszönöm, hogy kitörölted a bejegyzésemet. Bár, ha belegondolok, nagyon rossz lehet neked, hogy mindig csak a rosszat feltételezed általában, mindenkiről.
Valójában nem reklám volt, csak, gondoltam megosztom pozitív tapasztalataimat. Egy reklám, nem ilyen, de nem is gond, ha nem ismeri mindenki a reklám valódi milyenségét.
Én sem vagyok tökéletes, mindig elfelejtem, hogy ha értelmesnek és tapasztalatcserére alkalmasnak gondolok egy fórumot, akkor valójában nem az, hanem a veled hasonszőrű fórumozók - akiknek nem arra kell a fórum, amire valójában használni lehetne - elárasszák a felesleges és értelmetlen írásokkal, de ezzel sincs semmi baj.
Valójában ugyanez a helyzet a bloggal kapcsolatban is. Ha ránéztél volna, tudnád, hogy nem az én blogom, csak gondoltam azt is ajánlom.
Remélem, ezt az írásomat is kitörlöd, nehogy alá ássa a szorgalmas neveddel fémjelzett gondolataidat.
Köszönöm a türelmet, hogy végigolvastad, szép napot és sikeres vadászatot itt a fórumon!

Iza!
Ha írsz valamit, amiről kedvező tapasztalatod van, az egy dolog. Ha ugyanazt 3-4 helyre beírod, az meg a másik - ezt nagyon nem szeretjük. Ezzel sikeresen hitelteleníted is a dolgot...
Köszönjük, hogy így első nekifutásra kiokosítottál bennünket, hogy mire is való egy fórum: egy témának unalomig való ismétlésére laughing6...
Még valami: moderátorral kekeckedni az álmoskönyvek szerint nem jelent jót...

A fogyáshoz, karcsúsodáshoz stb... Aki azt mondja, erőfeszítés nélkül ért el eredményeket, azt simán körberöhögöm... Minden változáshoz erőfeszítés szükségeltetik. Nem diétázást mondtam, erőfeszítést: alapvetően gondolkozásbeli változásra van szükség és ez a legnehezebb... Az a "gondom" mostanában, hogy mindenhol az erőfeszítés nélküli könnyű sikerekkel kábítják az embereket.... és sokan be is dőlnek ennek a hazugságnak....
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 04. 30. 18:45    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kissiza írta:
Kedves Hangya!

Köszönöm a tanítást, köszönöm a lelkemmel való törődést is. Megpróbálom felfogni a gondolataid nagyságát.
Addig is, amíg ez nem sikerül, amiről úgy gondolom, hogy reklámoz valamit más által fizetett felületen, kitörlöm. Ezt Swindler tudja megakadályozni. Fordulj hozzá.
angyay
Mester

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 01. 08:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sieglinde írta:
kissiza írta:
Kedves Hangya!

Iza!
Ha írsz valamit, amiről kedvező tapasztalatod van, az egy dolog. Ha ugyanazt 3-4 helyre beírod, az meg a másik - ezt nagyon nem szeretjük. Ezzel sikeresen hitelteleníted is a dolgot...
Köszönjük, hogy így első nekifutásra kiokosítottál bennünket, hogy mire is való egy fórum: egy témának unalomig való ismétlésére laughing6...
Még valami: moderátorral kekeckedni az álmoskönyvek szerint nem jelent jót...

A fogyáshoz, karcsúsodáshoz stb... Aki azt mondja, erőfeszítés nélkül ért el eredményeket, azt simán körberöhögöm... Minden változáshoz erőfeszítés szükségeltetik. Nem diétázást mondtam, erőfeszítést: alapvetően gondolkozásbeli változásra van szükség és ez a legnehezebb... Az a "gondom" mostanában, hogy mindenhol az erőfeszítés nélküli könnyű sikerekkel kábítják az embereket.... és sokan be is dőlnek ennek a hazugságnak....
Ember azért jött hogy kekeckedjen? Ha moderátor és akkor mi van ő a tévedhetetlen, na ilyen nincs. Azé két hozzászólással van, hogyan tud 3-4 helyre be írni?
hangya
hangya

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 01. 09:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

angyay írta:
Ember azért jött hogy kekeckedjen?

Van ilyen is. headbang Meg olyan is, aki beugrik egyet hirdetni a saját blogját, meg termékét, meg ilyesmiket. A más költségén fenntartott felületen, a tulajdonos engedélye nélkül. Rolling Eyes

Idézet:
Ha moderátor és akkor mi van ő a tévedhetetlen, na ilyen nincs.
Igazad van, nincs. A moderátor tévedése a fórumozók kockázata. Sajnos, minden fórumon ez a helyzet, jobb rendszer nincs még.:naka:

Idézet:
Azé két hozzászólással van, hogyan tud 3-4 helyre be írni?

Elmondjam a megoldást? Elmondom. A többi ki lett törölve neki, így azok nem számolódnak. Idea
Szegény Dobby
Neofita

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 04. 17:13    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Paleolit diéta.

Alapvetően abból a (szerintem téves) feltételezésből indul ki, hogy az ember a kőkorszak óta nem része az evolúciónak, kimaradt belőle. Pedig az ember is folyamatosan mutálódik, változik, alkalmazkodik a megváltozott környezeti tényezőkhöz. Ha ezt nem tenné már rég kihalt volna.
A változások alatt természetesen nem olyan drasztikus dolgokat értek, hogy négy szeme nőtt mert így két számítógép monitorra tud koncentrálni. Apróbb dolgok amiket generációk óta öröklünk, mert öröklünk.
A nyers hús veszélyes, bélférgeket és egyéb problémákat okoz, de a kőember meg tudta emészteni mert erre állt rá a gyomra, viszont ha beleszippantana a budapesti szmogba, rögtön szörnyethalna. A búza nem volt az ősember tápláléka, de a dédapám megette és én is megeszem gond nélkül.
A paleolit diéta egy újabb "trend" és ha megnézitek az alapjai nem sokban különböznek az Atkins diétától. Az az egyszerű tömegigény termelte ki, hogy ez a nemzedék elhízott, tohonya és kell egy újabb baromság amivel MOZGÁS NÉLKÜL lehet fogyni. Fehérje és NO összetett szénhidrát.
Majd ez a sületlenség is lecseng és megint rájönnek, hogy EGÉSZSÉGESEN fogyni csak sok mozgással és normális, összetett táplálkozással lehet.
Egyébként sokan elfelejtik, hogy az ősember k*va sokat futott. A mamut után és a kardfogú elől Twisted Evil
Vissza az elejére
Yockmock
Mágus 1.kör

HozzászólásElküldve: 2011. 05. 05. 17:22    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

A paleolit nem diéta, és nem fogyókúrás módszer.

Paleolit táplálkozási mód. Nem azért "találták ki", hogy a tunya elhízottak lefogyjanak vele.

Végigolvastam ezt a röpke 3 oldalt, és megállapítottam, hogy tipikusan a "miért nem" az első reakció a többségtől.

Mielőtt kő után nyúlnátok...Smile

Kicsit több mint 1 éve álltunk át a paleolit elv szerinti étkezésre. Nem azért mert kövérek vagyunk, nem azért mert betegek vagyunk, hanem mert csak.

Igen...első időben, mikor már elmúlt az újdonság varázsa, kicsit egyhangúvá vált az étkezésünk. De pillanatok alatt átálltunk mézre és sztíviára. Nálunk nincs cukor, finomított olaj, sem margarin. Ma már vaj sincs. Egyszerűen azért mert nincs mire kenni. Nem eszünk kenyeret. Van viszont mangalica zsír. Van kolbász, sonka. Hús is. Bármilyen hús. Köretnek csak a barnarizst hagytam meg. Egyébként párolt, vagy nyers zöldség, saláta. Nagyon sok sajtot eszünk. És tojást, illetve ipari mennyiségű banán fogy nálunk.
Ha mégis megesz a fene egy kis nokedliért, vagy palacsintáért, akkor azt zablisztből csinálom. Tejet korábban is elég keveset ittunk, de egy éve csak laktózmentes van itthon, azt is szinte csak a kávéba használom. (a kávé sem paleolit, de nem is vagyunk bigottak) A mákos muffinom eddig mindenhol sikeres volt. Pedig az aztán tényleg paleolit.

Igen...lehet azt mondani, hogy drága a hús, drága a zöldség, drága a zabliszt, drága a laktózmentes tej. DE...semmivel nem költünk többet kajára, mint azelőtt. Ugyanis ha valaki tényleg átáll a paleolitra, azt is tapasztalni fogja, hogy ezekből a kajákból sokkal kevesebb is elég. Tudom, nehéz elképzelni, hogy egy tál salátával jól lehet lakni, akár télen is, de jól lehet lakni, és ráadásul tovább tart, mintha bekapnék egy kis fornettis sütikét, vagy némi sültkrumplit.

Fogyás: egyébként tényleg csak mellékhatás. Azoknál látványosabb, akik korábban inkább finomított szénhidráton éltek. Én pl. alig fogytam kb. 5 kg-t. A párom is kb 5 kg-t, amit már vissza is szedett. Viszont ő sokkal szálkásabb lett. A test zsír, izom arányunk változott meg. Ezért van az, hogy cm-re néha látványosabb a dolog, mint kg-ra. Semmivel nem mozgunk többet, mint előtte.

Mivel nem voltunk azelőtt sem betegek, így állapotjavulásról nem tudok beszámolni. Viszont nem is lettünk sem gyengébbek, sem betegebbek. Még a legH1N1-esebb vészben sem. Sőt...én energikusabb is lettem az első időkben. Sikerült is - kis segítséggel - túlhajtanom magam. Confused

Összességében csak jó tapasztalataim vannak. Semmi nem indokolja, hogy ne ezt folytassuk tovább. Mint említettem már, azért nem vagyunk kockák, tehát ha úgy hozza az élet, akkor nem dőlünk a kardunkba, ha nem jutunk hozzá paleolit kajához. Akkor jóízűen megesszük azt ami van. (pl. vendégségben, nyaralás alatt)

Szerintem már az nagy eredmény, hogy az étkezésünkben a túlsúlyos gabona jellegű kaják arányát leszorítottuk a zöldség, gyümölcs, hús javára.

Ha valaki megpróbálta és nem tudta megtartani....ne keseredjen el.
Táplálkozási szokásainkat nehezebb megváltoztatni, mint leszokni a cigiről. Ez az egyik legelső dolog, ami belénkvésődik születésünk után.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Nagyi konyhája Időzóna: (GMT +1 óra)
Ugrás a köv. oldalra: Előző  1, 2, 3
3 / 3 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.